0 oy
2,776 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Kızlar eşim benden çok büyük bir fedakarlik istiyor ve yapamicagim birsey çok borcumuz var düğün borclari ve ustune cocuk eklenince dahada artti suan 120 bin borcumuz var ve kira 3000 elektrik 1000 falan geliyor suda 700 falan iki kisi bukadar fatura nasil geliyor anlamiyoruz o ayrida ev sahibide 2 ay sonra yine 200 zam yapcagini soylemis enfilasyona gore gitcez diyor yani 2 ayda bir zam yapcakmis bebek masrafi ayri mamasi falan ban diyorki ev almak istiyorum kirada zoruma gidiyor bukadar para vermek istemiyorum diyor aylik 8 bin aliyor borcla falan yetisemiyor kaynimda her ay 4 bin tl veriyor yine yetemiyoruz cunku kredilere veriyoruz yine kart cikardi mecburr yani anlicaginiz battikca batiyoruz oda bana diyorki gel annemlerde 1 2 sene oturalim kardeslerimde yardim ediyor borcumuzu hemen bitirelim evimizi alalim senin icin cok zor biliyorum ama kizimiz icin bu fekadarligi yap diyor yalvafiyor kac gundur ama ben tesetturluyum 3 tane erkek kaynim var kayinpederim falan yapamam cok zor hepsi calisiyor aksam geliyorlar evet ama yapamam cok zor ama kizina bana cok duskun kizimin birseyimi eksik etmedi benimde bukadar borca ragmen size guzel bir hayat yasatmak istiyorum 2 yil dayanalim mobilyalarida satcaz bi yatak odasini gotururz diyor yeni ev alinca sana yeni mobilyalarda alicam cok guzel hayat yasatcam ama ben yapiyorum boğuldum borctan bana yardim et diyor cok zor durumda biliyorum ama kaynanamda yasayamam rahatina duskunu tesetturluyum hic rajat edemicem odamiza klimamizida takariz televizyonumuzuda yeterki bana yardim et diyor siz napardiniz eşiniz icin bu fedakarligi yaparmiydiniz surekli ev fiyatlarina bakiyor ev istiyor cok uzuluyor bukadar borca ragmen bizi zor durumda birakmadi ve benden fedakarlik istiyor bende dedimki benim kendi annemlerin alt kati boş oraya gidelim kirada istemezler diyorki ama yine ayni sey masrafimiz olcak evin masrafi bebek masrafi su elektrik annemlerde olsak bebegimizin herseyinide onlar alir diyor onuda o kabul etmiyor ya kafayi yicem kabul etmiyorum cok darliyor yalvariyor ev almak istiyorum yardim et diyor siz olsaniz napardiniz kaynananizla ayni evde of oyle iste uzun oldu ama yardim edin fikir verin

91 Cevaplar

+5 oy
(1,862 puan) tarafından
Eşiniz her dediğini yapıyor olabilir fakat bu devirde ev almak çok zor. Ayda 8 bin alıyor demissiniz hepsini biriktire hiç harcamasa bile 2 yıl sonra nasıl ev eşya alınacak? Bu sizin aklınıza yatıyor mu? Ayrıca bi yerden sonra kayniniz zaten gideriniz yok diye yardımcı olmayı bırakabilir. Siz 2 yıl hem orda yaşayıp hemde yine kiraya çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Bakın ciddi diyorum 2 yıl boyunca tüm maaşını biriktire bile ev alınmaz. Ayrıca şu faturası ve elektrik için gidip belediye ile konuşun. Ben neredeyse her gün çamaşır makinesi calistiririm. Bu kadar su elektrik hiç gelmedi
(2,529 puan) tarafından
Büyük ihtimalle oturdukları bina hâlâ inşaat görünüyor meskene cevirmeler gerekiyor
(1,925 puan) tarafından
Klima çaşıştıryolarmışya normal.
(2,529 puan) tarafından
Yok kuzu Osmaniye de biz de çalıştırırdik hemde 44 derece sıcaklar da acardik hiç o kadar gelmedi yine de bir yanlışlık var
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Asla gitmem girersen çıkamazsın 
(7 puan) tarafından
Evet dogru 2 yil cok uzun ama eşim ne dediyse yapti yapmicagi hicbirseyi soylemez bana 2 yil dedi ben hatta dedimki 1 yil sana yalan soyleyemem en az 2 yil diyor yani girince tasinmayalim falan dicek bir insan degil ama bende yapamam kendimi suclu hissediyordum ama bencede herkes benim gibi dusunuyor
+1 oy
(1,354 puan) tarafından
Ev alamaz bu zamanda ev fiyatları ucuyor her geçen gün 2 sene sonra gör fiyatlar ne olur karar senin  köprüyü geçene kadar yalvarip durur sonra taşındık ne halin varsa gör de diyebilir
(7 puan) tarafından
Oyle dicek bir insan değil ama dedigiz gibi ev almak cok zor
0 oy
(1,224 puan) tarafından
Benim sahsi düşüncem ev ev ustune kesinlikle olmuyo bnm 1 kaynim vardi rahat edemiyosun giyim tarzin olsun banyo vs hic bisi rahat olmuyo ki. Ayrildik cok sukur kendi halimizce geciniyoruz esimde diyo iyki ayrilmisiz. Allah yardimcnz olsun ne diym
(7 puan) tarafından
Bende ayni seyi dusunuyorum yapamam ev ustune ev olmaz ama esim ev almak icin bunu yaomak zorundayiz diyor ama yapamicam  bende
(1,224 puan) tarafından
Ve ayrica elektrik su o kadar nasil geliyo cok tuhaf. Evde 3 kisiyiz oglumla birlikte. Esimde oglumda hemen hemen her gun dus alir ben gunde 2 kez girerim esim vardiyali calisiyo gece tekiz diye tv hep acik durur gunduz yine ayni ona ragmen elektrik 150 en fazla,su da 45 filan yani
(7 puan) tarafından
İste bu evim suyu elektrirgi bile bindegisik anlamiyoruz
0 oy
tarafından
Sakin yaoma bacım.

Öncelikle neden su elektrik o kadar geliyor onu bir sorun ariyip çok fazla biz evde 7 kişiyiz elektrik 300 geliyor suda 180 falan 
(7 puan) tarafından
Bilmiyoruz esimde onu anlamaya calisiyor surekli bu fiyatlar geliyor kacao kullananlar var mahallede ondan boyle geliyor diyor
tarafından
Arayın şikayet edin milletin essegi sizmisiniz bacım yszik günah sizede
0 oy
tarafından
Kurulu düzenimi bıraktım kaynanam vefat etti diye geldim k.opek gibi pişmanım borç dert ödenir sende çalış öyle destek ol .o 2 sene olmaz o vakitte borç mu ödeyeceksiniz ev mi alacaksınız. Ben olsam ne giderim ne kaynimdan para alirim Allah sağlık vermiş çok şükür 
(7 puan) tarafından
Bende istemiyorum zaten ama eşim cok zorluyor napcagimi sasirdim ama haklisiniz onlarin yaninda yapamayiz
tarafından
Benim tek kayinpederim var koca ev o da günde 4 saat anca durur evde ben yapamıyorum.  Sigamiyosun birde cocukla olmuyor hiç birsey kendinin değil. Gelen giden senin gelenin gidenin değil. Çalış bacım calis bebekli çalışa n ne ilk nede son kadın olacaksın
(4,053 puan) tarafından
Bebegıne kaynanan baksın sende calıs borcları bıtırın
0 oy
(12,797 puan) tarafından

Ben kabul ederim soyle mesela ben eşimin sözüne güvenirim bana çıkacağız 2 sene sonra dediyse çıkar eğer eşin de öyleyse kabul etmelisin ki  ev alma şansınız olsun 

Anlamadığım elektirik 1000 şu 700 iş yeri gibi :pinch:

(7 puan) tarafından
Kesinlikle esim ne derse yapiyor sozunun eri ama onlarla yapamam cok zor hep boyle geliyor ve cok kullanmiyoruz
(775 puan) tarafından
Canım çıksan bile sakinnn eşyaları satma iki yıl sonra eşya mi alacaksın ev mi alacaksın eşyalarını koyacak bir yer bul esinlede en baştan kes eğer sorun yaşarsak yapamazsak iki yıl beklemeyecek sun ikinci kez soyletmeyeceksin çıkalım dediğim anda evi ayirscaksin diye kes öyle cik
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Düzen üstüne düzen kurulmaz burda okumussundur işte nekdr iyi olurlarsa olsunlar olmuyor malesef ozaman gidin annenlerin altına onalr da size yardımcı olur yine kendi duzenin olur masrafın azalır oraya da gidince habire mamani bezini onlar alcak değiller o kadarını kendi ailen de yapar
(7 puan) tarafından
Bende sizin dediginiz gibi annemlerin alt katina giidelim diyor kabul etmiyor
(13,825 puan) tarafından
O zaman sende etme öyle ev almak kolay değil şuan hetkes bu devirde zorlanıyor
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Senin fikrin daha güzel neden illa aynı evde olmak istiyo valla eşin çok iyi biri olabilir ama erkekler hazıra kolay alışır o 2 sene 2o sene oluverir en kötü sizinkilere gidin ayrı kapi ayrı ev hiç olmassa
(7 puan) tarafından
Aynen bende bunun icin esimi ikna etmeye calisiyorum
(4,962 puan) tarafından
Aynen canım. Bence asla kabul etme, 3 kayın var evde diyorsun ya seni düşünse biraz teklif etmezdi bnce yada.snin teklifine sıcak bakması lazm dersi borç ise
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İşe gir çalış evi taşıyana kadar daha çookk çözüm var 
(7 puan) tarafından
Bebegim 4 aylik nasil birakicam
(2,982 puan) tarafından
Yabancıya bırakma kayinvalidene bırak hem bebegin pek çok masraflarını karşılamaya niyetlilermis zaten değişen birsey olmaz
(7 puan) tarafından
Ama cok kucuk nasil birakcam
(25,224 puan) tarafından
Aynen kayınvalden bakar
(202 puan) tarafından
Canım ben 3aylıkken bırakıp işe başladım. Yapacak bişey yok
0 oy
tarafından
Valla ben kabul ederm canimm esim için sonuçta o da bizim için çaba sarf ediyor
tarafından
Yeni evlisin sanırım :)
(7 puan) tarafından
Hahahah bende esimi seviyorum ama iste yapamam onlarla birlikte huzurum kacicak diye korkuyorum
tarafından
Kız ben aile apartmanında oturuyorum ben girişte kaynanam terasta ona ragmen anlaşamuyoruz düşün :)
(7 puan) tarafından
Hahahaj haklisiniz
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bir adamın bu kadar borcu varken ev almaz gösterge yapıyı ev fiyatlarına bakarak.evet ev aşyası falan satmaktansa annemlerin alt kata yerleşip kiradan kurtulursunuz yardım etmek isteyen her türlü eder zaten senin ailen de yardım eder az çok ne varsa.ev üstüne ev olmaz.
(7 puan) tarafından
Bencede bende ahni seyi yapmayaa calisiyorum ikna etmeye calisiyorum gel alt kata gidelim diye napayim kabul etmiyor
(4,651 puan) tarafından
O etmiyorsa sende kabul etme yani anlat evde o kadar ksyınla olmaz kapalıyım vs falan.ayrıcs 2 sene sonra hem ev hem eşya nasıl alacak giden zor gelir.borçlsr bitse bile sıfırdan başlıca ev eşya alsan gene borç kredi.ee ne anlamı kaldı.eşyalardan olup ev üstüne gitmektense o kadar insanla aynı evde dipdibe yaşamaktansa ev alacağının eşya alacağının garantisi yok hali hazırdaki borçları bitirmeye çalışın bence.
(4,651 puan) tarafından
Giderlerinizi gözden geçirin bi faturaları falan belki bişey de bi hata vardır
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Yok kabul etmezdim bir yerden sonra sizden elektrik su parasıni isterler sorun ederler bunun kaynanayla anlaşması var o da zor
(7 puan) tarafından
Yok isticek insanlar değil ama kaynanamla anlasamam dogru cok zor
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Canım evin durumu nasıl bilmiyorum ama mesela ebeveyn banyolu bir odanız olabilecekse ya da en azından farklı banyo tuvaletleri kullanabileceksiniz evet çok zor ama zorluk çekmeden de bir şeylere sahip olamıyor insanlar hele bu zamanda. Tabii sen tesettürlüsün belli ki bir şeylere de dikkat ediyorsun fitneye sebebiyet vermemek için bu süreçte çok çok dikkatli olman gerekecek. O yüzden iyi düşünün karar verin eğer yılışık rahatsız edecek tiplerse kayınbiraderlerin bence tabii ki hiç girmeyin bu topa. Ama yok onlar da kendini bilen insanlarsa dediğim gibi evde müsaitse belki yapılabilir.
(7 puan) tarafından
Yok cok efendi insanlar onlarda yana hic teredutum yok ama ben yapamam cok zor evime rahatima duskunum
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Daha küçük bi eve geçin borçlarımız bitene kadar tasarruf yapın ya ben hiç tasarruf edemem bi şeyden yine de o kadar gelmiyor kaynın size neden her ay para veriyor ki hiç evlenmeyecek mi bi kaç yıla evlenirse o da yardım edemez 
(7 puan) tarafından
19 yasinda daha evlenmeyi dusunmuyor abisinin borvlarina yardim ediyor cunku cok zor durumdayoz
(4,089 puan) tarafından
2 yıla kadar çok şey değişir tamam her şey pahalı ama 12 binde az değill buna rağmen böyle altından kalkamamış ben olsam ev alacam eşya alacam demesine güvenmezdim
(7 puan) tarafından
Ben esime guvenirim dedigini yapar ama ben oturmam ayni evde onlarla aunen
0 oy
(2,252 puan) tarafından

Kaynananın kayınlarının en ufak huysuzluğunu gördüysen, eşinin en ufak bi söz verip yapmamazlığını gördüysen aman diyim hiç gitme.

Kaynanan melek, kayınların salih zatlar, eşin çok mübarek bi insansa o zaman 2 yıl dayanılır niye olmasın:D
(7 puan) tarafından
Kaynanamin melek oldugunu dusunmuyorum zkskxjjsjd kayinlarim.iyidir kayinpederimide sevmiyorum esimi nasil bu fikirden vazgecircem onu soyleyin zkkakxjaks
(2,252 puan) tarafından
Annenlerin alt kata geçin. Gündüz çocuğuna baksınlar sen de çalış. Madem pek anlaşılcak insan değiller. Hakkaten 2 sene de hiçbi şey harcamayıp da kenara koysanız bile onunla ev alınmaz ki.  Böyle söyle. Kaynanan kayınpederin kayınlar senden normalden fazla iş bekler bi de masraflar bizden diye. Uğraş dur. Çocuğunla da ilgilenemezsin.
0 oy
(17,602 puan) tarafından
Çıksın işin içinden sen kendini yakma 
(7 puan) tarafından
Bencede ben kendimi yakmicam uxuluyorum onun icin a yapcak birsey yok
(17,602 puan) tarafından
Bi girersen  çıkışı bulamayabilirsin birlik oturmak zor ya
0 oy
tarafından
İlk evlendim 5 yol oturdum üzerinden 17 yıl gecti hala unutamiyorum yaşadıklarımi yasim küçük tü ne bilim cok zordu ben olsam gitmem ama devir cok zor kaynanan çocuğa baksin calis bencee yada annenin alt kata git kiradan kurtul Allah yardımcın olsun 
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Valla esin cok mantikli konusmus eger esin sözünü yerine getireceginden eminsen 2 sene disini sık kaynanan bakarsa cocugunu sende işe gir calis 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ya odanizda banyo falan olsa neyse ben odamdan çıkmam mesela kimseyide görmem o şekilde kabul ederim ama eşin cok bunalmış bak onuda düşün yada çok ucuz bir ev bulup geçin oturun yani adamda borçtan sıkılıp kendine bisey yapmasin 

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 1,206 göst.
30 Nisan 2022 Aile kategorisinde Melekannem (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 627 göst.
7 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,004 göst.
22 Mayıs 2023 Aile kategorisinde MehSinOz (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 528 göst.