0 oy
605 göst.
Aile kategorisinde (1,437 puan) tarafından
Kızlar eşim memur sabah 9 aksam 17.30 çalışıyor hafta sonları tatil benim petshobum var sabah kizimj okula götürüyorum dükkânı aciyorum bu da yetmez gibi şimdide petshobun yaninda bos bir dükkân vardı orayı da tütüncü olarak açtık sürekli is okul iki buçuk aylık bir bebe ev temizlik derken bunaldim ama eşime bunu anlattığım zaman bana güzel günler yakında hayatım simdi biraz zahmet cekicez ama sonrası bizim için cennet gibi olacak diyor bugün pazar ama sabah dükkânı yine açtı kimseye ozenmiyorum ama bakıyorum herkes eşleri ile biryerlere gidiyor bizim ihtiyacımız olmadığı halde sürekli çalışıyoruz(ev kendimizin arabada var e zaten memur geliri güzel) ben nasıl anlaticam bu durumun artik beni bunalttigini uzdugunu yorulduğumu 

17 Cevaplar

0 oy
(7,223 puan) tarafından
Keşke bizimde kendi işimiz olsada başkalarının ağız kokusunu cekmesek 
(1,437 puan) tarafından
Rabbim herkese hayırlı kapılar acsin canim
(7,223 puan) tarafından
Amin canım benim yanına bu yardımcı gibi birini al işlere yardım edicek çırak gibi belki daha rahatlarsiniz
(1,437 puan) tarafından
Bir elemanim vardı kuzum simdi tütüncü de açınca eşim oraya çok erkek gelir diye elemanı oraya gönderdi tek kaldım:(
-Reklam-
0 oy
(830 puan) tarafından
Düzenli gelir daha cazip gelir gedince para gidecek ama dükkân gelir kapısı gayet açık 
(1,437 puan) tarafından
Tabiki öyle ama bu kadarda olur mu ki 17.30 da isten çıkıyor dükkâna gidiyor dükkân kahve karşısında kahve kapanana kadar tutun isi oluyor diye gece geç geliyor İnanki biz yemegimizi yiyoruz eşim gelince yiyor ben 7 de kapayiyorum dükkânımi inan birbirimize hoc vakit ayiramiyoruz bunaldim
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Eleman alabilirsiniz canım 
(1,437 puan) tarafından
Bir elemanım vardı canım benim tütüncü açınca çok erkek gelir diye elemanı oraya koyduk
(5,108 puan) tarafından
Anladım canım olmazsa bir eleman daha alsanız eşine söyle ya bir eleman alalım ya da kendimize vakit ayıralım tatil yapalım de.
0 oy
(7,191 puan) tarafından
Birde şöyle dusun o zaman evet cumartesi pazar tatil ama evde oturuyoruz aileme bile birinde göturse obur hafta muhakkak evdeyiz simdi pazara gitsek dedim offf puuuuf surekli birsey e ben napayim surekli evin icinde cinnetlik duruma geliyorum 4 duvarin icinde 
(1,437 puan) tarafından
Doğrudur canım herkesin farklı farklı sorunlari var iste :(
(548 puan) tarafından
Aynen öyle bizde uğraş arıyoruz yok herkes herşeyden şikayetçi şunu yapalım bi naz bunu yapalım bin naz :/
(7,191 puan) tarafından
Aynen öyle canim keske bende çalışsamda şu adama muhtac olmasam dedigim çok oldu
(1,437 puan) tarafından
Çok şükür muhtaç değilim hic etmedi de ama birazda evinde dursun istiyorum yani en azından bir pazar kahvaltısını ailecek yapalım
0 oy
(561 puan) tarafından
Bende boyle olmasini hic sevmiyorum ev var araba var daha ne olsun 2 gunluk dunya yarin birgun gidecegiz. Insan birazda esiyle olmak ister
(1,437 puan) tarafından
Heh aynen bende boyle düşünüyorum
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Açıkça söyle güzelim. Haftada 1 gelecek 200-300 bizi zengin etmez ben seninle baş başa evde film izlemek istiyorum yürümek istiyorum de
(1,437 puan) tarafından
Hep ayni savunmayı yapıyor biliyorum askm ama az sabir et diyor güzel günler yakında diyor kuzum ya inan artik ne diyeceğimi sasirdim
(5,492 puan) tarafından
Eşim saçmalıyo resmen
tarafından
Hem öyle rahatsızsın bu durumdan hemde ikinci dükkanı acmışsınız :((keske eşine müsade etmeseydin ikinci yeri acmasaydınız
(1,437 puan) tarafından
Hic istemedim ama bir şekilde kandırdı beni:)
tarafından
Bunun caresi güvenilir eleman alacaksınız başına koyacaksınız yoksa bu düzen böyle devam eder :)
0 oy
(437 puan) tarafından
Bak şikdi canım sen iş sahibi bir insansın bunalmışsın belliki once kocana guzel bir kahve yapacaksın gireceksin konuya icinden gecen herseyi söyleyeceksin alttan alttan ince ince işleyerek tatile ihtiyacım var işte pazar gunleri acmamayi dusunuyorum gezmek istiyorum bunaldım vs vs alttan alttan işleyerek nazlana nazlana onun ilgisine ihtiyacın olduğunu artik yükünün ağır geldiğini belirt okuz degilse anlar heralde benim eşimde memur 4 aylık bebeğim var hafta sonları ben yatarım o cocuğa bakar hic bir iş yapmam cunku cumadan işi bitirrim hafta sonuda keyfime bakarım oda cocukla ilgilenir herşeyiyle boyle konuştuk anlaştık bence sizde anlaşabilirsiniz 
(1,437 puan) tarafından
Allah var gece geldiğinde hemen alır 2.5 aylık bebegimizi bakar o kadar çalışmasına rağmen sabaha kadar ben onu uyuturum 7 den sonra ise gidene kadar ben uyurum yine eşim bakar sürekli anlatıyorum fakat askm az daha sabir et güzel gunlerimiz yakında çok mutlu olucaz diyor bu sefer bende ona kiyamiyorum
0 oy
(7,818 puan) tarafından
Ayıptır sorması ama memur maaşı şuan ne kadar 
(1,437 puan) tarafından
15 16 bin falan alıyor canım
(7,818 puan) tarafından
Gayet iyi bencede benim eniştemle ablamda memur da merak ediyordum hep sağol cevapladigin için :D
0 oy
tarafından
18 senedir aynı durumdayım canım eşim 7 gün boyunca sbah 7 buçuk akşam 11 12 çalışır bunada şükür kimseye muhtaç değiliz 
(1,437 puan) tarafından
Yok Elhamdulliah kuzum hic bir şeye muhtaç etmedi beni hakkini yiyemem ben sadece bari bir pazar ailecek evimjzde kahvaltı yapsak o bile yetecek :(
tarafından
İnanki 18 senedir bizde Hasretiz ailecek sofraya oturmaya :(
(1,437 puan) tarafından
Gel sarilalim :)
tarafından
Sarılalım canım :)
0 oy
tarafından
Az biraz daha sabır öyleyse eşiniz de durumun farkında sonradan istediğiniz gibi olur diye umuyorum
(1,437 puan) tarafından
İnşallah dediği gibi olur kuzum
0 oy
(1,634 puan) tarafından
İleride daha rahat Bi yaşam için bu kadar cabaliyosunuz canim güzel ama Bi taraftan zamn su gibi akıp geçiyor gezip tozup anılar biriktirmeniz gereken zamanlarda sürekli iş insanı hem bedenen hem ruhen yıpratır ve sağlığından eder biraz anı biriktirin malesef kefenin cebi yok
(1,437 puan) tarafından
Evet canım artik gezmek tozmakta değil gerçekten bir pazar kahvaltısını ailecek yapalım o bile yeter bana ınan ki
(1,634 puan) tarafından
Benimde eşim esnaf malesef saatleri hiç belli olmuyor
(1,437 puan) tarafından
Benimki memur ama olsa ne olacak AC gözlü resmen bir dükkanın varken sindi birde başka bir dükkân acti eve gelemiyor
(1,634 puan) tarafından
Ne diyim valla canım hayatınızdan çok ödün vermeyin
0 oy
(3,257 puan) tarafından
İyi de pazarları niye açıyorsunuz. Yani en azından şu güzel günlerde gezin kışın açarsınız. Her pazar açılası bir iş değil 
(1,437 puan) tarafından
Bende ayni dusuncedeyim fakat acmamiz lazim müşteri geri gider diyor
(3,257 puan) tarafından
Yani en azından arada bir açmayı verin niye müşteri geri gitsin pazar gününü herkes hoş karşılar. Birde zaten belirli bi müşteri kesiminiz vardır illaki
0 oy
(27,305 puan) tarafından

Para derdine düşünce mutluluk kaybolur fazlaya gitmeye gerek yok bnce 

(1,437 puan) tarafından
Evet öyle canım bence de gerek yok
0 oy
(8,208 puan) tarafından
Memurlar iş yeri açabiliyo mu ?
(1,437 puan) tarafından
Benim uzeerime dükkânlar canim
0 oy
(2,812 puan) tarafından
Bizde karı koca memuruz 4 senedir evliyiz iki çocuğumuz var hiç gezme tozma olayimiz yok evden işe işten eve..
(1,437 puan) tarafından
Bunalmiyor musun canım yani en azından 17.30 da evdesin eşinde yaninda benimki bir geliyor 17.30 da tütüncü dukkanina geçiyor elemanı evine yolluyor bende petshoptayim aksam 19.00 a kadar çok bunaldim
(2,812 puan) tarafından
Bunaldım tabiki.. çocuklarımın büyümesini bekliyorum seneye oğlum 2 yaşında inşallah.. çocuklarımla gezmeyi düşünüyorum eşime göre tatil çok gereksiz
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Ne güzel gelecek ve çocuklar için ikiniz el ele vermiş gayret ediyorsunuz .. evet dışarda geziyorlar bende görüyorum gerçekten insan bazen üzülüyor bunaliyor ama geçim derdi de zor bakın o gezenler nasıl geziyor nerelere gidiyor rahat harcama yapıyor mu ? Benim eşimde hergun çalışıyor ben evde kızımla ilgileniyorum. Bugün pazar ve eşim yine işte . Kız erken uyuyor akşamları da çıkmıyoruz . Ama bir elim yağda biri balda diyebilirim. Mayısta 3 şehir gezdik yedik ictik sonra Fethiye Antalya gezdik tatil yaptık hakkını verdik şuan evdeyiz o yetti diyip oturuyorum eşimi bekliyorum biliyorum oda bizler için çalışıyor. Bir yardımcı tutmak size fayda edebilir haklısınız insan bazen bunaliyor ...
(1,437 puan) tarafından
Bizde yazın ayvaliga gittik tatilimizi yaptık canım ama ne bileyim yanımda da olsun istiyorum eşime de üzülüyorum oda çok yoruluyor
(1,465 puan) tarafından
Bende öyle üzülüyorum gerçekten ama bazen öyle gerekiyor ve onlar da öyle yapıyor dinlemiyorlar. Ne güzel bir tatil yapmissinizdir onu dusunup mutlu olmak gerek

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 223 göst.
6 Kasım 2021 Diğer kategorisinde 1993cagla (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 368 göst.
0 oy
12 cevap 552 göst.
17 Nisan 2022 Aile kategorisinde Mrwewe (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 805 göst.
18 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Buket masal (2,351 puan) tarafından soruldu