0 oy
457 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar diğer tarafta çok cevap veren olmadığı için burdan sormak istedim 34 haftalık hamileyim bugün doktora kontrole gittim 19 kasımda çatı muayenesi yapicak ona göre sezeryan ya da normal doğuma karar veririz dedi ama ben çok korkuyorum nasıl oluyor bu çatı muayenesi bilgisi deneyimi olan paylaşabilirse sevinirim

14 Cevaplar

0 oy
(81 puan) tarafından
Alttan bakiyorlar canim kendini kasarsan acir kasmazsan acimaz 5 saniye falan suruyor korkmana gerek yok 
(118,473 puan) tarafından
Ayy bende merak ediyom canim peki ultrason aletiyle ilk haftalarda de bana alttan bakmisti yine aynimi yoksa bazilari elle bakiyo diyo
tarafından
Bişey mi sokuyorlar icne nasl oluyor
tarafından
Teşekkür ederim yorumun için canım 19 kaşıma kadar karar ver eğer sezeryan istersen alttan muayene etmeye de gerek yok dedi bilmiyorum ne karar  vereceğimi normal dogum mu sezeryan mı normal doğumdan biraz korkuyorum açıkçası
Gebeligimin ilk haftalarinda dr alttan muayeme etmisti beni kalp atisini oyle duymustuk cati muayenesinde ayni aletlemi yapiliyo?
(81 puan) tarafından
Hayir kizlar elleriyle bakıyor mervecim sezaryen gerekirse olursan ama normal dogum daha iyi dogduktan 2 saat sonra kalkabiliyorsun hemen toparlaniyorsun
tarafından
Peki bir sey daha sorucam normal dogumda dikis atilirsa da hemen ayaga kalkabiliyormuyuz
(81 puan) tarafından
Bana 20 tane attilar cataldan ben indim iki saat sonra kalktim yurudum dusun yani dikislerde acitmiyor
(557 puan) tarafından
Çatı muayenesi ile açıklık muayenesi aynı şey mi acaba
tarafından
Tugraberkin annesi aynı şey ikisi canım
(557 puan) tarafından
Ikimelekannesi tskr ederim cevabın için
tarafından
Rica ederim canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Korkacak bisey yok acisi kalici degil sonucta 
0 oy
tarafından
Bnde burda bklıyim 
Beraber bekleyelim
(2,252 puan) tarafından
Bende geldim
tarafından
Hoş geldiniz :)
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Hiç korkma korkacak birsey yok kendini kasma yeterli kasarsan acır rahat ol bnim hiç açılmam yoktu sancim yoktu suni sanci ile doğum yaptım yarım saatte bir çatı muayenesi yaptılar hem sanciyla yaptılar birde bna 
0 oy
(15,365 puan) tarafından
Ya bilmiyorum ama ben özele gidiyordum doktorum bayandi şuan İstanbul'da ben sordum bana şu şekilde açıklama yaptı 

Çayı muayenesi yapmam hastalarıma gerek yoktur anne kanalına  düşen bir bebek kafasını iyice yerleştirmiş ise doğum anında bakarım o an anlaşılır gereğini o şekilde yaparım.

Çatıya bakıp da normal yaparsın yada sezaryen diye karar vermiyorum dedi  ve ben normal.oldum bebeğim de çok iyi yerleşmişti kanala kafası büyük olmasına rağmen;))
tarafından
Ne.karar vereceğimi bilemiyorum ya normal dogum a karar versem allah korusun ikinamasam bebeğime bir şey olursa vicdan azabı yasarim sezeryan a karar versem bebeğimiz hemen ilgilenemiycem kendimi toparlamam uzun sürecek açıkçası kafam çok karışık
(15,365 puan) tarafından
Saçmalama neden ikinamayasin normale elverişli isen sana tavsiyem sezaryen olma normal doğum kadar güzel bişey yok zorunlu olmadıkça sezaryen olma.
Isınma. Hissi kendiliğinden geliyor ekin ol
0 oy
(912 puan) tarafından
Ben cati muaynesi yapacagini bilmiyordum 36.haftada bakti eliyle yapiyor. Oyle bi aci agr falan olmadi bende kendimi kasmadim zaten. Normaldede her kontrole gittigimde doktorum rahim agzina alttan ultrasla bakiyor zaten. Cok canim yandi.diyen arkadaslar biraz kndini kastigi.icin olabilir yada bazi doktorlar malesef cok kötü davraniyor.
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Agri yokk abartiyolarrr
0 oy
(2,241 puan) tarafından
korkma canm aci olmuyo ufak bir kasiginda agri hissediyorsun o kadar kasmazsa  hemen biter gider :) 
0 oy
(1,722 puan) tarafından
Ben doğuma diye gittiğimde ilk muayenemi oldum kendimi öyle kastım ki canım öok acımıştı sonra gelip sürekli açılmaya baktılar onlarda kendimi hiç kasmadım çnkü sancım vardı oranın acısı unrumda değildi ama hiç acımadı yani kendini kasmazsan acımaz korkma acısıda dayanılmayacak bi acı değil 
0 oy
(86 puan) tarafından
Valla canım bana elle baktı. Kendini serbest bıraksan fazla acımaz. Ama şaşırdığım nokta doğumdan önce bana gel bakalım bakmak istemiyorsan sezeryan felan demedi. Benm nışanım gelmişti hastaneye gittiğimde o zaman baktı ondan önce kontrollerimde hiç bakalım dememişti. Zaten ertesi günü doğum yaptım
0 oy
(346 puan) tarafından
Canim bu kisiden kisiye degisen bisey benin cok acimisti bazilari hissetmiyo bile  isaret ve orta parmagini vajinaya sokuyo ama oyle ucundan degil tee gidiyo baya :D eline ztn jel suruyo saniyelik ama acidi bnim sonra kan geldi tabi normalmis kan gelmesi oylelikle bittiydi canim
0 oy
tarafından
Biraz zor eğer devler gideceksen jel durmuyor özelde suruyor
tarafından
Özele gidiyorum.doktorum da çok nazik bi kadın ama ben çok panik bi insanım sanırım
tarafından
Neresi   biraz zor canım ben normal yaptıysam herkes yapar emin ol
tarafından
Inşallah canim ne kadar korsanda normal olsun istiyorum ama biraz cesaretlenmeye ihtiyacım vardı teşekkür ederim yorumun için
tarafından
Ya normal bak inan 1 haftada ayaktaydım ben hemde aua  bebegum 8 aylik masalalh hiç doğurmamış gibiyim
0 oy
tarafından
Kaçıncı haftada yapılıyor
tarafından
34 38 haftalar arasında yapılıyormuş benimki 37 haftalık ken yapılacak 19 kasımda
0 oy
(214 puan) tarafından
Kendını sıkmadıgın zaman hemen bıtecektır sen sıkarsan ıs uzar canım 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 450 göst.
27 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 376 göst.
6 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hatice Beren (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 229 göst.
26 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anne-bebek (739 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 213 göst.

374,559 soru

11,202,148 cevap

34,498 kullanıcı

...