0 oy
865 göst.
Aile kategorisinde (126 puan) tarafından
Bazı erkekler burda sürekli suclanıyo azarlanıyo çoğunun haklılık payıda var ama kadınlarda bazıları evlilikte üzerlerine düşen görevi yerine getirmeden herseyi eslernden beklemeleri onlara değersiz davranmaları eziklik hissettiren baskalarının eşleriyle kıyaslıyıp duranlar var biz yemek yapıyoruz cocuk bakıyoruz evi temizliyoruz bitti ilgi alaka empati yok eşlerini çalışma makinası robot gibi görenler var buna bugün bizzat şahit oldum eşimin yengesiyle otuuruyoduk yan komşu geldi 10dk içinde basladı eşine saydırmaya küfretmeye kadına bakıyorum bakımsız patavatsız cocukları çamur pas içinde 6aydır eşimin yanında yatmıyorum pis kokuyo bilmm ne ezdikçe eziyo kadından çok eşine acıdım çocuk doğurup kendilerini o kdr salıyolarki eşlerinden dünyadan bıkkın kopuk yasıyolar ne olursa olsun insan kocasını bu hale getirmemeli baskasının yanında ezip küfür hakaret şikayet etmemeli bazen hepimiz sinirlenince eşlermize dolarız ama baskasının eşlerine hakaret etmelerini nasıl kaldırıyolar anlamıyorum

14 Cevaplar

0 oy
(10,047 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Erkek kadın ayrımı yok bence karakterli karaktersiz insan var, bu sadece erkeğe mahsus bir şey değil namusun sadece kadına mahsus bir şey olmadığı gibi. Kimsenin ne yaşadığını bilmiyoruz tek taraflı okuyoruz burda tabii. Allah herkesin yuvasına huzur versin.
(126 puan) tarafından
Amin inş cnm rabbim her iki tarafıda ıslah etsin
(10,047 puan) tarafından
Amin canım Amin
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Kendi ailem bile olsa asla esims laf ettirmem saydircak seylerim varsa da esimin yüzüne dedim arkasından konusmam
+1 oy
tarafından
Terbiyesizlik etmiş eşinle senn aranda olanlari neden anlatiosun herkesin icinde haklisin kendini bilmeyen çok kadın var her ailede sıkıntılar olabiliyor. Eşimle 2 kere bosanmadan döndük bazen eskiler aklima gelince dogal olarak nefret ediorum adamdan gözüme batiyor. Ama hasta oldugumda kalk hastaneye gotureym der ihlamur hazrlar. Yemek hazrlamadigimda sorun degil disardan yeriz param var bugun der parasi yoksa evde kendi hazrlar bazen ikimz hazirlariz. Sevdigim cipsten fazla yemez oysaki cok sever abur cuburu cayin yannda film izlerkn nie yemiosun derim sen ye sen seviosun bu cipsi der. Yani kisaca evet kötü zamanlar gecirebilir insan eşiyle ama hak yememek lazım. Biz evde yoruluoruz yemek bulasik temzlik eslerimizde işte n yorgun geliyorlar. Mesela dün işten geldi film izlerken uyudu ama nasıl horluo başım şişti ve sinirlenirim erken uyuosun bnmle hic ilgilnmiosun konsmuosun diye dün hic bisey demedim ben uyandrmadan kendi uyandi korkarak gozume bakti kizacm mi diye dedim uyudugunu frkindayim frk etmedm sandı :) teşekkür ederim hayatım beni uyandirmadigin için keyfli oluo tv tv karsisinda uyumasi dedi anaam bide teşekkür ediyor :)) adama bi kez daha aşık oldum kibarligindan dolayi :) biraz uzun oldu kusura bakma canım:) onlar hayat arkadasimiz anlayışlı olmak ve onlari anlamak gerekir kisacasi ♥
(126 puan) tarafından
Benimde eşimin geçmişte hataları oldu madde bagımlılığından döndürdüm ayrılma noktasına geldk kaç kere iyi kötü bi sürü anımız oldu ama hiç bi zmn baskasının yanında onu aşagılamadım küçük düşürmedm kavga etmedm ben ne kdr deger verdiysem etrafmdakilerde deger verdi ne kdr kavga etsekte başım ağrıdımı sabaha kdr basmda bekler yemek yapar coğu kez bnle bulaşık bile yıkar hatasz kul yoktur eslermizi baskalarının yanında ezmememiz lazm
tarafından
Aynen öyle sonradan kaybedince agliyorlar bide illa kaybetmek mi lazım kıymet bilmek için ...
0 oy
tarafından
Haklısın canım 
(126 puan) tarafından
Adamlarn coğu sabahtan akşama kdr sıcakta kışta çalışıyo zor şartlarda elinden geleni yapıyolar aksam evine geldiğinde ilgi güleryüz beklerken eşi o lokmayı zehir ediyo istekleri bi yandan baskasının eşiyle kıyaslaması bi yandan eşi beraberlik isterken bile onları o kdr degersiz görüyolarki yetmiyo bide haklılarmış gibi anlatıyorlar heryerde sonra niye şiddet niye huzursuzluk niye eslerimiz aldatıyo
0 oy
tarafından

Ne olursa olsun evliyiz eşlerimizin üzerinde haklarimiz var onlarinda bizim uzerimizde haklari var:'( demem o ki hangimizin evinde sikinti yok sukur ne yapalim. 

Kotulemek elbetde iyi degil baskalarina karsi esini ne bileyim tuhaf . 

(126 puan) tarafından
Bugün o kdr acıdımki bayanın eşine yanımızda etmediği hakaret kalmadı etrafta eşine edilen laflar umrunda değil ne olursa olsun biz eşimiz olmasna ragmen sinirimz gecince pişman oluyoruz baskasının laflarını nasl kaldırıyolar anlamıyorum
0 oy
(774 puan) tarafından
Başkasının yanında kocasına hakaret etmemeli kısmına katılıyorum. Ama kimse de çocugu olunca evde prenses gibi dolanmıyor onu da hatırlatayım. Sen dogurmamışsın anlaşılan henüz
(126 puan) tarafından
Canım evde sürekli prenses gibi dolanmaları gerekiyo demedim sadece kadının çocugu olduktan sonra eşine karşı ilgisini kesmemeli elinden geldiğinde temizliğine bakımına önem vermeli kendini salmamalı bundan kastm sürekli makyajlı fönlü olması değil
(774 puan) tarafından
Anladım canım. Tabii kocasından ilgisini kesmemeli haklısın
(126 puan) tarafından
Bazı kadınlar eşleri akşama kdr çabalıyo çamurun tozun milletn çilesini cekiyo e akşam eve geldiğinde karısı baslıyo konusmaya ezmeye zehir ediyolar kocalarına
(774 puan) tarafından
Aynen canım. Keske herkes birbirine saygılı olmayı bilse
(126 puan) tarafından
Eşimle bazen görümceme gidiyoruz eşine olan tavrını ilgisizliğini görüyo eve geldimizde diyo bazen çok korkuyorum kızımız oldugunda bana ilgini kesmenden yok saymandan etrafı gördükçe hevesm kırılıyo diyo
0 oy
(15,482 puan) tarafından
Kadının erkeği üzerinde erkeğin kadın üzerinde hakları vardır.

Her iki tarafta eşittir kimse kimseden ne bir fazla ne bir eksik. Hata her kul için olduğu gibi kadında da olur.

O kadının yaptığı da hayasizlkltir başka bişey değil 
(126 puan) tarafından
İşte ne yazıkki çevrede bu eşitliğin farknda olmayıp cocuklarının babasını ezen herkese hakaret ettiren o kdr çok insan varki adama herseyi yapıyo huzur vermiyo üstüne ilgi şefkat bekliyolar
(15,482 puan) tarafından
Evet var ele insanlar malesef
0 oy
(4,756 puan) tarafından
Son yazdıkların çok doğru kuzum bence evliyken hele ki çocuk doğurduk tan sonra insan daha bakımlı ve ilgili olacak salmayacak kendini kuzum 
(126 puan) tarafından
Yani kadın cocugu doğurdum yemek yapıyorum diye kendini evin direği gibi görüp ne haldeysem kabul etmek zorunda demicek sabahtan akşama tozun pasın içinde çalışan eşlerede yazık
(4,756 puan) tarafından
Yazık vallahi onların omuzlarında ki yükler de çok ağır geçim derdi iş, akşama kadar milletin lafını yiyip Ekmek parası kazanmak kolay mı sanki
(126 puan) tarafından
Kendi görümcemin eşi ikizleri var iki işte çalışıyor haftasonu dahil uysal biri görümcem içerde kim olursa olsun eşi bişi unuttumu alamadımı ağzına geleni söyler kocasıymış gibi davranır
(4,756 puan) tarafından
He zaten gmrümceler kaynanalar kendini bir şey sanıyor nlye alsın hala hala adamın artık evi yuvası var size mi çalışacak
(4,756 puan) tarafından
Görümce kardeşine söylüyor sandım canım
(126 puan) tarafından
Yok eşine sövüyodu
(4,756 puan) tarafından
Adam daha ne yapsın ağzıyla kuş mu tutsun cazgın karıya bak sen
(126 puan) tarafından
Kayınpederleri kaç yıldr ev alıcaz diyolar erteliyolardı eşide ailesine saygı duyuyodu almicaz demiyolardı bütçemize göre bi ev bulun diyolardı oda hergece eşine zehir ediyodu iki lokmayı herkesn içinde demedini bırakmıyodu
(4,756 puan) tarafından
Anladım canım benim
0 oy
tarafından
Kesinlikle katılıyorum çok haklı doğru bir tespit babam hep der ki kızım eşinle aranda ne olursa olsun evinde ne sıkıntı olursa olsun bizler hariç etrafından kimseye duyurma o evden tüten dumanın nasıl tüttüğünü herkes merak etsin ama kimse bilmesin eşine önce sen değer ver savun ki etrafın da eşinden memnun bilsinler biz annele 40 seneyi böyle devirdik. . Babam gerçekten çok haklıymış 
(126 puan) tarafından
Haklı kadın eşine değer vermedimi eşi ailesinin komşularının arkdşlarının gözündede değersizleşir pasif biri gibi görünür
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Bir kadinin yada bir adamin esinin arkasindan saydirmasi kufur etmesi durustsuzce bir yuvada durustluk yoksa ne huzur var ne mutluluk war ne saygi nede sevgi hic bir sey olmaz..
0 oy
(13,484 puan) tarafından
Esea erolu izlemiş gibisin 
(126 puan) tarafından
Aynn ztn bugünkü bayandan sonra programdaki kadınıda gördüm iyice sıçradı sinirim
0 oy
(181 puan) tarafından
Bn de eşime çok sinir oluyorum ama burda post açıp içime döküyorum çünkü burdan biriyle konuşsam kayınvalidemgil duyar hakliysam haksız olurum eşimin kulağına gider, kendi aileme anlatsam ayrıl derler. O yüzden en yaakinim sizlersiniz. 
(126 puan) tarafından
İçini dökmek isteyene dertleşmek isteyene bişi demiyorum bende çoğu kez fikir aldm danıştım hepimiz bayanız akıl akıldan üstündür ama bu eşe hakaret küfür boyutuna getirenleri haksz buluyorum
(181 puan) tarafından
Orası öyle tabi. Sonuçta bir ömür yüz yüze bakacağız. Başkasının yanında yerin dibine sokmak bana da saçma geliyor
(126 puan) tarafından
Yani sinirlenince eşimiz olmasna ragmen sakinleştimizde pişman oluyoruz baskasnın yanında ettikleri hakaretleri edilen lafları nasıl sindiriyolar anlamıyorum
0 oy
tarafından
Insan içine dökmek istiyor bazen ondan yazıyoruz buraya bunda kötü bisey görmüyorum ben dediklerine de kısmen katılıyorum gerçekten bazı kadınlar çok azarlayıcı eşlerine karşı toplum içinde vs. ama çocuk doğurup kendilerini salıyorlar demene hiç ama hiç katilmiyorum 7 aylık kızım var yardım edenin olmayınca insan kendisiyle bile ilgilenemiyor senin yok sanırsam..
(126 puan) tarafından
Canım insanın içini dökmesi ayrı bişi ona bişi demiyorum fikir almak ister danışmak ister bnm kasttetiğim eşlerine ettikleri hakaretler ve baskalarnın yanında eşlerini azarlaması bende bi iki hafta sonra anne olucam annelern 24saat prenses gibi gezmesi beklenemez bende 5sene abimle yasadm 3cocukla yengemn ne kdr zorlandıgını gördüm salmaktan kastım eşleri aksama kdr çalışıyo onlarda yoruluyo eve geldklernde huzur azcık güleryüz ilgi beklerken geldiklerne pişman oluyolar üstüne azar hakaret görüyolar eziliyolar eşleri tarafndan buna hakkı yok kadının ne kdr yorulsada aksam eşin eve geldgnde güleryüzlü şikayetsiz huzurlu olmak istiyo
0 oy
(704 puan) tarafından
Yani dolarsın üzülürsün illaki eşinle ilgilide paylaşımda bulunursun birileriyle ama bu öle herhangi biri olmaz çok güvndiğn biri olr anne olr ne bilim her önüne gelene özelini açandn bende hoşlanmam 

İlgili sorular

+5 oy
13 cevap 744 göst.
29 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (798 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 191 göst.
4 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 349 göst.
3 Mart 2021 Diğer kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 307 göst.