0 oy
624 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Kizlar Esim babama tişört almış onu birakalim dedi yarin. Bende bebegimi birakayim anne size ona şort alacam dedim. abimle aram iyi degil. o gelecek dedi bende yok ozman kaynanama bırakırım dedim. Kardeslerim yok biz size geliriz dedi sen git dedi. Annem hemen araya girdi kardeslerinede al tişört bari dedi. Gecen sacimi boyayacam . Kardesinede al boya dedi. Veya onlara gelince önceden hep tatli dondurma alirdi pahali oldu artik kola falan aliyor esim asgari ucret geçinemiyoruz. Niye tatli almadınız bi yere gidince eli boş gidilmez diyor. Bekarkende kendime ceyiz alsam kizardi niye kardeşine almadin derdi. Yani hala öyle bisi alsam evliyim niye ona almadin diyor. Kardeşimde anneme kiziyor söyleme ayip diye. Almadimmi aldim esim gecen hamileyken bana tisort aldi onlarada aldi. Veya koronada telefon faturasini odedik asala almadik. Cimri diyeceksiniz ama aliyorum bazen ama esimede sürekli kardesime onu bunu al diyemem ki bana verdigi parayla anneme kardesime aliyorum bazen ama yinede hep söylüyor cimrimiyim yoksa haklimiyim bilmiyorum 

29 Cevaplar

0 oy
(13,787 puan) tarafından
Cimri degilsin tabiki herkes gecim derdinde tabiki yaparim kardeslerine anneme her seyi yaparim ama surekli sureklide yaoamayizki
(446 puan) tarafından
Gecen gecelik takimi vardi 8 parca yeni ceyizimde giymemisim kalktim ona verdim. Sonra 2 takim havlu verdim. Annem diger kardesinede ver diyor
(14,472 puan) tarafından
Annen de iyice şaşırmış. O ne öyle ya.
(13,787 puan) tarafından
Yaptikca dahasi iste ...ailedir yaparsin ama busekilde surekli istemekle olmazki sende gecim derdindesin art8k seninde evin sorumlulugun var kes bence onunu yoksa boyle gder bu
(446 puan) tarafından
Ben kardeslerim mutlu olsun diyorum. Calismiyrolar yani yaslarida büyük biri 19 biri 24 yasinda
(13,787 puan) tarafından
Oo baya da buyuklermis sen kendini kotu hissetme bence ve bu durumun onune gec tabiki bir seyler yaparsin ailen icin ama booe surekli istemekle degil icinden geldiginde durumun musait oldugunda boyle surekli surekli olmaz yani
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yanı ıcınden gelır alırsın o ayrı da boyle sıparısle alınmaz 
(446 puan) tarafından
Aliyorum esim para verdigi zaman hemen bisi almaya calisiyrodum ilk zamanlar ama suan hersey cok pahali aldigimida begenmez der bu renk var bende degistir
0 oy
(14,472 puan) tarafından
Haklısın. Sen kendi geciminden sorumlusun. Durumun varsa içinden geliyorsa alırsın. Annenin istemesi çok ayıp. Benim annem kardeşlerime bişey aldım mi kızar bile bana. Asla kabul etmek istemez. Annemin bu huyunu seviyorum. Ama bazen aşırı abartıyor. Kızıyorum daha cok
0 oy
(13,603 puan) tarafından
Kendi almasi gerekirken senden niye bekliyor. Kardeşimede sen al anne de bir daha. Mecbur r değilsinki. 
(446 puan) tarafından
Yani esim bilmiyor 2 senedir evliyiz tursu biber salcasi yapar hatta cilek receli yapti esim parasiz yaptigini biliyor ama ben onun bile parasini 2 kati veriyorum.  Bende para yok diyor. Bayramda kimse kizlara para vermedi diyor ben hemen verdim. Ama kendisi 1 takim almadi oglum 8 aylik hep paramla aldim esimin yaninda ver diyorum ama hic almamis
(234 puan) tarafından
Ay kıyamam bence artık alma kullandirma ne kendini ne kocani
(13,603 puan) tarafından
Kusura bakma ama annen seni kullaniyor gibi resmen. Böylesi tavirlarda mesafe en güzeli. Bende bazrn annemde böyle şeyler hissediyorum. Hemen arayip sormayi keserim. Mesela kiz kardeşim çalişiyor ve arada bir harçlik veriyor. Sürekli onun verdiğinden bahsediyor benden de bekliyor. Bende diyorum benim ekstra gelirim mi var. Çalişiyor tabiki verecek diyorum. Yok kizim biz senden para mi istiyoruz diyor. Aslinda bal gibi istiyorsun ama benim tavrimdan dolayi geri adim atiyorsun işte. Bende hoşlanmiyorum böyle şeylerden.
0 oy
(10,567 puan) tarafından
Hayır hiçte cimrimdegilsin. Annen biraz bu işi yüzssüzlüğe vurmuş ne yazıkkı bacım. Sen adam eline bakıyorsun. Ya kocan bunu duyınca sana bakıyorum bir de kardeslerin mi cıktı basıma dese. Annen hiç mi dusunmuyor bunu. Sansına kpcan bu konuda iyi biri. Benimmeski esim olsa kırk kere soylerdi yüzüme hemde ben calıstıgım halde 
(446 puan) tarafından
Hayir aldi hatta babama bayram için tişört aldi babasina bile almadi kendine bile almadi ama annem oyle diyince acaba cimrimiyim almiyormuyum diye
(10,567 puan) tarafından
Hayır cimri degilsiniz ne sen ne kocan. Aksine cok hatır gönül insanısınız bence.
0 oy
(621 puan) tarafından
Annen anlaysissiz  düşüncesiz elin oğlu almak zorunda değil ki bı alır iki alır sürekli olunca sorun çıkar eşinle aranda bozulabilir bunu annenle konuşmalisin canım benim 
0 oy
(1,459 puan) tarafından
Artık bı uerde annene dur demelisin. Kardeşine al dediğinde. Anne bunları ben doğurdum galiba nüfusuma Alaçam yakında derdim. Bunda kızacak bişey yok. Eğer almadım diye bana kuseceklerse kussunler. Eliniz boş geldiniz deyince . Bı büyük olarak sen al da bizde senden görüp öğrenelim derdim. Annen iyice gemiyi aziya almis
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Bi defa da sen annene de bana sunu al gibisinden ona ne diyecek acaba ? Oyle istedikleei cok pahali olmadigi surece alirim ben tabi eşimi zora sokmayacak gibi 
(446 puan) tarafından
Suan bi tisort en dusugu 100 tl zaten esim bu ay 200 verdi onlara alsam bidaha istesem naptinki der yeni verdim  istemesem parasizim
0 oy
(3,268 puan) tarafından
Dönder şu devranı ozaman. Kardeşlerin ne alırsa anne bana da al de. 

Annen kendine ne alırsa bana niye almadın de. 

Anneden, kardeşten sakınmak değil bu. Sadece nasıl bir his olduğunu anlatmak. Elinde olsa, durumun el verse alırsın ve buraya konu bile etmezsin farkındayım ama eşini zora sokacaksa eğer bazışeyleri sana söylerken çekinmeliler, bu da senin elinde. 
0 oy
tarafından
Canım sen niue alıyosun ki annen niye istiyor baban çalışmıyor mu yada kardeşlerin su zamanda karnımızı doyurdugumuza şükrediyoruz kimse kimseden bisey beklememeli durumu çok çok iyi olmadığı müddetce 
(446 puan) tarafından
Babam memurdu yeni emekli oldu kardesimde cocuga bakiyordu surekli her girdigi işten yapamiyorum diye çıkıyor. Esim iş buldu ben kreste çalışıp okadar cocuga bakamam dedi. Baska ise girdi simdi is ariyor
0 oy
(234 puan) tarafından
Annen kocani yolunacak kaz olarak görmüş bence. Kendi alsın sen mecbur değilsin. He kocan kardeşlerine ne alaka alsın ya gerekirse sen alırsın o da sürekli sürekli degil
0 oy
(2,775 puan) tarafından
Anneni alistirmissin canım 
(446 puan) tarafından
Annem diye kıyamıyorum napayim. Kendiside arada yani evlendim 1 kere aldi bana. Ben ilk evlendim param vardi hemen bi kazak aldim verdim bende bunun rengi var kizlar gidip degistorsin kendilerine alsinlar dedi denemedi bile nebilm her ay 100 tl kardesime verdim. Ama artik param yok yani zorla geciniyoruz.
0 oy
(2,524 puan) tarafından
Yok canım haklısın ne alaka sürekli birseyler almak zorunda degilsiniz. İçinden gelirse sen arada alırsan o başka zaten
0 oy
(710 puan) tarafından
Cimri değilsin tabiki de geçim sıkıntısı hepimizde var bacım annen biraz fazla değişik sadece  yük sürmeyi seven birisine benziyor ağzı da biraz boş konuşuyor sanki yada ağzı alışmış sürekli biseyler istemeye 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Allah onu bunu bırak da kuzum Allah işinden razı olsun valla
0 oy
(2,524 puan) tarafından

Msjim silindi galiba kızım çarptı:) almak zorunda degilsiniz sürekli birseyler. Sen içinden gelirse alırsan o başka zatrn

0 oy
(507 puan) tarafından
Almak zorunda değilsin çncelikle onu birl neden eşinin verdiği parayla kendine çoçuğuna değil de annenlere alıyorsun?doğum günü olur alırsın ya da bayram okey ama sürekli biriey almak mantıklı değil senin görevin bellemiş annende alman lütuf değil mecburiyet olmuş artık almazsan sıkıntı yaparlar iyice alışmış annen kendi görevini sana yüklemiş.Psikolojik oyunlara gelme biri san cimri dediğinde cimri olmazsın ya da olumsuz başka bitiry kendi sınırlarını kendin çiz başkası değil
(446 puan) tarafından
Yani ben hep calistim babam bana para vermedi ceyizimi kendim yaptim yani fazla degil anneme kardesime para veriyordum. Ama annem bak komsunun kizi bu kadar para vermis annesine diyordu. Kardesim her aldigim ceyizi bana niye almadin ayy cimrisin diyordu. Surekli aldigi parayi cips kola aliyordu bende vermek istemiyrdum cimrisin diyodu
(507 puan) tarafından
Bunların hepsi psikolojik algı seni etkileyip yönlendiriyorlar ve bunu kullanmayı çok iyi öğrenmişler durumun varsa psikolojik destek almanı öneririö kendini tanımak çevrende olanlar hissettiklerini anlamak sana çok iyi gelecek ve kendini güçlü hissedeceksin.Ailenin sana yaptıkları normal değil
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Bence sen cimri değilsin ama kusura bakma annen fazlasıyla yüzsüz 
0 oy
tarafından
Valla genelde elinde olan olmayana alır ama annen değişikmiş. Sen al çok istiyorsan de. Daha destek olacaği yerde. 
0 oy
(17,273 puan) tarafından
Sürekli alınmazki ama sende haklısın canım yani

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 365 göst.
29 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Layla (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 917 göst.
29 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Sebebsizz (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 424 göst.