0 oy
3,129 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

kendimi çok eksik hissediyorum. üniversite okudum yurtdışında gezdim derken evlendim sonunda sevdiğim kişiyle. birkaç sene çalışmama kararı aldım bebek istiyordum yaptım. ama ev işi ve yemek konusunda zayıfım ve eşim artık bunu yüzüme vuruyo. çok üzülüyorum alışkın değilim temizliğe elim yatmıyo bi türlü tam anlamıyla bi düzen kuramıyorum. annem geliyo bazen o yardım ediyo bak bu düzenin olsun diyo. haftaya aynı eski haline dönüyo. nasıl öğrencem ben bu ev hanımlığını? valla çalışmak daha kolaydı ya zamanında bu iş daha zor hanımları anlıyom :(

23 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

herkes çok güzel moral ve destek verdi. tecrübeli hanımlar güzel nasihatler verdi. ben de artık çabalicam evim için hiç durmicam kocama da göstercem. her şeyi yapabilirim diye.. beslenmeme de bakcam evime de keyfime de. çok teşekkürler kızlar çok iyisiniz. bura olmasa napardım bilmiyorum ❤️

-Reklam-
0 oy
(901 puan) tarafından
Aslında kimse dört dörtlük degil cnm takma bende birini yapsam öbürü dağılıyor 2 çocuk birde yeni bebegim var yetişmiş gibi yapıyorum eşim en küçük bebek dagınık düzensiz bir çorabı yerde öbürü yastıgın altında çıkıyor onu bende anlamıyorum nasıl beceriyo onun dışında temiz şükür 
tarafından
haklısın kimse değil ama annem yengelerim falan hep dört dörtlük oldukları için sorun bende galiba diyorum :( ne zaman sağlicaz bu düzeni bilmiyorum
0 oy
tarafından
Kız annemin evinde hep çalıştım Bi çay bile demlwmedm ama temizlik düzen insanın el yapısı bence. Bnde toz bile almıyodum ama ewlendkten snra zamanla herşey oluyo 
tarafından
ben de yeni evliyim 6 ay daha yeni oldu. ama eşimin beklentileri yüzünden sanırım hemen alışayım yapayım diye uğraşıyorum
tarafından
Kız temizlik kolay yemeğinde İnternet ten yaparsın oda çok şey beklemesin sen sıkıntıya girme girersen hiç yapamazsın
tarafından
Canım öyle hemen alisamazsin zamanla zamanlaa sabir
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Sanırsam bunlar içten gelen şeyler:/ bende sürekli kendime diyorum ideal ev hatunu olacaksin evin hep temiz düzenli olucak yemeğin hep olucak falan karar verdiğim gün sadece oluyo ertesi gün gene aynı yok yani yapamıyorum o rutini ;/ 
tarafından
ahahshahahshsh kendi kendime sesli güldüm yemin ediyorum :D:D öyle bi post açsam beni topa tutarlar ben sessiz sedasız işimi yapıp milletin postlarına salça olmaya devam ediyim en iyisi :P sağ ol canım❤️
tarafından
Başlığı görünce postu sen açtın sandım ama değilmişsin :D
(9,652 puan) tarafından
Nasıl ideal hatun olamadığının kanıtı:D kız birazdan kaynanamlar gelicek evi toplamak yerine merakıma yenik düştüm baktım buraya :D bendeki durum vahim:D
tarafından
Demek ki laf eden cinsten değiller ki girebiliyorsun. Benimkiler yakında geliyor beni şimdiden telaş sarıyor hahaha opsisif kompleks tarzı şeyler olur kendileri :D ne mümkün dağınıklık vs ne  mümkün meraka yenik düşmeee :D
(9,652 puan) tarafından
:D kız kayinpederim aşırı titizdir kayinvalidemden daha çok gelir direk mutfağa bakar yemek yeriz dağınıklığı görmeye görsün yerde bisi görsün bin kere kızım supur der ama ben hala burdayım dağınık pasaklı gelin :D beni heryerde anlatsalar müstahak bana :D neyse ben bi hemen süpüreyim:*
0 oy
tarafından
Eşin yüzüne vuruyor peki yardımcı olmuyor mu
tarafından
oluyo tabii ki her haftasonu yapıyo temizlik. hamileyim bulantım var diye çoğu zaman mutfağı yıkıyo temizliyo. banyoyu temizliyo. ama işte bi şeyi yerinden alıp kaldırmak aklına gelmiyor bunun bulantıyla alakası yok düzensizsin biraz düzen kur evime geldiğimde düzenli olmasını istiyorum diyor ve haklı bi şey diyemiyorum
0 oy
tarafından
Canım valla ben 5 yıl evlenmeden ticaret yapiyordumm eve ugradigim yoktu ansız bir şekilde evlendim işten çikar çikmaz kendimi kocamin yaninda buldum oyle agır bir aileye gelin geldim ki herşeyleri agir yemekleri olsın işleri olsun ben nasıl kalkicam dedim bunun altindan be Bi gün kayınvaldem çat kapi geldi evimi konturol etti biraz surat salladi oglum neden zayıf dedi ve ben o günden sonra onun agzına laf vermemek için herşeyi ogrendim şuna onlarin en zor yemegine kadar yapiyorum insan isterse yapar şimdi bebegimede Bakiyorum işimede yemegimede bazende eşimin yanina gidip ona yardim ediyorum :)) sende yaparsın canım ne var ki artık cam felan silmesem canım sıkılıyor 
tarafından
Aynen oyle valla Bn sırf onların agzına laf vericem diye diye yaptim Vala çok zor hiç bişy bilmeden evlenmek Bi yumurta belki kirmiştim okdr
tarafından
düzenlendi
ÖmEl cim Bn hamileyken hobi olarak kaldı dogurdum hala ayni karnim burnumda cam siliyorum eşim yakaladı demediğini birakmadi :D
(1,025 puan) tarafından
Valla helal olsun benim şuan camlarım leşş hamileyim diye silmiyorum bide ev aldık taşıncaz diye silmedm artık ne yapıym
tarafından
Ama benimki degişik bişeydi canım gidip çamaşiri deterjan kokularini içime çekiyodum hamileyken onlar gözüme çok hoş geliyordu valla
(1,025 puan) tarafından
Valla keşke bende biraz temizlik hastası olsam çok isterdim öyle olmayı ama yok :)
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Bende senin gibi sayılırım yemek konusunda çok iyiyim ama düzen ve temzlik çok yapamıyorun ya eşim eleştiriyo bazen ama ne yapayım valla akıl edemiyorum baba evinde yapmadımki hiç şimdi bütün ev bende canım yapmakta istemiyo :(
tarafından
işte hem canım istemiyo hem düzen bilgim yok. ikisi birleşince napcağımı şaşırıyorum valla
(1,025 puan) tarafından
3 aylık evli 3 aylık hamileyim evime geldim zaten hamile olduğumu öğremdim sonra bulantı kusma halsizlik yerde kalıyodum çalışıyodum işten ayrıldım 1 hafta yemek yapmadım temzlk yapmadm evde düşün eşim bi kaç defa lafını etti ama ne yapayım ölüyodum valla şimdi iyiyim ama hala eksiğim çok öğreniriz bebekten dolayı yapasın gelmiyo anne iç güdüsü belki zarar görmesin dçye ben süpürge yapınca karnım ağrıyo mesela
tarafından
aynısı benim de işte 6 aylık evlilik 3.5 aylık hamilelik. canım hiç iş yapmak istemiyo aynı senin gibi. makina açınca öğürüyorum kusasım geliyo neden bilmiyorum. ama içgüdü miçgüdü dinlemiyo kocalar napcan..
(1,025 puan) tarafından
Aynenn makina buzdolabı açınca midem bulanıyo benimde yemek kokusuna falan şimdi azaldı bide taşıncaz diyorum yeni eve gidince dört dörtlük yapcam burayı tam saldım gitti
0 oy
tarafından
Kaç yılık evlisin 

Ben de doğuma kadar öyryldim hiç bir şey yapamıyorum içimden gelmiyordu tabi hanilekiktendi o doğum yaptıktan sonra insan kendine geliyor temizlik yapmadan duramıyor içi rahat etmiyor insanın 

Ama işte bende şu 1 haftadır o kadar tembelim ki yemeği bile zor yapıyorum o kadar yapasım yok 
tarafından
6 aylık evliyim 3.5 aylık da hamileyim canım. tam alıştım ettim derken bebek oldu ve bulantılardan yapamadım baya bi süre hiçbir şey. şimdi daha iyiyim ama canım istemiyor ve düzenden bihaberim. çocuk olduktan sonra böyle olcam diye korkuyorum
tarafından
O korku bende de vardı :D ama yok düzeliyor vallahi her şeyle ilgilenebiliuorum Allaha şükür
tarafından
inşaallah ben de yetebilirim❤️
0 oy
(659 puan) tarafından
Kendıne bır rutın cız yatak camasır toz alma bulasık gıbı yada cetvel yap kendıne yaptıgına bı cektık at yemekler ıcınde  befıs ev yemeklerı ındır guzel pratık tarifler  var
tarafından
aslında mantıklıymış öyle bi tablo çizip ev işlerini denetlemek. denicem bunu canım çok sağ ol
(659 puan) tarafından
Sen celtık attıkca duzenede gırer bakmadan yaparsın artım bakmıssın hamarat abla olup anneyı bıle gecmıssın
0 oy
tarafından
Cnm bende üni okudum bura ki çoğu kişide annem bir şeyi alıp yerine koydurmazdı o kdr rahattım sen çalış dokunma bir bardak bile koyma derdi evlendim bnde çok eksiktim temizlikte ve bebek bile yoktu düzenim yoktu artık oturdu zamanla olan bişey aile olduk blr yavrumuz var ve zamana geçtikçe daha da değişiyor bilgili oluyor düzene giriyor ben temizliği bir günde yapmıyorum artık çünkü yoruluyorum bir de oğlum daha 3 buçuk aylık sabah uyanıyorum mesela o gün dolapları siliyorum canlar vitrin masa konsol fln yemek yap derken bebek ztn yoruluyorum diğer gün tuvalat banyo yıkama çamaşırlar diğer gün evi silip süpürüp camları siliyorum parça oarça yap plan kur kendine bir gün bir oda yap ama temiz yap mesela kendini yorma 
tarafından
aslında evimi görsen kutucuk gibi aynı 1+1 stüdyo daire. odalar salonlar banyolar falan yok yani. 2 saatte de bitecek bi temizlik. ama işte yapmayı bilmeyene ha saray ha bu kutu ev fark etmiyo yapılmıyor :( inşallah benim de düzenim oturur zamanla çocukla beraber
tarafından
Oturur oturur doldur kocaya suyu azıcık çamaşır suyu biraz bulaşık deterjanı al bezi önüne gelen yeri sil evini havalandır bu kdr canını sıkma yaparsın
tarafından
haklısın canım kalkıcam şimdi yapıcam
tarafından
Yorma kendini kolay gelsin ❤️
0 oy
(213 puan) tarafından
Yooo kimse süper değil bacım.. illa dagiliyo.   Hele üç gün süpürme anam b.k goturuyo :))))  bı yerden toplasan bı yerden dagiliyo.    Genel temizlik yaptığının dışında.   He temizlik yapınca da ertesi gün hiç temizlik yapılmış gbimi o da ayrı :)))). Gördüğün daginikliklari ortada bırakma yeter.  Gördüğünde al.  Akşam benimkide battaniye kanepenin üstünde kalmış ..bu niye burda diyo. Ben düzeni severim diyo.   Heee dedim içimden heeee goriyoz :))))  
(213 puan) tarafından
Aynen bacım :))))  kız pijamasini cikariyo atiyo ben dürüyom hadi BKM :)))  takma amaaaan hepsi böyle kiii... lafı sole valla bazen ben diyom :)))
tarafından
iki gündür bu meselelerden dolayı moralim çok bozuk karnıma sancı giriyo bebeğim de rahatsız oldu artık anlıyom yani :|
(213 puan) tarafından
Kız Allah seni....çocuğa yazık.. valla bacım çoğunun burda yaşı küçük  hadi tartışma olmasın diye alttan alıyorlar sesetmiyolar.  Ama öyle oldukçada üstüne çıkıyorlar..  accik sesiniz çıksın bacım.  Ezdirmeyin kendinizi yahu ...buda işte yaş ilerledikce oluyo sabır kalmiyo çünkü
tarafından
kendimi ezdirmiyorum zaten beni tanısan dersin senin kocana Allah sabır versin :)) yüzüne pat pat konuşuyorum lafını söylüyorum. ama sonra kendi kendime üzülüyorum ağlıyorum :/ 23 yaşındayım ben de küçük sayılırım ama napiyim ya insan duygusallaşıyo hamilelik derken işte
(213 puan) tarafından
Aynen yawrucum hamileliğinde verdiği duygusallık var :))
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Duzende durabilmek icin surekli ama surekli haraket halinde  olmak gerek. Kendine hiic vakit ayirmamam gerek. Mesela ben gecen hafta bir gunu kendime ayirdim ozel temizlik icin . Yoksa inanki ev isinden bana sira gelmiyordu. Gece zaten cocuk gec yatiyor ve uyutmuyor sabah erken kalkiyor. Gunduz uyumuyorum zaten ama sabah uykumu uyumaya calisiyorum. Sabah uykusunu uyumasam super is guc yetistiririm ama sinirlerim alt ust oluyor tahammul gucum azaliyor. Anlayacagin sanirim bazi insanlar super dayanikli. Bende ayni durumdayim sil supur 1 hafta sonra ayni. Bazen tekrar duzenliyorum bazen yetisemiyorum napimm cocuklu hayat cok guzel ma cok da zor.
tarafından
canım senin çocuğun varmış evin de eminim birkaç odalı salonlu falandır. benim daha bebek doğmadı karnım bile ağırlaşmadı. evim 1+1 yeni evliyim. bi salonum var mutfakla bir amerikan mutfak gibi. bi de minik bi yatak odam eşyam bile çok az. böyle bi evde çocuksuz düzen kuramıyorsam ilerde senin gibi çocuklu büyük evde napıcam diye çok korkuyorum işte ben.. ondan eksil hissediyorum kendimi
(1,567 puan) tarafından
Evim 2+1 canim. Senin ev de cocuk oyuncagiymis canim. Hamileyken bende senin gibiydim ama is guc yapmazdim yada  hamileyim diye saldim kendimi ben. Çocuksuz duzen kurmak is guc yapmak daha kolay bunu cocuk dogunca anladim :) bide sen alismamissin daha yeni evlisin canim. Ben hala esimden uyari alıyorum kendisi cok duzen takintili bir de gerisini sen dusun.
(1,567 puan) tarafından
Hic uzme kendini eksik de hissetme zamanla elin alisir bnce. Gerisi sana kaliyor ondan sonra. Benim gibi kendine bol vakit ayirirsan isler kalir yeni uyandim mesela ben is yapmak yerine buralardayim :D
tarafından
ayy aynı ben ahahah. valla evim çocuk oyuncağı annem geldi mi şipşak temizliyor. diyorum ya ev çocuk oyuncağı amiyane tabiriyle ahaha. bakalım zamanla oturucak inşallah. hayır en çok zoruma giden ben annesinden daha temizim şaka yapmıyorum. ve daha düzenli benim evim. ama o annesini düzenli sanıyor. kaynanamın evinde o kadar çok ıvır zıvır var ki kadın istifçinin teki her şeyi kolilere tıkmış sağa sola yerleştirmiş. evi desen hamileyim diye anladım kokuyo sürekli sigara içiliyo evinde bi de parfüm falan ıykkk. benim evimde sigara da içilmiyor. zoruma gidiyo annesinin evinin pisini düzensizliğini görmeyip bana örnek veriyo ya deliricem
(1,567 puan) tarafından
Hahahaha annesini ornek vermesine guldum canim kusura bakma :D seni yetersiz eksik hissettiren esin canim beni de ayni sekilde. Benim süper ev hanimi olmam icin uyumamam yememem kendime hic vakit ayirmamam lazim. Inan baska turlu yetismiyor.
0 oy
(227 puan) tarafından
Bende hic bişi bilmiyordum yemek temizlik vs cok korkardım evime misfr geldiginde ne pişirecem ne koyacam önlerine laf ederlermi diye temizlikde bişi yok süpür gözüne carpn ne varsa sil öle öle alıstım bnm esim cok asırı titiz öle olunca temzlik delisi oldum 2 bucuk senede yemegide telime nefis yemek tariflerinin programını indirdim ne pişirmek istiyorsam onu yazıyordum cokda olsa pişiriyordum faln öle öle derken ögrendim gitti 3sene evimin kapısını kimse calmadı aile dışından öle olunca sirekli hamur işi temzlik derkn öle gitti hamile kaldım temizlge devm ettim yine simdi kızım var yapamıyorum artık cok fazla ama elimden geldikce artık zmnla ögrenirsin icinden gelmesi lazım bazı seylerin
tarafından
inşallah ben de öğrenirim daha 6 aylık evliyim 3.5 aylık da hamileyim zamanla düzen kurucam inşallah :/
0 oy
tarafından

Bnde üniversite okudum şehir şehir gezdim ama tam anamin kızıyim kendimi övmek istemem ama elimden her türlü şey gelir 

Bu biraz da becerikli olmakla alakalı:kissing:

tarafından
biz anamızın kızı olamadık napalım :)
tarafından
Olsn kacanin eşi ol yeter ❣️
tarafından
onu da kıvırmaya çalışıyoz ☺️❤️
0 oy
(320 puan) tarafından
Ama eninde sonunda Bi ev hanımlığı var canım bende 18 yaşındayım isteye isteye mumbara kadar yaptım kelle her türlü el açması yaptım temizliğimde öyle sadece bu haftalar yapamıyorum halsizim diye eşim yapıyor eşimde laf edeceğine gel bebeğim bak bunu böyl eyapalım artık şu şöyle olsun diye el atsın nolucak ki
tarafından
zaten yardımcı oluyor sağolsun o olmasa ev çok kötü olur. ama bazen yüzüme vurması beni üzüyor işte :(
(320 puan) tarafından
Yok kuzum öyle düşünme temiz adam çok titiz olur o adamın nazını çekmek zaten başlı başına Bi çile sen sıkıntı yapma düzeltirsin olur biter
tarafından
evet işte çok düzenli titiz ben de titizim ama düzensizliğimden nefret ediyor sanırım. düzeltmeye çalışıcam artık :(
(320 puan) tarafından
Kendinde kusur bulma canım yapacağım de çık işin içinden
0 oy
(14 puan) tarafından
Bende geçen hafta buna benzer bi başlık açtım. Yok ev işi yapamıyorum icimden gelmiyor.  
tarafından
içten gelen bi şey işte olmayınca olmuyor..
0 oy
tarafından
hic dort dortluk ev hanımı olamadim :) illa bi yerlerden is sarkiyo :) kafam rahat esim sağolsun bisey demiyo:)
tarafından
keşke benimki de demese. takıntılı biri olmasa canım valla şanslısın :(
tarafından
cok sansliyim boşver sonra yaparsin diyo ev dağınıkmis bulasik varmis görmüyor gorsede bisey demiyo hele simdi bebekten bisey yapamıyorum bosver bulaşığı sen elayla ilgilen diyor bazen o yikiyor genelde o silip supuruyo :)
tarafından
benimki de yapıyor ama sonra başıma kakıyor pislükk )) belki çocuk olunca benimki de çok laf etmez :)
tarafından
:) cocuk olunca düsen falan kalmadi bizde canim uyumak icin firsst kolluyorum
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Sen ki üniversite bitirip yurt dışına gitmis insansın. Ev işi yemek mi zor gelecek sana.pehhhh inanmam.

Herşeyin üstesinden geliriz biz kadınlar ❤
tarafından
sağ ol canım❤️ biliyorum aslında kolay ama hamilelik psikolojisi, yeni bi evlilik, eşin ailesi kendi ailem derken kafam çok karıştı
(5,938 puan) tarafından
Valla ben çocuk eş oh kafamız rahat annem haftada 1 uğrar 3 saat durur gider k.validem baya uzak 3 ayda 1 gelir 3 gün durur gider. Düzenli olmayı çok seviyorum.haklisin ilk 1 yil bende evlilikte afallamistim ama alışıyor insan
tarafından
çok rahatmışsın sen de :) benim kapımı kimse açmaz bu arada aylardır kaynanamgil gelmedi biz gideriz onlara. annem de haftada birkaç kez gelir. ama aile olma durumu beni karıştırdı sanırım zamanla atlatıcam
(5,938 puan) tarafından
Alışılıyor ilk 1 yil yemek bile yerken gizli gizli ağlardım yemekten sonra annem.ile yürüyüş yapardik şimdi annem babam şunu izliyordur  der ağlardım 1 sene sonunda ki çalışıyorum da yani aman evim evim güzel evim oldu ;) sevdiğim insanla evlendim halbuki yani .şimdiler de 2 hafta önce 9.yilimiza girdik bile evimi istiyorum nereye gitsem :)
tarafından
9 yıllık mı evlisin? o zaman yaş farkımız baya var sanırım çok da genç duruyosun ama abla diyeyim :)) Allah ömür boyu ayırmasın sizi ben de bigün sizin gibi olmak istiyorum eşimle rahat etmek mutlu mesut olmak istiyorum inşallah olur❤️
(5,938 puan) tarafından
Inşallah olur canim inşallah 33 yaşındayım.24 yaşında evlendim .
0 oy
(1,281 puan) tarafından
Canım anne evinde elimi annem sağolsun sıcak sudan soğuk suya sokmazdı. Yatağımı Bile annem toplardı. Evlendim. Zaten çalışıyordum, evlenince de ilk yılımız da çalışmaya devam ettim. Haftasonu eşimle ev temizlerdik. Yemeğimi akşamları yapardım. İki günlük falan yapardım. Çok da düzenliydim. Ve ev işleri hiç beni yormazdı. İşi bıraktım. Şimdi bitmiyor ev işleri. Herşey çok sıktı benide. Her gün aynı çünkü. Eşim eskisi gibi yardımı bıraktı. Nasıl olsa evdeyim diye. Herşeyi ben yapar oldum. Ama yapıyorum mecbur. Evim tertemiz. Ama eski günlerimi çok özlüyorum. 

Çalışmak gibisi yok. :((
tarafından
işleyen demir pas tutmaz hesabı. hayatın içinde olunca sürekli hareket halinde olduğun zaman her şey yapılıyor. ama evde oturunca insan yavaş yavaş tembelleşiyor
0 oy
tarafından
Kiz sikma canini bende ogretmenim calismiyorum elimden her is gelir her is .. ama gel gor ki oglum elimi kolumu bagliyor .. daha sabahin bulasigi tezgahta duruyor 

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 841 göst.
13 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Enesin_annesi123 (230 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 352 göst.
9 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 251 göst.
10 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 480 göst.
1 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,091 soru

11,285,005 cevap

34,689 kullanıcı