0 oy
1,270 göst.
Aile kategorisinde tarafından

kızlar gelinim mutfakta’da soru sordular, hasta olsanız kaynananız size bakar mı? bakmasını ister misiniz? soru buydu. 

ben çok isterdim ama 2 ay çok hasta yattım hamilelik yüzünden. ama bir gün gelip bi tas çorba yapmadı bana o konuda biraz kırgınım. annem haftada bir iki gelip yemek temizlik yaparak ben iyileşene kadar yardımcı olmuştu. annem 65 yaşında şeker tansiyon hastası kolunda tenis hastalığı var, astımı var, bacağı daha yeni iyileşti düşmüştü ona rağmen evimi çekip çevirdi. kaynanam belim ağrıyor diye hala kapımı açmadı. ne kadar da olda geliniz işte napcan :) 

33 Cevaplar

0 oy
(12,504 puan) tarafından

Allah razı olsun kayınvalidem baktı tansiyonum düştü yatıyorum hastalandım evde görümcemin ark varmış beni görmedi terasta oturuyordu   kızına söyledi ark gönderdi evden rahatsız olmayayım diye :) dedim içimden kayınvalidem iyi insan :)

tarafından
ne güzel canımAllah ağzınızın tadını bozmasın ❤️
(12,504 puan) tarafından
Aminn canım sağol ❤️
-Reklam-
0 oy
(2,969 puan) tarafından
Hasta olsam bakar gözükür sırf eşimin gözünü boyamak için ama ben asla istemem bakmasını onun varlığını hisstikçe evde, iyileşirim bir an önce gitsin diye Allah o günleri göstermesin inş. 
tarafından
o derece diyosun yani :/
(2,969 puan) tarafından
Evet cnm nefret ediyorum
(158 puan) tarafından
Aynı benim gibiymişsin sende
0 oy
tarafından
Bakar sagolsun ama ben dicem gel bakiver diye. Onun haricinde kendi düşünüp gelmez
tarafından
aynısı işte gel desem gelir herhalde ama niye gel diyelim ki
tarafından
Aynen öyle. Badana yaptk 35 haftalik hamileydm. O gün aradi esimle konustular badana yapıyoruz dedi normalde her gun arayan kadin kesinlikle 3 gün aramadi. 4 5 gun snra onlara gittik hamile hamile yorulmussndur beni arasaydn ya gel diye dedi.. :D
0 oy
tarafından
Kaynanam hiç hasta olmadı olsa de evde kızı var bana sıra gelmez ama ben hasta olduğumda allah var bi hafta onun yanında kaldım yataktan kalkmazdım yemeğimi meyvemi çayımı hep o getirirdi meyvemi soyup veriridi elime allah var şimdi onun yaptıklarını hiçe  sayamam ben hastayım diye oturup anlamıştı 
tarafından
ne güzel yaa. gitsem evinde kalsam yine bakmaz öyle özenlice çünkü eşim askerdeydi 1 ay kaldım yanında son günlerim hamileliğin başıydı hiç takmadı valla :D
tarafından
işte bi o zaman baktı hamileligim boyunca hiç yardıma gelmediler ne o ne gorumcem
0 oy
(771 puan) tarafından
Hasta olsam bakar hatta bugün acilden geldik tansiyonun düştü hastanede baktı sağolsun genelde birşey olsa bakar elinde geldikce
tarafından
ne güzel kaynanan bencil değilmiş canım
(771 puan) tarafından
Sağolsun çalışan biri   bakar yemek yapamadiysam kendi evinde yapar çağırır   çok kotuysem eğer kızımi alır 1 saat Bakar sen uyu biraz der elinden geleni yapıyor fazlada yüklemek olmaz
0 oy
tarafından
Hayatta bakmaz bakmadı da ölüyordum resmen bakmadı bende anneme geldim annem baktı bana 15 gün boyunca hemde hatta ben onun yüzünden hastalanmistim bir telefon bile açıp nasıl oldun diye sormadı 
tarafından
böylesi de varmış yani ne kötü. iyi bari ben de diyim en azından benimki beni arıyordu ahahaha. benim gelinim olsa ben gider gelir bakardım ya ne istiyolar gelinlerde
tarafından
Bende kayın pederime bakmaya gittim hastalandı hem yemeklerini yaptım evi cevirdim ev rezillikti iki tane çocuğa baktım kayın oederle hastaneye bile gittim orda dinlenemedim uyuyamadim halsiz dustum haslatandim ve ben 2 tane ust uste serum yedim ayni gece ve art arda takildi bir telefon bile açmadı babam annem hastaneye kaldırdı eşim de işten çıkınca hemen geldi üçü hastanede bekledi beni sonra 15 gün boyunca annem baktı eve göndermedi beni annem burda kal dedi iyileştim öyle eve gittim ama işte ne yapacaz eşime saygımdan konuşuyorum yoksa hayatta konuşmam yani çok canımı sıkıyor hiç bir şeye heves bırakmıyor oraya gidince mutlaka beni ağlatıyor çok zor ama eşim için gidiyorum onun için konuşuyorum yine evini çekip ceviriyorum yemeğini yapıyorum ama ben iyi biri değilim
tarafından
ya kıyamam seni çok iyi anlıyorum canım istenmeyen gelin olmanın ne demek olduğunu bilirim çünkü bence ben de öyleyim :) ama napalım kocamızı seviyoruz evimizde dirlik olsun diye susuyoruz uğraşmıyoruz..
tarafından
Basta çok istedi beni ama eve gelin gelince mesela bana bir şey aldıklarında boyunlarına sarılıp öpeceksin mesela sarılacaksin mesela çok teşekkür edeceksin yani ayağıma kapansın istiyor resmen hem kaynana hem kayın peder ben kendi anneme babama öyle yapamam onlara nasıl yapayım ki teşekkür ederim allah razı olsun der geçerim kenara elini öperim o yani ben yapamam yalakalik mümkün değil işte eltimin yaptığı yalakaliklari ben yapamam kayın peder itiraf etti evliyim 5 ay olmuş bir şey aldı çorap galina eltim gitti yanaklarını öptü sarıldı bir şeyler yaptı 10 yıllık evli bende elini öptüm saol baba dedim geçtim sonr oturmaya gittik kayın pedere sordular hangi gelinini seviyorsun diye oda eltimin adını söyledi nedeni de dediğim gibi yani daha 5 ay olmuş bide ben evleneli
(59 puan) tarafından
Ay ayni sey bende de var ya normal yapilmasi gereken seyleri bile biz yaptirdik diyorlar o olmasi gerekiyor zaten diyorum hayir yaptirdim su akadar para verdim kendini yuksekte gosterme cabasi bi ayakalarina kapanip tesekkur edeyip falan istiyorlar kiz bende 5 ay oldum yazik bize
tarafından
Ben şuan 2 yıllık evliyim canım o yaşadığım olay daha 5 ay olmuştu yani ne diyim bilmiyorum ki allaha havale etmek en doğrusu
tarafından
evet yalakalığı çok seviyorlar benimkiler de öyle. pohpohlaman lazım. ama yok ya naparsam yapayım kaynanam beni kabul edemedi. kendi istediği biriyle evlenmeyi kabul etmemiş eşim sonra benle tanıştı. gurur yaptı kaynanam sanıyorum ki. doğru düzgün masraf bile yaptırtmadım evlenirken. düğün takılarını bile ellerine verdim borç değil hibe dedim yine de yaranamadııımm yaranaamaaadıııım biliyorum yani.. ailemi beni başta hor gördü beğenmedi evimizi damımızı. övünmek için demiyorum ama ailemin durumu çok iyidir istediğimizi alır yaparız sadece annemle babamın evi biraz kötü o da hasta abim var o eve psikolojik olarak bağlı çıkmak istemiyor. bunu bilmedikleri için başta beğenmediler sonra ailemden 100bin tl borç aldı kayınbabam zar zor ödedi. benim bilezikler daha geri dönmedi. çok kibirlendiler istemediler beni ama sonuç bu düştüler kalkamıyorlar..
tarafından
Düşmez kalkmaz bir allah var bunu bilmiyorlar galiba
tarafından
anlicaklar ama çok geç olucak. beni beğenmemenin hor görmenin cezasını çekicekler eminim
tarafından
Ceksinler de zaten hepsi de
(59 puan) tarafından
Mesela yani bu dugunde çekim olunca buyuk portre fotograflari zaten icinde oluyor fiyatin dimi onu getirmis bana ben yaotirdim sadece buna su kadar para verdim bn diyorum zaten icinde oluyor ayrica tek degil iki oluyor biri kina biri dugun yok ben yaptirdim ben dedim oyle diye surekli boyleler bisey oluyor ben buldum ben ettim hep ustün goruyolar kendilerini su olsa yapamazdi ben yapdim
0 oy
(6,706 puan) tarafından

Kaynanam kendisine baksın bana bakmasın.:ermm:

tarafından
ahhsshha o önce kendine baksın diyosunn:)
(6,706 puan) tarafından
Aynen öyle canim☺☺☺
0 oy
tarafından

Bnmkı bakcgni sanmıyorum :D

tarafından
bakmıyolar zaten çoğu zaman canım boşver ahhsha
0 oy
(81 puan) tarafından
Benim 3 aglikken dusuk tehlikem vardi biz baska bir sehirde oturuyoruz gurbetteyim annemelere gittik diyarbakira onlarda bingolde oturuyorlar annemlerdeyken kanamam falan olmustu neyse dusuk tehlikem geçene kadar ordaydim ordan direkt evime geldim aramis esimi demis niye bizi gormeye gelmemis gitmis o kadar sinir oldum ki ben tuvalet disinda ayaga kalkmazken hanimefendi beni ayagina cagiriyordu
tarafından
al işte bi de böyleleri var. senin geleceğin yerde gelinini ayağına bekliyorsun. Allah gerçekten akıl fikir versin böylelerine..
(81 puan) tarafından
Ya iste aman muhattap olmayacaksin en iyisi
0 oy
(343 puan) tarafından
Benimki kendine hayrı yok bana nasıl baksın bacım ilk doğumumda yanıma geldi yani yardımcı olmaya anam yatağına kadar bana kurdurttu dikişli halimle döşek indirdim kadına 
tarafından
yok artıkkk o da çok başka model kaynanaymış kız. yapmasaydın dicem ama eşinle aran bozulurdu anlıyorum seni de valla..
(343 puan) tarafından
Yok kız eşim yanımda değildi ozmn askerdeydi keşke yanımda olsaydı bırakmazdı annesine kızardı işte benim kaynanam da böyle hiçbir işe yaramayan beş para etmez bir kadin
0 oy
tarafından
Benim kaynanam bebek gibi bakar valla Allah razı olsun ❤️❤️❤️bende ona bakarım seve seve
tarafından
ne güzel canım benim allah bozmasın. o hasta olsa ben de ona bebek gibi bakardım ama o bana yapmıyor baştan zaten beni bi sevemedi istemedi biliyorum yüzüme gülse de..
tarafından
Amin inşallah canım yine büyüklük sende kalsın öyle bişey olmasında olursa bak
0 oy
tarafından
Bakar bana ama başıma da kakar sürekli sen hasta oldun ben sana baktım diye 
tarafından
öyle kakacaksa başına hiç bakmasın daha hayırlı..
tarafından
Kesinlikle bakmamasini tercih ederim bi kere ben doğum yaptigimda geldi evimi temizledi 5 ay oldu hala söylüyor
0 oy
tarafından
Hasta olsam bakmaz cunki derki evimi yalniz birakip gelemem bakmasinida istemem yarin basima kakar her kesin yaninda der ben baktim anasi bakmadi bu tipte biri
tarafından
ya artık sen onların evinin kızı olmuşsun kızın anasından medet ummak çok saçma. evini de bırakmıyosan gelinini getirt bak yani di mi
tarafından
Qarip biri benim kaynanam dogurdugumdadi geldi 1 gun bile kalmadi gitti ona iylikte yapsam yalakalik diyor o yuzden fazla yuz vermiyorum cok arkamdan konusuyor
0 oy
tarafından

Bakmaz oturmaya gelir sohbet dedikoduya bende bakmasını istemem açıkçası kendim iyileşirim yinede onun bakmasını istemem çünkü gelse bile sadece beni sinir eder bu niye böyle şu niye şöyle bunu neden buraya koydun gibi annemde uzakta diye gelemez doğumumda gelmişti yanıma 40 gün kaldı baktı kaynanam da gelip oturuyordu misafirlerle gününü gün ediyordu annem küçük kardeşimi bırakıp gelmişti :ermm:

tarafından
bak işte annemiz kardeşlerimizi babalarımızı bırakıp gelebiliyor ama onlar kendi evini bırakıp yardıma gelemiyorlar. benimki de bırakamadı kocasını çocuğunu bi. sanki onun torununa hamile değilim gibi elden sayıyo beni ama lafa gelince oy ben onu yerin oy ben onu severim. bi git işine yaaaa diyom içimden
tarafından
Kız benimki bi gün geldi annem yoktu bende kendime bi kaşe çorba isittim yiyorum gelip ne dese beğenirsin sen kendine ye ye şiş oğlum aç karna sana bakıyor sol oldum nasıl bi mantık ya
tarafından
bi oğul onlarda var zaten.. senin karnında evladın yok emzirdiğin çocuğun yok sanki gıcık ya
0 oy
tarafından
Iyyy hamileykem kapami calmadi simdide totun bahanesine grlir gider laf sokar
tarafından
yaa işte aynısı olcak galiba kapımı açmıyo şu anda sanki başkasının torununa hamileyim lafa gelince seviyo ölüyo torununa. doğunca da evimden çıkmaz kesin
tarafından
Allah evindrn uzak tutsun bebisim o zaman bilsem bole olacagini dualara baslardim erkend3n
0 oy
tarafından
Evet cok iyi bakr iylesmem icin elindn geleni yapar
tarafından
maşallah Allah bozmasın❤️
0 oy
tarafından
Benimkide belki yapar ama yaşlı uğraşası yok :) 
tarafından
yaşlıysa valla bi şey demem ama benmki 50 yaşında daha genç yani ona rağmen 90 yaşında gibi yerinden kalkmıyo
0 oy
(716 puan) tarafından
O konuda kaynanamın hakkını yiyemem hamileliğin ilk ayları çok kötü geçti benim sırf benim icinn carsiya gidip meyve ekmek arası gibi şeyler almıştı şimdide bebeğin eşi aşağıda diye yatmam gerek kalksam kızıyor üst katta evim o altta yemek yapıp getiriyor bana 
tarafından
ah ahh var ya çok özendim. annem çok yaşlandı sürekli gelip gidemiyor babam 75 yaşında kalp hastası üst katta büyük abim var şizofren hastası ona rağmen anam çıkıp bakmaya geliyo bu kaynanam gelip de bi kapımı açıp bir tas çorba yapmadı bana inanır mısın. altlarında araba ama gelmiyor gitmiyor
(716 puan) tarafından
Belki bende ayrı olsam gelmez bilmiyorum biz biriz. Ben kaynanadan yana şanslıyım ama benimde ailem yakın olmasına rağmen gelmez annem üvey 1 sene 4 aydır evliyim sadece 1 kere geldiler evime keşke bende kaynana tarafından şanssız olsaydımda hayırlı bir ailem olsaydi
0 oy
(118,488 puan) tarafından
Asla bakmaz hamileligimin ilk haftalari berbat gecti su ucsem kusuyodum benim kaynana 45 yasinda her seferinde numara yapiyon kalk yemek yap acim ben diyodu yemek yaparken kusuyodum kokudan ama gorumcem var 20 yasinda nisanli onun odasina kahvaltisini goturur kaynanam ne de olsa el kiziyiz herkesin kendi evladi demekki bana kusarak yemek yaptirirdi guzel bu tepsi hazirlayip kizinin odasina gotururdu kaynanadan kime fayda gelmisde bana gelcek
tarafından
Aynen öyle kaynanadan fayda yok maalesef
tarafından
ıyy ne iğrenç kadın yaa. beterin beteri varmış demek ki... benimki de kapımı açmadı haftalarca kustum acillere taşındım daha evime girmişliği yok yeminle
0 oy
(663 puan) tarafından
Hamileyken düşük tehlikem oldu doktor yat demişti akşam kayınvalidem bir tabak çorba getirmiş canım oda oğluma ben yemek yapmamışım oğlum aç kalmış diye ve evimiz dib dibeydi kendi ölene kadar evine tencere tencere yemek götürdüm Allah görsün herkesin vicdanı kendine ve sonunda düşük yaptım
tarafından
çok yazık ya Allah vicdan merhamet versin böylelerine..
(663 puan) tarafından
Toprağı bol olsun beni sevmezdi fazla ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler genede oğlu iyi olsun diye fazla karışmazdı bana damarıma basınca sinir kirizi geçirirdim eskiden çok şükür şimdiki halime

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 1,001 göst.
11 Mart 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 2,162 göst.
31 Ekim 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 898 göst.
18 Aralık 2021 Diğer kategorisinde elis (2,010 puan) tarafından soruldu

374,698 soru

11,207,988 cevap