0 oy
965 göst.
Diğer kategorisinde (1,449 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar merhaba malum 7 aylık oldum hazırlıklara başladım sizden destek istiyorum cevremde bilgi alacağım kimse yok çünkü 

1.Hastane için ne hazırlamam lazim 

2.bebek bezi kaç beden falan ne almam lazim 

3.gogus pompası vs.sartmi 

4.biberon tercihim nasil olmalı o da yine yeni doğan için falan mi alınıyor 

Hiç bişey bilmiyorum söyledikleriniz ile yola çıkacağım 

Teşekkür ederim 

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Bebek bezi demek istedin sanırım canım 1 numara al bezini bebegin 1 paket yeterli oluyo ben 1 0aket anca kullandım biberon philips aventin biberonunu aldım 2 tane hastane çıkışı battaniye 2 tane citcitli badi 7 8 tane koymuştum oğlumda havlu almıştım 2 tane zıbın seti almıştım kendim için 3 tane iç çamaşırı lohusa takımı boydan gecelik aklıma gelenler bunlar canım :)

(1,449 puan) tarafından
1 numara bir paket bez yeterli mi sonra beden numarası artıyor mu :)
tarafından
Valla canım ben 1 paket anca kullandım sonra 2ye geçtim hastane için soruyosan evet 1 paket yeterli oluyo :)
(1,449 puan) tarafından
Tamam canim sagolasin
-Reklam-
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Hastane cantani sezeryana gore ayaela tavsiyem
0 oy
(2,172 puan) tarafından

En onemlisi emzik al dogar dogmaz ver agzina onun disinda ciplakta olsa olur :)

(2,840 puan) tarafından
Denedim ben doguma resmen emzik emzik diyerek gittim ilk yanima verdiler bebegimi once emzirdim arkasindan meme verdim yinedd tutmuyo o zaman tuttuydu
(1,449 puan) tarafından
Fikrimi değiştiriyorsunuz emzik alacağım sanirsam :)))))
(2,840 puan) tarafından
Al canisi al smothi miydi neydi o hemen tutuyolarmis bi denemedigim o kaldi bulursam onuda deniciim
(2,172 puan) tarafından
Ben bida olurda dogurursam cikar cikmaz agzina vercem emzigi ☺️ ha tutmaz o ayri ama sen ilk dogdunda seni emmeden ver oyle daha cabuk tutuyolar ☺️☺️
tarafından
Bende vermem diyodum 20 günlükken bı hafta uğraşıp tutturdum nefes aldım  kadın ikiye ayrılır doğumdan önce doğumdan sonra :D
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Bende seni merak ediyodum özelden yazmaya fırsatım olmadı nasılsın canım?  

1.hastane için ikramlık bi çukulata yeter  ama bebek için 2 tane hastane çıkışı ki kış olucak kalın battaniye yeni doğan prima premium care  1 numara bez bi 10 tane yanına alırsın bebiş poposu temizlemek için pamuklar var e bebekten alabilirsin uzunca bi süre ıslak mendil değil pamuk kullan derim kız bebisler ozellikle çok sık idrar yolu enfeksiyonu oluyo.. aventin göğüs kalkanı ilk andan itibaren kullanmanı öneririm ilk doğumda kullanmadım ikincide kullandım ve çok iyi geldi kesinlikle onu almalısın..  kendine ped çamaşır iki takım pijama kişisel bakım malzemeleri çorap terlik 

2.bebek bezi ilk 1 numarayla başlarsın bebiş büyüdükçe sıktıkça bacaklarını numarayı büyültürsün

3.göğüs pompası şart değil duruma bakarsın ihtiyacım olursa alırsın

4.biberon yeni doğan için olanlardan alırsın dr.browns onun için iyi diyolar ben avent aldım ama hep akıttı oda kaybettiğim içinmiş 

Sorulara açığım:)
(1,449 puan) tarafından
Canım teşekkür ederim ya böyle doğum sonrası kanama çok mu oluyor yani normal kullandığımız pedlerden almam yeterli dimi :( :)
Buarada iyiyim canım yeni düzen kurdum kuruyorum kendime o yüzden pek buralara uğrayamıyorum
Çok teşekkür ederim ❤
(9,652 puan) tarafından
Kendin eve tasinicaktin taşındın mi canım?  Benim çok kanamam olmamıştı burada duydum diye hasta bezi almıştım ama çok ta gerekli olmadığını gördün canım ama şu orkidin en büyükleri var ya gece pedleri onlardan almıştım ve iki ped falan koymuştum yinede..
(1,449 puan) tarafından
Kendi evimi kiraya vermiştim şimdi kızim ile yaşayacağım bir ev tuttum eşyaları yeniden aldim vs.kosturmaca hep
Onun disinda bisey yok canım
(9,652 puan) tarafından
Güzel koşturmazlar bunlar canım alışveriş herkese çok iyi geliyor :) çok iyi yapmışsın :) iyi günlerde güle güle oturun inşallah kızınla :) odasını falan yaptın mı merak ediyorum nasıl olduğunu:)
(1,449 puan) tarafından
Hayır oda yapmayacağım canım 1 yıl bu evde kalacağım daha sonra kendi evimde kiracıyı çıkaracağım
Şimdilik benim odam da konaklayacak lorin :)
Eşim olsaydi kendi odası olacaktı ama böyle benim ondan başka kimsem yok :(
(9,652 puan) tarafından
:) zaten sen ayrılamazsın ki ondan huzurla oturun inşallah kuzum sağlıkla gelsin
(9,652 puan) tarafından
Rabbim başkasına muhtagac etmesin.. herkesin vae işte bi sınavı:/ buda senin imtihanın.. ama ne güzel ki omur boyu yanında olucak bi kızın var artık..
(1,449 puan) tarafından
Amin inşallah canım ınsallah
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Öncelikle sağlıcakla al kucağına yanına üç zıbın üç hastane çıkışı al 2 battaniye biri kalın biri ince olsun biberonda al sütün gelmezse diye inşallah gelir tabi genelde Philips aventinkini öneriyolar ama ben normal yenidoğan almıştım ihtiyac olmayacak çünkü emzirme odaklı olduğum içindi 1 numara bez alman ve 15 tane felan koyman yeter ha bu arada sakın kemdin için hasta bezi alma ben verdiğim paraya acıdım bir kez kullandım ordaki hemşire dediki bebek bezi daha kullanışlı öylede oldu gerçi yanına emzik kesinlikle al bende ilk 1 2 hafta senin gibiydim yok emzik almasın emmez dedim ama şimdi onsuz olmazmış gibi geliyo çünkü ilk zamanlar emmekten başka birşey bilmiyolar ve 2 saat bile tok kalamıyorlar bol bol emdiğinden emin olunca ver ağzına uzun oldu ama 
(1,449 puan) tarafından
Canım çok teşekkür ederim fikrim değişiyor sanirsam emzik alacağım :)))
(1,663 puan) tarafından
Rica ederim Rabbim sağlıkla kavuşmayı nasip etsin
(1,449 puan) tarafından
Amin canım :)
(1,663 puan) tarafından
Ha birde canım göğüslerin yara olmadan önlem al bem herşey denedim ama en iyi streç filmi iyi gelmişti
(1,449 puan) tarafından
Bende denerim :) teşekkürler canım
0 oy
(468 puan) tarafından
havlu 

çorap

havlu

peçete 

tuz

bardak 

tabak kaşık

sezeryanla doğum olursa 3 u bir arada Bihter çikolata baş ağrısına iyi geliyormuş
(1,449 puan) tarafından
Ahahahha teşekkürler :)
(468 puan) tarafından
bide canım 0-3 ay arası fazla alma hızlı kilo alıyor gelmiyor 3-6 çok alacaksan
(1,449 puan) tarafından
Evet genelde 3 - 6 arası aldik kıyafetleri
0 oy
(12,852 puan) tarafından
20 tane bebek bezi al

Oğlum 4 gün küvez de kaldığı için göğüs pompası çok işime yaradı ama doğduktan sonra da alabilirsin duruma göre 

Lansinoh biberon kullandım bebeğim emmeyi asla reddetmedi alışmadı da ama toplasan 20 kere kullandım 
(1,449 puan) tarafından
Cok teşekkür ederim
(12,852 puan) tarafından
Canım bir de şimdiden göğüs uçlarına ve kahverengi yerine saf zeytinyağı sürmeye başla bebek doğduğunda da her emzirmeden sonra sür üzerini streç film ile kapat hiç yara çatlak olmaz hayırlı doğumlar
0 oy
tarafından
Canım 1 paket 1 numara prima tavsiye ederim ilk başlarda biberon avent yenidoğan ve şu biberonu mama yerse şu vericeksin cam olanını al 4 tane 5li yenidoğan kıyafet  ince ve kalin battaniye sezeryan olacaksan mutlaka bol iç çamaşırı boydan gecelik pijama tarzı ince hırka ve nescafe gold unutma ihtiyacın olucak :) emzikkkkkkk şiddetle:) pompa benim çok işime yaradı tavsiye ederim. Kendine depend ayağına patik saç tokası vs canım 
(1,449 puan) tarafından
Teşekkür ederim ❤
0 oy
tarafından
Aa ne zamandır gözüm arıyordu seni :) 

Arkadaslar cevaplamis zaten ben emzik de almıştım rahat ettim. Ayrıca göğüs ucum yoktu diye eve çıktıktan sonra birkaç gun pompayla sagip vermistim
(1,449 puan) tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
tarafından
Biberon alma bence yanina cok gerekirse tutmazsa vs kasikla verirsn. Kaşık cok zor olur dersn şırınga da olur. Pompa bence al kesinlikle. Benim sütüm gec inmişti pompaladm devamli. Bebek bezi 8 10 tane al yaninda bulunsn fazla gelirse götürürsn geri.

Bebek icin 1 tane ebeye verilicek takim 2 tane yedek takim al. Eldiven zibin sapka icinde.

1 tane pelus 2 tane penye battaniye emzik

Agiz mendili

Kendin icin

1 tane pijama takimi 1 tane yedek alt pijama

Ic camasiri

Yelek

Corap

Emzirme sutyeni 

Aklima gelenler bunlar
(1,449 puan) tarafından
Sağol canım ❤❤❤
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Öncelikle merhaba cnm herkes emzik yazmis ama ilk dogdudngda zaren surekli uyuyolar uyandirip zor memeyi veriosun kizimda oyle olmustu  cunku.. eve gectgimde denedim tutmadi zaten.. biberon ise tek delikli philips aventin biberonunu al cam cok saglikli ama buyudukce dusrr die plastigini almıştık.. hastaneye kendine 2 veya 3 adet pijama.koy sezerynmi olacaksn?  Kotex gece pedinden almistim ben hasta bezine bosuna para verdm amelyttan cikar cikmaz onlar kendi bezlernden koydular asiri kalındı bence kolye kuoe takisoan ya amelyta girmeden cikart yada bi keseye koy benim kolyem kaybildu:( kendine baglamali ve topuz yapmak icon toka koy.kalin corap koy 2 adet rahat lohusa terligindenkoy. Ben terlik tanc yaptirmstm onu koydum asiri cok yükümüz vardi lohusa serbeti yapti annem sutumu artirsin die 3.gun geldi gogus pompasi evdeyken lazin oldu goguslerim ozmn cok doldu bebise 2 adet hastne cikisi koy cnm agiz bezi koy 10 adet veya 15 adet bez koy.prima 1 numara yeterli olacaktir bebegim 3 kiko dogmstu 1nukara bile buuuk glmisti primature bebekler icin bezlerde var aklina takilan bisey olursa sor cnm bide terlicek sirtin lohusaliktn 2 adet havlu koy.kendine bide battaniye koy.nolur nolmaz geceligin hirkalari ince olur pelus bi hirkan varsa ondanda koy cnm 
(1,449 puan) tarafından
Sağol canım ❤

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 91 göst.
24 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Sevde34 (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 351 göst.
14 Ocak 2020 Aile kategorisinde Gurbette (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 10 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde HaticeEmir (0 puan) tarafından soruldu