0 oy
400 göst.
Aile kategorisinde (117 puan) tarafından
Kiz cocuklarin saclarini KAC Ayliken kestiniz kizlar 

Benim kızım 7.5 aylık bir kere kesicektim kıyamadım ama kafada cok terliyor :(

24 Cevaplar

+1 oy
(2,537 puan) tarafından
Pazartesi günü yaşına girecek hiç kesmedim kesmeyi de düşünmüyorum. Her gün duş alıyoruz zaten 
(117 puan) tarafından
Bende hergün duş  yaptiriyorum zaten ama emmdi zamanda kafasi çok terliyor
(2,537 puan) tarafından
Saçını kesseniz de terler emerken efor harcadığı için oluyor
(117 puan) tarafından
Hmm bilmiyordum cnm
-Reklam-
0 oy
tarafından
8 aylıkken kestim
(117 puan) tarafından
Agladi mi cnm , benim kızım makinayi tam actik hemen aglamaya başladı
tarafından
Tabi ağladı makinadan korkuyorlar ama sen dikkatini dagit
0 oy
tarafından
2 yaşında nerdeyse hıc kesmedim kesmem de benım annemde kesmemiş ılk kez 9 yaşında kesılmıstı saçım onu da ben ıstemıstım
(117 puan) tarafından
Kesersen saclari daha güzel çıkar diye diyorlar bende onu için bir kere kesim diye dedim
(48,083 puan) tarafından
yok yalan o ya hepsi bir cikiyoda gürlesti saniliyo kizimin yanlarda yoktu simdi bayagi gurlesti
tarafından
Benım öyle bır saçım vardı kı aramakas attırırdım o kadar yoğundu tokalar kopardı kafamda boya yapa yapa azaldı valla
(48,083 puan) tarafından
benimde tepede varmis sonra cok gurlesmjs
0 oy
(12,254 puan) tarafından
Benim kız 2 aylık kendı annem her aradığında kırk içinde kesmeliydınız niye kesmedınız diyor kayın annem kesilmez diyo oyle arada muallak duruyoz
(12,254 puan) tarafından
Aynen o da senin gibi düşünüyor sanırım kıyamam 44 yaşında babaanne oldu duramıyor bızsız bi gün inmezsek kayın babamı gönderiyor taxıyle uğraşmasın git al dıye mesafe 10 dk jsjsjşç
(48,083 puan) tarafından
genc babanne ☺️
(12,254 puan) tarafından
Valla yediğim tabağı bile kaldırtmiyo bana ben bi şey beğenince arıyo oğlunu al diye dün eşim dıyo oğlumuyum içgüveysı damat miyim şaşırdım hep öncelik senin dıyor jsjiikf m
(48,083 puan) tarafından
kiz maşallah de.ne guzel daim.olur insallah
(12,254 puan) tarafından
Sağ ol tatlım
0 oy
(323 puan) tarafından
15 aylık kızım hiç kesmedim saçlı da doğdu ve çok dökülmedi de geçen sadece gözüne giren bi kısmı kestim kendim o kadar.Emdiği zaman kafa altına havlu koyuyorum ben hiç kesmem.
(117 puan) tarafından
Bende kıyamıyorum  ya :(
0 oy
tarafından

16 aylik olacak hic kesmedim zaten kel doğdu saçları uzasın diye dört gözle bekliyorum :D iki tel uzamış geçen bağladım çok mutlu oldum 

(117 puan) tarafından
Ahaha benim kiz sacli dogudu yarisi düştü   en usteki kaldı:
(48,083 puan) tarafından
bu ben ☺️
tarafından
Sizin de uzamadi mi ikbal ☺
(48,083 puan) tarafından
uzadı kiz gurlesti masallah☺️ doğduğunda sadece tepede vardi uzadikca babasi wudy diyodu bir tutam oldu hemen tokalar takmaya başladım o tepeye ☺️☺️☺️
tarafından
Ayyy ne güzel bende dört gözle bekliyorum dediğin gibi iki tel var tepesinde gidip geliyorum bağlıyorum. ☺☺☺
0 oy
(134 puan) tarafından
Bu durum Kişiden kişiye değişiyor kızımın saçları Maşallah güzeldi uzadı da bağlıyordum da şu an bir buçuk yaşında bizim burada Gül toplanır Haziran'da bir zamanı kesersen gürleşir derler kızın saçını üçe vurduk kendi saçımı da öyle yaptım hem yadırgamışsın hem de ben çok rahat ettim bir iki hafta sonra doğumum var bütün tarağı tası topladım o kadar rahat ki gecede rahat uyuyor Tabii herkes erkek zannediyor ayrı konu ama umrumda mı değil Nasıl olsa seneye Allah ömür verirse bağlanacak şekle gelecek doğacak bebeğimi de en kısa sürede keseceğim sıfıra sünnet çünkü
0 oy
(48,083 puan) tarafından
3 yasina yakindi ilk kestirdiğimizde
(7,401 puan) tarafından
Biz daha hic kesmedik vay kurban oldugum vayyyy:))))
(48,083 puan) tarafından
kiz kiyilir mi o sari saclara kurban oldugum❤️
(7,401 puan) tarafından
Valla nasil kiyarim bende bilemiyorum canim yaa,☺❤
(48,083 puan) tarafından
omuzlarinda kestirdim.bende yeni ☺️
(7,401 puan) tarafından
Oh iyi yapmissin valla canim bende kestirsem omuzlarında falan kestiririm. ☺
(48,083 puan) tarafından
omuz iyi fikir degilmis gecen senede kestirmistim iyiydi bu sene kısa olmus toplayinca alttakiler cikiyo iki kuyrukta yaptırmıyor sacakli sacakli geziyor
(7,401 puan) tarafından
Ay yok omuz derken canim  baglaninca oyle alltan çıkmayacak:D o omuzun ayari kactimi kotu oluyor vallla.  Allah tan rumeysa sac acik asla sevmiyor hemen baglatiyor.
(48,083 puan) tarafından
bizimkide tac hastasi salik olacak bir sürü taci var her kiyafetine tac seciyo
0 oy
(2,699 puan) tarafından
3 yaşinda şimdiye kadar hiç kesmedim :) 
0 oy
(7,377 puan) tarafından
Eşim 4 aylıkken kesti çünkü kızımın bebeklik saçları döküldü bir tarafı kaldı komik diye kestik şimdi 2 yaşına girecek canım coxuklar emerken kafaları terler yoruluyorlar ve efor harcıyorlar yani kafaları her türlü terliyor 
0 oy
(7,401 puan) tarafından
Kizim 3 yasinda hic kestirmedim canim:) nasil kiyip kestirecem bilmiyorum. 
0 oy
(12,477 puan) tarafından
2. 5 yaşında hiç kesmedim kıyamadım 
0 oy
(2,780 puan) tarafından
10 gün sonr abur yasina girceek kesmedim kesmiyecem de sık sık duş aldırıyorum kıyamıyorum saçlarına 
0 oy
(415 puan) tarafından

8 aylıkken sıfıra vurduk iki sefer ama saçları hâlâ seyrek  yani olmayınca olmuyor :ermm:

0 oy
(966 puan) tarafından
Kestir cnm 26 aylıktan diyorum sana uzadı epey şimdi kestiremiyorum.4 aylıkken kestirmiştim bn de.
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Biz doğar doğmaz kestik saçı çok olmamasına rağmen emerken terliyor bu yuzden kestirmeyi düşünüyorsanız bence kestirmeyin
0 oy
(2,882 puan) tarafından
Kızım bayagi saçlı doğdu (1 gün bile midem bulanmadi) şuan 16 aylik uzun resmen küçük bir atkuyrugu yaptigim saçları var gelişimi de iyi olduğu için kestirmeyi düşünmüyorum.
0 oy
tarafından
16 aylık hiç saçına makas deymedi kesmedim 
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Benim kızım olsa kıyamam ya canım oglumu geçen makasla tras ettirdim 11 aylıkken şimdi 12 ye girecek ama kızım olsa saçlarına kıyamazdim 
0 oy
(6,046 puan) tarafından
Ben 5 yaşındayken kestim ilk saçını . Hiç kesmemistim kalçasına kadardi saçı. Omuzuna kadar kestirdim

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 150 göst.
20 Mart 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Mervehilal66 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 30 göst.
0 oy
1 cevap 198 göst.
25 Haziran 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 195 göst.
6 Aralık 2021 Diğer kategorisinde nurdandde (239 puan) tarafından soruldu

374,553 soru

11,201,987 cevap

34,498 kullanıcı

...