0 oy
488 göst.
Aile kategorisinde (809 puan) tarafından
Pazartesi doğum yaptım ne eşimin nede benim ailem kimse aramadı. Sadece teyzem eniştem ve kuzenlerim aradı Allah razı olsun. Bebhim de yoğun bakımda halen. Eşimin ailesi Ankara da ve dün Bodrum'a tatile gelmişler bana 1 saat uzaklıkta. Eşimi doğum yapmadan 2 gün önce abisi aramış İzmir'e gelcem diye eşimde bize de uğra bebek doğacak hem demiş. Şimdi surada bir sorun var bunlar mutlaka bizi arayacaklar size gelelim vs diyecekler o da geçerken uğramak zaten geçen sene düğünüm oldu düğünüme 4 saat kala geldiler ama nromal de 3 gün önce gelip tatile gittiler böyle bir insanlar bunlar. Ben kabul etmek istemiyorum sonuçta bebek yoğun bakımdan çıkacak kimlerle muhatap oldukları belli değil bebeğim enfeksiyondan yatıyor şuan da. Eşim de gelirse gelirrler merhaba merhaba derim diyor. Eşim de artık nefret etmeye başladı tek yeğeni oluyor yaptığına bak ben onda öyle birşey yapmadım diyor. Eşim altın bilekliğine kadar alıp takmış üstüne bide eşim bunların kredi borçlarını ödedi şuan biz borç içinden çıkamiyoruz bide maddi değil manevi anlamda sıfır destek var. Açıkça ben haklı değil miyim siz olsanız kabul eder misiniz sinsi yılan sevmediginiz eltinizi ve kocasını. Allah cidden kan bağı değil de can bağı versin. Can bağı ailemiz var doğum yaptım girdim çıktım kapı da bekliyorlardi beni. 

17 Cevaplar

0 oy
(3,448 puan) tarafından
Fiziken yanımda olmayanlari, kalben yanımda olmayanlari, kabul etmezdim
(809 puan) tarafından
Bend öyleyim kendi aileme karşı da alın bu sizin torun yeğen demek istemiyorum. Herşeyi geçtim sezeryan oldum vs ama bebeğim yoğun bakımda. En çok ihtiyacım olduğu zaman
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Bunlar insan değil, kanımca 
(809 puan) tarafından
****** bile demek istemiyorum evim de 2 kedim var sezeryan olduğumi bebeğin evde olmadığını hissettiler ve sadece mama için miyavliyor kosmuyorlar odayı dağıtmiyorlar
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Pazartesi den beri kendi ailen aramadı mı?
(809 puan) tarafından
Yok aramadı aramasın da zaten hamileliğim de de aramdialr. Bende bu insanlara alın torun yeğen demek istemiyorum. Sezeryan oldum acı esigim çok dusukmus mahvoldum ayağa kalkamadım 5.gunum halen daha zorlanıyorum ama herşeyi geçtim yavrum yoğun bakımda insan bu zaman da istiyor bazılarını
(2,119 puan) tarafından
Ne desem bilemedim, Rabbim sana ferahlık ailenede akıl fikir, merhamet versin.
Oğlun eşin sana yeter. Geçmiş olsun bebişide.
0 oy
tarafından
Sadece onları değil kendi aileni de kabul etme bence 
tarafından
İnşallah canım eşimin ailesi neysede senin annen neden aramadı yada gelmedi çok tuhaf
(809 puan) tarafından
Erkek sevdası diyelim. Kız onlar için bir hiç. Halen daha oğlum oğlum diyormuş. Allah bana da bir erkek nasip etti ben öyle bir ana olmam inslalah. Daha kokusunu alamadan yoğun bakıma verdim iyileşsin diye ömrümden ömür gidiyor şuan da.
tarafından
Geçmiş olsun canım Allah akıl versin ne diyelim bebeğinin nesi var
(809 puan) tarafından
İdrar yolu enfeksiyonu olmuştum gebelikte bebeğe geçmiş crp 31 o da bebek için çok yüksek bir degermis. Bide emzirken memeden kan gelmis göbek bağı da enfeksiyon kapmış o yüzden. Bol bol emzirmeme rağmen anne sütü sarılığı da oldu ama onu ilk gece tek ışık verip kapatmışlar artık. Küçük diye sarılığı. Enfeksiyonu düşürürse antibiyotik tedavisi oluyor çarşambaya çıkacak insllah oğlum
tarafından
İnşallah canım rabbim sana bağışlasın
0 oy
(6,668 puan) tarafından
Kabul etmezdim tabiki 
(809 puan) tarafından
Eşimde gelecekse gelir merhaba dedi çünkü eşim de nefret etmeye başladı o derece. İnsanlık bizde kalsın düşüncesinde. Geldiler vs diyelim ben laf sokmadan duramam zaten lohusayim. Bide hiç yemek kurabiye vs yapmam hatta eşime de dedim markatten kurabiye alır geçerim uğraşamam dedim. Yemek isterlerse kendileri yesin tatile gelenin parası vardır. Ne diyebilirim ki gelirlerse . Bu arada eltimden hiç haz etmiyorum beni kendisi bu hale soktu ben çok pozitif biriyimdir.
(6,668 puan) tarafından
Sadece hoşgeldin de soğukluğun anlaşılsın ben olsam kurabiye de koymam çay kafi
0 oy
(12,542 puan) tarafından
Benim bebegim iki gün yoğun bakımda kaldı benim kayınvalidemler on dakika mesafeden yanıma gelmediler beni teselli etmediler annem bizde idi ya sonra bebek eve gelince gelmiş kızı ile kendi için çok üzülüp ağladık diyor o an basiretim bağlandı annemde orda olay büyümesin diye bir şey diyemedim bilsem geçmiş olsuna gelir sizi de teselli ederdim demeliydim sonra akşam aramış eşimi seni sevdiğin çorbadan yaptım gel de iç diyor Allaha havale ettim şimdi seyrek görüşüyorum aradıklarında konuşuyorum önemli bir şey olunca arıyorum onun dışında yok 
(809 puan) tarafından
Benim de sadece en yakın arkadaşımim annesi var o yedirdi içirdi beni doğumdan çıkınca o bezimi bağladı. Çocuğumun ilk altını o temizledi o mememo tutup o şekilde emzirdim. Başkasının annesi yaptı bunları. Eşimin ve kendi ailemden öyle nefret ediyorum ki öyle kin besliyorum ki anlatamam
(12,542 puan) tarafından
Haklısın canım insan böyle durumlarda en çok annesini istiyor yanında ne desen ne düşünsen haklısın
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Doktor ziyaretçi yasağı getirdi kimseyi kabul etmiyoruz çocuk hayati riski var der kimseyi de eve almazdım uğurlar olsun küserse de 
(809 puan) tarafından
Gelirlerse de zaten sevdirip pek gostermicem. İsterlerse arkamdan sadece o mu doğurdu desin. Gram umrumda değil
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Şimdi ne onlardan ne kendi ailen aramamış sormamış. Kendi derdin kendine yetiyorken kimseyi düşşnme aramayı ya da aramadı diye. Bebeğin sağ salim çıkar hastaneden kimseyi de kabul etme.gelmesin kimse gelir geçerken yolcu hanı değil senin ev.bu kadar duyarsız olunmaz .
(809 puan) tarafından
Yok asla aradı aramadı pek umrumda değil. Bebek doğdu diye benim aramam gerekmiyor bunun ne zaman doğacağı belli zaten. Allah ıslah etsin onları birşey demek istemiyorum
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Bence sonuna kadar haklısın. Ama herşeyden önce bebeğinin sağlığı için kabul etme bence. Hele ki böyle size değer vermeyen insanlara ayıp olmasın diye asla bir çabaya girme. 
(809 puan) tarafından
İşte bende kabul ermek istemiyorum eşim de aynı şekilde ama beni arayıp gelirlerse merhab merhaba diyor. Ya çocuğumu alıp odaya geçeceğim yada en yakın arkadaşımi çağırıp çocuğu ona verip bende uzanıp çocuğu sevdirip opturmucwz farklı oda da kalacağız. Doktor aile ev dışından kimseye göstermeyin vs dicez
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Ya böylelerinin yaptığı insana pek koymuyor da kendi ailen yapınca kalpten bişeyler gidiyor ya. Benimde doğumda kendi ailemden kimse yoktu. Rezil davranışları yüzünden kabul de etmedim zaten de. Doğum öncesi doğum sonrası yanımdan bir gün ayrılmayan kaynanama öpüp sarılasım geliyor şunları duydukça. Allah ailenin de akrabanın da hayırlısını versin. Ne iyi günde yanındalar  ne kötü. Kimseyi kabul etme. Gezme daha mı önemliymiş çocuktan. 
(809 puan) tarafından
Ahh ahh bende ne kaynana ne ana var ama yoklar. Ama çok güzel manevi annem babam var en yakın arkadaşımın annesi babası ben hastaneye gelmeden onlar gelmişti bizden once. Düğünüm oldu insan eledim doğum yaptım daha da çok eledim. Bundan sonra kötü gelin olacağım. Nefret ediyorum bu insanlardan açıkça
0 oy
(1,270 puan) tarafından
Gerçekten kimse aramadı mı. Şok içindeyim. Ben olsam büyük konuşuyorum aramayan sormayan yanmda olmayan kimsenim yüzüne bakmam ailem dahil. Hepsini hayatımdan çıkarırım öyle şey mi olur
(809 puan) tarafından
Evet aramadı hatta burada kan bağı değil Van bağı edinin diye post açacaktım. Doğuma girdim en yakın arkadaşım ailesi ve eşimin iş arkadaşınin eşi kızı vardı. Doğuma girdim çıktım kapı da beni onlar bekliyordu. Vallahi ben hamileyken dedim ailem gelip de torun sevcez vs derse asla kabul etmem gelirlerse de çocuğumu alır giderim dedim. Cidden öyle. Ameliyat olmuşum vs ama çocuğum yanımda değil hastane de yatıyor. Elbet birgün bana da işleri düşecek. Bende daha beterjni yapcam çok aşırı kin besleyen biriyim
(1,270 puan) tarafından
Annen baban nasıl aramadı canım. Ne yüzle konuşuyorlar seninle şuan
0 oy
(1,500 puan) tarafından
Valla xnm bebeğim kuvezde olmasaydı bile kabul etmezdim kusura bakma arayıp nasılsın diye sormayan kapimdan içeri almam ha geldiler diyelim eşim gelsin dese de gelirler ama tepkimi koyarım 
(809 puan) tarafından
Aynı benee o şekilde düşünüyorum bak eminim ki neden haber vermediniz vs diyecekler eğer gelirlerse bende benim Ağustos 20 den beri doğum yapacağım belliydi eşim de demiş diyeceğim. Doğum yaptım diye de benim arama haber verme gibi lüksüm yok dicem. Hatta doğuma girmeden önce hastaneye benden önce arkadaşım ve ailesi geldi kız o gece İstanbul'dan kalkıp sabah direkt hastaneye geçti. Sırf benim için. Kıza dedim gelirse mutlaka bizde ol bebek hep sende olsun sevmek öpmek isterlerse ev dışından kimseye veremiyoruz vs dieyeceksin dedim zaten arkadaşım gelirse bizden önce bütün lafları o sokar. Bende sezeryanliyim sonuçta masallah iyiyim ağrılarım var ama kendimi o gün yataktan kalkamıyormus gibi gostercem. Hizmet edecek varsa onlar olsun. O kadar çok sinirleniyorum ki neyse Allah'a havale ediyorum elbet Tek tek çıkacak eşime yaptıkları. Bana da kendi ailemin yaptıkları
(1,500 puan) tarafından
Valla normalde kötü Bi insan değilim ama dediklerini hakediyolar
0 oy
(580 puan) tarafından
Aramamak sormamak ne demek ya. Ameliyatlı kadın şimdi destek olmayacaklarsa ne gerek var. Yüzlerine bakmam senin yerinde olsam. Kız hak etmiyorlar evine sokma boşver 
(809 puan) tarafından
Evet ameliyat olmuşum hiç umrumda değil onu bebehim için güçlü durmak zorundayım ağrısa da hissetmiyorum. Ama insan arar ben gelecem nasıl oldunuz tatile geliyorum oradan da size ugrucam der en kötü ben Instagram hikayesinden mi görüp aaa abi yenge gelmişsiniz mi diyecem. Daha aramadılar inşallah da aramazlar .
0 oy
(309 puan) tarafından
Canım o kadar haklısın ki bebeğin yanına kimseyi yaklaştırma benim oğlumda erken doğdu 1 hafta küvezde kaldı annem yanımda kaldı 40 gün annem bile bebeğin yanına maskeyle yaklaştı hep eşimin ailesi geldi maskesiz sokturmadım eve uzaktan baktılar oğluma da bozuldular ama yapacak bir şeyim yok bebeğimden önemli değil sezaryen oldum kaynanam 1 gün yanımda kaldı ben hüngür hüngür ağlıyordum hanımefendi iş yerine nasıl lokum dağıtsam diye düşünüp bana soruyordu eve geldik hastanedeki eşyaları fırlattı attı evin içine bir çorba bile yapmadan evine döndü 
(809 puan) tarafından
Ahh ahhh doğum yaptım sezeryan oldum çok canım acıdı ama oğlumu yoğun bakıma koyduk en çok o acıttı. 48 saat bile olmamıştı ona temas edeli vs. Bu zamanım da yanımda eşim en yakın arkadaşım tanidiklarimiz ve en yakın arkadaşım ailesi vardı. Akraba denilen annne baba abi kardeş kimse yoktu. Allah büyük bana işleri düşmesin de. Corbami bile hastaneye eşimin amirinin eşi yaptı getirdi. Daha aramadılar bizi inşallah aramazlar dua edin de aramasınlar:))
(309 puan) tarafından
Canım benim ya kıyamam sana
Oğluma dokunamadan küveze koydular üstüne üzülme dediler dalga geçer gibi
0 oy
(473 puan) tarafından
Anlattığıniz koşullarda asla ama asla evime sokmazdim.Esim sorun çıkarırsa onu da onların yanına gönderirim.
(809 puan) tarafından
Ahh eşim o kadar uysal ki kimsenin kalbini kırmak istemez ama bu sefe gelsinler merhaba merhaba lafımı da sokucam diyor. Eşimi asla kırmak istemiyorum o da beni kırmak istemiyorum çünkü bebek olunca daha da değiştik bir anda. Mesela eltim biz düğün için davetiye vermeye gittiğimiz de eşimin eli hava da kalmıştı temas yok temas yok dedi. Ben o an kadar sinirlendim ki geçtim oturdum çantamı bile yanıma aldım asacaktım nereye asayim diye soracaktım. Aynısını bende bu sefer diyeceğim temas yok temas yok çocuğa.
(473 puan) tarafından
Canım anladığım kadarıyla onlar sizin kadar hassas değiller , yani sizin tavırlarlariniz onları pek etkileyemeyecek.Bence bu gününüzde yanınızda olmayanları gerçekten evinize davet etmeyin , bir ders alsınlar.Biz ne zaman istersek torununuzu o zaman göreceksiniz deyin ki anlasınlar kırgınlığınizi.Uzuldum gerçekten , insan en çok böyle zamanlarda yakınlarına ihtiyaç duyuyor , ki yakın dediğim de ana babalariniz.Allah akıl fikir versin etrafınızdakilere.
0 oy
(394 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın. Geldiklerinde yüz verme gelip gitsinler bosver. Hickimseyide kafana takma. Artık bebeğini emzireceksin üzüntü stres yapma sütünü etkilemesin. Eşine bebeğine kendine odaklan. Diğerleri umrunda olmasin
(809 puan) tarafından
Aynen. Mutlaka onların da bir gün ikincileri olacak asla ama asla aramicam. Hatta eşime dedim bak benim bir gün Ankara da isim olur zaten Ankara'ya gideceğiz oglumuzu Anıtkabire goturcez bende teğet geçecem sürekli hikaye atacam ama aramicam. Herşey karşılıklı. Daha aramadılar akıllarına düşmedi yeğen oldu mu diye. Hayır geldiklerinde yeğen yeğen diye sevecekler o beni dellendirecek :)
0 oy
(5,155 puan) tarafından
Çok üzüldüm ne kadar vicdansız insanlar var Allah ım. Kisa süre sonra sen ve bebeğin toparlaninca kimseye ihtiyacın kalmaz hiçbirinin yüzüne bile bakma
(809 puan) tarafından
Çok şükür topladım sadece ağrılarım var oğluşum d tez zaman da çıkarsa daha da iyi olacağım. Zaten nefret ediyordum sagolsunlar insanlar kendilerinden nasıl sogutulacagini gösterdiler. Çok iyi oldu bende oğluma sinsi yilannn diye asilicam. :))
(5,155 puan) tarafından
Çıkar inşallah canım Allah kimse muhtaç etmesin

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 500 göst.
11 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 460 göst.
5 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 679 göst.
0 oy