0 oy
401 göst.
Diğer kategorisinde (91 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar burda yeniyim. Sorunum şu ki kayınvalidem durmadan hersyij ilki farklı oluyor diyo. Bunu ilk torunu hakkında konuşurken diyor. Yani eşimin abisinin kızı için. Eşim yokken böyle söylüyor. O kızı da aşırı simartmislar şuan kardeşi var ve kardeşini çok sıkıştırmış küçükken diye azarlayip duruyorlar. Huyu kötü yaramaz deniyor. Tabi bunu kayınvalidem demiyor. Bugün misafir vardı. Bnm kızımın da uyku saati geçtiğinden huysuzlandi. Masada cezve vardı içinde de şu. Tuttu bı anda üstüme döktü. Bnde kızdım. Kayınvalidem iki kere bunların ikisi aynı ceydanin küçüklüğü. Ceyda da eltisinin torunu. zamanında çok yaramazmis şimdi aşırı akıllı bı genç kız. Bunların ikisi aynı ceydanin küçüklüğü ama yedim öyle mi . Bak durduğu yerde duruyor diyo. Yesimde ilk torunun kardeşi. Bağırarak bnm kızımla senin torunun bir mi . O ilk torun farklı dicektim neyse dedim. İşine gelince o ilk torun ama işine gelmeyince kötü ozelliklerde bnm kızımla bir tutuyor. Sizce de öyle değil mi ?. Ne demek istiyor kayinvalidem

10 Cevaplar

0 oy
(91 puan) tarafından

En İyi Cevap
Bu arada bnm kızımın bı küçüğü de ilk erkrk torun. Üstelik ölmüş kayinpederim adı. Eltim kizicak diye doğduğunda durmadan ha erkek ha kız ne fark eder dediler durmadan. Oğluma Ata lira takıldı ona da kızmasın diye hemen taktılar Ata lira. Yani ilkse ilk. Ama kayınvalidem işine geldiği gibi davranıyor kullanıyor durumları. Sizce de öyle değil mi?
(2,540 puan) tarafından
Ata lira ne ay
(91 puan) tarafından
4 çeyrekli olan
(2,540 puan) tarafından
Şu eltiyle kiyaslanmayi hiç anlamıyorum ha
-Reklam-
0 oy
(1,931 puan) tarafından
Öyle ilk torun şimartiliyor abimden olan çocuklar torun olarak daha çok seviliyor bide yanlarında onlar olduğundan ablamda yakında oturuyordu ama pek çocukları sadece torun diye geciriyolar bnmkinede aynı 1 aydır buradayım daha öbürlerini düşünürler ozlerler.
(91 puan) tarafından
Peki yaramazligini niye bnmkiyle bir tutuyorlar onu anlamadım
(1,931 puan) tarafından
Şimdi benim annem bile  abimin çocukları için diyor yengen şöyle alistirdi biz bile uyutuyoduk diyor bnm çocuğum da sakin ve uyur
Yaramazligi seni kıyaslaması Yannis ama yapıyorlar
0 oy
(23 puan) tarafından
Benim çocuğum da ilk torun  çok şımartiyorlardi huyu iyice değişmişti bende güzel bir şekilde durumu anlattım neymiş efendim çocuğumdan benim laflarimdan dolayı sogumuslar dedim böyleyse siz hiç sevmemissiniz torununuzu sevginiz yalanmış çok kirildim simdide öyle eskisi gibi yakin davranmıyor
(91 puan) tarafından
Peki neden iyi özelliklerinde ilk torun farklı diyo. Ama kötü şeyde bnm kızımla bir tutuyor
(23 puan) tarafından
Şuan benim cocugumun yaramazligindanda sikayetci pek toruncuydu 2. Ciye hamileyim dedim cocuguma sen bakarsin hastanedede annem bakar 1 2 gün bana dedim o da ben hastaneye gelirim dedi. Bazen ayrım oluyor bende kırıldım laflarindan sende hareket ve laflarindan kirilmissin o kadar strese girme bosver takma kafana
(91 puan) tarafından
Ama mesele şu bizde. Hem ilk torun farklı diyo hem yaramazligindan şikayetçi hem de güya bnm çocuğumu sevmiyor ama onun yaramazligiyla bir tutuyor ki asla bir degil
(23 puan) tarafından
Kac yaşlarında cocuklar
(91 puan) tarafından
İlk torun 9 yaşında bnm kız 4 buçuk yaşında
0 oy
(228 puan) tarafından
Ilk gercektende baska ama. Yegenlerimden örnek vereyim. Ilk yegenimin yeri bende ayri. Bu tamamen istemsizce olan duygular
0 oy
(932 puan) tarafından
Valla hiç de alakası yok benim ilk yeğenimden kimse haz almıyor 
0 oy
(5 puan) tarafından
Boyle seyıere takilirsan hayatin dahada  zorlasir.kim sevmis ya sevmemis beni yada cocugumu umrumda olmaz.bos ver takilma rahat ol cocuguni sen sev )
0 oy
(694 puan) tarafından
Benim kız da ilk torun çok severler daha 2 aylık bklm ilerde ne olacak ama kayın annem de kayın babam da her şeye karışan insan değiller 
0 oy
(606 puan) tarafından
Eltimin kızı için ilk torun oda kv o doğunca zembille indi sandım diyodu i kadar çok sevinmis ama o torun büyüdü hiç aramaz sormaz babanesini annesi doldurmuş doldurmuş çocukları sogutmus bunlardan ilk torun başka oluyor derler takma ben hiç takmıyorm canım benim 
0 oy
(115 puan) tarafından
İlk torun bir başladım yenim doğdu ilk torun prametur şuan annemin evinden çıkmaz 7 yaşında annesinden çok babannem babannem der 2 torun xuleyhamız buka kız kardeşimin yeri baskadi yaramaz namı ile belli eder kendini  çok yatli biraz simarttik saçını pembeye boyatirlar sarı kızıl her istediği yapılır 3 yaşında bu buda benim oğlan ailenin ilk. Oğlan torunu 6aylik ve başka şehirde oturuyorum evlat olarak gözden uzak dilden ırak ama çok seviyorlar üstüne çok titriyolar yani dicem sıkı ilk torun v.b fark etmiyor insanın içinde olmalı cnm o ilkide aynı sonuda
0 oy
(537 puan) tarafından
Onun ne demek istediğinden çok senin ne anladığın önemli öyle olamasa buraya yazmazsın değil mi ?? İletişim hatası kıyas başka birsey birsey degil de geç kendini üzme benim kizim bir tane benzemez  bu dünyada hiç kimseye eşi benzeri yok ,var mi ailenizde böyle bir güzellik de geç sende ortaya karışık cümleler kur herkes ne anlıyorsa öyle devam etsin rahatla sonra hepiniz duzelirisiniz herkes söylediğine dikkat etmeye başlar :)

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 471 göst.
29 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Kevser_apydn (1 puan) tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 215 göst.
28 Ocak 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,327 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 351 göst.
11 Aralık 2021 Aile kategorisinde kubraugur (2,327 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 499 göst.