0 oy
608 göst.
Diğer kategorisinde (11,038 puan) tarafından
Kızlar denize gidecektik. Jazırlanırlen bir baktım cocukların günes kremi cok az kalmış. Desik ki sabah eczanden alır geceriz. Neyse sabah ben inmedim arabadan oglanı emziriyordum.babam indi.  O ben alcamkremi dedi. Safta degildir kandırılsın. Neyse grldi. Eczacı buna 2 li set satmış. 210 tl ye. Demiş ki satarken abi internette bu daha pahalı ve de acılınca 24 ay kullanır kız demiş. Eve donunce bakmak aklıma geldi.bir baktım nete fiyatı 175 tl. Kargo da bedava. Hemen arkasına baktım acılımca sadece 6 ay yazıyor. Simdi ben bunlara napayım bu dolandırıcılık degil mi? 

11 Cevaplar

0 oy
(11,038 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kızlar internetteki en ucız fiyatı okuyıp soylemiyorum en az 5 sitede baktım o fiyat. Biri sadece 180 tl yazmış. Benim kızdogom noktanadam kac ay diye sormuş acılınca 24 ay kullanılır demiş eczacı. Arkadanda bak abi bunu almson paket kaldı. İnternette bile cok daha pahalı bu urun biz indirim yaptık diyerek satmış adama. Yoksa babam baska bir ürün arasında kalmış. Beniö sinirkendigim nokta bu satış politikası. Tabi ki kar koyup satacak. Ama yalan soyluyerek kakalamak bu. 2 li ürün biri günes kremi 1 i gunes sonrası nemlendirici
-Reklam-
+1 oy
(3,491 puan) tarafından
Götür geri, yüzleş. Ya indirim yapsın ya değiştirsin. Doğrudan eczacıyla konuş. Halledebilirsin bence. Sakin ol. Arsızlık ederlerse şikayet edersin. 
(3,491 puan) tarafından
Olsun varsın, götür yine de. Katakulleyle ürün satarken düşünseydi. Eczacılar genelde çirkef olmaz, müşteri kaybetmek istemezler. Dene sen, kendi kendini yiyip bitirme.
(3,491 puan) tarafından
Kalfa sattı büyük ihtimalle
(11,038 puan) tarafından
Gidip sadece sikayeti mi mi dile getirsem acaba. Kac yıllık müsterinizim yakıştıramadım mı desem
(3,491 puan) tarafından
Sakince olan biteni anlat. İşin rengi değişirse ona göre davranırsın. Başka müşterilerin yanında olursa daha iyi olur, kalabalık bi zaman seç:) En olmadı şikayet edersin odaya.
(11,038 puan) tarafından
Canımı sıktılar gece gece. N2 guzel bir gundu.
0 oy
tarafından
Babanın kanmış sanırım canım İnternet'e herzamm daha uygun olur bende çok karsilastiryorjm
(11,038 puan) tarafından
Kuzum almakmzorundaydık. İnternetten alıyorum yoksa bende. Marka bir ürün okunca da ha o fiyatyır diyip almış babam. Hatta baba nrden bu kadar pahalıya gittin bir nivea filan alsaydın dedim de. Bebek onlar daha süt kuzusu ne niveası dedi.
0 oy
(328 puan) tarafından
Satış fiyatını özel ürün olduğu için her kurum farklı şekilde belirleyebilir. İnternette de 175 e satan dışında 300e satanı da bulursun. Ama zaman dilimi konusunda eczacıya tekrar danisilabilir. Çok da sikayetlik bir durum değil bence 
(328 puan) tarafından
Kız o zaman şikayet et :D bende sanki eczacı gibi yerine açıklama yapıyorum ahaha kendime guldum  :D
(11,038 puan) tarafından
Canım dermokskinin 50 faktörlük kremi. Guzel ürün allah var. Hele günes sonrası mükkemmel. Hep kullanılacak bir ürün. İllaki denize gitmek gerekmez nemlendiricisi için ipek gibi yapıyor vucudu.
(11,038 puan) tarafından
Tekrar diyorum benim derdim parası degil. Bem zaten o fiyatları gözden cıkardım. Eczanede duzgun birsey olmasaydı e bebege ugrayıp 300 tl ye 100 ml hipp alacaktım. Benim sinirimi bozan politikaları. Kakalamak için yalanları
(328 puan) tarafından
Ben parasından dolayi demedim. Ama birçok yerin kazanç uğruna bu durumları var. Keşke olmasa da var maalesef
(11,038 puan) tarafından
Aynen oyle. Birde taa kac senedir baska eczaneden birsey almam. Simdi diyorumki acaba kac tane daha bana sattı bu sekilde.
0 oy
(1,734 puan) tarafından
Eczane mecbur aldığı urune fark koyar kiradir isletme gideridir.  Ama kullanim konusunda yanlis bilgi vermesi normal değil 
(11,038 puan) tarafından
Kullanım yanlış. Benim canımı sıkannbari internette daha pahalı diyip gazlama.
0 oy
(541 puan) tarafından
Eczanede her zaman daha pahalı olur ama dermotolojik olarak test edilmiş sağlık bkanlığndan geçmiştir. İnternetten alıcağınız kozmetikler orjinal olmayabilir fiyat oyüzden daha uygun
(11,038 puan) tarafından
Canım aynı marka aynı gramaj ve istisnazsız her sitede o fiyat. Yani en ucızuna bakıp yazmadım.
0 oy
(4,929 puan) tarafından
İspat edemezsiniz canim, kanitiniz var mi , zaten zorlada satmamis ,belki de ikili oldugu ici uzun zaman kullanirsiniz demistir acilmadigi surece son kullanma tarihine kadar duruyo

Bi de bu tarz urunlerin omru acildigindan itibaren 6 ay en fazla 12 ay oluyo bunu artik herkes biliyo, hadi babanizi kandirmista siz bilirsiniz en azindan bu urunlerin kullanim surelerini
(11,038 puan) tarafından
Bende 12 aydır diye dusundum. 24 olanları var canım. Nazı markalarda e bebekte filan. Onşarda zaten 350 400 arası. Zorla satım yok tabi ki ama yalan nıye soyleniyor satılmak icin.
(4,929 puan) tarafından
24 hic duyamdim canim,bana hep 6 aylik denk geldi,
Yani gunumuzde pazarlama taktigi hos bisey degil tabi ama dedigim gibi belki ikili diye 2 yil demistir,hani sikayet etseniz bile bu sekil kendini savunur
(11,038 puan) tarafından
2 ürün canım 1 i günes kremi 1 i gumes sonrası nemlendirici. 2 side krem degil
(4,929 puan) tarafından
Anladim canim, yani cokta sikayet edilecek bi durum yok ortada,bal gibi karpuz deyip satiyolar eve geliyoruz kabak cikiyo, ilk defa basiniza gelmemistir boyle seyler diye dusunuyorum, zaten bu tarz urunleri son dk ya birakinca hep kazikliyolar eczanelerde netten daha fazlaya satar hep en azindan guvenli sahte olma ihtimali yok
(11,038 puan) tarafından
Sorma kuzum var sanıyordum.aksam bir baktım tüpün içinde baya az kalmış ya yetmezde cocuklar kavrulursa korkusu oldu. Birde sık gidiyoruz zatwn alalım dedim.
0 oy
(2,523 puan) tarafından
Evet oraya şikayet edebilirsin ben de benzer durum yaşadım gittim almadılar yüzüm mahvolmustu sizi şikayet edicem dedim onlara şikayet telefonu gidince beni aradılar paramı verdiler sonra arkasında dur sana yapıyorsa basaksina da yapıyordur bunlar
(11,038 puan) tarafından
Yapıyordur tabiki. O eczaneden kac ürün almıştım belki de kac kere kakaladılar fais fiyata
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Yani eczacı nerden kazanacak

Ne olursa olsun,güneş kreminin ömrü 12 ay 
(11,038 puan) tarafından
Bacım yalan konuşmayacak. O bılmıyor mu sattıgı urunu. 6 aylık urunu 24 dıye verıyor
0 oy
(1,022 puan) tarafından

Kendim eczacı teknisyeni olarak fiyatları biz belirlemiyoruz özellikle güneş kremlerinde setlerde VS bize belli Bi fiyat gelir depodan o fiyattan satmak zorundayız cezanın indirim yaparsa o kendi şahsi düşüncesi ama üstüne kesinlikle satamaz bu bir

İkincisi güneş kremleri açıldıktan sonra 1 sene kullanılabilir diye biliyorum 6 ay olduğunu sanmam 
3. Eczacı odasına da şikayet etseniz Bi şey çıkmaz çünki kendi belirlediği Bi fiyat değil
Üstelik internette ki ürünlere orjinalliğine bu kadar güveniyorsanız size tavsiyem bundan sonra hep İnternettwn alın ama iki gün sonra sürdüğünüz kremler sahte çıkarsa bilemem tabi. 
(11,038 puan) tarafından
Arkasında 6 ay yazıyor. Benım canımı sıkan nokta yalana basvurması.
0 oy
(1,117 puan) tarafından

Sizin dediğiniz krem ve nemlendiriciye bugün 250 TL dediler. 

Kullanım süresi hakkında bişey diyemem. 

Ama internetteki ürünlerin daha çok tarihi yaklaşan ürünler olduğunu dusunuyorum. O yüzden biraz daha ucuz oluyor. Eczanede de üstüne iki üç kat fark koyarak satıyor. 

Ayrıca bu ürünler ilaç firmasından geldikleri için ilaç firmasıyla anlaşmalı olup o urunelri bitirirse firma tarafından ödül tarzi biseyler aliyolar o yüzden o markayı satabilmek için de pazarlama taktiği uyguluyorlar. Doktorlar da eğer devlet dışında ilaç verecekse onda anlaşmalı olduğu ilaç firmasının ilaçlarını öneriyor 
(11,038 puan) tarafından
Dedigim gibi fiyatta takılı degilim. Ama babammdaha ucuz bir ürün alacakmış. Bunu satmak için soylemiş bunları.
(1,117 puan) tarafından
Ürün pazarlama taktiği uygulanmış .

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 129 göst.
3 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 327 göst.
12 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Ebruyaa (361 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 843 göst.
18 Nisan 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,038 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 540 göst.
26 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Esra0202 (40 puan) tarafından soruldu

397,019 soru

11,874,877 cevap

35,990 kullanıcı

...