0 oy
606 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (405 puan) tarafından

Hemşire bize yaptırmak istersen kendin alacaksın eczanedn demişti. Ama oğlum da öyle birşey denilmedi hastane kendisi yapmıştı :ermm: sordum eczaneden 267.65 TL dedi ben şok :D hemde 5. Ayda tekrar yapılıyormuş yani ediyor size 530 falan yuh yani. Evimin 1 aylık kirası ve bir su faturası fiyatında resmen

Yaptıranlar var mı önerir misiniz

12 Cevaplar

0 oy
(162 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben kizim da yaptirdim ama yinede ishal oldu hastaneye yattik simdi 4 aylik oglum var yaptirmadim olacagi varsa oluyo
(405 puan) tarafından
Kız bu ishal olmasın diye mi ? Ya ne biçim hemsireyim ben ya. Türkçe terimlerini bilmiyorum tıp dilinin :D
(162 puan) tarafından
Bizede ebeler dio bilmen lazim bacım :)) bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip;)
(405 puan) tarafından
Aynen öyle ❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yaptırdık canım biz bi iki dozluk var bide üç dozluk iki dozluk her biri 267 tl üç dozluk her biri 197 TL zehirli.ishale karşı iyi 
(405 puan) tarafından
3lu daha pahalı oluyor desene :D
tarafından
40-50 lira gibi daha pahalı doktorumuz üçlü daha iyi tutuyor bana göre dedi üçlü yaptırıyoruz biz
(405 puan) tarafından
Bana hiç ucluden bahsetmediler ya hatta bana ücretli olduğunu da söylemediler. Geçen ay bana bugün için gün verdi gel aşısı var diye. Bı geldim ücretli aşı istersen yaptır istersen yaptırma dedi geri gönderdi manyak mi ne bari önceden söyleseydin bizde kendimizi ayarlayıp alırdık şimdi günü de geçecek diye korkuyorum. Allah büyük
0 oy
tarafından
Yaptirdim canim ben bi de menenjitler placak onlar daha pahalı malesef
(405 puan) tarafından
Onu ne zaman yaptiriyolar
tarafından
7.ayfa başlayacağız muhtemelen onlara
(405 puan) tarafından
Kıyamam ya büyüyene kadar bacakları delik deşik oluyor :D
tarafından
Rotalar damla canım ama digerleri can yakıyor :(
(405 puan) tarafından
Tek kullanımlık bir damla için mi 300 TL veriyoruz. Madem bu kadar gerekli birşey neden devlet karşılamıyor. Aklımda deli sorular
tarafından
2 kez siringayla agizdan veriliyir tatlim tek doz 260 lira civari iste. Aliyoruz saglik icin
0 oy
tarafından
ysptırdım kesınlıkle de yapılması gerektıgını dusunuyorum canım ımkan varsa 
(405 puan) tarafından
İnsaAllah kuzum
0 oy
(701 puan) tarafından
Benim kuzenim Batman'da jandarma onlarin oradaki musluk suları petrol katkılı olduğu için orda bir bebek bu virüse yakalandı ve kilosu çok düştü çok zor günler geçirdiler. Ben sordum bende yaptırmalımiyim diye burdaki sularda bişey yoksa gerek yok ama istersen yaptır dedi ordaki doktor oneriyosa bence paraya kiyin çünkü inanın sağlıktan öte hiç bişey yok Allah korusun onlar bizim emanetimiz. 
(405 puan) tarafından
Çok haklısın kuzum yaptiracam insaAllah ❤️
0 oy
(1,524 puan) tarafından
O değil de senin ev baya ucuzmuş :Dd
(405 puan) tarafından
Aynen ya çok şükür :D
(8 puan) tarafından
Aynen ben de asidan  cok evin kirasina takildim ☺️
(405 puan) tarafından
:D kız maşallah deyin yeni taşındım birde hemen zam yapıyormuş vallahi bıçakların ev sahibini :D
(1,524 puan) tarafından
Maşallah diyorum :D
(405 puan) tarafından
:D ❤️❤️..........
0 oy
tarafından
ben yaptirdim iki dozu da  doktorumuza da danistim tavsiye ediyorum herkese demisti
(405 puan) tarafından
Benim doktorda sorun var. Ebeler de doktorda istersen yaparsın diyor tövbe tövbe
tarafından
yani zorunlu bir aşı olmadığını belirtmek istemişler de aslinda sen yarari nedir zarari var mıdır diye öğrenmek istemişsi n
0 oy
tarafından
Valla bende yaptırdım
(405 puan) tarafından
Çoğu kişi yaptırmış sanırım. Ne biliyim ya bana isteğine bağlı dediler de o yüzden sordum
0 oy
(335 puan) tarafından
Evet canın malesef pahalı ama ben yaptırdım 3. Ayında ve dün de 5. Ay dozunu yaptırdım 
(405 puan) tarafından
Diğer aşılar gibi ateş falan yapıyor mu
(335 puan) tarafından
Bizde yapmadı canım
0 oy
tarafından
Dr bana önermedu özel aşılar cik gereksiz para tuzağı ve devlet aşısında çoğu var içerik olarak bir ara sağlık bakanlığı kaldirckti aşıyı tüm ebeveynler ayaklandı özel asilardan dolayı neden ücretli çok önemli ise neden devlet karşılamıyor diye 

Kii İsrail'den geliyor özel aşılar devket aşısı da öyle bn pek sıcak bakmıyorum senin fikrin 
(405 puan) tarafından
İşte doktor ve ebeler de bana istersen yaptır ben birşey diyemem dediler. Hani mecbur mu faydalı mı ne işe yarıyor falan dedim virüs aşısı isteğine bağlı dediler. Şüphelendim işte mecbur değilmiş gibi
tarafından
Evet öyle zaten virüs aşısı devlettekilernde de var
(405 puan) tarafından
Haklısın kuzum bunu detaylica bı araştırmak lazım
0 oy
(395 puan) tarafından

Yapdıramadım daha doğrusu ben ücreti için değil zamanını kaçırmışım beni kimse bilgilendirmemişti. Ama bu aşı olmadan bizlerde büyüdük Allaha şükür herkesin kendi kararı belki yapdıramadım için içimi rahatlamaya çalışıyorumdur :)

(405 puan) tarafından
Dmi ya. Vallahi eski insanlar daha sağlıklı ya.
0 oy
(1,026 puan) tarafından
Bugun postlarina rastladim cnm sen boşsndın mı eşinle yoksa barıştın mı 
(1,026 puan) tarafından
Tekmi tutun evi yani zor değilmi çocuklarla allah yardımcin olsun hepimizin yardımıcısı olsun bu aldatan eşlerden nefret ediyorum bazen kendi kendime diyorum acaba benim eşimde yapar mi
(1,026 puan) tarafından
Gerçeği diyo yapmam ama direk evlenirim diyo cok saçma ya
(405 puan) tarafından
Daha iyi ya işte en azından gizli saklı olmaz direk getirir herşey açığa çıkar :D işin şakası kuzum o da seninle dalga geçiyo sanırım.. zor tabii ki ama ev kirası falan herşeyi o ödüyo. Çocuklar biraz büyüyene kadar o karşılayacak maddi masraflari
(1,026 puan) tarafından
Barişma taraftarı değilmisiniz ikinizde
(405 puan) tarafından
Aldatildiktan sonra mı ? Aldatmadim dedi ama kanıtlamasını istediğimde o kanitlamadi. Ailem duyarsa bosanirim dedi ailesi duydu ama ben soylememistim o benim söylediğimi sandı ve boşanmak istedi. Yani boşanmaya bahane aradı. Kafasını toparlayinca geri gelecek biliyorum ama kanıtlamadigi sürece asla barışmaya düşünmüyorum

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 336 göst.
4 Eylül 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 317 göst.
20 Haziran 2019 Diğer kategorisinde Narinim (277 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 327 göst.
12 Ocak 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Menis (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 736 göst.