0 oy
152 göst.
Diğer kategorisinde (105 puan) tarafından
Bilgisi olan var mı?

5 Cevaplar

0 oy
(810 puan) tarafından
Kuyumcu ama bıtanesınden de degıl bı lac kuyumcu gez oyle al banka kendı payını cıkarır mesela 3bın ise 3100der kuyumcu normal canlı altın kuru fıyatından satar onu takıp et oyle al ama ben hep dövüzcüden alrm kurus oynamıyo neysr onu alıyo
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuyumcudan bence
0 oy
tarafından
Ben 4 senedır aynı kuyumcudan alıyorum. Artık veresiye bile yazıyo . Ne zaman yazdırıp takı alsam fiyat çıkıyo ben aldığım zamandaki fiyatı verıyom kuyumcu laf edıyo ama eşimde sureklı gram aldığı ıçın fiyat değiştırmıyo
0 oy
tarafından
Bence banka. Bir kere gram başına kuyumcu 20-30, TL koyuyor üstüne haklı olarak. Onu saklamasi bir dert, bozdururken de bı o kadar dusuyorlar. Bankaların alış satış arasındaki fark daha az, hem de çalınma riski yok :)
(1,837 puan) tarafından
Hangi kuyumcu gram başına 20-30 koyuyor merak ettim. Valla bizimkiler gram başında 4-5 lira fark alıyor
tarafından
Bizim burdaki kuyumcuların hepsi öyle. Hatta neden bu kadar fazla dediğim zaman fiziki aldığınız için öyle oluyor diyorlar. Bankaların altın fiyatından da verilmiyor haremaltin diye bir site var ordaki fiyatın üzerine 20-30 lira koyuyorlar.
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Bankadan alanlar için uyarmak istiyorum, eğer banka sizin adınıza fiziki altın alıp saklamıyorsa caiz değil, bunu da sadece katılım bankaları yapıyor, isterseniz teslim de ediyor talebe göre. Ben her ikisini de yapıyorum, bütün yumurtaları aynı sepete koymamak lazım:) 

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 159 göst.
5 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde clk38 (1,366 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 146 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 263 göst.
8 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 329 göst.
30 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,940 soru

11,312,677 cevap

34,746 kullanıcı