0 oy
214 göst.
Diğer kategorisinde (239 puan) tarafından
Oğlum 1 yaşında. Geçen bime gelen kitaplardan aldım. Hayvanlar var resimlerini gösterip ne olduğunu söylüyorum eline alıp kitabı ısırmaya çalışıyor. Nasıl çözüm bulabilirim buna. Alışması lazım

5 Cevaplar

0 oy
tarafından

Benimde öyle  vallahi :ermm:

(239 puan) tarafından
Kız napcaz ya. Aşırı imreniyorum böyle karşısına alıp kitap okuyabilen annelere
tarafından
Vallahi bende defalarca denedim yok elimden alıyor ağzına koyuyor bıraktım artık ☺
(239 puan) tarafından
Neyse ya sağlıklı olsunlarda
tarafından
Aynen daha küçükler elbet bir gün merak ederler onlarda
-Reklam-
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Acele etme küçük daha. Senin istediğin gibi olmuyor diye kızma lütfen. Akışına bırak. 
(239 puan) tarafından
Çok hareketli ve meraklı bi bebek. Gelişimi için bişeyler yapmak istiyorum. Öyle eline alıp kitabı ısırmaya kalkınca çok üzülüyorum. Normal bi durum mu ne zaman düzelir acaba
tarafından
Acele etme mi. Geç bile kalmış. :(
(3,491 puan) tarafından
Ne yapsın bir yaşında bebek ısırır yalar koparır:)  Ne için geç kalmış eceli, bebek akademisinden mezun olmaya mı çalışıyor:) ilahi, güldürdün beni
tarafından
İlk kitap setleri var. İnceleyip görebilirsiniz internetten. Bezden, hışırtılı. Diledikleri gibi ısırıp yalayabiliyorlar
0 oy
(4,040 puan) tarafından
3 aylıktan baslamaliydin ben büyük çocuğa öyle yaptım alıştı her ayında uygun kitap aldım hepsine her zman ilgili oldu hiç bir kitabını yirtmadi. Küçük çocuğa on aylıktan başladım kitaplara hiç ilgisi yok sürekli yemek istiyor. Ama ben hergun gostericwm ne zaman alsiirsa
(239 puan) tarafından
Çok pişmanım küçükken yapmadığıma. Aktivite falan yapıyoruz ilgisini çekiyor ama kitapta tık yok
(4,040 puan) tarafından
Ona da alışır geç degil
(239 puan) tarafından
İnşallah
(4,040 puan) tarafından
Keşke tüm anneler senin gibi düşünceler çocuk okula başlayınca bu çocuk kitap okumayı sevmiyor diye kestirip atıyorlar o zman farkediyorlar
0 oy
(14,818 puan) tarafından
Zamanla alışır. Yanına al karşına değil. Resimlerine baksın. Resimlere baka baka konuşursunuz.
0 oy
(4,426 puan) tarafından
1 yaşında eline kitap alıp inceleyen köşe minderi gibi oturup okunani dinleyen çocuk varsa bence fanusa falan koysunlar milli servet diye "D yaptığı o kadar doğal ki o o şekilde anlıyor öğreniyor ve algılıyor kitaba göz aşinalığı olması bile yeter oturup dinlemeye merak edip sormaya en erken 2 2.5 yasta başlıyorlar ki çocuk dan çocuğa da değişir benim büyük kızım çok meraklı ama hiç kitap incelemez direkt doğada görmeyi yeğler oyuncaklarının içini merak eder mekanik aletlerin nasıl çalıştığını sorgular küçük kizim da aksime teorik şeylere daha yatkın daha düşünsel bir dünyası var hayal gücü oldukça geniş biraz uydurmayida seviyoruz "))) oğlum 14 aylık ve suan neye ilgisi var neye yatkın çözemiyorum çünkü hiç tek bir şeye odaklanmiyor ki çok da normal 
(239 puan) tarafından
İnstagramda görüyorum böyle oturup dinleyenleri şok oluyorum. Yalnız değilmişim demekki ya sevindim
(4,426 puan) tarafından
Instagram = yalan dolan o videoyu çekene kadar eminim alnının damarı çatlamıştır ya da kes yapıştır yapıp düzenlemiştir boşversene sen onu :) kendi haline bırak bi bebekliğini yaşasın bebim çocuğum daha donanımlı olsun şöyle olsun böyle olsun diye diye insanlar resmen robotlastiriyor çocuklarını vallahi eski o saf çocukları özledim ya "))) çok kafana takma iç güdüleri çocuğunu zaten yetiştirip geliştirecek sen sadece gerektiği yerde kafasındaki soru işaretlerini gider yeter ;)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 51 göst.
5 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,379 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 82 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde &Minikpanda& (876 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 76 göst.
29 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Amine Cengiz (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 151 göst.
22 Haziran 2021 Diğer kategorisinde ❤️İsmiAŞK❤️ (10,411 puan) tarafından soruldu

377,174 soru

11,287,704 cevap

34,693 kullanıcı

...