0 oy
439 göst.
Aile kategorisinde (658 puan) tarafından
Eşimin yıllar önce 1 ve 1.5 yaşında farklı zamanlarda kardeşi vefat etmiş annesi ikisinede aynı ismi vermiş eşimde annem bu ismi çok istemişti biz koyalım dedi bende kabul ettim koyduk kızım 1.5 yaşında kanser oldu aklıma gelmiyor değil acaba etkisi var mıdır diye başına gelen oldu mu bilgisi olan var mı merak ediyorum 

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Etkisi olduğunu sanmıyorum çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin ama bende koyma taraftari değilim ölmüş kişinin ismini 
(658 puan) tarafından
Amin canım çok sağol bilmiyorum ki isimlerin etkisi var mıdır hiç olmaz demedim koyma diyen oldu ne olacak batıl inanç demiştim şimdi düşünüyorum
tarafından
Peki şuan nasıl bebeğin kaçıncı evrede kıyamam ona
(658 puan) tarafından
2. Kemoterapiyi aldı daha 3 tane daha var ne kadar hastanede kalırız bilmiyorum
tarafından
Kıyamam ona yavrucagim benim küçük yaşta neyle savaşıyor, sen dik dur arkasında dur o bunu yenecek ❤️
(658 puan) tarafından
İnşallah:(
-Reklam-
0 oy
(7,659 puan) tarafından
Bence ilgisi yok yani ismi başka olsaydı da yaşanırdı bence kader
(658 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama isimlerin etkisi var mı diye de düşünmüyorda değilim
(7,659 puan) tarafından
Babamın abisi küçük yaşta vefat etmiş babama abisinin ismini vermişler babam yaşıyor Allah gecinden versin
0 oy
tarafından
Cok üzüldüm canım. Isimle alakasi var mi bilmiyorum ama ben olsam koymazdim. Allahin taktiri. Derdi veren allahim dermanida verir inşallah. Halamin kocasininda bebekken kardeşi ölmüş kendi cocuklarina onun ismini koydular yanina bi isim daha eklediler ama. 
(658 puan) tarafından
Tabi Allah'ın takdiri de ne bileyim işte yaşları da aynı tesadüf mü bilmiyorum
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Ya ben koymadım. Dediler bana da bunla alakalı olduğunu sanmıyorum. Sadece kulaktan dolma iyi değildir lafı var. Yine herşey Allahtan başka bişey koyan ismini önğne geçilmez ki.  Rabbim şifa versin. İnşallah hemenck atlatır sağlıklı musmutlu güzel günler sizi bekler inşallah
(658 puan) tarafından
Aminnn canım inşallah ne bileyim kafama takıldı
(2,545 puan) tarafından
Herşey Allahtan kuzum benim takılma. Rabbim Şafi ismi hürmetine Şifa versin. İnşallah bu günlerde geçti dediniz güzel günlere kavuştursun Mevlam
(658 puan) tarafından
Amiinn canım  insallah çok sağol
0 oy
(425 puan) tarafından
Benim babama olmuş kardesinin ismini vermisler
(658 puan) tarafından
Aynısını yaşayacak bir şey yok ama başka bir durumda mı yaşamadı babanız
(425 puan) tarafından
Valla hiç konusu geçmedi amcamda 1yasindami ne vefat etmiş babamda gençken vefat etdi ama nasip hiç o konuda konuşulmadı sadece babam demisdi  1kere küçük kardeşinin ismi olduğunu
(658 puan) tarafından
Ne bileyim tesedüfmü alakası var mı aklıma öyle geldi
(425 puan) tarafından
Benimde hep öyle şeyler aklıma gelir bende takılırım ama boş ver düşünme
0 oy
tarafından
Ayyy sus kiz benimde kızımın adi ölen bi genç kiz ismi esimin kuzeni vardı 15 yaşında öldü ben 20 yıldır sonra doğan kizima ismini verdim seviyorum diye kaderi benzemesin inşallah 
(658 puan) tarafından
Ayy Allah korusun bende bu durum başıma gelince acaba etkisi var mı diye düşündüm
0 oy
(63 puan) tarafından
Alakası var mıdır yok mudur bilemiyorum ama şahsi kanaatim yüksek ihtimal yok.

Bana da babannemin ismini vermişler kadının bu dünyada tamamlayamadığı çileyi ben tamamladım eksik kalan kahrını ben çektim ama yine de isimdendir diyemiyorum. He çok benzetirler karakter olarak, dış görünüş olarak o ayrı. Allah acil şifalar versin canım.
(658 puan) tarafından
Sagol canım işte yaşları aynı ya ne bileyim etkisi var mı diye düşündüm koymasaydım bu şüphe hiç olmazdı
0 oy
(8,956 puan) tarafından
Kendi cocugumu kaybetmiş olsam acı verir koymam ama kardesi imiş koyarim
(658 puan) tarafından
Bende sakınca görmedim koydum ama aynı yaşta kanser olması aklıma getirdi etkisi var mı acaba diye
0 oy
(684 puan) tarafından
Yok canım herkesin kaderi başka abimin ismi ölen amcamın ismi masallah sapa sağlam 
(658 puan) tarafından
Ne bileyim yaşları bile aynı düşünmedim de değil koymasaydım en azından şüphe olmazdı
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Keske kabul etmeseydiniz zaten 2 melek orda adıyla yasıyor koymak niye sızın ıcın demiyorum yok olmus babam yok olmus annem ne gerek ya onlar yasamıs buda xadıyla yasasın gecmıs olsun yener kuzum kanseri dualarım sizinle sunu unutma hersey Rabbım den geliyor o ne yazmıs sa kadere o oluyo kuzum bunlar bahanesi 
(658 puan) tarafından
Bana söyleyen oldu ama batıl inanç dedim hiç aklıma gelmezdi şimdide acaba diyorum
(1,629 puan) tarafından
Bnde cok duydum ne kadar gercek bilmiyor sun kuzum
0 oy
tarafından
Çok çok geçmiş olsun balim onu gecde tedavisi nasıl gidiyor balım gelişme vardır inşallah 
(658 puan) tarafından
Çok Sagol canım şükür şimdi daha iyi ama önümüzde uzuuun bir yol var çok zor bir hastalık
tarafından
Rabbim safi ismi ile şifa nasip etsin  rahmet versin iyi olsun miniğim
0 oy
(6,219 puan) tarafından
Evet ben bunu çok duydum çok araştırdım insan adıyla yaşar diye boşa dememişler. Bu yüzden hayatı veya karakteri kötü olan yakınınızın adını vermeyin derler. Allah şifa versin yavruna 
(658 puan) tarafından
Ben hiç aklıma gelmezdi koymasaydım şüphede olmazdı
(6,219 puan) tarafından
Sen öyle düşünme herşey Allah'tan canım Rabbim yardımcısı olsun
0 oy
(1,405 puan) tarafından

kötüyü çağırma.  adı benzesin kaderi benzemesin. .  Rabbım şifa versin <3

(658 puan) tarafından
Önceden hiç düşünmedim koyma diyen oldu ama batıl inanç dedim şimdi başıma gelince acaba demedimde değil
0 oy
tarafından
Ben aile içinde ölmüş yada sağ kimsenin isim olarak konulmasını doğru bulmuyorum 
0 oy
tarafından
Ahhh çok geçmiş olsun canım Rabbım acil şifalar versin inşallah kuzucuğa bence alakası yok benim de kız kardeşim küçükken menenjit geçirmiş ölmüş babam onun adını ondan sonraki doğan kız kardeşime vermiş şuan 26 yaşında 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Yok cnm ya benim dayım 16 yaşında menenjitten ölmüş adını kuzenime verdiler 30 yaşında 4 cocuk babasi yani 
(5,240 puan) tarafından
Bu arada rabbim şifasını versin size bağışlasın
0 oy
(952 puan) tarafından
Alakası yoktur sanmam ama ben koymazdım.
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Ailede genetik bir rahatsızlık olabilir mi canım mesela eşimin bir kuzeni var çocukları 2 yaşına kadar yasiyo doktorlar çaresizce iki yaşının gelmesini bekliyorlar 2 yaşını geçerse daha Yaşar diyolar ne bileyim acaba onlarda da böyle bir rahatsızlık vardı da geçmiş zaman bilemediler mi ki 
(658 puan) tarafından
Yok canım iki ailedede hiç böyle bir hastalık yok aklımın ucundan geçmezdi
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Allah Şafi ismiyle şifa versin inşallah
(658 puan) tarafından
Amiinn insallah çok sağolun
0 oy
tarafından
Etkisinin olduğunu sanmam çünkü normal bir isim bile koysan o isimde küçük yaşta ölen bir sürü bebek var hepsi aynı kaderi yasamaz sonuçta 

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 453 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Elif34 (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 295 göst.
21 Ekim 2023 Diğer kategorisinde kubra38 (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 413 göst.
28 Temmuz 2018 Aile kategorisinde Oğlusumm (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 850 göst.