0 oy
656 göst.
Diğer kategorisinde (93 puan) tarafından
Kizlar merhaba . Ben sezeryan olacagim haftaya. Ama genel anestezi istiyorum. Doktor ben bisey yapamam anestezi uzmani belirler spinalmi genelmi dedi. Peki ben anestezi uzmanina desem bende panik atak var genel yapin desem yaparmi acaba. Bilgisi olan varmi acaba.Panik atagim yok ama korkudan olabilir :)

20 Cevaplar

0 oy
(1,292 puan) tarafından
Ameliyathaneye girince anestezi uzmanı direkt sordu bana. Genel mi spinal mi düüşündünmü diye. Ben de o zamana kadar, sezeryan düşüncemiz, olmadığı için bilmediğimi söyledim. Spinal yaptı. Söylersen değerlendirir bence 
(93 puan) tarafından
Tamam canim spinalden korkuyrm cok.  Genel olss bitse o agriyi zaten herturlu cekicem.. ama yapmazsa diye korkuyrm. Cevap icin tesekkurler
(1,292 puan) tarafından
Özelde soruyorlar tercihini ama spinal de korkacak Bi durum yok daha rahat ve hiç acı hissetmiyorsun önce spinal deneyebilirsin senin durumuna göre genele çevirebilir. Ayık olmak sana da iyi gelebilir. Başımda Bi bayan vardı her şeyi bana naklen anlattı mesela. Çok güzel, destek oldu
(93 puan) tarafından
Yaa iste allahim oyle insanlarin sayisini artirsin yarabbim.. iyilerle karsilastrsin. Ne guzel valla
(1,292 puan) tarafından
İnşallah sana da öylesi denk gelir de güzel geçer
(93 puan) tarafından
Insallah allahim razi olsun cok sagol❤
-Reklam-
0 oy
tarafından
:D yok ama olabilir heheh güldürdün.. Panik atak hastalarına yapılıyor diye biliyorum. Bende genelden korkuyordum hey Allahım hepimiz bir değişiğiz :) 
(93 puan) tarafından
Kiz benim suan her dakikam panik korku. Dengem alt ust. Ablam oldu iki gun once sabahlara kadar inledi. Gormeyim en azindan nolacaksa olsun. Panik atagim desem insallah inanir yani. Zangir zangir titrerim ben
tarafından
Şöyle diyeyim tatlım, genel anesteziden uyanınca ağrı acı hissediyorsun. Ama spinalde 6 saat uyuşuk kaldığın için sen hissedene kadar ağrın çokça azalmış oluyor sma benim görümcemde sen gibiydi doktor yalvardı ama o genel oldu panik atağı yoktu ama aynı senin gibi diyordu :D herkes kendini bilir tatlım doktoruna söyle kaygı bozukluğum vs var de kaldıramam bayılıyorum felan diye belki ikna olur. Rabbim hayırlısını nasip etain senin ve bebeğin için.
(93 puan) tarafından
Kizzzzz tamam ole soyleyim . Allahim affetsin. Gucum kalmadi simdiye kadar yasamadigimda. Valla dengem altust oldu. Surec cok zor cumlesinin evladini saglikla kucagna almayi nasip etsin rabbim
0 oy
tarafından
Canım benim annemde ameliyat oldu doktor genel anestezi tehlikeli uyanmamak var dedi o yüzden spinal yaptı o yüzden annemde de panik atak var bende genel anestezi oldum  ama acil olduğu icin
(93 puan) tarafından
Yaaaa :( korktum simdi valla
tarafından
Benim zor olmadı ama
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Bana sordu anestezi uzmani  39 saat sanci cekmistim bitkin dusmustum artik siz nasil munasip gorurseniz demistim ve spinal yapmisti
(93 puan) tarafından
Nasil.munasip gorurseniz mi :) kiz allah seni napmasin. Allahim kolay olmuyo hic bisey yardim et yarabbim
(3,024 puan) tarafından
Vallah o an cok farjliyid ya pazar gunuydu  39 saat sanci sonu kendimde degildim cok yorgundum nobetci doktir yapmisti ameliyati hala kendime hayret ediyorum nasil korkmadim ama varya o igneyi hic hissetmedim igne vuruldu ay bir rahatladim varya dogurmus gibi rahatlanistim
(93 puan) tarafından
O kadar agrridan sonra allahim kolaymi. Valla iki gun acilde yattim kadin bagiryo raziyim nolur sezeryana alin diye. Allahim yardimcimiz olsun kolay ne varki
0 oy
(2,866 puan) tarafından
Canım bence hiç korkma çünkü korkucak bişi yok aksine nasıl olup bittiğini anlamıyorsun bile. Ben ameliyathane girdim sırtımdan iğne oldum ve hiç hissermrdim bile. Sonra doktorum içeri geldi bana göbek adı ne olsun dedi düşünmedim dedim ve deren kucağımdaydı o kadar hızlı sürdü yani anlamıyorsun bile kucağıma verilince herşeyi unutuyorsun zaten. Bir diğer tavsiyem sana. Doğumdan sonra 4 saat kum torbası veriliyoe sana ve sürekli gelip gidip göbeğine bastırıp Altan parmaklıyorlar seni pıhtı vs olmasın diye. Eğer genel anestezi olursan bunların hepsini hissedersin ve baya canın yanar. Ama uyuşma ile olursan zaten 6 saat hissetmiyorsun hiç bişi ne kum torbasını ne o muayeneleri rahat atlatmış oluyorsun haberin olsun. 
(93 puan) tarafından
Peki uyusmazsam bundan cok korkuyrm :( evet aslinda ole napcam ben simdi ne olcak. Allahim yardim etsin yarabbim bide aciya cok dayanamiyorum  zangir zangir titreme aliyo beni :(
(2,866 puan) tarafından
Ah canım benim bak benim canım da aşırı tatlıdır ama o an işte tek düşüncen bebeğin oluyor ne kendin ne canın umurunda bile değil. Bi an önce kavuşmayı bekliyorsun orda. Acı hissi hiç yok inan ki. Zaten uyuşup uyuşmadığın kontrol ediliyor. Saniyesinde çocuğun kucağında yanında :) 6 saat boyunca da hiss yok rahatsın kendine gelince hemen iğne yapılıyor bişiler yiyorsun ve yürüyüş yapılıyor ilk yürüme biraz zor ama adım attıkça açılıyor rahatlıyorsun. Ben ilk gece 2 saat arayla yürüdüm bol sıvı kahve tükettim ve ertesi güne bomba gibi uyandım. Düşün ertesi gün eve geldim 10 kat merdiven çıktım ben :D abartıldığı gibi bişey yok
(93 puan) tarafından
Doktorda dedi spinal gercekten cok zor degil diye . Hem kizimida gormek istiyorum ilk. Birde zaten 8 yil sonra gelen mucizem. Ne acilarla bekledim ben yavrumu. Bazen kendime cok kiziyrm nankorsun diye. Ama can iste tatli.  Halbuki bu bebek icin grmedigim islem ellemeyen doktor kalmadi yillardir. Gel anlat iste . Insanoglu cok nankor gercekten❤
(2,866 puan) tarafından
Spinal genelden daha rahat daha kolay emin ol canım içini rahat tut bak ben Spinal olan biri olarak söylüyorum bunu. Hiç bişey evlatlarımız kadar daha değerli değil annelik duygusu öyle bişey ki o an sana ne can acısı hissi geliyor ne korku ne başka bişi
(93 puan) tarafından
Tamam canim allah razi olsun cok sagol olmazsa direk gircem spinale allahim cumlesinin evladini bagislasin saglikla kavusalim yavrularimiza insallah
(2,866 puan) tarafından
Amin inşallah canım ❣️
0 oy
tarafından
Özel mi devler mi canım,?
(93 puan) tarafından
Doktorum ozel ama onda olmucam o yonlendircek ekibe yaptirim dedi. Doktorum 12 bin istyo. Devlet yani:(
tarafından
Devlet artık spnial yapıyor canım zorunlu. Kendi doktorun dan rapor alamazmisin yada doktorun konuşsun
(93 puan) tarafından
Yaa gercektenmi
. Kendi doktorum hastanenin ogretim uyesi insallah yapar oyle bir iyilik ay
0 oy
tarafından
Ya korkma diyemem ama gercekten birsey olmuyor girmeden bende bayilacaktim nerdeyse ama hemsire geldi sarildi spinal ignesini hissetmedim bilesonrada sarildilar ellerimi tuttular konustular sakinlestim
(93 puan) tarafından
Kadin olmak zor iste ahh ahh valla neler cektik
tarafından
Hatta uyumusum dusun doktor kalk kizin eldi dedi inanilmaz bir an :)
0 oy
(5 puan) tarafından
10 gün oldu sezeryan olalı devlet te doktor soruyor canım nasıl istiyorsun diye ben genel istedim genel oldu hayırlısı olsun senin için de
(93 puan) tarafından
Uyandiktan sonra cok agrin oldumu canim birde havaylami uyuttular acaba seni
(5 puan) tarafından
Uyandıktan sonra illaki biraz ağrı oluyor ama bebeğini kucağına alınca hiç bişeyin kalmıyor zaten :) inan hiç hatırlamıyorum ama sanırım serumla uyuttular hava vermemişlerdi en son bana derin nefes al dedi ben o nefesi alamadan bayılmışım zaten :))
(93 puan) tarafından
Iste bu guzel tamam canim:)
0 oy
tarafından
Bana hic sormadilar bile ya doktor belirledi her ikisindede bide ozelde oldum ben spinal in ekstra ucreti vardi verdiler narkozu verdiler narkozu ")) kafalar bimilyon "D 
(93 puan) tarafından
Ahahahah deli ya :))
tarafından
Internette koymuşlar narkozun etkisiyle yaşanılanlar diye ") hahahahah oğlanın bitanesi hemşireye sarkıyor akşam işin var mı diyo hemşire d e yok eve gidecem diyo oğlanda tamam yemeye gidelim beraber falan diyo hahahah ne güldüm ya
(93 puan) tarafından
Bende tup bebekte yumurta toplamada cekmis ablam yari uyanik doktorum gelmis basimi sevmis gecti diye adamin elini opmusum. Bu ellere saygim sonsuz demisim. Hala baktikca guluyrm:)))
0 oy
(50 puan) tarafından

Canım 9 gün önce ben sezeryan oldum anestezi genel mi istersin dedi evet dedim bana sordu baska yaparsanız zaten ben kendiligimden bayilirim dedim korkma bende senin gibi cok korktum titremekten sedye devrilecekti ameliyathanedeki :D

(93 puan) tarafından
Kiz.allah seni :))))) ne  halt yerim bilmiyrm :) insallah sorar valla ay
(50 puan) tarafından
Korkma kuzum hic korkulcak birsey yok gercekten . Bende senden daha kötüydüm .
0 oy
tarafından
Ne yaptiysam genel anestezi yapmadilar saglık sorununa göre belirliyorlar ztn sezeryanli girince soru soracaklar ben yalvardım dedi bebegini düşünüyorsan belde uyuşş oyle diyince vazgeçtim ama çok güzel Bi duyguydu yaa bebişim gördümmmmm :)) 
(93 puan) tarafından
Ole kuzum da olmazsa spinal olcam napim .. beynim yerinde degil gibi sanki kafam bi tuhaf
tarafından
Kiz normal yapsan napardin sen
(93 puan) tarafından
Ikinirdim heralde aglaya aglaya :)
0 oy
(124 puan) tarafından

Benim kadar kimse panik atak olmasin:D Yani istesem suan nabzimi yukseltebilirim durup dururken o derece :DAnestezi bana kalsa ben spinal derim ama panik varsa uyutalim seni dedi. Uyuyupta uyanamamaktan korkuyorum dedim.Su ana kadar uyanmayan hastam olmadi dedi. Aksaminda ameliyata girdim. Baska bir anestezi uzmani bence spinal yapalim bebege anestezi gitmesin dedi. Bende bi cesaretle siz nasil uygun gorurseniz ama benim nabzim hep yuksektir panigim var dedim bana birak dedi tamam dedim. Spinal oldum Allaha şükür iyi ki de spinal oldum diyorum dogum yapali 2 haftacik oldu daha:angel:

(93 puan) tarafından
Sanki cesaretlendim ki bende spinal istesen kizimi gorsen dunya benim olur allahimmmmm
(124 puan) tarafından
Valla korkulcak hic bisey yok yanindakiler sohbet muhabbet açıyor bi bakiyosun bitmiş :) Insallah hakkinda hayirlisi olur :)
0 oy
(489 puan) tarafından

Boyumu sordu bana 1.64 dedim alt tarafi uyusturacagiz sadece dedi bana . Anestezi uzmanı baska sorular da sordu ama heyecandan unuttum sanırım belki birde kg mu sormuştu :D

(1,216 puan) tarafından
Bi yıl olmuş kız bu soru sorulalı heycandan onada bakmadn galiba:)
(489 puan) tarafından
ayyuy hic fark etmemişim:))))))))) eee genel mi yaptılar sana
(1,216 puan) tarafından
Belden uyuşmalı yaptılar canm 2 ay oldu
(489 puan) tarafından
Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.  Tebrikler csnim
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Ben geçen hafta epidural oldum. Aşırı korktum anesteziden o sırada ağzımda normal maske vardı çok panik oldum hemşireye maskeyi indircem nefes alamıyorum dedim tamam dedi durumu seyredip sakinleştirici vurdu. Oksijen maskesi taktı geçti. Korkma anesteziye gerek kalmıyor. 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canım ben genel anestezi istedim bende spinalden korkuyodum istedim  yaptılar spinal olsan daha iyi olur dedi doktoeum ama ben istemedim sanırım korktuğumu anladı ustelemedi ☺️☺️
0 oy
tarafından

Ben normal.dogum.uaotim dikiş için genel.uyutmuslar bide çok yorgun düşmüştüm heryerim titriyordu en son hatırladığım anestexici dedi ki kadın mosmor olmuş titriyor doktor dedi normaldir doğum yaptı sen uyut sonasinda odadaydim kocam.karsimdaydi ve saf sag siritiyordum:D

0 oy
(1,717 puan) tarafından
Canım 3 ay önce 3cü sezeryan oldum 2side geneldi 3cü spinal oldu İnan bunda daha cabuk kendime geldim. Doktora söyledim genel olayım die  bu daha kolay hem daha cabuk ayaga kalkacaksın dedi. Konus konus dogum yaptım. Keşke diğerlerinde böyle yapsaydım
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Genel cok agir uyanma suresi cok uzun ve bazi kisiler aksama dogru uyaniyor bebege de mama vermek zorunda kaliyor hemsireler,sutunuzde gec iner ve gec iyilesirsiniz.Spinal de bir sey hissetmiyorsunuz yani panik olacak bir durum yok
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Canım bence isteğini belirt zannetmem illa genel olmayacak desin ama spinal dene bence Allah korusun zaten birşey oldumu uyutuyorlar hemen eltime olmuştu tansiyon yükselmis bir iğne ile uyutmuslar. 
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Bilemem canım bazıları cok ısrar ediyor ama Bir saglık sorunun yoksa yapar bence. Bende cok panik atagım ayrıyeten iğne görünce bayılacak gibi oluyorum tansiyonum fırlıyor. 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 232 göst.
27 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pelin1 (581 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 17 göst.
0 oy
4 cevap 56 göst.
0 oy
6 cevap 81 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (322 puan) tarafından soruldu

374,703 soru

11,208,173 cevap

34,512 kullanıcı

...