0 oy
279 göst.
Diğer kategorisinde (1,464 puan) tarafından

Eylül'de olcak sizce çok mu şey koymuşum 

BEBEK<3

4 ağız temizleme mendili 

1 hastane çıkışı 5li 

1 altlı üstlü pijama takımı+eldiven+şapka

1 çıtçıtlı body

1 müslin örtü

1 orta kalınlıkta battaniye

1 emzirme önlüğü

1 bebek ıslak mendili 40'lı

Alt açma örtüsü için yatak koruyucu örtü vardı evde onu koydum

KENDİM<3

3 pijama takımı 1 kalın 2 ince

2 çift kalın Çorap

1 büyük havlu

Ped 2 paket 

Tuvalet kağıdı 

2 atlet

Terlik

Boş poşet 

❌❌❌KOYCAKLARIM❌❌❌

İç çamaşırı koycam 

Emzirme sütyeni koycam

Bebek bezi

Göğüs pedi

Depend

Göğüs ucu kremi

Pişik kremi 

❓Bebek için banyo havlusu koymam gerekiyo mu 

❓ Bebeği hastaneden çıkış kıyafeti de koymalı mıyım 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Havluya gerek yok canım bezi bol koy yeterli koydukların 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bebek için kiyafeti artır canım. Kusma falan olabiliyor ben 4 yada 5 takım almıştım sanırım. Bir gece yattıgım için yetti iki gece olsa yetmezdi
0 oy
tarafından
Ben de beklim burda ocakta olacak doğum Allah nasip ederse 
tarafından
Neler koydun hastane çantanda uygulamaya göre 6 ocak gözüküyor yani aralık sonu ocak başı bakalım nasip
tarafından
4 tane uzun kollu zıbın, 2 tane hastahane çıkışı 10 lu ve 5 li, 15 tane bebek bezi, pamuk, ıslak mendil, 5 li ağız mendili, 7 tane hasta bezi, emzirme süt yeni, biberon, havlu, 3 tane bere şapka çocuk için, eldiven, pijama, terlik, Bi ince biri kalın battaniye, rezene koydum süt olması için, göğüs pompası aklıma gelen bunlar canım
tarafından
Bide bu saydıklarımı hemen giydirmek nasip olmadı  5 gün küvöz de kaldı zor doğum olduğu için çıkınca giydirdim canım
tarafından
Teşekkür ederim ❤
tarafından
Rica ederim canım
0 oy
tarafından

Az bile koymuşsun canım. Ben takımları fazladan koydum . Zıbın doldurdum. Bezini 20 tane koymuştum. Yenidogdugunda çok altına yapıyor bebeklerimiz. Eşim bütün evi goturseydin alt tarafı 1 gün kalıcaksin dedi. Ama 5 gün kaldım doğumum zor geçtiği için. Sen fazladan koy canım hepsini 1 tane değil 5 tane koy. Fazladan olsun. Ben iyiki fazla koymuşum 5 gün yetti hepsi. Kızımın bezi bitmişti son gün prima yeni dogum yapanlara hediye olarak pişik kremi ve 3 tane bez hediye etmişti. O şekilde idare etmiştik annemle. 

0 oy
(1,500 puan) tarafından
Valla ne koyarsan koy canım ama emzik biberon süt sağma pompası falan koyma bunları direkt süte etki ediyo linç yiyebilirim ama umurumda değil gerekiyorsa bebeğine şekerli su ver ama mamaya koşma ben yedim o b*ku köpekler gibi pişmanım oğlum 4. Aya kadar zor bela günde anca iki defa emiyodu şuan çok zayıf güçsüz bir bebek belki benim sütümü içseydi böyle olmazdı nolur sütüm yetmez sarılık olur diye telaşa girme bebeği memeye tutturmaya odaklan sadece o emdi mi tamam oldu demek Allah'ın izniyle ne mamaya ne biberona ihtiyacın olucak 
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Bebek için havlu lazım değil
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Hersey tam ama o 40li ispak mendili az olur bence canm :)
0 oy
(361 puan) tarafından
Bence bebisin icin biraz daha takim koy pislenebilir 1 tane daha örtü al 
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Depend koyuyorsun da ped ne alaka onu anlamadim gerkesiz geldi bana bide havlu bebek badi alt ust takiminj biraz falankoy cnku altini falan degistirginde cis yapabiliyorlar batiriyorlar üstünü 
0 oy
tarafından
Az bile koymuşsun kaç gün kalan belli mi bi de normal mi sezeryan mi 
0 oy
(2,579 puan) tarafından
Son iki maddeye gerek yok depend varsa pedlere gerek yok bana kalsa hastanede emzirme sütyeni ne de gerek yok bebeğin yuxune ortmelik ince bı örtü de iyi olur bebeği içine koymalik puset yada ana kucağı da koysan iyi olur aklıma gelen bunlar ha bide süt sağma cihazında olsa iyi olur bence

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 398 göst.
6 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Arslan Fatma (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 105 göst.
0 oy
6 cevap 337 göst.
27 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Kubra_2101 (1,829 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 150 göst.
16 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu