0 oy
59 göst.
önce Diğer kategorisinde (792 puan) tarafından
Doktor gogus ucun buyuk oldugu icin tutamiyo bebek demisti ama emmesini istiyorum ilk bebegimde emmemisti çünkü. Dun sansima cok guzel tuttu ugraslar sonucu baya emdi gece de 1 kez emdi daha sonra emmedigi icin gogsum baya şişti dokunamiyorum cok kotu oldu sizliyo agriyo bebegim zaten normalde bile emzirirken baya ugrasiyodum tutmasi icin simdi hic tutamiyo emziremiyorum evdeki manuel pompa hava kaciriyo sagilmiyo. Hafta sonu girdi araya acile gitsem ne yapilir sagim yaparlar mi bilmiyorum. 2 yasindaki oglum kucagimdan inmiyo uzerime atladi zaten dokunamiyorum bile yasayanlar bilir illaki acisini. Daha dogum agrilari gecmedi belim karnim cok agriyo bacaklarim cok sizliyo suan bitmis durumdayim ya ne yapabilirim acaba

7 Cevaplar

0 oy
önce (5,018 puan) tarafından
Elinle sağ canım önce sıcak sdus al
önce (792 puan) tarafından
Soguk kompreks yaziyo internette de napiym bilemedim kuzum baya kotu oldu ya pompa aldiriyorum da manuel pompa ise yararmi ki acaba ellesagdim sut gelmedi
önce (5,018 puan) tarafından
Manuel yarar tabi
-Reklam-
0 oy
önce (711 puan) tarafından
Duşa gir göğüslerini normal tarakla tara yukarıdan aşağıya doğru
Sicak soguk hangisi canm kimisi sicak kimisi soguk diyolar da bide pompa aldiriyorum yeniden. Ise yararmi ki manuel
önce (711 puan) tarafından
Soğukta değil sıcakta değil ılık su olcak
0 oy
önce (59 puan) tarafından
Lahana yaprağı derim başka birşey dememm çok çektim emzirme bitince..hasla biraz soğuk kompres yap göğüsleri sar ..tek çaresi bu..sıcak duş iyice azdiriyor sütü...
Suan lahanam yokki bulabilcegm yer varmidir bilmiyorm da pompa bozuldu tekrar aldiriyorum suan ise yararmi manuel
önce (59 puan) tarafından
Sağdikca daha çok gelecek uyarılmış oluyor..ben de yavaş yavaş azaltarak keseyim dedim çok sıkıntılı sürec yaşadım tam 19 gün sürdü...beni rahatlatan lahanaydi migrosta bulabilirsin..
önce (101 puan) tarafından
Işe yarıyor  elinizle sagmayi deneseniz daha basit aslında ilk iki parmağınızı sütünüzle ıslatıp avuç içiniz aşağı bakicak  göğüs unucunun üstünden aşağı doğru  masaj yapar gibi çekin eliniz alışınca  çok rahat
0 oy
önce (931 puan) tarafından
Aynı şeyleri kat kat yaşadım yaşıyorum, on gün önce doğum yaptım iki gündür biraz rahatım.  Ben herşeyi denedim krem, lahana, sıcak kompres, soğuk kompres, sıcak duş elle sağma, pompa ile sağma, ucuna soğan suyu ,zeytinyağı, Kantaron yağı. Belki aklıma gelmeyen de vardır bilmiyorum. Göğüslerim hiç abartmıyorum kafam kadar oldular ateşim de çıktı.  Acillik oldum makine ile sağdım ancak biraz öyle rahatladım. Uçları zaten yaraydı daha da kanadı falan ama malesef benim için en iyi bu oldu. Eve gelince de manuel pompa ile her emzirme öncesi ve sonrası sağdım. İmkanın varsa gitmeni öneririm. 
Ilk isim yarin haataneye gitmek olcak manuel pompa aldik hic bir ise yaramadi suan daha da sisti
0 oy
önce (1,000 puan) tarafından
Eğer bebeğine bakan birisi varsa gün içinde bikaç kez sıcak duşa gir yada sadece göğsünü sıcak su ile yıka bir havlu ısıtıp göğsüne masaj yap dairesel olarak çok işe yarıyor 
0 oy
önce (29 puan) tarafından
Ben dogunda yaşamadım a 8 aylıkken dediğin gibi oldu aniden ağrımaya başladı ağrıdan ağladım dojunamafim acile gittim hemen mastit oluşmuş dediker ki bebeğim hep emmesine rağmen böyle bir ağrı acı yok oluyorim sandım hemen iğne vurdular antibiyotik asladin ertesi gün cerraha gittim film fln çekildi mastit olduğu kesin dedi bol bol emzirip sağman lazım dedi Allah'tan hmn farkettim yoksa ilerleseydi cerrahi işlem olabilirdi eğer göğsündeki sütü sagmaazsan tamNen olabiliyor bekletmeden bir acil git mümkünse şehir hast git özele gitmiyeceksen 
Yarin sabah sagim icin hastaneye gitcem hemen manuel pompayla sagik ise yaramadi daha once de olmustu hastanede elektrkli ile sagilinca duzelmisti insallah baska biseye gerek kalmadan duzelir suan gitme imkanim yok yoksa dimfi gitcemde
İns geçer geçmiş olsun
Sagim yapildi biberon ful doldu ama goguslerimde hala şişkinlik kaldi hattaeve geldm sicak dus aldim tekrar doldu goguslerim sanirim tekrar sagim icin gidicem çok sizliyo
Söz bence bir cerraha gözünün mastit olduğunda da süt grkiyor kanallar tikanmadiusa zamanla tıkanıyor juxdnimde oldu onunda böyleydi sonra ameliyat olmak zorunda kaldı her ihtimale karşı bir ultrason çekilin bence
0 oy
önce (983 puan) tarafından
Hemen eczaneden bi pompa al canım manuel hava kaçırmayan bende mochi var manuel memnunum ondan baya benim de öyle oluyor tam emziremediğimde hemen sağıyorum yoksa acısı geçmiyor
Aldim canm ama bi ise yaramadi malesef yarin hastanede elektrkli ile sagim yapicam suan imkanim olsa suan gitcem o kadar kotu

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 28 göst.
6 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mehmetcan Emir (838 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 72 göst.
29 Haziran 2021 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (1,668 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 130 göst.
27 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayasa (964 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 20 göst.
29 Haziran 2022 Diğer kategorisinde berkin (529 puan) tarafından soruldu

264,485 soru

7,808,417 cevap

28,037 kullanıcı

...