0 oy
979 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kizlar 10 gun once dogum yaptim annemle kaynanam baktilar dun annem gtti o gtmeden iki gun once bi anda bi sıkıntı geldi içime sanki sonsuzlukta kaybolmuşum bu dünyada tek kalmışım kimsem yok gbi hissediyorum surekli ağlıyorum kuran açıp dinliyorum az gecio yine başlıyo esim de işe döndü sabah gdnce ağlıyorum görüntülü konuşunca ağlıyorum. Nasıl atlaticam kizlar bana yardımcı olun lütfen nefes alamıyorum:(:'(:(

19 Cevaplar

0 oy
(1,390 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
16 gün oldu doğum yapalı aynı şeyleri yaşıyoruz. Annem 1 hafta yanımda kaldı o gideceği günden önce içime öküz oturdu. Gideceğini düşündükçe (her akşam iş çıkışı gelecek yalnız) ağlamak geliyordu gitme diye ağladım 1 gün daha kaldı. 

Bebeğim ağlama krizine giriyor dayanamıyacak gibi oluyorum bazen susturamıyorum. Bu hep böyle mi sürecek ben başıma ne aldım diyorum. Bebeğime kızıyorum sus artık diye sonra kendime kızıyorum o bebek sen ne diyorsun diyorum. Kötü Bi anneyim diye ağlıyorum. 40 gün geçmeyecek gibi geliyor. 

Annelik gerçekten büyük sorumlulukmuş 24 yaşındayım ama bilmiyordum böyle olduğunu.. Ama hergün biraz daha alışıyoruz birbimize. Mesela artık eskisi kadar ağlayınca elim ayağıma dolanmıyor kızmıyorum. Sakinliğimi koruyorum. Böyle böyle geçecek sanırım..  Ha Bi de eşim faktörü var bazen çok seviyorum bazen boğasım geliyor. İnşallah cinnet geçirttirmeden bana geçer şu lohusalık.. 
tarafından
Bende öyleyim canm Rabbim duysun sesimizi bu da bi sınav bebeğime bakınca kokusunu koklayınca huzur buluyorum yine icime bi vesvese giriyo dua ediyorum tüm caresizlere çare versin inşallah.bi de  her iki gogsum paramparça olmus bıçakla dilmişler gibi her emzirmede hıçkıra hıçkıra ağlıyorum canım cok yaniyo esimde yok yanimda ise gidiyor.Eşime sarılınca geciyo yine başlıyo huzursuzlugum.Insallah geçer canm sana da şifa versin allahım
(1,390 puan) tarafından
Aynıyız aynı :/ amin inşallahh canım. Benimde 2 3 gün öyle oldu aman Allah ağladım göğüs acısından ama geçiyor. Etkisi oldu diye düşünüyorum ben şeffaf plastik emzirme göğüs uçlarından aldım. Bebeğim onunla emmedi ama göğüs ucum değince bile acıyor diye ben 2,3 gün o kapakları her emzrmeden sonra taktım. Göğüs uçlarım yumuşadı fln baya rahatlattı beni sonra kendiliğinden acısı geçti. Belki faydası olur Bi dene canım, çok geçmiş olsun
tarafından
Olr denerim canm cok tesekkur ederim Allah razi olsun
-Reklam-
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Merk etme 41. Gün sanki hiç öyle şeyler yaşamamış gibi olcaksn :)) bu kadar ağlama bebeğinde senden etkilenir geçmiş olsun 
tarafından
Nie oluyo hatice o kadar caresizim ki  nefes alamiyorum
tarafından
Insallah insallah o kadar cok istiyorum ki hemen gecse dua ediyorum surekli
(4,875 puan) tarafından
Çok hassas dönemdesn canım. Şu an eşinden aileden çok ilgi alaka bekliyorsun kii onlar yeterince gösterdikleri halde daha fazlasını istersin .
Merk etme zamanla duzelicek Bebek ile bir anda yalnız kalmış olman daha çok tetikliyor ama bebeğine odaklan canım ağlama o da senden etkilenir ve huzursuz olur . Şu an sana çok ihtiyacı var  baktın huzursuz oldun al koynuna bebeğini kokla :)))
tarafından
Allah razi olsun csnm evet oyle yapıyorum herkes cok ilgililer ama ben cok kotuyum insallah gecer canm ilk bebegim tecrubesizim suan kaynanam da kaliyoruz nasil olcak bilmiyorum cok sagol Allah razi olsun yazdiklarin icin canm
(4,875 puan) tarafından
Amin canım Rabbim cümlemizden razı olsun . Biraz sabır geçicek :)
tarafından
Insallah canm benm insallah ❤❤❤
0 oy
tarafından
Zamanla canım zamanla lphusalık böyle Bir illet işte 
tarafından
Insallah canm insallah gecer cok korkuyorum rabbim duysun sesimi
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Zamanla gececek insallah.. hepimiz gectik oo yoldan cok zor seni anlayabiliyorum
tarafından
Amin canm inşallah allah razi olsun çok teşekkür ederim
(458 puan) tarafından
Canım merak ettim valla merhaba nasıl oldun şimdi atlattın mı o günleri bende çok kötüydüm o dönem
tarafından
Çok teşekkür ederim canim sagolasin evet atlattım daha hakimim hayata :) zorlandım ağladım cok daraldım ama hep allaha sığındım dua ettim güçlü olmam gerektiğini hatirlattim kendime surekli gazladım kendimi çok şükür. Esim 2 haftadır sabah 7 de gdiyo gece 12 de gelio tek başımayım. Zorlandım ama alıştım sanirim canm
(458 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım benim gerçekten zor dönemler iyi bilirim bizde kızımla daha yeni yeni alışıyoruz birbirimize
tarafından
Alisirsin bol dua ve sabir herseye çözüm oluyor. Amin cümlemizin insallah canimmm
0 oy
(193 puan) tarafından

Benimde bebeğim 16 günlük annemin yanındayım bir hafta sonra evime dönücem ama hiç gitmek istemiyorum tek nasıl bakacam diye düşünüp ağlıyorum bide gittiğim yerde eşimden başka kimse yok.. Eşim sağolsun hep destek oldu yine olacaktır ama anne gibi olmaz ki şimdiden korku bastı evladımı çok seviyorum ama baş edemeyecekmişim gibime geliyor ağlayınca elim ayağım dolanıyor birbirine uykusuzluk zaten malum napacam bilmiyorum :'(

tarafından
Aynıyiz valla canm Rabbim duysun sesimizi cok korkuyorum insallah geçer bu günler
0 oy
tarafından

Ayyy ben çok kötüydüm bebegimide kaybedince daha kötü oldum bana canım deseler sanki canin çıksın diye aliniyodum agliyodum çok asabiydim:'(

tarafından
Biliyorum canm seni rabbim rahmet etsin sizlere de sabırlar versin cok cok zor bu da bir sınav insallah atlatırız dua edelim birbirimize başka çaremiz yok duadan başka
tarafından
Amin inşallah canım dua et senin duan kabul olur  bu bebeğimi sağlıklı kucağıma alayım ❤️
tarafından
Ederim canm insallah sag salim kucağına almayı nasip etsin
tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun ❤️
tarafından
Senden de razı olsun canm sagolasin
0 oy
(2,201 puan) tarafından
3 ay oldu biraz da olsa hala etkisi devam ediyo ://
tarafından
Kıyamam canm ya insallah geçer bu cuma hurmetine yardim etsin bize
(2,201 puan) tarafından
Ins canim benim allah razı olsun:***
0 oy
(2,866 puan) tarafından
Valla ben çok zor süreçten geçtim. Yani öyşe bi darlandım ki çocuğum olmasa valla atıcaktım kendimi sinirden de şükür geçti. Çünkü hepsi ile arama mesafe koydum gidip gelmiyoruz çocuğu da göstermiyorum hepsini sildim engelledşm ne lohusalık kaldı ne sinir stres. Ay şimdi kendime kızıyorum o zaman niye bu kadar kendimi yıprattım diye ama işte insanın elinde olan şeyler değil lohısalık çok fena bişeymiş
tarafından
Toplu temizlik yapmissn canm :)) aynen cok fena valla Haklsn Insallah geçer canim
0 oy
(1,422 puan) tarafından

Ayni seyleri yasamisiz canm inan bende agliodum bide sutum.kesilir die korkuodum ama tutamiodm.kendimi oglumla konusuodm bn oglumu buyusun parka gotrcm diodum.bunu derken bile bu zamnlar gecmez deyip agliodm cok zor gercektn :( esinden destek almalisin canm bn yarim saat bile olsa oglumuda aldim esime dedim disari cikalim bi yere oturmasak bile arabayla ciktik gezdik kayinvalidemde kaldim 40 gun oglum kolikti ve benim cok zor gecti dogumum 1 ayda iyilestim oglumm uyurken kayinvalideme birakip disari ciktim balkona bile olsa cik hava al ama sunu unutma mutlaka gecio suan bebeginle birbirinize alisma surecindesinz 40 gun muhabbeti hep sacma gelirdi ama dogruymus gercekten gecio bebeginle yapacaginz guzel seyleri dusun o da cok iyi gelio

tarafından
Çok geçmişler olsn canm umarım benmki de geçer inşallah canım zor zamanlar valla
(1,422 puan) tarafından
Zor canm Allah yardimcin olsun ama gecicek bunu hic aklindan cikarma
tarafından
Insallah canm insallah çok teşekkür ederim canim sagolasin
0 oy
(516 puan) tarafından
Canim gecicek ama 40 gün sonra falan değil açık açık söylüyorum  3 4 aylik oldugunda biraz rahatlicaksin düzene gircek hersey. Ben sürekli agliyordum sürekli. Esim çok istemisti cocuk evlendim 2.ayda hamile kaldim ona hep msj atiyodum senin yüzünden bu büyük sorumluluk altina girdim ben yapamıyorum bu cocuk susmuyor. Evime gelen giden oluyordu benim oglum cok aglakti ya aglicakti ya uyicakti öyle normal durup etrafa bakan bi bebek deildi. Gelenler kalkip cayini alıyordu mutfagi topluyordu. Baskasinin mutfagima girmesine bile deli oluyordum yada herkes gitsin evden istiyordum buna annem kaynanam dahil ama bi yandanda gitmesinler tek yapamam diodum resmen kafayi yemistim afedersin wcye gitmk icin aksama kadar bekliyordum eşimi hepsi gecti oğlum haftaya 7 aylik olcak zaman nasil gecti anlamadim bide idrar yolu enfeksiyonu varmis ondan cok agliomus yavrum ama biz 4.ayda anladik ve 6 aya kadar gaz sancısı çekti ee bizede çektirdi ahh ahh geçiyor merak etme simdi kendi isimi kendim görüyorum yemegimi yapiorum oglumla ilgileniyorum cok şükür. Ama ikinciyi yapmam diyorum Allah verirse ona yapcak birsey yok ama bile isteye yapmam çok zor ama dünyanın en güzel duygusu tarifsiz...
tarafından
Aynen canm rabbimin mucizesi insallah sabırlar verir bize geçer inşallah duadan başka çaremiz yok canm
0 oy
(295 puan) tarafından
Herkes geçti bu yoldan canım. Bunun daha beterini yaşadım. Ne yapsan geçmiyor sadece zaman lazım.  Emin ol lohusalik bitince o da bitiyor. Bana da derlerdi inanmazdım. Hiç geçmeyecek diyordum. 41. Gün normal psikolojiye döndüm. 
tarafından
Gecmis olsun canm.gecmesine çok sevndm adına insallah benim de geçer
0 oy
tarafından
5 gün önce doğum yaptım. Benimde içim skılıyo. Bi yandan çok mutluyum ama bazen sıkılıyorum garip bişey
tarafından
Işte aynı duygulardayız canm insallah geçer dua ederim sana rabbim yardim etsin bizlere
0 oy
(523 puan) tarafından
Ben hep yalnizdim valla girdimmi girmedimmi o psikolojiye bilmiyorum ama cok zorlanmadim 
tarafından
Sevndm canm adına insallah bizim de geçer canım
0 oy
(6,676 puan) tarafından

Yalniz kalarak tabikide her kesi gonderdim evine esimide isee cocuklarimla vakit gecirerek..sanki heo boyleymis gibi davranaraq..yani ailemize birinin geldiyi hissinu unutup sanki hep boyleydik bebeyimiz hep bizimleydi dusunerek:Pbiraz karisik oldu umarim anlarsin:D

tarafından
Yok kiz karişik olmadi anladım :)) en güzeli canım inşallah benmde geçer canım
0 oy
tarafından
Kitap oku sürekli...
tarafından
Şuan evimde değilim canm pazar gnu geçicem umarım atlatırım insallah çok teşekkür ederim canim sagolasin
tarafından
Ben kürtaj olduğumda benzer şey yaşadım da kitap okuyarak atlattım geçmiş olsun.
tarafından
Teşekkür ederim canm sana da geçmişler olsun
0 oy
(2,241 puan) tarafından
cok illet bisi o lohusalik . buyuk bir sorumluluğu birden yukleniveriyorsun ne yapacagini bilmiyorsun gencligim bitti gitti diyorsun dimi . ama gececek inan ki agla rahatla isyan etme ama agla . biz kizimla birlikte aglaya aglaya buyuduk 6aylik olduk bile :) arasira esin baksin sen kendine vakit ayir uyu ya da onceden oe yapiyorsan onu yap film izle bisi yap bi iki saat. valla birden ne oldugunu bile anlamiyorsun buyumus oluyolar ilk kirk gunu suan sorsan hatirlamam sadece zordu derim kolik bebegim vardi cunku :)) 
tarafından
Çok teşekkür ederim canim sagolasin cok guzel anlatmışsın allah razi olsun Insallah benmde geçer tek duam o
(2,241 puan) tarafından
gececek canim merak etme :)) saglikla buyusun minik
tarafından
Amin teyzesi insallah çok teşekkür ederim canim sagolasin
0 oy
tarafından
Benim annemde 1 hafta falan kaldı yanımda gittiği gün oturup ağlıyodum hakim olamıyodum kendime dokunsalar bile ağlıyodum nasıl bakıcam becerecek miyim diye düşünüyordum hep allah yardım ediyor canm alışıyosun geçiyo kendi kendine hep güzel ve sakin bakmaya çalış bebeğine 
tarafından
Insallah canm insallah geçmesini cok istiyorum canım rabbim yardim etsn
0 oy
(406 puan) tarafından
Bende annem gidince çok ağlamıştım zaman geçtikçe alıştım
tarafından
Ne gzel darısı bana canım inşallah sana da gecmis olsun canm
(406 puan) tarafından
Saol güzelim

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 151 göst.
17 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 425 göst.
19 Ocak 2020 Aile kategorisinde ❤️Balım❤️ (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 422 göst.
5 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Mervekrvl (983 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 181 göst.
8 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (789 puan) tarafından soruldu

377,164 soru

11,287,427 cevap

34,692 kullanıcı