0 oy
807 göst.
Diğer kategorisinde (6,750 puan) tarafından
Kizlar esim cok cimri yaa tamm bana oyle ogluna ne istersem aliyor ama bu sefer de kiyafet alsa ohh iyi iyi bu aldiklarimi seneyede giyer diyor oyun halisi aldi biraz buyunce kaldir da diger cocukta kullaniriz diyor cocuk bu yaa hemen buyuyor kırcakta dokcekte dedim oyuncak saglam kalirsa nasil yani dedi iyice tutmayi ogrenince ceker ceker koparir dedim he canim he dedi sende bak koparmasin dedi sonra bebek arbasi al dedim begendin mi dedi evet dedim kotu cikarsa bozusuruz diyor ne kadar sacma dusuncelerj var nasil degisitirim bu huylarini defalarcada diyorum vazgec bu huyundan ama ayni

20 Cevaplar

+1 oy
(25,225 puan) tarafından
Yani bu göreceli bişey şimdi. Aldıgı kıyafeti seneyede giyer demesi bana göre normal sonuçta bizde aldıgımız kıyafeti yıllarca giyiyoruz. Oyun halısıda evet çocuk kırıp dökebilir ama diğer cocuga saklamak yine mantıklı bana göre bu cimrilik değil bence tutumluluk. Yıllarca çalışan biri olarak para kolay kazanılmıyor valla. Bende allah nasip ederse en yakın arkadaşım beşiğini vericek mesela çocuguma, yakın komşum bebek arabasını vericek, alamıyormuyum alırım tabi ki istesem ama beni düşünmüşler Allah razı olsun neden alayım boşuna geçim derdi valla zor bu devirde. Bu bana göre tutumlu olmaktır. 
(6,750 puan) tarafından
Tamm bizde giyiyoruz ama biz her sene ayni bizisiz 3 aylik simfi oglum seneye 1 yasinda olvcak nasil giysin
(25,225 puan) tarafından
Elbet alınacak ben genel anlamda bahsettim :)
(6,750 puan) tarafından
Anladim canim
-Reklam-
0 oy
(843 puan) tarafından
Allah sana sabır versin valla çekilmez
0 oy
tarafından
Değişmiyorlar anam değişmiyorlar insan 7 sinde neyse 70 inde o sanki benim kocamı anlatmışın bozuk çıkar felan deyince insan da bi şüpheye düşüyor acaba bozuk çıkarmı diye sonra vazgeçiyor bizimki erken erken erken ye diye bem doğum yaptığımda hastane çantamda çok eksiğim vardı 
(6,750 puan) tarafından
Aynn oyle valla al dicektim bebek arabasini diyemedim kirik falan cikar burnumdan getirir
tarafından
Bende öyleyim valla bi iki kere de söylemez her defasında sen ettin sen aldın der diye
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Kefenin cebi yok kocacım çocuk bu bozacak da dökecek de sen de yenisini seve seve alacaksın de tatlı tatlı konuş eşinle çocuklarımızın sağlığından önemli mi de. Günlük cep harçlığı iste cimri olmayı unutsun gitsin yok öyle Bi dünya bir daha mı dünyaya geleceksiniz
(6,750 puan) tarafından
Neler neler diyorum bi gun tamm diyor yarin yine ayni
0 oy
(2,241 puan) tarafından
benimkide yenidogan kiyafetlerini 4 ay falan giyecegini dusunmusde ikinci ay kucuk gelince hayalleri yikilmisti :))) hala garibim bu yaz aldiklarimizin obur yaza olmasi umidini tasiyor . cimrilik zor :)) 
tarafından
Ayy nr zor olmuştur  :D benimki 3 buçuk aylık 9 12 ay giydiriyordum valla :D
(6,750 puan) tarafından
Benimkide oyle dusunuyodu simdi diyorum ee almadik mi aldik ya diyor
(2,241 puan) tarafından
simdi 6 aylik valla aldigim kiyafet obur aya koluna zor giriyo :) ama ben naptim cimriligini bildigim icin vebek alisverisi yaparken buyuklerden de aldim stok yaptim :)))
(6,750 puan) tarafından
Iyi yapmissin valla benimde annem aliyor
0 oy
tarafından
anaa pes ballahi bnm esimde ole ya tm anlyrm kolay kazanmiyolar ama bazen de ck daraltyolar bee 
(6,750 puan) tarafından
aynn oyle kolay kazanilmiyor ama kirilirda dokulurde
0 oy
tarafından
Huylar değişmez, insanlar hiç değişmez malesef. 

Birde cimri olarak göremedim şöyle ki cimri olsa almaz etmez, cimri tanımı öyledir. Ama aldığı eşya ya önem veriyor, kırılsın dökülsün istemiyor anladığım kadarıyla buda zor ama düşüncesi yanlış değil bence. Ama böyle dile getirip diretmesi sana kendini kötü hissetirir onu anlıyorum, oldu da kırıldı ne yapalım? Eşya, mal sonuçta. Konuşun. Anlıyorum, elbetteki hemen çar, çur olmasın, bende dikkat ediyorum ama sen böyle eşyalara fazla önem verdikçe ben kötü hissediyorum, insanlık hali kırılırda, bozulurda kullanılacak şeylere bu kadar anlam yüklemeyelim. 2.ye kalanlar olacak, kalmayanda olacak. Artık böyle şeyleri dile getirmezsen sevinirim vs vs de belki bi müddet birazcık dizginler kendini. 
0 oy
(2,030 puan) tarafından
Olmazsa  büyük adam gibi otutturur oynatirim deseydin nedemek bakda cekmesin cocuk bu cocuk Allah sabir versin sana
(6,750 puan) tarafından
Amin canim saol
0 oy
(93 puan) tarafından
Kiz hic sevmem ole insani. Oda dozunda guzel. Hani sahiplenme karisina cocuguna harcamasi ayrida. Ne bilim gereksiz cimrilik deli eder beni. Yapi meselesi iste
(6,750 puan) tarafından
Benide deli ediyor ama elimden bisey gelmiyor
0 oy
(3,024 puan) tarafından
7nsinde neyse 70 dede odur demekki kendi annesi ve babasi da cok tutumluymus oyle gormus
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Keske degisse ama oyle insanlar degismiyor pek su faturasi cok geldi diye kocasindan korkan bi arkadasim vardi benim Allah sabir versin insallah
0 oy
tarafından

Napolyon para para demiş :D 

Şaka bjr yana tutumlu mu esin
(6,750 puan) tarafından
Para para diye ölcek yakinda tutumlu olmasini gerektiren bisey yok ki canim maasi cok guzel elektrik dogalgaz su gida yok masraf yok cunku annemlerdeyim o hakkaride elinde para var ama cimri
tarafından
Uuuu bu kdr da olmaz o ki ev gecindirmiyo ise blki para biriktiriyor
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Insanlar degismez canim. Cabalayipta kendini uzme. Oyle kabullen. Anca kendi isterse torpuler kendini yada adim atar ama icinde o cimrilik olur hep. Bnce. 
(6,750 puan) tarafından
Zaten soyluyorum soyluyorum yine aynj
(1,567 puan) tarafından
Degismez canim insanlar. Birde değiştirmeye calisirsan sen uzulursun. Yorulursun. Bazi insanlara he diyip bildigini okumak gerek. Ama es konusu cok zor . Allah hayirlisini versin insallah. Insallah duzelir diyelim Allahtan umit kesilmez.
0 oy
tarafından
Muhacir mi canm esin :) 
(6,750 puan) tarafından
O ne gı ....
0 oy
tarafından
En sinir olduğum erkek tipi ya cimri olanı Allah bile sevmez yani ne oyle
0 oy
(343 puan) tarafından
Senin eşin cimriligide aşmış canım o ne ya karı gibi herseyi düşünmüş 
0 oy
(465 puan) tarafından
cok zor askm huylu huyundan vazgcmio benm kocamda cok savurgan 1 gunde maasi bitiriyor .#
0 oy
(3,515 puan) tarafından
Bence o bunlara kafa yormasın çalışmaya baksın sen sürekli çocuğun yanında olamazsın herşeyi bırakıp çocuğu mu takip edeceksin deli mi nedir bana eşim öyle bir şey söylese sen ne için çalışıyorsun kim için çalışıyorsun derim bir evladın var kıracakta dökecekte kendi isteklerin için eskisin yırtılsın kırılsın alırım diyorsan aynı özeni çocuğuna da göstereceksin derim olmaz öyle bir saçmalık çocuğa bak kırmasın oldu güzelim kıyafeti çocuklara asla seneye de giyer düşüncesiyle almamalı çünkü o hesap öyle olmuyor benim 6 aylıkken kızım 9 ay kıyafeti giyiyordu 6 aylıklar küçük geliyordu o 6 aylıkları ben seneye de mi giydireyim? Saçmalamış.
0 oy
(996 puan) tarafından
Canim esinin buyle dusunmesi gayet normal hersey ates pahasi cocuklar cabuk buyuyor biraz izenli.kullanilirsa ikinci cocuk da kullanir tabiki bu devirde bisey almak cok zor bak ne guzel esin bebegin icin herseyi almis buna cimri denmez ki ya bide dusun gerek yok deyip bisey almasaydi bence sukur etmeyi bilmeliyiz 
0 oy
tarafından
Kaç senelik evlisin bilmiyorum ama umursamamayı öğren. Konuşsun dursun kendine :)))

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 660 göst.
22 Haziran 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 158 göst.
18 Ocak 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Alyakus (2,353 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 296 göst.
25 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Eda06 (3,740 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 110 göst.
9 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (451 puan) tarafından soruldu

374,650 soru

11,206,081 cevap

34,507 kullanıcı

...