+1 oy
1,209 göst.
Aile kategorisinde (27 puan) tarafından
Yaa kayinvalideme geldik kaynım öğlene kadar uyuyo kalkiyo yemek vardı ısıtta yesin diyor koskoca adam ben ona yemek hazırlamak zorundamiyim sizce?Zatn elimden geldiğince yardım ediyorm dün kaynim uyanmış bana diyo ekmek alıp gel diyo kayınvalidem eşime dedim ne alaka gitsin kendi alsın dedi

51 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Cokmu abartiyorsunuz acaba.bir yemeği ısıtmak ne kadar zor olabilir.

Valla dün kaynima 1 tane gömlek utuledim beğenmedi onu sonra başka birtane kapıma tikladi Esma ya sana zahmet utulermisin dedi çıkarttım utuledim.

Akşamında yaptığım menemen tarzı birşey var işten gelicek Esma saanaa zahmet bana yaparmisin dedi yaptım bazen çok abartiyorsunuz.

Eline mi yapiscak 
(236 puan) tarafından
Öyle şey olmaz hizmetçi değilsin o evin gelinisin. Kendini kullandırtma asla tepkini koy. Ha ayda haftada bir belki rica eder sende içinden gelirse yaparsın. Ya uslup çok önemli bence. Bugün benim bir dışarı işim vs olsa kaynıma rica etsem fizana götürür beni Allah için. Onunda benden bir ricası olsa seve seve yaparım. Ama kendimi kullandırtmam
tarafından
Ysssmnn kullandığın kelimelere dikkat et bu zihniyet falan.
(41 puan) tarafından
Üzgünüm ama maalesef öyle. Pek begenmedim dusuncelerinizi. Bekarmis yapsan ne olacak sanki demek kadınlar erkeklerin hizmetini görmek için var yorumu cikiyor.
(48,362 puan) tarafından
alt yorumlar cokta esma sende yapmak zorunda değilsin ne demek begenmedi yapar misin eder misin deyince az yorulmyosun sonucta ☺️
(32 puan) tarafından
Hiçde abartmıyor bence kalksın anasi hazırlasın ne alaka yani yapması kocasıyla evlendi diye ailesiylede evlenmedi mecbur değil kaynina yemek hazırlamaya öğlene kadar yatıp bide ona yemekmi hazırlayacak bende böyle şeylere sinir oluyorum ne alaka yaa
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Oldu paşam Ankara Keşan deseydin
(1,403 puan) tarafından
Yorumun anli olsa opucem :D
tarafından
Hahaha sağol canım. Bu kadar da pişkin olunmaz ki
+2 oy
tarafından

Yemek ısıtmak neysede git ekmek al ne demek yaaa odu paşam çişşde tutuyummu deseydin :getlost:

(27 puan) tarafından
Evet bende şaşırdım normal böyle bir durum için beni göndermelerine eşim evde olsa zatn kıyamet koparirdi
0 oy
(3,522 puan) tarafından
Küfür etmek istemiyorum en iyisi susayım.
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Benim kaynım yok ama olup da aynı tavırda konusaaydi bana eşimin elinden kimse alamazdi onu 
(27 puan) tarafından
Kaynım demiyor kaynanam diyor git masayı kur diyor.Masadan kalkıyor öylece bırakıyor bana diyor topla diye bende isim var diyorm kızımla ilgileniyorm
(1,449 puan) tarafından
Kaynanama da hiç hoş tepki vermedi eşim bundan adım gibi eminim iyi ki yok çünkü kötü olurduk hem kaynimla hem kaynanamlarla
0 oy
(485 puan) tarafından
Sacmalik sen orda misafirsin sonuçta suan zorunda degilsin ayrica annesi baksin yani 
(27 puan) tarafından
Aynen öyle surkli yapıyorlar yemek yicek masayı hazırla yedi git topla evlensin ozaman bakalm karısı yaparmi ben niye yapım
(485 puan) tarafından
Hic dogru değil kesinlikle kocaman adam bi zahmet kendisi yapsin esin söyleyecek bunu sen kimsenin hizmetcisi degilsin
0 oy
(2,600 puan) tarafından
Sen çocukmusun gidip ekmek.alacaksin ya

Tek diyecegim eşin eşin eşin bunlara cevap verecek
(27 puan) tarafından
Eşim yoktu orda zatn kızdı gitsin kendi alsn dedi sen masa bile hazırlama dedi
0 oy
tarafından
Bende de var bi tane küçük benden ama annem hiç hazırlamaz kendi hazırladım yesin der ..öyle uyuyunca yada masaya gelmeyince..
0 oy
(650 puan) tarafından
Zorunda değilsin tabi ama ekmek almaya gelini mi gönderiyorlar ne değişikler
0 oy
(12,520 puan) tarafından
Misafirsen çok yüz göz olma derim sürekli maruz kalmazsın böyle şeylere ama eşine söyle ne alaka ben niye yapıyorum diye ve genelde onun uyandığı yemek yiyeceği saatlerde kendine başka iş uydur ilgilenme veya duymazdan gel :)
0 oy
(1,726 puan) tarafından
O kayninin terbiyesizliği

Benim kayinlarim kendi sofrasını kurar kendi kaldırır geçen gün kahvaltı yaptık ben kızımı yıkamaya gittim geldiğimde sofrayı kaldırmıştı çok hoşuma gitti
(27 puan) tarafından
Evet bu bırakıyor bana toplasin diye
(742 puan) tarafından
Alıştırmaktan geçiyo sanırım benim kayinlarim da öyle ben tekrar kurmaya yeltenince kaynanam o kurar kaldırır diyo ve kaynatamda öyle sofrayı beklemeden arada atıştırır yardım eder kaynanama maşAllah
0 oy
(852 puan) tarafından
Niye kendi annesi yaosin .degiskin tabiki annesi ben değilim annesi olmasaydı şu an burxa yapardım de 
0 oy
tarafından
Böyle emir verir tarzda söylüyorsa kalk al derim üsluba dikkat etmeli böyle tavırlı birine aslaa birşey hazırlamam neyse ki kaynım böyle hoduk değil birşey isterken bile esprili ister  
0 oy
(7,187 puan) tarafından
Çüüüş az yede uşak tut de manyağa bak 
0 oy
(7,164 puan) tarafından
Yemek hazırlarim elime yapışmaz ama bir zahmet ekmeği de kendi alsın alamıyorsa da az yesin kendine uşak tuttun
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Kendi yapsın kalksın yesin de. Ekmek alma olayına da ayrı ayar oldum koca adam yani ekmeğini den mi alacaksın 
0 oy
(679 puan) tarafından
Benim esimgil 7 kardeş 6 oğlanlar kanunlarıma hazırlarım ama onlar asla o tavırla yapmazlar sümüş acıktık derler o yuzden ben hepsine hazirlarim
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Boşver Allah rızası için yap
tarafından
Böyle böyle eziyorlar ama
(1,618 puan) tarafından
O zaman yapma boşver. Benim eltime de her işi yaptırırlar bana yaptiramazlar herşeye he demem
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Ağzına da kaşıkla vereyim mi deseydin 
0 oy
(331 puan) tarafından
Bende şuan kaynanamlardqyim kendi memlekette kayinbabam gecelri gelir işten bide büyük 34 yaşında kaynım var epislepsi hastası ama fiziksel hiç bsyi yok calisiyo işinde gücünde birisi ne bilim kayinbabam her sabah işe giderken evin haşligini bırakır bana akşama yaparım yemeği herkesin önüne koyarım kayinbabam yavrum eline koluna sağlık der kalkar kaynima sorarım yemek yiycen mi diye ugrasmiyim diye yok kanka sağol der (akraba oldgmuz için kanka li konuşurz takılmayın )bende o yok desede getiririm önüne koyarım deli gbi yer sonra Allah razı olsn eline koluna sağlık kanka bugünde karnımiz doydu  sayende şükür der kalkar üslup önemli bence emir verir gibi istese benden eşim asla hizmet ettirmez bana ağzının payını verir hatta eşim bazen diyo bırak yemeğini kendi alsın sen niye veriyosn bırak diyorum hasta adam nolcak sanki ama kaynim bana zorluk yasatmiyo bende zoraki yapmiyorm ama emir verse yada verseler asla yapmam sen çok haklısın bu konuda

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 439 göst.
0 oy
1 cevap 47 göst.
5 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sda.aymina (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 236 göst.
29 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 940 göst.
26 Mart 2022 Aile kategorisinde mirayasel (383 puan) tarafından soruldu