0 oy
359 göst.
Diğer kategorisinde (8 puan) tarafından
Soru1 : Yasmin korunmasız ilişkiden sonra alındığında gebelikten korur mu 6aylik bebeğim var ona zararı olur mu hapın 

Soru2: vajinanın içine su basmak sperm öldürür mü? 

Teşekkür ederim.

20 Cevaplar

+1 oy
(2,417 puan) tarafından
Yumurtalara ulaşan spermi su basarak geri çıkarmak müthiş bir fikir lakin hicbir ise yaramaz ilk soruyu bilmiyorum tam olarak  süte  geçebilir araştırmadan kullanma derim en azından geri çekilme ile korun daha az riskli 
tarafından
Yaaaaaa çıldırdım ilk cümleye bdbbfbfbbf
(2,417 puan) tarafından
:)))))) hghgjgjgjg
-Reklam-
0 oy
tarafından
2. Soru harika rica ederim vajinanın içine su basmak ise yaramaz onu soylim ... Hap işe yarar süte geçer mi bilmiyorum ertesi gün hapı var onu kullanmak gerek 
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Estagfurllaaahhhhhh :ermm:bılmıyorm canm kusura bakma

tarafından
Gahshshhs haykırdım jdndnndbd
(2,705 puan) tarafından
Ne diyeyim canm yanı tanzıkle yıkasın cıka rbelkı sperm bu kactımı kuyrugu sallaya sallaya giriyo valla:))
tarafından
Bsbsbbs haklısın
0 oy
(1,389 puan) tarafından
1.soruda bahsettiğin şeyi bilmiyorum ama 2.soruda bahsettiğin maalesef korumaz bildiğim kadarıyla 
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Ilk sorununun cevabi banada hap verdiler emzirirkende ben kullanmadim süte gecer korkusundan ama kullaninlan haplar varmiş dedigin hap olurmu bilmem doktorun verdiyse olur 

2. Sorun annem hep derdi orani hemen yıka olmaz cocugun derdide bana pek inandırıcı gelmedi icine gittimi sperm hayırlı isler yani :))
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Dogum kontrol hapları saati geçmeden ve önceden başlanması gerekiyor ve sperm hızı senin ayaga kalkıp lavaboya gitmenden daha hızlı yani yikasanda fayda etmez
tarafından
Net ve doğru bilgi için teşekkürler. Ek olarak şunu eklemek istiyorum oranın yapısını bozarsın arkadasım su basmak nedir sonra başka bin bir tür hastalıkla uğrasırsın. Spremler aşırı hızlı ama Eşin daha hızlı olup geri çekilcek başka yolu yok
0 oy
(4,697 puan) tarafından
Hayır ikiside korumaz geçmiş olsun 
0 oy
(7,202 puan) tarafından
2 ci soru cok sacma
0 oy
(7,035 puan) tarafından
1 ci soruna cvp veriyim geçiyor sadece cezerete diye bir ham var emziren anne hapı o ggecmiyor 

2 soruna cvp veriyim öldürmüyor 
0 oy
(434 puan) tarafından
vajinal duş hamile kalmayı kolaylaştırır. doktor vajinal duş önermişti 
0 oy
(363 puan) tarafından
İşini garantiye alsaydin yapıp yapipta buraya gelip çözüm aramayın 
0 oy
(657 puan) tarafından
Yasmin öyle hemen korumaya başlamaz en az 1 ay önceden almaya başlamalıydın. Ki süte geçiyor diye biliyorum. Eger geç kalmadıysan ertesi gün hapı almalısın. Onun da emzirme süresi var. 
0 oy
tarafından
Ella ertesi gün hapı alman en mantıklısı

ilki de ikincisi de işe yaramaz
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Yasemin değil cezarette kullanman lazım emzirenler onu kullanabilir diğer sorunun cevabı da naparsan yap giden gider şu basmayla bise önlenmez
0 oy
(10,567 puan) tarafından
1. Si için..  Dogum kontrol hapları, ertesi gün hapıyla etkileri bir degildir. Regli tarihinde baslanılmalı ve sürekli saatınde devam etmelidir. Hemennarkasından alınmasının hiç bir faydası yoktur. Ve yasmının emziren annelere uygun olmadıgın biliyorum. Ben hormonlardaki problemler için dr tavsiye etti bana ve emzirdigim için tek bir marka var onu kullanıyorum cezarette diye. 

2. Si su ta rahime kadar giremeyecegi için hiç bir öldürücülügü yoktur. Sperm hareketli bir yapıda oldugu için (ki ilişki esnasında direk rahim içine bosaltım oluyor) direk yumurtalıklara yürüme dürtüsüne sahiptir.

Yani bacım eger kprunmasız birlikte olduysan ve hali hazırda duzenli kullanmıyorsan o dogum kontrol hapını 72 saat gecmeden ertesi günü ilacı içmeni tavsiye ederim. 
0 oy
(3,230 puan) tarafından
2. Hayır 

1. Evet hamilelikten korur eger korunmasız ilişki olduysa sütünü vermemelisin 5 saat en az sağ boşalsın sonra ver 
0 oy
(4,428 puan) tarafından
Canım doğum kontrol hapları hergun ayni saatte icmedikten sonra bı işe yaramaz ertesi gün hapı olabilir oda emzirirken icilirmi bilgim yok ayrıca vajinana su değil istersen alkol banyosu yaptır olduremezsin giden gitmiş olur çoktan sağlığından olursun 
0 oy
tarafından

2.soruya cvp veriyorum sakın oyle bi şey yapma sağlıklı değil. Su spermi öldürmez öldürmedigi gibi hareketliligini arttırır. Eski roma da tapinak fahiseleri hamile kalmamak icin limon sıkarlarmis o geldi simdi aklıma :D sen yap diye söylemiyorum bu arada deneme bile aman

0 oy
(1,618 puan) tarafından
Doğum kontrol hapı sütün yapısını bozuyor doktor dedi bana da 
0 oy
(2,054 puan) tarafından
Rahim içi  duşu  pek bir  işe  yaramaz  arkadaşımda denedi  ama  hamile  kaldı  eğer  garanti  olsun  diyorsan ella  aş derim  bebişinde  küçükmüş daha 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 306 göst.
0 oy
5 cevap 414 göst.
8 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Tubaa355 (748 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 121 göst.
0 oy
5 cevap 414 göst.

374,652 soru

11,206,034 cevap