0 oy
819 göst.
Diğer kategorisinde (265 puan) tarafından
Hepinize günaydın arkadaşlar fikrinizi almak istedim ..

İsim vermek istemiyorum Rabbim o güzel yavruya acil şifalar versin inşallah baharları cicekler açsın bir güzel kızımız gunlerdir sosyal medya gündeminde ısrarla herkesin söylediği tek bir ortak nokta var nazar değdi, nazara geldi ....

Elbette ki dinimizde nazar var inanıyorum fakat ince hastalığa yakalanma sebebi nazarin etkisi olabilir mi ? 2. sorum ise hasta bir kimsenin ismini evladına koymak kaderini etkiler mi ? Hersey Allah'tan RABBIM EVLATLARIMIZI KORUSUN TIRNAKLARINA TAS DEGDIRMESIN O GUZEL YAVRUMUZ DA BIRAN ONCE SAGLIGINA KAVUSSUN INSALLAH♡♡♡♡

26 Cevaplar

+5 oy
(875 puan) tarafından
Amin çok üzüldüm ben ismin kaderini etkilediğini düşünüyorum ve evet nazar mezara bile sokar 
-Reklam-
+4 oy
(1,995 puan) tarafından

image

isme inanmam ama nazara evet
+2 oy
(3,572 puan) tarafından
Nazardan taş çatlar öküz ölürmüş. Bazı insanların yıldızı parlak olurmuş ki her kötü enerjiyi çekermiş. Nazar büyüden korunmak için rabbim Felak nas ayetel kürsüyi indirmiş. 

Tabi bilimsel olarak şu var genetik,  DNA ya genetik aktarım var.  Birçok hastalık dnamızda vardır ailemizden bize miras. Şeker hastalığı gibi küçük bir bebek tip 1 diyabetik, kistik fibrosiz adını sayamayacağım birçok hastalık.

İsim konusu bence saçma gibi. İsime çekecek ise herkes güçlü erkek ve kadınların adlarını koyardı. 

Rabbim hastalığı verirmiş ardından şifasını da gezdirirmiş. Burası imtihan dünyası herkes imtihan oluyor öyle ya da böyle rabbim kaldıramayacağımız yük vermesin. Bebeklerimizi nasıl maddesel şeylerden koruyorsak soğuk sıcak mikrop gibi şeyler için önlem alıp koruyorsak kötü enerjiden yani nazardan da korumalıyız bu benim görüşüm. Ha bu nazar boncuğu iğne dalı değil. Dua ile yer gök inler. Boşuna dememişler önce tedbir sonra takdiri ilahi:)
(2,803 puan) tarafından
+++ nede güzel yazmışsın :)
(3,572 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)
+1 oy
tarafından
Ümmetim için açılan mezarların çoğu nazrdandır diye hadis var canım isim konusuna bişey diyemiycem 
0 oy
tarafından
Rabbım şifasını versin inşallah bende ilk duyunca nazardan olduğunu düşündüm ama isim konusunu bilmiyorum o ne alaka yani kimin ismini koymuşlar ki 
(9,936 puan) tarafından
Anneannesinin ismi canim aylindi sanirim aylin mavi koymuslar. Oda kanserden oldu ya anneleri
(6,441 puan) tarafından
İsim olarak benim annemde adımı koyma kaderim benzer demişti kaynanamda diğer torununa ismi konulduğunda kızmış çok çektim o da çeker diye ama şöyle birşey var ananesi kanserdi isimden değilde gen olarak geçmiş olabilir insanlarda isimden diyor işte
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Ne olmuş kız ben görmedim 
(6,047 puan) tarafından
Hande ercelin yeğeni Mavi kanser olmuş canım. Çok tatlı güzel bir çocuk çok paylasiliyordu her yerde ondan nazar diyor herkes
0 oy
tarafından
Kim gı ben görmedim ama nazar var kuzum 
(494 puan) tarafından
Hande Erçelin yigeni mavi de kansermis galiba bende net bilmiyorm ama  ondan bahsediyorlar
tarafından
Hadi ya ay dur bakam
0 oy
tarafından
İsim olayina inanmiyorum nazar olabilir fakat genetik olma ihtimali daha yuksek bence 
0 oy
tarafından
Kardsm nazardan ayni gün öldü ben inanıyorum ,ismde etkliycgni dusnmuyirm 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
İkinci soruyu bilmem ama nazar haktır peygamber efendimiz de bunun üzerinde durmuş deveyi kazana insanı kabre götürür demiş yani olabilir canım 
0 oy
(1,271 puan) tarafından

Eb küçük örneği oğlumda vereyim benim oğlum 14 aylık MAŞALLAH yapılı hereketli cenesi düşük gördüğüne aşık görmediğine bulaşık hiç bir şey bir gün ağlama krizine girdi bide gidip kendini duvarla petek arasına sokmaya çalışıyor döndü emeklerken yuz üstü düşmeye başladı gitti kafasını duvara vurmaya başladı  cocuk kesinlikle denge kuramıyor koltuklardan sağdan soldan tutunup evi talan eden bebek koltuktan bile kalkamiyor neyse bime gittim geldim hic bir şey yok bir ağlama başladı cocuk patlama derecesine geldi enistemin arkadaşi hoca var onu aradım 5 dkk bekle ara beni dedi 

VE BANA VERDİĞİ CEVAP OĞLUN NAZARDAN PATLAMAK ÜZERE DEDİ SAOLSUN BİRŞEYLER  YAPTI VE BENİM OGLUM KENDİNE GELDİ 

0 oy
(15,835 puan) tarafından
Isim için bişey diyemem ama nazar deveyi kazana insani mezara sokar o yüzden olabilir
0 oy
(362 puan) tarafından
Nazardan aylarca yatağa düştüm nazar haktır ve isimler kaderimizdir büyüklerin isimlerini falan koymak uygun değil bazı isimlerde taşıyamaz insan yavrumu çakmak gözlü diye sevdi kızlar yarım saat sonra gözüne kanguru sapı çarptı en ufak örnek asla internet e falan atmıyorum nazara gelmesin diye 
(485 puan) tarafından
Kanguru sapi derken canım
Valla konuyla alakası yok ama merak ettim inan :Ddd
(362 puan) tarafından
Bebek taşıma kangurusu varya kilitli onu çapraz takarken gözüne vurdu gözü şişti yavrumun
(485 puan) tarafından
Ay canım benim gecmis olsun benimde aklim normal kanguruya gitti hangi akla hizmetse artık gerçekten cok sıkıntı bu nazar kim iyi bakıyor kim kötü bilemiyosun
0 oy
(811 puan) tarafından
Nazar insani hasta edebilir. Bahsettiğiniz konuyu bilmiyorum ama haberim yok ondan bağımsız söylüyorum. Ikincisi isimler kaderi etkiler. O yüzden kötü bir şekilde veya zamansız ölen kişilerin isimlerini koymayı doğru bulmuyorum. Isim uzmanları da bu şekilde söylüyor. Hatta bununla ilgili sayısız örnek var.
0 oy
(7,532 puan) tarafından
Nazar yüzünden öyle şeyler yaşadımki inanmamam söz konusu olamaz evet nazar var negatif enerji kem göz var öyle insanlar kimsenin mutluluğunu çekemez artık güzel olan şeylerimi kimseye anlatmama kararı aldım inanın korunduğumu hissettim.
0 oy
(800 puan) tarafından
Tabikide etkiler isim özellikle onu anarak onun ismini çok isteyerek koyunca 

Mezarda yatanların yarısı nazardan ölmüştür ama bilmezler diye bi söz duymuştum

Ama ben daha çok isme yoruyorum.

Birde mavinin anneannesi hüsta olduğu  için kızlarının da taşıyıcı olduğu olabileceği çok yüksek ihtimaldi.

Mavide aynı şeklde hastalık nüksetmiş
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Bende nazardan çoooook müzdaribim çooook 

Devamlı okuyorum bu yüzden :(

0 oy
(48,481 puan) tarafından
benim yildizim alcak iki.insan icine cikayim hemen nazar oluyorum okuyunca aciliyorum surekli nazar degince agzimda nazar lafi oluyo 

nazar degmeyen insanlarda pek buna baglamiyo 

isim konusunda da sadece cevremizde yokki o isim herkesin kaderi kisiligi yaşamı ömrü farklidir ben buna inanıyorum 
0 oy
(7,641 puan) tarafından
İsim öyle mühim bir konu ki aslında. Ahirette sorulacak çünkü. Nazar ise bakış anlamındadır. İster iyi niyetli olsun ister kötü, her türlüsü zarar vermeye yeter bedenine, ruhuna, maddi olarak ya da manevi olarak. 
(7,641 puan) tarafından
Canım ya hayırlı akşamlar. Çok geç gördüm kusura bakma ❤️❤️
(7,641 puan) tarafından
Nasılsın?
(7,641 puan) tarafından
Yaa. İnci de el ayak hastalığından olmuş. Çok zor bir hafta geçiriyorum
(7,641 puan) tarafından
Antibiyotik ile bir de ateş düşürücü. Başka da bir şey yok. Çok zor canım ya. Bir de İncimin bademciğinde çok fazla. Yemesi filan kalmadı artık :(
(7,641 puan) tarafından
Başladı aslında ama gidemiyorum ki durum böyle olunca. Bir dakika ayrılmıyor benden
0 oy
(5,267 puan) tarafından
Nazara inanıyorum. Önceden zayıftım Bi ara kilo aldım düzeldim dayımın karısı gördü kilo almışsın iyi olmuşsun yüzün şişmiş bacakların şişmiş deyip durdu kadın bizide pek sevmez ama numaradan kilo aldığıma sevinmiş gibi yaptı. Akşam eve gittiğimde uyuyamadım kafam gözüm agrıdı sabaha kdar kafami kaldıramadım hiçbişeyim yoktu birden kötü oldum. Ondan sonra anladım yengemin nazarinin değdiğini 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 187 göst.
0 oy
10 cevap 194 göst.
5 Mart 2023 Aile kategorisinde Selincikkkkk (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 856 göst.
10 Mart 2022 Aile kategorisinde kbramm27 (374 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 209 göst.
26 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Edanurkpln (347 puan) tarafından soruldu