+1 oy
680 göst.
Diğer kategorisinde (202 puan) tarafından
Buradaki eş postlarına o kadar çok üzülüyorum ki kızlar.. Gerçekten yaşadılar mı yoksa fazla mı atıyorlar bilmiyorum ama beddualar havada uçuyor, hakaretler saymakla bitmiyor. Evet kötü yaşantılarınız olabilir ama bu kadar ileri gidiliyosa, beddua edilecek kadar kötüyseniz ayrılın. Normal bir insanın bile psikolojisi bozuluyor. Açıkçası ben kendimi çok kötü hissediyorum. O kadar bedduadan sonra nasıl eşinizin yüzüne bakıyorsunuz kızlar? Suçludur, kabahati büyüktür ama gönlünüzü alınca buraya yazdıklarınızı unutuyorsunuz. Hiç kimseyi yargılamıyorum yanlış anlamayın sakın, yarın birgün (Rabbim yaşatmasın kimseye) bizimde başımıza gelebilir evet ama böyle yapmamıza gerek yok. Ne kadar isminiz nick olarak olsa da ben bunu kabullenemiyorum. Ben mi bu kadar ince ve hassasım bilemiyorum. Rabbim herkese hayırlı ve sağlıklı fikirler versin.. Sizinle paylaşmak istedim çok üzücü bir postlar bunlar.. Umarım daha hassas olunur bu konuda.. İyi geceler arkadaşlar

22 Cevaplar

0 oy
(202 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
POSTUMA UYARI VEREN ARKADAŞ! BEN POSTUMDA NE HAKARET NE DE TAHRİK EDİCİ SÖZLERDE BULUNMADIM. HE ZORUNA GİDİP UYARI VERDİYSEN BİLEMEM AMA UYARI VERECEĞİNE NE DERDİN VARSA YAZABİLİRDİN.. 
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Ayrılsınlar ayrılsınlar da dogru duzgun meslek yok, egıtım yok, aıle kabul etmıyor, eşi cocukla tehdıt edıyor vermem dıyor? Nereye gıtsınler ayrılıp? 

Kımse asagılanmaya hor gorulmeye kotu soz ısıtmeye layık degıl ama ıstıyorlar mı sanıyorsun?
tarafından
Okucaz kızlar,kız çocuklarını okutacaz, koluna altın bılezıgını takmadan evlendırmıcez hoş buranın geneli ızın almamış kocaya kaçmışlar dırek :D ama okuyan kızın kımseye ıhtıyacı olmaz
(202 puan) tarafından
Söyleyecek bişey bulamıyorum malesef
(3,359 puan) tarafından
Kesinlikle babam oku dedi ablama okulu sevmiodu istemedi ya okumasada taşı sıksa suyunu çıkarır bırak diorm gül gibi geçinirsin yazma yaparsın temizliğe gidersin bu adama minnet etmezsn ama hep millet ne der yüzünden çekmek zorunda kalıo Rabbim herkese hayırlı kapılar açsın
(12 puan) tarafından
" hoş buranın geneli ızın almamış kocaya kaçmışlar dırek :D "
Ayakta alkisliyorum bu yorumu, harikasin, butun soyleyeceklerim bu kadar.
tarafından
Tesekkur ederımm ♥️♥️
+1 oy
(231 puan) tarafından
Burada birbirini gaza getiriyor herkes, normalde asla  cesaret edemeyecekleri laflara hareketlere cesaret ediyorlar buradaki insanların gazıyla. Ama burada akıl verenler kendi evlerinde nasıl kim biliyor ki bunu? Kocası eve geç gelecek diye eve almayan mı dersin, kocası yolda birine kafayı yanlışlıkla çevirdi diye etmediği küfür kalmayan mı dersin, kayınvalide kayınpederi düşman ilan edip küfür sıralayanlar mı dersin bitmiyor. Tv'de namus cinayeti haberlerini izleyip izleyip gaza gelen hasta ruhlular gibi burada da okuyup okuyup benim de kocama böyle davranmam lazım diye gaza geliyorlar. Bir de buraya küfür kıyamet yazı yazıp destek bekliyorlar. İşin kötüsü destek de buluyorlar ama günün sonunda burada destek verenlerle değil o küfür ettikleri adamla aynı yastığa baş koyuyorlar. (Gerçekten sorunu olanlara asla sözüm yok, Allah güzel kapılar açsın onlara ve dertleriyle dertlenecek gerçek insanlar çıkarsın inşallah karşılarına)
(202 puan) tarafından
İşte tam olarak bunu anlatmaya çalıştım canım ağzına sağlık. Buradakiler kimsenin yuvasını düzeltmez tam tersine daha kötü yollara sokarlar. Sokuyorlar zaten görüyoruz. Buna üzülüyorum işte
(231 puan) tarafından
Evet, normalde bir evin içinde kapanıp gidecek belki ertesi güne kalmayacak mevzular burada konuşunca "boşanmalısın"la bitiyor. Bir de ilk cümleden bu söyleniyor zaten. Gerçekten sosyal hayatta kendilerine dert anlatan herkese de böyle söylüyorlar mı rahatça acaba boşan diye.
(202 puan) tarafından
Tabiki de hayır... Aynılarını belki de onlar yaşadı peki neden boşanmadılar? Soru cevapsız
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Bende bazen o kadar çok şaşırıyorum ki çevremde falan hiç böyle evlilik yok Allah'a şükür, o yüzden aşırı garipsiyorum
(202 puan) tarafından
Garip, aşırı derecede abartı olarak görüyorum ve gerçekten Hiçbirşey için sırf muhabbet etmek için böyle bişey paylaşmalarına gerek yok..
(163 puan) tarafından
Yok deme vardır da belli etmiyorlar bence
0 oy
tarafından
O an sinirle yazılan öfke halinde postlar bazı evlilikler var böyle bizzat gördüm bazı kişilerde çevremde
(202 puan) tarafından
Valla bilemiyorum ama hiç sağlıklı bişey değil
0 oy
tarafından

Bende çok şaşırıyorum vallahi :angel:

(202 puan) tarafından
Söylenecek söz bulamıyorum
(163 puan) tarafından
Şaşıracak bişey yok hayata herşey oluyor denk gelmiyorsunuz yada görmüyorsunuz yada belli etmiyor lar
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Vallaha ben sadece yok şu öldü yok bu oldu diye yazılanlara takılıyorum giriyorum kendi ailesi diye komşusunun birşeyi ister istemez etkileniyoruz üzülüyoruz çoğuda post açmak in açıyor sanki eş konusunda bişey diyemem canı yanan yazar
(202 puan) tarafından
Evet ama o senin özelin neden buradakilerle paylaşıyorsun ki? Linçleyen var kötü yorum yapan var gazı verenler var bunlar da iyi bişey değil
(6,441 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Kimse kimin ne yaşadığını bilemez canım. Sanırım kocam inşallah ölür diyen kadının postunu gördün ama bilmiyoruz onun neler yaşadığını adamın içini nasıl kararttığını. Hele ki şiddet hakaret varsa işin içinde eşe çocuğa düşünemiyorum ben. Kadınlar için çaresizlik çıkmaz sokak. O yüzden bir şey demek istemem. Allah herkesi doğru yola getirsin ıslah etsin. 
(202 puan) tarafından
Tabiki de bilemeyiz ama o postu açanlara yorum yapanlar da gaz veriyorlar. Kendi eşine kötü söz söylettiriyolar bu gerçekten çok üzücü. Kendin kötü söz söylersin evet ama bi başkası?
tarafından
Okumadım ama ezbere biliyorum artık. Kocam inşallah ölür diyorsa Semostur.
(202 puan) tarafından
Ben sadece ona karşı açmadım bu postu.. Son zamanlarda çok önüme gelen post eşlere beddualı, küfürlü, nefret dolu, abartı konularla açan post sahiplerine diyorum canım. Sadece 1 kişiye özel değil yani
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ya birbirlerini tanımadan evleniyorlar ya düzelir diye evleniyorlar ya da flört,nişanlılık dönemin de yaptıkları hataları kabul ettikleri için adam da rahata alıştığı için bunu devam ettiriyor
(202 puan) tarafından
Rabbim akıl fikir versin doğru yolu göstersin herkese
0 oy
(453 puan) tarafından
Allahima bin şükür esim bazen odunluk yapsada çok kaba ve itici biri değildir hiç ondan boşanmayi dusunmedim her evlilikte olan şeyler bizde de var aileye düşkünlük yorgunum teranesi falan filan ama eşimi tanımadan görücü usulü evlensem sonrada psikolojik şiddet felan görsem naparim bilmiyorum bosanamam galiba maddi olarak birseyler yapsam da manevi olarak yapamam çünkü arkamda bana destek olacak kimsem yok bosansam kapıdayım yani belki çocuğum için de boşanaman bir sürü etken var tak die bosanamaz insan heralde Allah vermesin
(202 puan) tarafından
Kapıda olmazsın merak etme Rabbim var. Zorluk olsada kolaylık da olur
(453 puan) tarafından
Rabbıme inancımız tam ama bide gerçekler var off çok kötü yaa aklıma bi ton şey geldi valla eşi bosanirken çocuğunu alamayanlar var aileni tehdit edenler var kadın cinayetleri var kötü yola suruklenenler var Rabbım yardım etsin zor bi dünyada yasiyoruz
(202 puan) tarafından
Malesef canım malesef
0 oy
tarafından
Bazen çevresine anlatamiyor haliyle  insanız yani kimse içinde tutmak istemiyor nasıl rahatlayacam  diye düşünüp buraya yazılıyor çünkü kimse kimseyi tanimiyir öfkesini nefretini skntisinu hepsini yazıyor bi nebzede olsa rahatliyi4 
(202 puan) tarafından
Barıştıktan sonra ne oluyor? Mutluluk postu paylaştıktan sonra e kız siz böyleydiniz ya nasıl bu hale geldiniz? Bu sorular bitmiyor. Buna üzülüyorum zaten.. Barışınca adamın suratına nasıl bakıyorsunuz? Bunu anlatmaya çalışıyorum
tarafından
Yani bilemedim canim
(202 puan) tarafından
Bende bilemiyorum. Burda sayıp sövüyorlar ama gün sonunda aynı yastığa baş koyuyorlar.. Üzücü
0 oy
(9,322 puan) tarafından
Konuyla alakasız ama bartınlı mısın :D
(9,322 puan) tarafından
Yok kız bir isimden kim kimi tanır :)) kaç yaşındasın nerde okudun bakalım belki tanıdık çıkarsın :))
(202 puan) tarafından
Bugün 27 oldum :) lise okumadım canım açıktan okuyorum. Direk iş hayatına atıldım :)
(9,322 puan) tarafından
Hadi ya ne güzel ben okudum da bi poh olmadı iş hayatına atılamadım bu sefer :D
(202 puan) tarafından
Okumakta işe yaramıyor artık canım :D sen kaç yaşındasın
(9,322 puan) tarafından
25 yaşındayım canım
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Bnde üzülüyorum özellikle bugün kaç tane okudum bazen okumuyorum bile bazen okuyorum ama şoka giriyorum bn eşimede okutuyorum bu neden böyle yaptı bu nasıl insan diye felan Allah hidayet versin ama şunu bnde yanlış buluyorum yani evin içinde olan birşeyi dışarıya anlatmaları pek hayırlı değil çünkü en mükemmel ilişkide bile tartışma olabiliyor ama diğer gün geçiyor ama buraya yazıp bir sürü kişi okuyup yorum yapıyor sonra barisinca dediğin gibi nasıl yüzüne bakabiliyor diyorum bnde keşke hiç kimse üzülmese evlilik çok güzel bir şey ama boylr şeyler bn çevremde hiç duymadım ilk defa bu uygulamada böyle şeyler okuyorum şaşırıyorum 
(202 puan) tarafından
Aynen bende öyle canım çevremde hiç böyle şeyler olmadı evet aldatıpta boşanan çok oldu ama bu derecede burda anlatılanlar gibi hiç görmedim. Çok yanlış buluyorum Rabbim herkese akıl fikir versin doğru yolu göstersin
(1,392 puan) tarafından
Aminn inşallah Allah kimseye göstermesin yaa böyle çaresizlik
0 oy
(811 puan) tarafından
Şiddetle katılıyorum. Hatta eşime daha bir ısınıyorum ;) tabi abartı payı ne kadar bilemiyorum.
(202 puan) tarafından
Isın tabi canım gün eşlerimiz hep yanımızda sağımızda solumuzda. Birşey olursa yanıbaşımızda. Evet bizde tartışıyoruz ediyoruz olacak tabi böyle şeyler ama buraya yazıpta heleki küfürlü beddualı, birde karşı taraf ta eşime küfürlü cevap verirse ne kadar hatalı eş de olsa günah kadınlar oluyor. Çünkü özelini burada paylaşıyor hemde kocasını kötüleyerek ve kötületerek....
0 oy
(495 puan) tarafından
Herkes tartışır hangimiz tartismiyoruz ki ama şahsen ben kavgali bile olsak eşim işe gidince arkasından dua okuyorum Allah kazadan beladan kötü insanların şerrinden korusun diye
(202 puan) tarafından
Öyle olması gerekiyo zaten. Hadi normal dua da etmedin peki burda neden elaleme kocan için beddua ediyosun? Elaleme neden kötü söz söylettiryosun? Haklı olduğumu düşünüyorum umarım böyle yapmayı bırakırlar
(495 puan) tarafından
İnşallah canım. Ben kızarım ederim ama biri en ufak bişey söylese zoruma gider sonuçta kocam :D
(202 puan) tarafından
Tabiki de öyle ne kadar kötü olsada kocana laf söylettirmememiz lazım
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Yani evet haklısın diyeceğim sadece ")
(202 puan) tarafından
Başka söz yok
0 oy
tarafından

Ayril demek kolay ama, nasil ayrilsin bu insanlar?

İs yok, ekonomik ozgurluk yok, arkasinda aile yok, yaşlar kucucuk, en az 1-2 bebe, eeee bu sartlarin hepsini bir arada bulan egoist, bir cogu egitimsiz, manyak adam da her turlu fiziksel ve psikolojik siddeti yapiyor.
Kadin okumali. Calismasa da okumali, kendi durusu hayata bakisi ve vizyonu icin okumali. Kendini ezdirmemeli, yapsin ya da yapmasin bi meslegi olmali.
Yoksa bir baskasinin eline bakan ve her turlu eziyeti cekmek zorunda kalan bireylere donuyorlar.
(202 puan) tarafından
Buraya yazıpta kötülemenin bi anlamı yok. Aile içi durum bunlar özel, mahrem.. Ayrılamıyorlarsa da böyle yapmamaları lazım çünkü gün sonunda aynı yastığa baş koyuyorlar koynunda uyuyorlar. Peki nasıl uyuyorlar? Burda kocalarına sayıp sövdürüyo beddua da ettiriyor nasıl vicdanın ele verip koynunda uyuyabiliyosun? Madem öyle tak ediyo o zaman ayrılacaksın.

Kadın okusun ben buna bişey demiyorum. Ama okumadan da kendini ezdirmeyen, arkasında ailesi olmadan kendine hayat kuran o kadar çok tanıdığım varki..
tarafından
Yazani cizeni savunmuyorum, sadece ayrilmanin şekil sarlarini soylemek istedim.
(202 puan) tarafından
Ayrılmak tabiki de kolay değil, Hiçbirşey kolay değil ama bu böyle olmamalı
0 oy
(14,476 puan) tarafından
Sen aşırı hassas ve ince değilsin. Düşünemiyorsun sadece. Çünkü öyle kadınlar var ki burda Nisan'da eşinden korkuyor. Bana bişey yapar diye. Aile desen yine aynı. Hiç destek değil. Daha beter kefenle çıkarsın diyen cinsten çok aileler okudum burda. Sanırım yenisin. Daha çok bişey okumamissin burda. Aldatılan kadın kocasına iyi ki yaptın mı desin. Yüzüne diyemediklerini gelip burda diyip rahatlıyor biraz. Ne yapsinlar
(14,476 puan) tarafından
Neden aile içinde olan aile içinde kalır? Öyle duymusuz öyle soyluyoruz. Ama benim annem yaşadıklarını kimseye anlatamadığı için yıllar sonra psikolaga gittiğinde madem kimseye anlayamadın duvarlara anlatsaydin bari demiş.  İnsanlar içlerinde tutup tutup catlayacagina anlatsın burda işte. Gıybet yok ortada. Kimse kimseyi tanimiyor. Anlatıp akıl alıyor. En azindan ferahliyor
(202 puan) tarafından
Evet buradaki sizlerde çok güzel gaz verici akıllar veriyorsunuz. Kadın kocasına küfretti diye sizde ediyorsunuz, açığını yakalasa ağzınızdan çıkanı kulağınız zaten duymuyor. Gazladıkça gazlıyosunuz. Evet böyle akıllar veriyorsunuz işte sonra kadın kocasına daha Bi düşman oluyor.
tarafından
Gaz verici ve sizler diye itham ederken kelimelerine dikakt et ben bugüne kadar kimseye gaz vermedim sahsen dayak yer boşan denir ama demesi kolay yaşayan bilir o kişiye zor gelir biz bilemeyiz sadece burdan okuduklarimiza göre yorum yapmak hoş değil insanlar içini boşaltabilir ben de çok sorunlarim vardı eşimle birkaç kez soru sormuştum eşimle aram düzeldi çok şükür başka sorular da sorsam eşinle sorunların vardı yok sen başkasına akıl vereceğine kendine bak dediler hep oysa ben buraya tanimadigim insanların dilinden laf işitmek için değil içimi dökmek için yazmıştım o gün bugündür sorunlarımı yazmam. Ben kimseye içimi acamadigim için buraya yazmıştım ama herkes dediginiz gibi insanı fazlasıyla gaza getiriyorlar halden anlamıyorlar başka postlarda başa kalkıyorlar buradaki birçok insan öyle ama emin olun Ben öyle bir insan değilim kimse için açamamak nedir çok iyi bilirim duvarlarla konuştuğumu hamile iken secdede agladigimi bilirim çok şükür Allah yuzumetbakti eşimle aram düzeldi
(202 puan) tarafından
Ben özellikle sen gaza getirdin demedim çoğul konuştum farkındaysan yani genel olarak.. Düzeldiğinize sevindim ama malesef burda derdini sıkıntı paylaşırsan daha çok derdin olur daha çok yuvan bozulur(buda genelleme).
(14,476 puan) tarafından
Amaaan valla yazamiycam bişey fazla
0 oy
(13,787 puan) tarafından
Bende bazı postlara çok şaşırıyorum aklım almiyo okurken ama hiç yargılamam yarın ne yaşayacağını kimse bilemez atıp tutmaya gerek yok hayatta her şey insanlar için Rabbim hayırlı yazilar yazsın herkese
(202 puan) tarafından
Yargılayamayız tabiki canım ama çok üzücü
0 oy
(103 puan) tarafından
Bnde uygulamayı kullanana kadar herkes çok mutlue sorunsuz bnm sorunlarim var saniyrdm meğerse bnm hiç sorunum yokmuş millette ne dertler varmış instagramda herkes aşırı mutlu arkadaşlarım arasında da sorunları olanlar var mı onu bile merak eder oldum 
(202 puan) tarafından
Herkesin sorunu var tabii olmazmı. Benim bile var ama burda aileni linçletmeye, kötü söz söyletmeye gerek yok

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 761 göst.
0 oy
1 cevap 204 göst.
7 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Gurmeanne (573 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 615 göst.
26 Ekim 2020 Aile kategorisinde Nazende (322 puan) tarafından soruldu

374,655 soru

11,206,401 cevap

34,508 kullanıcı