0 oy
290 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kardeşim ve eşi geldi 5 aydır görüşmüyoruz ikiside memur bebeğim doğdu doğalı görmediler o da teyzesi olarak oğlumu görmek bol bol sevmek istiyor haklı da daha önceki postumdan bilen bilir eşim kardeşimin eşini istemiyor geçen sene hiç gitmemi istemedi evde kıyamet koptu bu sene biraz yontulmuş benimle gider gelirsin kardeşin de oğlumuzu görür dedi bende seninle gidince 2 saat oturup dönüyoruz ben uzun zamandır görmüyorum bol bol vakit geçirmek istiyorum dedim hayır ya böyle gideriz ya da hiç gitnezsin fazla usteleme istersen dedi çıldırıcam ya şuan şeytan al çantanı çık git diyor sizce ben napmaliyim bu adamı nasıl ikna etmeliyim

7 Cevaplar

0 oy
(1,750 puan) tarafından
Ablan sana gelsin evde yokken onada karışmaz heralde beraber fazla oturun oturmaz mı 
tarafından
Aramızda 30 km var arabayla eşi getirmek zorunda o zamanda eniştem nerede takılacak kardeşimle ben zor durumda kal cam böyle olursa
(1,750 puan) tarafından
Bilemedm canım eşini en iyi sen bilirsin eğer surat asmandan falan anlayan biriyse öyle yapıcaksın mesela benimki fazla ısrar edince yapacağınıda yapmıyo hiç gormemekden iyidir
tarafından
Benimki de öyle surat asıp küsünce hiç götürmez bende  bıktım artık bir yandan gideyim biraz da o bana ayak uydursun diyorum bir yandan da sabret nasil olsa beraber gideriz dedi diyorum
(1,750 puan) tarafından
Yani hiç gondermese yada goturmese daha kotu böyle böyle idare ediyoruz napalım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Senin eşin tam bir asalak.. Hakaret ediyorum ama erkek olsa senin ailenden maddi beklentisi olmazdı. 
tarafından
Haklisin ne diyebilirim ki
0 oy
tarafından
Neden sevmıyo ablanın eşini
tarafından
Içi almadi bazı yanlış anlaşılmalar oldu yanlış anlaşılma olduğunu hala kabul etmiyor artık işine öyle geldiğini düşünüyorum
0 oy
(3,010 puan) tarafından
Ona bu kadar çok taviz vermeyi bırakmalısın bence. Ailenle istediğin gibi görüşebilirsin. 30km nedir yani kolayca gidilebilecek mesafe. Ben 5 saat yol gidiyorum arabayla tek başıma. Sen istemiyorsan gelme ısrar edemem ama ben giderim diyorum. Ben aileme gidemezsem kimse gidemez kusura bakmasinlar. Sevmiyorsa bile saygı duymak zorunda. Ne kavga etmekten korkarım ne tartışmakdan en fazla ne olabilir yani. Azıcık gözün kara olsun o zaman hayat senin için daha kolay olur. Sonuçta tatile gitmiyorsun ailene gidiyorsun. 
tarafından
Yarın sabah otobüsle gitmeyi dusunuyroum isterse gelsin akşam da kendim dönerim valla bıktım artık tartışıyoruz birbirimize giriyoruz sürat aşıp küsmüyorum yine de değişen birşey yok
0 oy
tarafından
Aynısını ona yap anlat belki 
tarafından
Onun ailesi kıymetli empati kurma becerisi yok ki
0 oy
(11,094 puan) tarafından
Aile bağlarına neden karışıyor sevmiyorsa sevmiyor aynı sey bende de var eşim ablamla eniştemle pek iyi değil ben gündüz giderim o akşam gelir 1 2 saat oturur kalkarız yani kardeşine değil senin ve anne babanın hatrina orda olmalı 
tarafından
Aynen bende öyle diyorum sen fazla görüşme istemiyorsan ben gideyim sen almaya gelirsin 1 2 saat oturup kalkarız diyorum hayır diyor
(11,094 puan) tarafından
Ailen konuşsa ona da mı yanasmiyor
tarafından
Dinlemez o kadar aksi annemle babamı uzmekten başka hiçbir işe yaramaz malesef :(
(11,094 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canım zor
tarafından
Amin canım amin
0 oy
(1,308 puan) tarafından
Sen kendine eş seçtin bir sahip değil evlendin diye o senin sahibin değil bunu bir düşün istersen
tarafından
Bende bu düşüncede olduğum ve dik kafalı olduğum için hep kavga ediyoruz hiç anlaşamıyoruz zaten
(1,308 puan) tarafından
Kendin git izin nedir gelen gelir gelmeyen kendi bilir sende onun anasına babasına kardeşine yap gie o zaman
tarafından
Zaten son 1 senedir çok mesafeleyim umrumda bile değiller merhaba merhaba
(1,308 puan) tarafından
En iyisi ama kendi ailen için kovandan izin alma bir müsade edersen devamı gelir

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 945 göst.
27 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 650 göst.
9 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 317 göst.
4 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Asli_eren_47 (735 puan) tarafından soruldu

374,651 soru

11,206,081 cevap