0 oy
1,150 göst.
Diğer kategorisinde (2,201 puan) tarafından
Temizlik tuyolariniza ihtiyacm var  

Hangi alanda hangi deterjani kullaniyorsunuz ya da mesela bulasik makinesi tabletini bulasik makinssi disinda da kullaniyolar ya o tarz şeyler  

Hamarat hanimlarrrr ☺☺☺☺

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Napacaksın ceroşum temiz, hamarat 10 parmağında 10 marifet olan, edal ev hatunumu olacaksın :) bilirim ama çok uygulamam, benim oğlum "annecim şu vakte kadar yaptın bırak bundan sonra olduğu kadar" bende onu dinliyorum üzemem bebeğimi :D günlük rutin toplarsam, evi süpürüp birde yemek e daha ne olsun :)

*camlar pimapenleri ciflerim, camları bir kova suyla silerim önce. Sonra tekrar fairy ve sirke birazcık ekleyip, su yapıp onunla silerim misss.. 

*Tüllere karbonat eklersen deterjana güzel oluyor birde 1 küp şeker ekleyebilir şekeri biliyorum ama denemedim. 

* Banyonun kararan derzlerine fısfıs şişeyle çamaşır suyu sıkıp bekletiyorum 10 dakika sonra bembeyaz sonra viledayla durulayıp kutuluyorum (dış yalıtım olmadığından kararıyor bizimki, aynısı çillenen duvarlardada geçerli orada ıslak bez olmaz, fısfıstan sonra kuru bezle direkt silince mis)

*elektrik süpürgesine vanilya koyarım süpürürken güzel kokuyor.

Ay bu kadar yoruldummm gerisini çamaşır suyu domestos temizliyor :D

(2,201 puan) tarafından
Benim damat mi diyor bunu yoksa buyugumu :)) bizim kizds ayni fikirde senin oglanla yszik hic istemiyor yorulmami diyorki yapma ellerin bozulur yipranir aman sen otur beni salla :) butun gun otuttruyo beni saolsun hic kiyamam bna :))

Tiyolar için saol kzuum ekran resmi aldim :))
Elektrkli süpürgenin neresine koyugon onu ? Bozmasin :)))
tarafından
Tabiki damadın diyor, gelinimede böyle diyecekmiş :D
Üzerinde süngeri var orasına döküyorum 1 sene olacak şükür bozulmadı daha çamaşır makinesini alamadım başka bişey bozulmasın, dursun şuan sırası değil :D
(2,201 puan) tarafından
Bende elektrkli spurge alamadimmm :// in gibi oldu vala elle topluyoz artik yerden saclari :))))))

Gelinine oyle dickse ohh yasadi bizim kiz ☺☺
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ayyy vallaha hamarat değilim:)))
(2,201 puan) tarafından
Caktirma bnde :)))
+1 oy
(4,875 puan) tarafından
En güzel temizlik tuyom temizlik yapmamak :))) 

Nasılsa tekrar kirleniyor ☺️☺️
(4,875 puan) tarafından
Hiç hoşnut değilim ya
tarafından
mutfağın hep toplu olmak zorunda bide yemek yapınca koku odada oluyor ama bi yandan iyi mutfaga geçince odadakuyle sohbet edebiliyorsun:)
(2,201 puan) tarafından
Ayri olmasi daha iyi boyle oldumu tezgahin ustunde bi bardakta olsa insanin gozune batiyor falan :/
(4,875 puan) tarafından
Kuzum birde benim salon büyük ve boydan boya cam ama sadece bir tane kapı var pencere vs yok yani . Tek havalandırma yeri o kapı. Tüm koku koltuklarda :(( inşallah seneye yan dairem 3+1 oraya geçecem
Şu an bebek konusunda çok iyi yemek vs yaparken gözün orda tek iyi yönü bu bence :))
tarafından
benim oturma odası ile mutfak arasinda mesafe var kizimi orda birakip mutfaga gidince kosarak gidip bakiyorum :) dedigin gibi ayni yerde olsa kafan rahat olur
0 oy
(320 puan) tarafından
Ben duvar silmede kullanıyorum bulaşık tabletini varya of duvarlarım mis ğibi oluyor tertemiz oluyor 
(2,201 puan) tarafından
Baska önerin varmi :))
(320 puan) tarafından
Valla canım başka birşey de kullanmadım hiç birde perde yıkarken şeker koyarım 1 kaşık diplerini temizler
(2,201 puan) tarafından
Aaa seker mi ??? Ise yariyormu
(320 puan) tarafından
Valla benimkinde yarıyor makineye koyarım perdeyi ilacını felan koyarım sonra perdenin üzerine 1 yemek kaşığı toz şeker koyarım bazen şeker yerine kabartma tozu koyarım ilaçla beraber katıp faydası oluyor
(2,201 puan) tarafından
Teskkur ederim canım saol:) tavsiylerin için
(320 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
tarafından
Benim bulaşık makinesi deterjanını dolapları silerken filan kullanıyorum canım domestosu banyoda lavaboda kullanıyorum fayanslara fayans temizleyici bu kadar
(2,201 puan) tarafından
Kalgonu biliyom kiz hahahahh okadr degl :)))))  marc deniyim bi ♥️♥️
tarafından
Hahahaha Marc da iyi diyolar kullanmadım hiç bizim tanıdık kullaniyo çok begeniyo
(2,201 puan) tarafından
☺☺☺ tenkyu beyybi bide onla yikiyim bakim
tarafından
O love you beybi:D :D
(2,201 puan) tarafından
Bolcana miiii tuuuu ☺☺☺☺☺
0 oy
(1,983 puan) tarafından
Canim bende koltuk silerken sicak suda beyaz sabunu eritiyorum bide sirke koyuyorum içine tertemiz oluyor 

Camlarida bilirsin zaten pirille sirkeyi suyu karıştırıp siliyorum hem parlatiyor hem leke birakmiyor 
(1,983 puan) tarafından
Elma sirkesi koyuyorum canım beyaz sirkede olur :)
(2,201 puan) tarafından
Tesekkur ederim cok :) ekran resmi aldim
(1,983 puan) tarafından
Rica ederim canım şimdiden kolay gelsin o zaman ne zaman yapicaksan :))
(2,201 puan) tarafından
Allah razı olsun ☺☺☺
tarafından
camları sampuanla sil pratik oluyor
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Koltuk silmeye bulasik makinasi parlaticisi camsir deterjani tozu ve yag cozu suyla karistiriorum halima salca falan leke degdiginde yag coz ile siliorum perdelerimi camasir makinasi deterjani bulasik makinasi parlaticisi ve makinanin icine bulasik tableti atiorum tost yapacagim zaman tostun icine yagli kagit koyuyorum daha kolay oluor suan aklima gelen bunlar 
(2,201 puan) tarafından
Digerlerini anladim canim teskkur ederim ama karbonati nasil kullaniyosun pek anlamadim :/
(5,913 puan) tarafından
Camasir makinasinin deterjan koydugumuz gozu degilde diger gozune koyuyorum canim calistiriorum makinayi suyunu alinca icine makina direk durduruorum biraz bekletiorum sonra devam ettiriorum
(2,201 puan) tarafından
Hih smdi anladim teskkur ederimm canim denicsm :)
(5,913 puan) tarafından
Dene canim pisman olmazsin
(2,201 puan) tarafından
Cok saol canim ☺♥️
0 oy
tarafından
Benim.mutfagimda cif ve çamasir suyu eksik  olmaz . Yagçöz hic kullanmiyorum canim mutfak dolaplarini her carsamba ic dia alt ust mutlaka silerim hergun tuvalet ve banyo mitlaka yikanir halilari silmem gerekiyorsa beyaz sabunu rendeleyip kaynar suyla eritip lif ile siliyorum camlari ose bi jova suyla pisligini aliyorum ikinci su durulama suyu oluyor en son ise camsil ile bezi iyice sikip siliyorum.kurulama yapmiyorum ve b

Bimdeki cicekli bezler cam icin harika ❤ banyo fayanslarina cif sikip araba fircasi ile yikayip dus ile duruluyoru

Kurulama yapmiyorum ütüyü ise makine makine yapinca cok birikmiyor 10 numara 5 yildiz :)
tarafından
Kiz 39 diyecek yarin ve ben dün camları sildim perde yikadim bugun ama hala doguramadim.ki
(2,201 puan) tarafından
39+4 de dogurmusum sabir kuzum azcik kalmis :)))) ♥️♥️ cok yakinda minnak bziimle
tarafından
Insallah canim 2cm aciklikla 2 haftadir geziyoruz bakalim
(2,201 puan) tarafından
Dogum postunu bekliyom ♥️♥️♥️
tarafından
Insallah canim ❤
0 oy
(1,422 puan) tarafından

Gecen gun temizlik bnm isimde kadir diodu aspratorlerin filtresini temizlemek icin sicak suya bulasik tableti koyup filtreleri icinde bekletmek gerekiomus baskada bsy bilmiorm :D

(1,422 puan) tarafından
O yastaki insanlarin bu gezme azminede hayranm dogrusu evinde oturcaklar die akillari cikio :D bnm kayinvalidem gelio sagolsun hic oyle daginikligimi fln gormez yapilck bsy varsa yapayim der ama yok derim kendi annem olsa oo sunu ypar misin bunu yapar misin derim ama ona diemiorm iste
tarafından
bende kayinvalidemden cekinmem annem nasılsa oda öyle dağınık falan cekinmem. yapayim mi diye ellu kere sorar bende o zaman kendim yaparim diyorum yapqcak olan sormaz ki
(1,422 puan) tarafından
Evet ve hep diorm annem.olsa yapck bsy bulur yapar ama kayinvalide oyle olmuo belki onlarda bizden cekiniolardir
tarafından
benimki cekiniyor evet ama yapmakta istemiyor kusura bakma deyip duruyor )
(1,422 puan) tarafından
Amaan bosver canm evi bokta gotrse bebislerimz icin napalim.begenmeyen gelmesin :p
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Cif ve dolap posetiyle caydanligimi cay makinemi kireclenirse 1 avc limon tuzunu kaynatyrm sirkeyle evi siliyrum şampuanla camları siliyrm sirke ve karbonatla musluklarimi siliyrm 
(2,201 puan) tarafından
Karbont ise yariyormu muslukta ilk kez duyuyom
(1,151 puan) tarafından
Sirkeyle birlikte kullnyrm ben ama
(2,201 puan) tarafından
8He anladim canm
0 oy
tarafından
instagramin varsa cok biliyoruz biz var takip et hersey var orda
(2,201 puan) tarafından
Tenkyu beybi :))
tarafından
orda pratik ve ise yarayan çok sey var canim gunluk hikayelerini de takip et bende ekran goruntusu alip duruyorum bi ara yapicam insallah
(2,201 puan) tarafından
O bi ara bnda gelse iyi olcak ins amin
0 oy
tarafından
Yaz canım

Camlar da sirke ve şampuan 

Koltuk halı ve kapılarda Arap sabunu suyu veya bulaşık tableti ile sirke süper ötesi 

Fırın içi dışı için de fırın sicakken içine sirke ve karbonat yapıp her yerine süngerle yayiyorm yağ coz etkisi yaratiyo 

Mutfak dolaplarıni da yağ cozle 

Çaydanlık tencere vs cif veya yağ cozle

WC banyo yine cifle ovaliyorm 

Perdelerimi persil sıvı deterjan ile yıkıyorm içine de bulaşık tableti atiyorm çok güzel temizliyor

Balkonun ilk taşındığım zaman aralaei fena halde leke vardı peder derz verdi aralarına da iyi oldu çamaşır suyu ile yikiyorm

Başka da aklıma gelmiyor
(2,201 puan) tarafından
Ekran görüntüsü aldim saol :)))
tarafından
Rica ederim canım ❤️
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Ben bulaşık makinesi deterjanını koltuk silerken kullanıyorum, bide klozetin içine atıp kaynar su dökünce cok güzel oluyor. Tencere ve tavaların altı yanmışsa, beyaz sabunu rendeleyip kavanoza koyuyorum ordan alıp alıp tenrece tava altına koyup kuru bir şekilde telliyorum pırıl pırıl oluyo. Yine rendelenmiş beyaz sabun tül perde yıkarken deterjan gözüne değilde tülün perdenin içine koyup yıkıyorum. Önce çamaşır sulu vileda ile sonra sirkeli sulu vileda ile yerleri silerim. Mutfak lavabo içini önce çamaşır suyuyla sonra cifke en son a101 in brid marka parlatıcısıyla fırçalarım pırıl pırıl aklıma gelen bunlar :D
(25,225 puan) tarafından
Rica etçderim ne demek:)
(25,225 puan) tarafından
Hahaha ilahi kızlar bende evde olunca yapıyorum işte çalışırken böyle yapamıyordum :)
(2,201 puan) tarafından
Bnde evdeyim canimda bizim kiz izin vermiyor ☺☺ yorulmami istemuyo hic :)))
(25,225 puan) tarafından
Ooyy minnoş :))
(2,201 puan) tarafından
Hahahahha :))) ne minnos sormaa :)))

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 44 göst.
24 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde ptrck (323 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 805 göst.
4 Haziran 2023 Aile kategorisinde Sumeyyesumeyye (11 puan) tarafından soruldu
0 oy