0 oy
303 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Annelere bebegim cok akıllı her şeyi öğretiyorum ama 16 aylik olmasına rağmen ağzını burnunu vücudunun herhangi bir bölümünü göstermeyi bilmiyor nasıl ogretmeliyim 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim oğlum 15 aylık olacak ağzın nerde diyince ağzını açıyor  ya küçükler daha zamanla öğrenecekler 
tarafından
Benim oğlum eskiden oyuncak abisinin ağzını burnunu gösterirdi ama şimdi hiç onunla da ilgilenmiyor sürekli dışarı çıkmak gezmek istiyor dikkati çok dağınık ogretemiyorum asla
tarafından
Acele etmeyin herşeyin bir zamanı var sık, sık tekrar edin alışır
tarafından
Tamamdir çok teşekkürler  :) ben biraz aceleciyim sanırım hemen her şeyi yapsin diyorum ama bebek olduğunu unutuyorum bazen
tarafından
Evet acele etmeyin :)
-Reklam-
0 oy
(10,751 puan) tarafından
Benimki 18 aylık ve daha yeni gösteriyor. Bence daha ufak
tarafından
İçimi rahatlattinjz Allah razı olsun sizden :)
(10,751 puan) tarafından
Ufak gülüm ufak içini rahat tut. 1 ayda bile o kadar degişiyor lar ki
0 oy
tarafından
Benimde 15 aylik daha göstermiyor canim 
tarafından
Bu da benimkinden ben mi aceleciyim acaba
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Her bebeğin gelişimi farklıdır canım daha küçük bir kaç aya gösterir 
tarafından
İnşallah ya
0 oy
(4,081 puan) tarafından
19 aylık oglum agzını burnunu kulagını gozlerını, ayagını ve bacaklarını sorduğumda biliyor gosterıyor bazılarını soyluyor 
tarafından
İnşallah benimki de ogrenir :(
(4,081 puan) tarafından
Oo daha neler 8grenır cnm merak etme:)
0 oy
(1,847 puan) tarafından
14 aylıkken öğrendi hepsini ben gösterdim ama tek tek mesela 3 gün gösterdim göz ve ağız ertesi gün baska bişiye geçtim tane tane söyledim uavaş yavaş öğrendi hepsini
tarafından
Bu yöntemi deneyecgim
(1,847 puan) tarafından
Ama sabırla akşama kadar göster bak nası hemen öğrenecek
0 oy
tarafından
Her bebek bir değil canım benim oğlum 1 yaşından beri gösteriyo şuan 16 aylık 
tarafından
Benimki oyuncak ayisininkini gösterirdi son 2 aydır annem bakıyor tv ve telefon verdiler hep eline o kadar kızmamak rağmen çocuk degiti bir afalladi
tarafından
TV ve tel çok etkiliyor cnm ☺️ benim oğlumun kelime haznesi 3 yaş çocuklardan iyiydi kaç doktora gittim hepside çok sağlıklı sadece çabuk öğreniyor dedi. Ama bir aydır bizde TV izledik ve çocuk baya geriledi şuan uzak tutmaya çalışıyorum
tarafından
Ben de üzülüyorum bu duruma onlardan  uzak tutsam eski haline döner mi acaba bir yandan da şeyi düşünüyorum ne zamana kadar izlemeyeceğim elelaem izletiyor hiç umrunda değil çocukları cin gibi
tarafından
Uzak tutarsan eski haline döner. Doktorlar ilk üç yıl önermiyor TV telefon. Onlar ilk günden itibaren TV telefona maruz kalan bebekler. Biz uzak tuttuğumuz için sonradan ieyince o renkli dünya ilgilerini çekiyor ve dış dünyaya kendini kapatıyorlar
0 oy
(25,224 puan) tarafından
20 aylıkken gösterdi
tarafından
Benimki ne zaman gösterecek acaba ;(
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bnm ki bir yaşına girmeden dediydi 
tarafından
Benimki 1 yaşından önce oyuncak abisinin ağzını burnunu gösterirdi 2 ay annem baktı sürekli tv ve telefon verdiler eline çocuk degisti
0 oy
(13,824 puan) tarafından

Benim oglus çok erken öğrendi şekilleri sorduklsrimi kitaptan da gösterrdi renkleri de öyle şimdi Ekim'de 3 yaşına girecek renklerin İngilizcesini ogrendik:Dher çocuk farklı bakalım ikinci oğluşum var o nasıl olacak

tarafından
Masallah yaa inşallah benimki de öğrenir:)
(13,824 puan) tarafından
Öğrenir cnm çok açıklar öğrenmeye biz çok kitap baktık hep sorardı parmağıyla belki bir şeyi bin kere söylerdim sonra hepsini öğrenmişti herbseyi alıyorlar sonra konuşmaya başlayınca çıkıyor meydana
(13,824 puan) tarafından
Şekilleri renkleri hep söylerdim mesela şekilleri biliyo şimdi bayadir oyun var bitane onu oynarken şimdi diyo utgenler tareler diye☺️
0 oy
(1,085 puan) tarafından
Benim oğlum 13 aylıkken öğrenmişti ama bende renkleri ogretemiyorum
tarafından
Benim oğlum da her şeyi hemen öğrenirdi ama 2 ay boyunca annem baktı sürekli tv ve telefonla oyalayıp annem o yüzden biraz sasirdi dikkati dağınık çok ben hiç tv izlemiyordum:(
0 oy
(291 puan) tarafından
Benim kızım 15 aylık. Gözlerini ağzını gösterir ayaklarını gösterir. 11 aylık tı gözlerini gösterdi 
tarafından
Ne güzel ya masallah fıstığa
0 oy
(1,311 puan) tarafından
16 aylık daha göstermiyor. Burnunu soruyorum sık sık 
tarafından
Ben de ısrarla devam ediyorum umarım sonuç alirim
(1,311 puan) tarafından
Yapar canım daha erken
0 oy
(996 puan) tarafından
Onu hatırlamıyorum ama 1.5 yaşındayken yani 15-16 aylıkken kaşlarını çat dediğim de yapardı dudaklarını büz derdim dudaklarını büzerdi daha yeniler de fotoğraflwrina baktım da o aylar da başlamisti
tarafından
Bizimki herseyi bilir ama bunu yapmıyor ben de anlamadım ki :)
0 oy
(880 puan) tarafından

1 yaşındayken evdeki tüm nesnelerin yerini gösterirdi vücudunu da 15 aylikken falan göstermeye başladı şimdi 25 aylık organlarını bilir :)

tarafından
Benim olanda evdeki her şeyi gösteriyor istediklerini falan da bir tek kendi vücudunu ogretemedim
(880 puan) tarafından
Öğrenir annesi biz bazen je kadar zorlarsak zorlayalım yapmıyorlar onlar ne zaman hazır hissederse o zaman yapar gosterir
0 oy
(3,053 puan) tarafından
20 aylıkken gösterdi şuan 23 aylık kendi gelip benimkileri sayıyor gos ağıs diye :)! maşallah gösterir annesi merak etme her bebek farklı 
tarafından
Benim oğlum her şeyi çabuk öğrenirdi ben hiç tv telefonu vermezdim annem 2 ay baktı tv ve telefonla o kadar tartışmamıza rağmen şimdi geriledi resmen tv bağımlısı oldu cocuk
0 oy
tarafından
Benimki 9 aylıkken gosterirdi ağzını burnunu ellerini ve parmaklarını biraz geç seninki canım yani konuşmak ve yürümek gibi değil bu evet her çocuğun gelişimi farklıdır ama ağzını burnunu göstermesi için 16 ay geç bir zaman
tarafından
Valla 2 ay annem baktı tv ve telefon ile çocuk geriledi sanki
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Bnmko 1 yaşında yokken gösterdi oda şöyle oldu kulağını tuttum kulakkkkk dedim ağzını tuttum ağız dedim saçlarını gösterdim derken oyun eşliğinde ogreniyolr üstünde durmak gerek 
tarafından
Benimki oyuncak ayisininkileri gösterirdi sonra 2 ay annem baktı tv ve telefon ile çocuk degisti resmen

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 40 göst.
25 Nisan 2023 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,019 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 181 göst.
24 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zenan. (457 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 122 göst.
29 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Perii2345 (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,103 göst.
8 Temmuz 2021 Moda kategorisinde Ketum (447 puan) tarafından soruldu

377,724 soru

11,305,258 cevap

34,731 kullanıcı

...