0 oy
470 göst.
Aile kategorisinde (134 puan) tarafından
Defne mi Nefes mi karar veremedim

17 Cevaplar

0 oy
(11,094 puan) tarafından
Defneyi beğendim ben 
-Reklam-
0 oy
(118,484 puan) tarafından
Defne tabiki.    
0 oy
tarafından
Nefes güzel bence 
0 oy
(6,668 puan) tarafından
Defne iyi           
0 oy
(1,149 puan) tarafından
Nefes benceee
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Kızımın adı nefes:)
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Defne güzel 
0 oy
(280 puan) tarafından
Nefes tabiki
0 oy
(450 puan) tarafından
Defne çok hoş 
0 oy
(236 puan) tarafından
Şimdi tepki gösteren olur benim şahsi fikrim cocuklarımıza ot ismi vermeyin. Yine nefes daha anlamlı bence nefes ver. Ben şevval ayında doğduğu için şevval ismini verdim. Anlamı kuvvetli bir isim seç. Hayırlı olsun ismiyle yaşasın
(155 puan) tarafından
Defne bir ot ismi değil, yunan mitolojisinde önemli bi rolü var. Yalnızca takvimden bir ay olan şevvalden daha anlamlı bakıldığında ama yine de sen bilirsin.d.d.d
(236 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Defne Türkçede bir ot yaprağını yemeklere aroma versin diye kullanırız. Şevval ayı 11 ayın sultanı ramazan ayının bayramını ilk 3 gününü taşır.Müminlerin en değerli ayı ramazan bayramı bu ayda kutlanır. Anlamı ay parçası demektir. Kimki şevval ayında 3 gün oruç tutarsa bütün yılı oruçlu geçirmiş sayılır. Eğer müslümansan bunları bilmen gerekirdi. Bukadar mübarek ve anlamlı bir isim yunan ismiyle bir tutulmamalı.Yunanlılarla alakam yok mitolojisiylede ilgilenmiyorum öğrenmekte istemiyorum. Yunan sevdalısı olan sensin cocuguna yunan ismi ver yunanlıların gözünde belki değerli olursun. Ben Allahın gözünde değerli olayım yeter :) bu arada şu özentilkten vazgeçin o şevvalden daha değerli dediğin yunanlılar sana tecavüz etmek için sıraya girerler :))
(155 puan) tarafından
Öncelikle ay parçası anlamına gelmemekte malesef Arapça'da ay kamer demektir şevval isminin bu kökenle hiçbir alakası yoktur. 12 aydan biri ve 12 ayın bi parçasıdır bu sebeple ay parçası denildiği sanılmaktadır. Ben bir müslümanım ve Müslümanlığa dair senden daha cok sey bildiğime eminim çünkü ben okuyup araştıran biriyim. Bu arada sen de şu Arap özentiliğinden vazgecsen iyi olur çünkü günümüzde arapların kimin karısına kızına göz diktiği tecavüz için sıraya girdiği ortada. O özendiğin araplar gibi olur tecavüz için sırada beklersin sonra
(236 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben müslümanım ve müslümanlığa ait bir terimi kızımın ismine verdim herşeyden önce arapça olması değil islamiyete ait ve uygun olması anlamının güzel olmasıbenim için daha değerli.Sende yunan soyundan oldugun için yunan mitolojisine ait bir ismi kızına verebilirsin saygı duyuyorum. Yada ot ismide verebilirsin farketmez. Müslüman olduğunu düşünmüyorum lafda müslüman gibi görünüyorsun. Evet şevval ay parçası demek ve ramazan bayramının kutlandığı ilk 3 gün bu ayda. Bu yüzden değerli ve mübarek bir ay. İyi araştırmamıssın girimp googlden arapça ay ne ona bakmıssın. Ve isminde fatma ne yaman çelişki değilmi sende arapça bir isme sahipsin :)  Neyse daha fazla muhatap olmayacağım. Git ne isim verirsen ver ister coni koy istersen corc bananeee :)
(155 puan) tarafından
Benim inandığım İslamiyette soyun sopun bi önemi yok önemli olan iyi insan olmak ama sen bilirsin yine de :)))
0 oy
tarafından
Defne tabiki 
0 oy
tarafından
Nefes çok hoş.. Defne ismini de severim ama.
0 oy
(13,787 puan) tarafından

Nefes ...Nefesİmmmmm:)

0 oy
(2,120 puan) tarafından
İkisi de güzel ama nefes bence de 
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Defne çok klasik oldu nefesi de hiç sevmedim
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Nefes çok daha güzel