0 oy
671 göst.
Diğer kategorisinde (215 puan) tarafından
Cok dokundu dertlesmeye ihtiyacim var 

Aslında çok mutluydum . İlk çocuğum. belki daha fazla çocuklu annelere saçma gele bilir ama dün kızımın 2 disinin birden patladığını fark ettik.  5 ay 20gunluk . Ben çok mutlu oldum sanki hiç emeklemeyecek diş çıkarmayacak gibi geliyordu . Biriyle sevincimi paylaştım ve sonra söyledikleri çok içime battı ben kızımı emziremedim sütüm gelmedi ne yaptıysam ve ben zaten bunun acısını hep yaşıyorum hala emzirmeye çalışıyorum ama tabi asla doyurucu değil 1 damla 1 damladır diyorum mama ile besleniyor . Bana dişlerinin mamadan dolayı erken çıktığını söyledi hormonlu oluyormuş mama ile beslenen çocuklar.  Çabuk çürürmüş. (Erken mi onu da bilmiyorum ) kilosu 7200 çıktı. Obez olur diyor . Sanki sütüm var da vermiyorum ya çok kilolu değil ki arkadaşlar öyle mi bisey söyleyin mama dan mı erken çıktı hormonlu mu benim çocuğum ya kendimi bu konuda hep yetersiz hissediyorum zaten çok kötü oldum 

40 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Kiz manyak bunlar bosver.oglum anne sütü aldi 4. Ayda başladı çıkarmaya şimdi 13 aylık 16 disi var maasallah.

Kızım mamaya beslendi 9.ayda çıkardı disini :))

Ve ikisi de 6 aylıkken 10 kusur kiloydu benim sütüm de hormonlu demek ki :) ağzı olan konuyor bosver 

(215 puan) tarafından
Hayirli olsun de geç içinde kalsın düşüncelerin değil mi . Ne bilim üzüldüm işte
-Reklam-
0 oy
(3,572 puan) tarafından
HA HA HA HA HA hiç gulesim yoktu.
(215 puan) tarafından
Bi hayırlı olsun demek bu kadar zormuydu bunları söyleyip psikolojimi bozana kadar valla üzüldüm çok
(3,572 puan) tarafından
Yaa bırak Allah aşkına böyle capsizlari dikkate alıp dinlemen bile zaman israfi ya
0 oy
(9,471 puan) tarafından
Kızım mama ile beslendi ilk  dişi 1 yaşında çıktı ne alaka hormonla ya saçma sapan konuşmasınlar diş genetiktir di çürüğü de biberon çürüğü diye bişey var evet ama mamalardan sonra su içir dişlerini  sil hiçbiry olmaz kara cahiller
(215 puan) tarafından
Tamam içireyim insaAllah . Bilmiyorum bana kendimi çok yetersiz hissettirdi
(9,471 puan) tarafından
Zamanında  kendileri mama yok diye pirinç ununu tıkmıştır eminim
0 oy
tarafından
Yuh diyorum ne biçim insan yerinde olsam bir daha onunla görüşmem 
(215 puan) tarafından
Cok görüşmüyoruz bile aslında laf arasında sorunca söyledim çok üzüldüm zaten görüşmem heralde artik
tarafından
Hiç sevmem öyle lerini hep insanı kırmak için ellerinden geleni yapıyorlar
0 oy
(1,313 puan) tarafından
İlk kızım düşük doğum ağırlıklı miadindan önce doğdu emme refleksi yoktu mama ile büyüdü obez olmadı aksine zayıf bir kız dişine gelince 10 ayda çıkarttı dişleri inci gibi hiç çürüğü falan yok şu an 27 aylık ikinci kızım emdi ek gıda döneminde dahada aldi kilo hala emiyor ablası ile aynı kiloda daha 11 aylık dişine gelince oda 10 ayda çıkardı sen dusun artik
(215 puan) tarafından
Mama ile alakası yok demekki niye böyle bilmeden konuşuyor ki ben zaten pimpirikliyim çok zor zamanlardan geçtim emzirme olarak ama işte gel anlat
(1,313 puan) tarafından
Tabikide alakası yok büyük kızım gram gram alır hala kiloyu küçüğü maşallahi var yani o zama benim sütte hormonlu :)
0 oy
tarafından
5.5 ay diş için erken değil ki. Dişli doğan bebekler var, o zaman anne karnında mama mı yiyorlarmış? Saçmalamış. Oğlum 3.5 ayından beri sadece mama yiyor 6. ayda dişleri geldi, arkadaşım doğumdan beri mama veriyor çocuğun 8. ayda hala dişi yok. Kilo konusuna gelirsek benimki ortlama altında ilerliyor, onunki ortlamanın baya üzerinde. Bunlar genetik faktörler. Mama da ÖCÜ veya ZEHİR değildir. 
(215 puan) tarafından
Katılıyorum bende başta emzirecegim diye çok direttim 2 kere sarilik oldu yani insan mama veriyorsa keyfinden vermiyor ki
0 oy
(11,121 puan) tarafından
Yok artık her gün bi şeye şaşırıyorum kilosu iyi canim nesi çok ve hayir zaten dis dönemine girmiş hiç birinin mamayla bağlantısı yok sütün yoksa ne verecekmissin istersen çikolata pekmez ver onlar onu sever bu cahillere ne desen boş sen takma kafana doktorun ve eben ne diyor onları dinle sadece
(215 puan) tarafından
Teşekkür ederim ne bilim acaba öyle mi diyor insan. Etrafım da açıkçası pek mama ile besleyen yok anne sütü ile beslenen normal de benimki acayip mi acaba dedim
(11,121 puan) tarafından
Aman millet çok bilmiş gibi konuşuyor geçende de kaynanamin komşusu bu çocuğu mamayla mi besliyon zayıf da acik diyor şaşırdım iyi onun kilosu dedim
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Agzi olan konusuyor walla boswer benım cocugum doyuyor du ama kuzum boyle yemek falan gorunce saldırıyor du neymis acmıs vb seyler 5 aylık tı basladı lar boswer takma
0 oy
(3,459 puan) tarafından
Hormonluysa da hormonlu kime ne 
(215 puan) tarafından
Hayirli olsun demek zor heralde
(3,459 puan) tarafından
Ayy bosver onlar demedi diye hayırsız mı oluyo;)
(215 puan) tarafından
Haklısın:)
0 oy
tarafından
Ağzı olan konuşuyor işte 
(215 puan) tarafından
Sormayin
0 oy
(9,247 puan) tarafından
35 yasındayım mama ile buyudum sadece dişlerim çarpıktı . Cene yapım dar. Kızımı mama ile besliyorum 9.5kilo 1 yasında :)::):) ha dişte 7. Ayda cıktı hormon nerde ya bızemi ugramadı
(215 puan) tarafından
Bilmem ki ya . Kendim yapım gereği naif biriyim böyle konuşulunca çvp ta veremem üzülür içime atarım işte
(9,247 puan) tarafından
Hiç te naif değilim laf edene siddetle karşılık veririm
0 oy
tarafından
Eltimin cok sutu vardi masallah 3 yasina kdr emzirdi cocuk suan 6 yasinda 1 tane dolgusu var agzinda ve daha 4 5 tane daha çürük var benim sutumde yetmedi mecbur mama ve anne sutu olarak ilerledik biz oglum 8 aylikken diş patlatti arkadasin sacmalamis bence takma kafana 
0 oy
tarafından
Kız sana ne diyeydinya
(215 puan) tarafından
Ay diyemem ben ya ben karsimdakini kıramam
tarafından
İyi sen bu kafayla daha cooookkkkk üzülür kirilirsin kuzum, sonra da gelir dert yanarsın, bi silkelen kendine gel,

Sen üzüleceğine onlar üzülsün
0 oy
(1,227 puan) tarafından
Benim kızımında 4 aylıkken çıktı ve hiç mama almadı hep annesi sütü aldı işte herkes birşey buluyor 
(215 puan) tarafından
Ne bilim psikolojimi bozdu sabah sabah ama iyiki yazmışım buraya Allah razı olsun çok rahatlattiniz beni :)
(1,227 puan) tarafından
Banada neler dediler yok sütun az yok yaramıyor bir laf var bebeğime sütüm yetti ama millete yetmedi diye (⁠•⁠‿⁠•⁠)
0 oy
(7,532 puan) tarafından
Ne alakası var yaaa pesss kimi çocuk beş aylık cıkarır kimi yaşına doğru çıkarır genetik faktörler de önemli takılma hiç canım he he de geç.
0 oy
(985 puan) tarafından
İnsanları kafaya takma yoksa yaşlanırsın benim oğlumda 5 aylıkken 7 kiloydu ama 10 aylıkken diş çıkardı.  Mutluluğunu asla insanlarla paylaşma çünkü insanlar hep memnuniyetsiz ne dersen bir kulp bulurlar . Benim oğlumda kayinbabam yeni doğduğunda sakat demişti.  Şimdi 1 yaşında pıtır pıtır yürüyor buda onlara kapak olsun . Ben çok takardım İnsanları hastanelerden eve gelmiyordum 21 yaşındayım bir ömür boyu kullanmam gereken ilaç var sebebi ne stres boşverin şu İnsanları kendinizi mutlu etmek için yaşayın. 
(215 puan) tarafından
Allah razı olsun doğru söylüyorsunuz, ♡
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Ne alaka ya ilk oğlum emmedi 8 ayda çıkardı ikinci ölüm emiyorda mama da yiyor yine sekizinci ayda geliyor onunla ne alakası varmış mama öcü değil bunlsr için moralini bzma
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Her bebeğin gelişimi farklıdır bunun mama ile anne sütü ile ilgisi yoktur su cahillerin çenelerini kapatın 
(215 puan) tarafından
Ah hiçte laf yapamaz ağzım maalesef sustum ya sadece ama görüşmem artık
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Alakası bile yok. Oglum anne sutu harıcı hıcbısey yemedi 16 aylık hala pek yemez. 6 aylıkken 2 dısı vardı. Kardesımın kızı anne sutu ve mama ıcıyo 10 aylık henuz dıs cıkarmadı. Herseyı kafaya takmaya degmez.saglıkla buyusun bebegın. 
(215 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun ♡
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Alakası yok kuzum benim oğlum 5,5 aylıktı ilk dişi patladıgında ve hiç mama kullanmadı milleti takma hiç 
(215 puan) tarafından
Demek çok erken değil normal gidiyoruz yani

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 370 göst.
16 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Ben geldm (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 806 göst.
7 Haziran 2020 Aile kategorisinde ❤❤ BİR MELEK❤❤ (782 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,495 göst.
19 Ağustos 2018 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu