0 oy
637 göst.
Diğer kategorisinde (1,722 puan) tarafından

Kızlar göbek kordonu düşmeden yıkanmasını doktorlar tavsiye etmiyolar ya bebek doğunca kirli oluyo sadece siliyolar mı yoksa onlar yıkıyor mu ?

16 Cevaplar

0 oy
tarafından

siliniyo benm goumun onunde sildiler cnm:)

(1,722 puan) tarafından
Silmeyle nasıl temizlenir ki :) kıyafeteri falan giydirıildiğinde gayet temiz oluyo çok merak ediyodum. Teşekkğr ederim
tarafından
valla canm oylede temiz oluyolarki misss gbilerr Allahn taktiri
-Reklam-
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Ben yeğenimi hastaneden çıktıktan sonra yıkamıştım kendi bebegime de öyle yapacam belki her gün belki 2 güne bi yikicam bebek dinleniyor rahat uyuyor 
(1,722 puan) tarafından
Evet yengemde yıkamıştı kordonun oldupu yer iltihap olmuyo doktor önermiyo ama yıka sen demişti
(6,136 puan) tarafından
Valla kontrole bi bebek getirmişlerdi Allah günah yazmasın çocuk çok pis kokuyordu o bana ders oldu
(2,931 puan) tarafından
Yenidoğan nasıl öyle pis kokar belki kiyafetindendir çiş flan yapmistir degistirmemislerdir. Kış mevsimindeyiz o kdar sık yikamak bebeği hasta edebilir gorumcemin bebegi öyle bronşit oldu 3 yaşında hala tıkanıyo hava aliyo yavrum dikkat edin bebislerinize haftada 1 veya 2 en fazla bence ideal olan 2 bile fazla usutebilirler
(6,136 puan) tarafından
Kuzum benim temmuza denk gelecek zaten yengeminde nisan da olmuştu ama evi çok sıcaktı şükür sıkıntımız olmadı. Yok canim cis kokusu değildi bildiğin insan kokuyordu bebeği hiç yıkamamış ben uzaklaştım yengemin annesi yaklaştı o bile dedi bu çocuğu hiç yıkamamışlar mi diye
(2,931 puan) tarafından
Ben yakin zaman sandim yazin yikanabilir tabi smdi ben altini üstünü degistirirken bile hapsirmaya başlıyo cesaret edemem oyle yikamaya yazik :)
(6,136 puan) tarafından
Hapşırır tabi şeyinden hava kaçıyor oda hapsirtiyor :) usudugunde fln değil :D
(2,931 puan) tarafından
Anaaa seyinden havami kaciyomus ilk defa duydum :D
tarafından
Sezeryan dogum yaptim tertemizdi karnumdan cikarttiklarnda yan tarafta bebek masasina aldilar siliyolardi ama zaten temizdi sudan direk alindi kan yoj bisi yok :D o yuzden ben gobegin dusmesini bekledim mis gibide kokuyodu 9 gunlukken yikadim sinrada on gunde faln yikadim kis gunu hasta etmekten kirkuyorum valla iki gune siliyorum kol alti vs  yagliyorum hep :) mis gibiler zaten be ama normal dogum olsa govekten dolayi yikamasamda kopuklu suyla siler normal suyla durulardim koku olabilir diye dusnyorm iyi silinmezse
(6,136 puan) tarafından
Kız hava kaçtığı yok ben uydurdum genelde bebekler altı açılınca hapşırırlar :D
tarafından
Biri diyo biri inaniyo allah napmasin sizi be :D
(6,136 puan) tarafından
Kız napsın ilk defa anne olacak bende öyleyim ama yeğenler fln yanimda büyüdüğü için yengemi isletirdim o benden büyük ama yazık oda inanırdı :D
tarafından
Manyakk misin kiz milletle ugrasiyon yazik cocuklar soz konusu olunca :D
(6,136 puan) tarafından
40 günlükten asma salıncaktan düşmüşüm doktor bütün organlarıma bakmış çok şükür bi sıkıntısı yok demiş ama o zamnlar röntgen yok tabi kafa tahtasına nasıl baksın :D o gündür bu gündür kırık tahtayla yasiyoruz işte :)))))))
(2,931 puan) tarafından
Allah canını almasın gerçek sandım ne biliyim hayatimda ilk defa bebek bakiyorm cevremde en kucuk insan 18 yasnda :) havadan nem kapiyoruz zaten yapmayın şöyle şeyler :-)
tarafından
Allah canini almasin :)))
(6,136 puan) tarafından
Fatma Allahtan itiraf ettim yoksa çocuğun altını da degistirmicektin :D
(2,931 puan) tarafından
Önüne bariyer kurardim hava girmesin diye :)
(2,849 puan) tarafından
Şeyinden hava kaçırıp ta hapşırmak ne dedim bi an ya korktum inanki
(6,136 puan) tarafından
Niye korkuyorsunuz ya refleks o hiç dikkat etmediniz mi?
(2,849 puan) tarafından
Yoo ne bileyim hiç dikkatimi çekmemisti halbuki kardeşimin kızı elimde büyüdü sayılır ama
(6,136 puan) tarafından
:D korkma canim bisey olmaz bebekler çok sık hapsirmadiklari sürece normal reflekstir internette araştır istersen
(2,849 puan) tarafından
Hmm bak bilmiodum bişey daha öğrendim saoalsin
0 oy
(2,332 puan) tarafından

Benim bebeğimi doğduğunda yıkamamışlardı solunum sıkıntısı olduğu için. Yoğun bakımdayken de göbek bağı düştükten sonra yıkamışlardı.

0 oy
(2,172 puan) tarafından

Siliyolar güzelce bide soguk suyun altına tuttuklarını duymustum. Bende yıkamıycam bir hafta on gün gobek kordonu dusene kadar vucudundaki verniks ne kadar durursa o kadar iyimis

(1,722 puan) tarafından
Az önce bi video gördüm musluğun altına tutyolarda ondan sordum bnde
(2,172 puan) tarafından
Evet soguk suya tutuyorlarmış hep ondan temiz oluyolar sanırım banyo yaptırmıyolar
0 oy
tarafından

Bi pamukla baştan aşağıya temizledik hep yıkamadık 1 hafta 

0 oy
(382 puan) tarafından

Hastahanedende yikadilar eve geldik gelir gelmez bizde yikadik göbek düşene kadar yıkadım ben hemen dusdu zaten 

0 oy
(1,302 puan) tarafından

Canim ben hastaneden ilk geldigimizde yikamistim sonrasinda gobek bagi dusene kadar yikamadim zaten dusuyo kisa surede ama yikamayanlarda var

0 oy
(1,048 puan) tarafından

Kızım baya verniksli doğdu. 2 gün beklettim cildinde. 

Sağlık ocağımdaki ebem de çok ilgili bir bayan. 

Ben 2 çocuğumu da yıkadım hep dedi. Pıt diye de düştü kordonları. Dikkatli kurula etrafını bir sorun olmaz dedi. 5. Gün düştü. 

0 oy
(443 puan) tarafından

Bn eve gelince yikAdm gobegi dusunce tekrar yikadm

0 oy
(545 puan) tarafından

Bizde daha dogduktan 15 dk sonra yıkamışlar  ben baygindim ayildiktan sonra ogrendim sonra hastaneden raburcu olmadan bidaha yikadilar ama biz eve cikinca gobegi dusup aradan 5 gun gecesiye kadar yikamadik.bidaha. hastanede napilmasi gerektiğini biliolar ben bisi olur korkusuna su deydirmedim.

0 oy
(3,198 puan) tarafından

Bebek doğunca hastaneler artık yıkamıyor çok güzel tertemiz siliyorlar annenin yanındayken mis gibi kokusu var bebegin zaten, eve geçince de kordonu düşene kadar yıkamayın diyorlar, kordon erken düşmesi için ben de yıkamamıştım 6. gün düştü ondan sonra yıkadık.  Arada pamuklu bezle sildigim oldu 

0 oy
(2,849 puan) tarafından

Annem kardeşimin bebeğini yıkamışti bende yıkarım ya nolacak yavrum rahat eder uyur yıkanınca çok rahat uyuyolar

0 oy
tarafından

Kirli mi :) o kir değil canim aksine bebek icin faydalı olduğu için yikanmiyor 

(1,722 puan) tarafından
Kir değil tabiki o onrın en temiz hali ama başka türlü tarif edemedim :)
tarafından
Dert etme kuZum siliyorlar bebisleri tertemiz o üzerinde ki beyaz tabaka çok faydalı bebeklerimiz icin o yüzden yikamiyorlar :)
(1,722 puan) tarafından
Onun her haline kurban olurum :) teşekkür ederim
tarafından
Yeterki sağlıklı olsunlar da canim  :) rica ederim Allah hepimize sağ saglim kicagimiza almayi nasip etsin inşallah yavrularimizi
0 oy
tarafından

Hastanede siliyorlar canım yikayanlarda var ama ben pek yıkanması taraftarı değilim 1 hafta yikamiycam silicem nemli bezle sürekli 

0 oy
(350 puan) tarafından

Canım onlarda göbek kordonunu ve cildi temizlemek için göbek bakım seti var bana doktorum öyle demişti onunla cildini falan temizlemistik

0 oy
(432 puan) tarafından

Hastanede yıkadıklarını sanmıyorum canım ama ben göbek düşmeden de yıkadım çocuklarımın ikisinide.su çocuğu çabuk büyütür derler :) yıka emzir yatır oh miis 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 76 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ececomez61 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 152 göst.
9 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 298 göst.

377,003 soru

11,282,724 cevap

34,686 kullanıcı