0 oy
686 göst.
Diğer kategorisinde (573 puan) tarafından

Kızlar babam 20 temmuzda 45 yaşında iş yerinde  kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti mezara gittiğimde dikkatimi en çok çeken şey hep bebek mezarı olması sağ yanında 5 tane bebek ayak ucunda 2 tane sol yanında 1 bebek baş tarafında 2 bebek var ben evin ilk çocuğuyum babamın ilk torunu benim oğlum daha 5 aylık babam çok seviyordu oğlumu anneme bir elimden tutup markete götürsem, şu çiçeklerini bir kırsın istediğini alacağım falan derdi ama torununa daha doyamadı gitti takdiri ilahi emir büyük yerden isyan etmiyoruz tabi ki hem genç olması hemde tam rahata erdiği zaman böyle olması çok üzüyor bizi 4 bekar kardeşim var en küçüğü 9 yaşında :( en çok onlara üzülüyorum yarın evlenecek olsalar babam başlarında olmayacak diye :(bu dediğim olayın bir açıklaması var mıdır çünkü diğer mezarları da dolandım ama böyle çok bebek asla oralarda yok bunun dini bir açıklaması falan var mıdır çevredekiler yanında bebek mezarı olması iyi diyorlar o yüzden merak ettim bana lütfen bilginiz varsa yazar mısınız :(bir de görenler ruhuna fatiha okursanız çok sevinirim okuyanlardan Allah razı olsun gönlünden geçeni versin inşallah rabbim 

14 Cevaplar

0 oy
(4,427 puan) tarafından
Burnumun direği sızladı valla ağlıyorum şuan hiç bir bilgim yok yattığı yer incitmesin bir icin de yatsın mekanı cennet olsun inşallah 
(573 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun rabbim ailemize sevdiklerimize uzun ömürler versin acılarını yaşatmasın inşallah babam bizim neşemizdi oyun oynardı bizimle öyle kötü bir baba değildi yokluk çektiğimiz için ömrü hep çalışmayla geçti çalışırken de gitti maalesef en çok ona canım yanıyor :(
(4,427 puan) tarafından
Yanmaz mı hiç insanin ciğeri cani kanı baba benim bam telim gerçekten hi  dayanamıyorum =( rabbim sizlere sabir versin etrafın da da bir sürü melek varmış kabir komşuluğu da tıp ki dünya komşuluğu gibi olur muş sevdigi bir yerdedir çocuklarla bir arada dir inşallah
(573 puan) tarafından
İnşallah canım torununa doyamadı inşallah onlarla gülüp oynamak nasip olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah rahmet eylesin
0 oy
tarafından

Allah rahmet eylesin canm mekanı cennet olsun. Okudum  Allah kabul ederse yerine ulaşsın inşallah.

Dini bi açıklaması var mı bilmem ama ölümün soğuk gerçekliği bikez daha yüzüme çarptı ve gerçekten insan olmak çok zor sevdiklerinin acısıyla yaşamak çok zor. Hamdolsun ki Rabbım insana Sabır denen nimeti vermiş yoksa ortadan ikiye çatlardik herhalde :(

(573 puan) tarafından
Aynen öyle canım normalde hemen her şeye ağlayan bir insanım ben ama babam vefat ettiğinden beri çok ağlayamıyorum çünkü bana en büyükleri sensin güçlü dur dediler kardeşlerimin hepsi benim boynuma sarılıp ağladı bir de bebeğim var onlar için güçlü durmak zorunda hissediyorum ben ölümü aklıma dahi getirmezdim korkardım hatta ama şimdi hiç korkmuyorum babamın orda olması galiba korkumu gideren şey
tarafından
Öyle kuzum. Güçlü durmak zorundasın. Zorundayız... çünkü bizi seven insanlara da sıkı sıkı sarilmakiyiz. Hani binlaf var ya ölene de gerek, öğleye de gerek.
0 oy
(14,045 puan) tarafından

Allah kabul etsin mekanı cennet olsun:(

0 oy
(448 puan) tarafından
Babasizlik cok zor benim babam da kalp krizinden vefat etti düğünume 5 ay kala vefate tti ... hic bir çocuğunun  murvetini goremedi ne torun gördü  ne birsey ... insana ne bayram  geliyor ondan sonra nede bir mutluluk ev hep yas evi gibi oluyor... ama mezar yerini kazanlar secmistir neresi bossa ben bunun bir ilgisi olacagini düşünmüyorum  çünkü akrabalar yada  imam diyor surasi bos mezar olur diyr o sekilde kaziyorlar ...  denk gelmiştir  diye dusunuyorum en doğrusunu  rabbim bilir ... 
(573 puan) tarafından
Anladım canım babamın öleceğini düşünmezdim rabbim in gönlüne hoş varsın ama, elleri kocamandı kasları vardı kocaman kocaman o yüzden bu kadar büyük adam nasıl olur da ölür diyorum kabul edemiyorum sanki evdeymiş gibi geçen gün bayram geldiğinde ne yapacağım acaba diye düşündüm kendi kendime annem ne yapacak kardeşlerim kimin bayram namazından gelmesini bekleyecek acaba
(448 puan) tarafından
Insana zor geliyor ama yapacak birsey yok ki  agliyoruz agliyoruz sonra susuyoruz mezarina gidiyoruz hep eksik sofralar anilar mutlu günler  hep buruk insan ama imtihan bazi seyler rabbim kalanlara sağlık  sihhat versin ... ben hep soyle düşünürüm  ya ben daha küçücük  vafat etseydi yine cok sukur basimizdaydi gorduk yüzünü  sesini hatirliyoruz ...  benim yakup diye arkadasim vardi  doğduğunu  babasina haber vermisler heycan ile  gelirken  trafik kazasi gecirmis o gün  vefat etmis evlat yüzü  gormemis arkadasim ne dogum günü  kutlardi nede heves ederdi .... cok şükür  baba bildik dedik diyorum her turlu yoklugu zor biliyorum ama rabbim sabrini verecek insALLAH
0 oy
tarafından
Baci gece böyle postlafi okuyunca korkuyorum silme postu yarın okuyacağım
(573 puan) tarafından
Korkulacak bişey yok aslında canım ama sen bilirsin :)))
(4,427 puan) tarafından
Babamın ruhuna okuyun diyo canım korkulacak bir şey yok
0 oy
(23 puan) tarafından
Komşularının hepsi cennet kuşu Allah mezarlarını bir kılmış inşallah mekanları da birdir bu konuyla ilgili bı âlimin sohbetine denk gelmiştim diyo ki falanca ünlü bir adam vefat ediyo defnediliyo ama karısının sürekli rüyasına girip yanında yatan yine çok ünlü bir darbe komutanının azabından çok rahatsz olduğunu söylüyo ama bu bir iki değil uzun zaman bu şekilde karısının rüyalarına giriyo en son bir hoca nin fetvasyla o ünlü nün mezarı kazılıyo ve başka bir yere defnediliyo âlim aynen şunu demişti kabir komşularınız da önemli iyi seçin .. Allah bize de kabrimizde güzel.komsular nasip etsin inşallah canm baban için mutlu olmalısın bak cıvıl cıvıl onun etrafı :)
(573 puan) tarafından
Bende buna benzer bişey duydum o yüzden sormak istedim cnsım torununa doyamamıştı daha rabbim onlarla gülüp oynamayı nasip etsin birbirlerine kol kanat olsunlar inşallah :(
(422 puan) tarafından
Bunu okuyunca Bülent Ersoy'un iki katlı asansörlu mezarı geldi aklıma kız Allah affetsin cinsiyet değiştirmeyle dinini inkar etti smdide mezarla oynuyor şarlatan bide parayi kadın cidden mezara göturuyor bir trilyona mezar yaptırmış
0 oy
tarafından
Allah rahmeti ile muamele etsin inşallah.

Kabir komşusu çok önemli çünkü kabir azabı olunca komşu hissedermis. Baban çok şanslı meleklerin arasında kalmış.

Başınız sağolsun canım. Okudum Fatiha ☺️
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Okudum canım Allah rahmet eylesin başın sağolsun bilemedim sorunu ama inşaAllah onlar da şefaatçi olsunlar baban için tek duam bu canım
0 oy
(120,792 puan) tarafından
Basiniz sagolsun dini boyutu bilmiyorum ama eskisehirde aile kabri var aliyosun kimse olmuyo hani sizinki bebek falan karışıkmiş biraz 
0 oy
(7,744 puan) tarafından
Kimbilir Allah bilir canım mekânı cennet olsun nurlarda uyusun inşallah.
0 oy
(296 puan) tarafından
Kabrinin yanında yatanların azablari orada yatanlara da rahatsızlık verir. Babaniz bu açıdan çok nasipliymis. Allah rahmet eylesin. 
0 oy
(503 puan) tarafından
Sorunun cevabını bilemeyeceğim canım ama Allah rahmet eylesin fatiha okudum babanın ruhuna gitsin inşallah. Ben de babamı yeni kaybettim,sende okursan ruhuna çok sevinirim
0 oy
(6,117 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin içim acıdı okurken :((

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 364 göst.
25 Şubat 2023 Aile kategorisinde prenses.masal (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 245 göst.
18 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 242 göst.