0 oy
518 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (2,525 puan) tarafından

Ben oğlumun bir kaç eşyasını saklayacağım hatıra kalsın diye ama nasıl muaafaza edicem bilmiyorum..bana yardımcı olursanız sevinirim ♥️

Bide o kadar oyuncak var ki napabilirim, küçülen kıyafetlerini vs.. ben ciddi anlamda ihtiyaç sahibi birine vermeyi istiyorum ama korkuyorum hadi büyü yaparlarsa,siz naptınız?

Ne yapmalıyım 

21 Cevaplar

+1 oy
(137 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim daha ilk hamileligim sağ salim evladım doğarsa eşyalarını saklamayı düşünüyorum çünkü daha ilk çocuğum ve sonrasında da çocuk istiyorum. Sahsen içinizde şüpheler oluyorsa kimseye vermeyin çünkü şüphe cok sıkıntılı bir hal ve insanı çok sıkıntıya düşürüyor.
(2,525 puan) tarafından
Benimde ilk evladım,evet çevremde şahit oldum o yüzden korkuyorum:(
(137 puan) tarafından
Bence verme o zaman çünkü bende şüpheci bir insanim anlıyorum seni. Kaldır diğer evladın kullanır olursa. Kullanmazsan da o zamana belki içine sinen biri olur o zaman verirsin acele etmemekte fayda var
(2,525 puan) tarafından
Haklısınız ♥️
-Reklam-
+1 oy
(448 puan) tarafından
Hurç yaptim  ilk zibin ı hastahane çıkışı  .. minicik tütülü elbiseleri minnak sandaleti bandanasi vs oyle guzel esyalarini .. kestigimiz ilk saçını  ismine özel   bilekliklerini vs hep sakladım  kaldırdım  simdi hamileyim kuculenleri vermedim daha  suanki bebebisimjn cinsiyeti belli olsjn bakicim artık 
(2,525 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ♥️ama illa yenisi alınıyor o yüzden paylaşmak istiyor bir yanım bazı eşyalarıni
(448 puan) tarafından
Ben 2. Ye hamile oldugum icin vermedim erkek olursa dagitirim  ama kiz olursa kullanırım  diye düşündüm
+1 oy
(4,067 puan) tarafından
Hepsi bazann altında hurçta druyo. 2. Ye hamileyim baklm cinsiyet ne olr blmiyorm ama Bn eşyalrındn kesp yorgan yaptırmayı düşünüyorum 40 yma diyolr ya ondan hatra kalsın dye hmde kullansn dye
(2,525 puan) tarafından
Ay çok güzel mantıkli gerçekten ♥️
0 oy
(941 puan) tarafından
Ben hepsini yikadım ütuledim buzdolabı posetine koydum bantla sardim annemlerde oyle yapar hic bisey olkaz elbislere
(2,525 puan) tarafından
Naftalin,sabun katman gerekli mi?
Sararma oluyormuş galiba ♥️
(941 puan) tarafından
Onu ilk defa duydum cnm bir bilgim yokk
0 oy
tarafından
Büyü yaparlar diye mi korkuyorsunuz? Doğru mu okudum ben?
(2,525 puan) tarafından
Evet öyle çevremde şahit oldum malesef..
0 oy
(7,228 puan) tarafından
Ben hep verdim ya birilerine ama keşke ilk hastane çıkışını vermeseydim burda birisi levha yapmış onladuvara aşmış çocuk odasina
(2,525 puan) tarafından
Aaa çok güzel fikir gerçekten ♥️
(897 puan) tarafından
Nasıl oluyor o
(7,228 puan) tarafından
Yaptirmis askm okumuştum camlı levha isdeani olarak
0 oy
(611 puan) tarafından
İlk kıyafetleri birde teyzesinden amcasından halasindan dedelerinden gelen ilk hediyelerini kisace ilk olan herşeyimi sakladim gerisini ihtiyaca olanlara verdim. 
(2,525 puan) tarafından
İşte endişe ediyorum bende biraz,bu devirde kime güveneceğiz şaşırdım
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Şuan 2 yaşında her şeyi duruyor iki hurc eşya var yıkadım utuledim güzelce kaldırdım arada bakıyorum vermek istemiyorum ama bu gidişle ev kıyafet dolu ak bakalım sonumuz hayır olsun 
(2,525 puan) tarafından
Sararma oluyormuş galiba, oluyor mu sizde?
(4,061 puan) tarafından
Bazıları oluyor canım genelde ilk kıyafetleri kustugu yerlerde oluyor yıkayıp koysan bile
0 oy
(1,654 puan) tarafından
Öyle bişey yapılacağı hiç aklıma gelmedi Allah'tan korksunlar.
(2,525 puan) tarafından
Maalesef şahit oldum..insan şaşırıyor
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Valla baya bir vardı bir çok ihtiyacına olanla verdim ama ilk lerini sakladım 
(2,525 puan) tarafından
Bende öyle yapayım olmadı biraz daha bekleyim♥️
0 oy
tarafından
Ablamla dönüşümlü kullanıyoruz kıyafetleri oyuncakları ablamın 3. Bebeği kız oldu 5 aylık benim kızım 15 aylık küçülenleri ona veriyorum oyuncakları veriyorum vs işte kendide alıyor zaten
(2,525 puan) tarafından
Çok mantıklı ♥️♥️
0 oy
(3,681 puan) tarafından
İlk çocugum hepsi yeni alındı şuan 2 yaşında hepsini vakumlu hurca kaldırdım kıyafetlerin artık herşey pahalı kıyafetler de o yüzden saklıyorum 

ortak renk aldım hep kızımda olsa kullanırım onları.oyuncak da ikiye böldüm babannesine bıraktım oraya gidince oynasın diye evde de gelen giden çocuklar istiyor veriyorum ama ilk arabası felan var ilk oyuncaklari onlar duruyor saklicam 
(2,525 puan) tarafından
Sararma oluyor mu? Hurçta
(3,681 puan) tarafından
Olmadı canım hiç
0 oy
(7,521 puan) tarafından
Bende sakladım 

Ama büyü ne alaka onu anlamadım 
(2,525 puan) tarafından
Bebeğin kıyafetin de yapılıyor büyü,eskiden o yüzden gece çocuklarınızın kıyafetleri asmayin derlerdi.
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Bide sararmamasi için napabilirim?
0 oy
(5,949 puan) tarafından
2. Olursa diye  saklıyorum  herseyini  kiyafet posetlerinn de bir kac tane  hediye  gelenler  olmuştu  sma hasta  çocuklara  bağışladım  kampanyaya  destek olsun diye 
(2,525 puan) tarafından
Allah kabul etsin inşallah ♥️
0 oy
(12,576 puan) tarafından
Ilk giydirdiğim takımı ayırdım saklıyorum inşallah oğlumun oğluna kadar da saklayacağım bir kaç tane hiç giyilmemis takım var Allah nasip ederse yeğenlerim olsunda onlara vereyim diyorum geri kalanları bakalım belki dağıtırım aslında ikinci çocuğu isteyip istemediğimi bilmiyorum buna karar verdikten sonra ya çocuğuma saklayacağım veya tanıdık birilerine vereceğim ben görmediğim bilmediğim birine vermem güvenmiyorum çünkü 
(2,525 puan) tarafından
Aynen öyle bende güvenemiyorum
0 oy
(10,750 puan) tarafından
Ben ilk coxugumunkileri sakadım 2. Olur diye. 2. Yede olanları giydirdim. Bende hurca hatıra olarak ayırdım birseyler. Hatta annem benim bebeklik kundagımı vermişti bana bende onu cocuklarıma verecegim inşallah. Cok begendiklerimi de kardesime ayırdım rica etti. Bakalım şimdilik bazanın altında hurcta duruyorlar 
(2,525 puan) tarafından
Sararma oluyormuş galiba, doğru mu?
(10,750 puan) tarafından
Evet oluyor canım
0 oy
(736 puan) tarafından
Ku ulenlerini vermedim ilk çocuğum 2. Falan olursa tekrar almaya gerek yok oğlumun kuculenini goydiririm
(2,525 puan) tarafından
Herkes öyle demiş ☀️
(736 puan) tarafından
Kız yeni kıyafet alınacağına alinmislari giydirmek daha mantıklı hem çocuklar hemen büyüyorlar
0 oy
(1,736 puan) tarafından
İlklerini sakladım. Hastane çıkışı, ilk bayramlığı gibi. Bi kaç kıyafetini de öyle sakladım. Hurç aldım kapaklı ona koydum. (lavanta kesesi de koydum içine böcek bişey girmesin diye) 2.oğlumda olunca küçülenleri artık saklamıyorum tekrar çocuk düşünmediğim için. Bi kısmını burdan ihtiyacı olanlara gönderdim, bi kısmını mahallede doğum yapan bi kadın var ihtiyacı vardı ona verdim. Küçüldükçe aymı kişiye gönderiyorum 
(2,525 puan) tarafından
Allah hayrını kabul etsin,çok güzel düşünmüşsün ♥️
0 oy
tarafından
baska cocuk dusunuyorsan sakla.. artik kullanilmayan seye buyu yapiliyor mu bilmiyorum
(2,525 puan) tarafından
Ben şuan düşünmüyorum ama ilerde olur mu? Pek emin değilim
tarafından
o zaman sakla

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 246 göst.
0 oy
32 cevap 1,528 göst.
4 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 227 göst.