0 oy
1,760 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
Kızlar eşi annesinde kalmasına izin vermyen varmı kardeşim askere gidiyor yarın babam vefat etti annemde arada bizde kalcak ama rahat değil eşim ve kaynatamdan dolayı eşimde kalmama izin vermiyor annem tek kalamaz depresyon hastası ilaç içiyor 

22 Cevaplar

0 oy
(40 puan) tarafından
Canım ne demek izin vermiyor kocalarınıza kendiniz üzerinde bu kadar hak sahibi olmalarına izin vermeyin annen o senin tavrını koy böyle şey mi olur 
(20 puan) tarafından
Valla kaç kere koydum onlarda kalma yokmuş hamileuken 3 gün zor kaldım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Niye izin vermiyor ne saçma 
(20 puan) tarafından
Kendisi tek kalcakmış annemi düşünüyormuşum kocamı düşünmüyormuşum
tarafından
Vallaha canım kocamın hayatta öyle  bir lüksü olamaz bana annene gidemessin diyen kocayı napayım ben haddine mi düşmüş
(20 puan) tarafından
Bende napıym diyorumda çocuk olunca 100 kere düşünüyorsun
0 oy
(643 puan) tarafından
Benim eşimde izin vermiyo gitmememe  onsuz tek gidemezmişim  öyle diyo ben gidersem ona kim bakacakmis  yemek kim yapacakmis
(2,479 puan) tarafından
Niye kaç saat sürüyor ki 1 hafta kalıyorsun
(20 puan) tarafından
Aynen ne saçma sebepler ya
(643 puan) tarafından
6 7 saat suruyo otobusle
(2,479 puan) tarafından
Canım benim 302 km Konya ile Antalya arası 4-4 buçuk saat arası sürer oda otobüsler ara filan veriyor diye  6-7 saat değil ben Adana’da oturduğum için şaşırdım baktım çünkü bizim burdan 7 saat sürüyor gittim yani
(643 puan) tarafından
Ama şimdi söyle bisey var antalya merkeze 2 saatten fazla uzaktayım kulmuca merkezdeyim antalyaya 2 saat suruyo ordan konyayada 4 saat felan suruyo
0 oy
(2,241 puan) tarafından
o benim annem diycen . ben evlenirken dedim annemle asla arama girmeyeceksin diye .guzelce anlat cocuk degil da arasira idare etsin evde kendisi
(20 puan) tarafından
Annemin tek kaldığını zaten biliyor konuştuk mesafemiz çokta uzak değil istanbul içi ama tek kalamıyor deeim kabul etti ama bu ara heyheyli yine
(2,241 puan) tarafından
o heyheyli olunca sende rahat olamiyorsun tabi kavga mo cikarcak gitsem diye
(20 puan) tarafından
Hakaret boyutuna geliyor olay canım
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Git sen kal canım ne münasebet annen o senin öyle bir hakkı olamaz eşinin sende bir annesin yada adayısın bilmiyorum aynı şeyi senin evladın yapsa nolur?
(20 puan) tarafından
Anneyim canım ve çok bunaldım tek başıma yemek ev işi vs ama anlamıyor tek çocukla böyleysem 2 çocukta nolurmuşum kimbilir
0 oy
(901 puan) tarafından
Beni de eşim yollar git annende kal iki gün diye 3 çocuktan nereye sıgınacam dedim durmuyorlar maşallah annem de titiz bizimkiler de dagıtıyor
(20 puan) tarafından
Ne güzel izin veriyor dağıtsınlar boşver büyüyünce ararız bugünleri
0 oy
tarafından
Esim buna karışamaz izin vermese de anne babamın ihtiyaç anında yanlarında kalmam da bi sakınca yok. Dini fetvasi budur. 
(20 puan) tarafından
Dini açıdan söyleyince bilmiş oluyorum biz aynı binadayız anne babasıyla hergün gider ama beyefendi
tarafından
Yazık bide ana babası da yakınmış uc dört gün anasında yemek yesin
(20 puan) tarafından
Annesinde yemek yicekse neden evlenmiş:)) bu lafına gülüyorum artık
tarafından
Allah akıl fikir versin canim
(20 puan) tarafından
Amin canım Amin
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Valla canim benim kocam digunden sonra gitmeme izin vermezdi babam kayinbabama arar kizardi sukur simdi izin veriyo ama kalmama degil dedigi saatde gelmem sarti ile bide annemler baska sehirde ben baska biz kaynanamlara gidknce onlar ayni yerde bide 5dk yol arabayla iste o zaman giderim yalniz degislin yani
(20 puan) tarafından
Kendilerine biz yasak koysak naparlar acaba
0 oy
(55 puan) tarafından
Canım yine bu iyi kız benimki kıskançlıktan kendi babama anneme sarılmama izin vermiyordu. İki sene oldu evleneli 3 kere annemlere gittim üçündede kaynana kayınbaba da yanımdaydı. Son eşim İstanbul'a gidiyordu 24 gün falan diye ben de o zaman gittim annem de kaldım ay Gülüm valla bu kocalar çok zor şimdi önümüzde ki bayram da diyeceğim ben 1 ay kalacağım diye. Evlendikten sonra insan annesinin babasının kıymetini daha iyi anlıyor. Hiç kusura bakmasın. Tamam dini olan şeyler üzerinde kural kuraldır koca ne derse yapılır. Ama eşin anlayışlı olmak zorunda. Sonuçta kadının hiç bir hakkı mı yok ? Kadın kaynannasına vs. Bakmak zorunda değil mesela. Ama evlat olan kocansa o bakmalı seni zorlamamalı gibi.... Allah hidayet versin kocana canım bence yanlış düşünüyor sen de de ki eğer bana izin vermiyorsan benden de izin bekleme ailenin yanına tek gidip gel beni götürme kendi ailenin yanına. Madem ben annemin babamın yanına gidemiyorum sen beni zorlayamazsın kendi ailene karşı de. 
(20 puan) tarafından
Karşı dairemizde canım mecbur görüyorum onun babası yaşıyor annesi gayet sağşıklı ama benim anneme gelnce depresyın hastalık değil
0 oy
tarafından
Hee izin vermesinde görsün bakalım

Niye bu kadar pasif kalıyorsunuz ellerinizin karşısında onu anlamıyorum anneni babanı görmek seninde hakkın 
(20 puan) tarafından
Pasif değilim canım hamileyken gittim boşanıcaktık az daha kasılmalarım oldu zorlandım baya değişeceğini söyledi ama hala aynı
tarafından
Ne diyeyim ya böyle kocaları anlamıyorum
(20 puan) tarafından
Herkes kendini düşünüyor canım onun babası Allah korusun olseydi annesi tek kalsa emin ol bizden çıkmazdı annesi Allah kimseyi yalnızlıkla sınamasın kimseyi kimseye muhtaçta etmesin ki annemin 2 maaşı var asla bize muhtaç değil ama hastalık onu öahvetti
0 oy
tarafından

Bende evlendigim günden beri tek bir gece annemin evinde kaldım ayrı tuRlu yok öyle bir imkan , Allah bunları ıslah etsin 

(20 puan) tarafından
Aminnnn Aminnnnn ama ıslah olmazlar
0 oy
tarafından
Elbette anneni düşüneceksin ne biçim saçmalık bu ya kendi annesi olunca öyle mi yapacakmış 
(20 puan) tarafından
Ah bi anlasa onların tarafta yokmuş öyle adet
0 oy
(268 puan) tarafından

Benimkide izin vermiyo ama kalıyom yinede hiçte bi halt yapamiyo en fazla bosar cok ta yin annemde kaliyom diye bosicaksa hiç durmasın zaten hemen boşasın;)

(20 puan) tarafından
Bende öyle dedim sustu ama annem gelnce herşey belli olcak
(268 puan) tarafından
Alttan aldıkça sustukca tepene çıkarlar oyuzden susma her dediğine boyun egme helede ailen konusunda hiç eğme güçleri kadinlara yetiyo
(20 puan) tarafından
Birde tek değilim kaynanamda aynı ay ben hiç annemde kalmadım kocam ne derse yaptım diye diye şimdi eve girmiyor
(268 puan) tarafından
Zaten hep onlar karıştırıyo ortaligi
(20 puan) tarafından
Sorma benimki dışarıdan sessiz görünür ama dışı seni içi beni yakar
(268 puan) tarafından
Al benden de okadar hepsi aynı hepsi
(20 puan) tarafından
Kesinşikle canım hepsi aynı
0 oy
(659 puan) tarafından
Depresyon kendı kendınj dınlemektır desene bız gıdınce duzelır tek dıye aslında oyke ınsanları tek bırakmayacaksın kendene bısey yapmasın dıye cok cahılce bır dusunce
(20 puan) tarafından
Babamla ananemde 2 hafta arayla öldü ben evlendim kardeşim askere gidiyo yalnız kaldığını düşünüyor
(659 puan) tarafından
Yanlız kaldın mı kendını dınlersın bundan kurtulmanın en ıyı yolu yanlız kalmamak annenın yanına gıtsen ıylesır  ılac bıle kulkanmaz aılemden ıs yuzunden 10 yıl ayrı kaldım aksam dedınmı herkez evınde sen duvarla berabersın bu yuzden hastanede 4 ay yattım bır yıl ılac kullandım en sonunda aılem geldı yanıma
(20 puan) tarafından
2.5 yıldır ilaç fayda etmedi kızımla oyalanıyor buraya gelnce yada ben gidince ama yok faydaaı aynı düşününce bidaha başa sarıyor Allah korusun tek o kaldı ailemden oda giderse noluruz kardeşimle
0 oy
(34 puan) tarafından

Eşim izin vermese bile ben giderim annemden kıymetli değil

Akşamlari gelsin yemegini orda yesin yatmadan yatmaya gitsin eve
(20 puan) tarafından
Canım annesi karşı dairemde orda gidip yemez böyle cins
0 oy
(1 puan) tarafından
Valla bende gidemiyorum benim eşimde gitmiceksin diyor  2 gece kalayım diyom hayır diyo ben napcam diyo hemen  2 aydın gidemiyorum 
tarafından
Canım bu postun üzerinden 2 sene geçmiş nerden buldun :) hortlattin
0 oy
tarafından
Sormam bile ben gidiyorum diye haber veririm o kim benim annemde kalmama izin vermiyormuş . 
tarafından
2 sene olmuş canım uzerinden geceli. Nereden buldun bu postu ☺️
tarafından
Ahahhhah kim hortlatmis ya görünce yazdım hiç bakmadm valla :D
tarafından
:D :D ☺️☺️☺️☺️☺️
0 oy
(37 puan) tarafından
Yok canim ya benim  esim karışmaz suan annemdeyim 1 hafta oldu carsamba grlim alim ozledim dedi bende yok cumsrtesi gel dedim kiyafetim filan jalmado dedi dedim ki annene soyle yikasin dedim birsey olmaz simdi cumartesi grlip annemde kalip pazar gunu geri evimize gidicez ben onun ailesinr karismiyorsam gitmesine oda benim aileme karışamaz 
0 oy
tarafından
Valla izin vermiyorsa zorla gideceksin . Ne demek izin vermiyor annen o senin seni büyüten yetiştiren erkeklerin her dediğini yapmayın yaramıyor
0 oy
tarafından
Ya bence Uygun bir dille konus en azından bir kaç gün kal , 

Annen kardeşin gidiyor diye hemm çok üzülecek ağlayacak.

Eşinin bu konuda biraz sağ duyulu davranmasi gerek.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 439 göst.
16 Şubat 2024 Aile kategorisinde Hayal1907 (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 915 göst.
19 Eylül 2021 Aile kategorisinde Seda yavuz (3,888 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 349 göst.
0 oy
6 cevap 376 göst.
3 Temmuz 2021 Aile kategorisinde bahtsizbedevi (169 puan) tarafından soruldu