0 oy
967 göst.
Diğer kategorisinde (2,585 puan) tarafından
Kizlar oglum 9 aylik o karnimdayken her isimi yapardim ama dogduktan sonra hic bi sey yapamaz oldum halim cekildi sanki oglum bensiz durmuyo kaynanam desen temizlemez batitir esim sabah gider aksam gwlir su an evim pislik icinde napcami bilmiyorum annem gelirdi ama hergun cagiramam evide uzak yoruluyo bilmiyorum herkesde bi siy soluyo yok pasakliymisinda 13 haftalik hamileyim surekli uykum var mide bulantisi baş agrisi iştahsizlik çok agrima gidiyo temiz biriyimdir hatta aşiri temiz diyebilirim ama halsiklik beni bitirdi oglum bi yandan insanlar çok canimi yakiyo herkes iyi gun dostu gwlip yardim etseler bile sagda solda konusup qiybetimi yaparlar kendimi çok yalniz hissediyorum sanki bi tek ben boleymisim gibi siz duzeninizi nasil olusturdunuz kizlar ben beceremedim qaluba doktoruma solesem bole kan artiran enerji veren bi ilaç varmi hamileler icin beynim surekli iş yapiyo ama elim kolum sanki halsizlikten bayilcam surekli uyuyasim geliyo duzelmiycemmi ben ya oglumda huysuz dogdugundan beri benj bitirdi valla offff içim rahatladi o kadar dolmusumki kizlar cevap verilmese biley yazmak insana iyi geliyo 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Vlla 7 aylik hamilym karbuz gbi karnm var yapa bildgm yapıyorum ypmadgmida eşim yapıyor Allah razı olsun 
(2,585 puan) tarafından
Cnm benimde esim yapar hatta ben uyurum ogluma sabaha kadar o bakar aksam gelir gece bana çay demler yardim eder oglumu tutar ben rahatca is yapiyim diye ama erkek adam calisiyo elinden gelen o sorun bende ben hic isimi yapamiyirum oglum dursa butun gun calisir yaparim ama kaynnamla birlikte oturuyorum ablami cagirirdim o bakardi ben yapardim o zamanda ters ters bakiyolar istemiyolar sinirum tepeme cikiyo ne bilim nokcak benim bu halim
tarafından
Kaynan bakrsn canm cocga bakmiyormu
tarafından
kaynananda tutsun isin ucundan gelinsin diye evin hizmetcisi sen değilsin ya gezmeye gelince senden benden sağlıklı olurlar ev isine gelince yasli hasta olurlar
(2,585 puan) tarafından
Ben hastayim bakamuyorum diyo ancak oturup tv sryrediyo bos vakitlerindede evimi kirletiyo kendisi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bnde oyle 8 bucuk aylik kizim o uyuyunca silmw süpürme yapıyoduk yoksa zor valla
(2,585 puan) tarafından
Evet cnm uyuyunca yemek yapiyorum supur sil ama duzen yok oda çocuktan digil kaynanamlarin yuzunden gercekten Allah kaynanadan cekenlere sabir versin hepsi ayri bi tip benimkiler hem pasaklilar yanlarindan gecilmez o derece dilleride yilanin dilinden beter insan yipraniyo valla o perdeyi niye takdin su ortuyu niye ortdun insani cildirtirlar
0 oy
tarafından
Canim suan elinden bsy gelmez ki iyi kotu yapabildigini yap kalani dursun bosver yapcak bsy yok yani 
(2,585 puan) tarafından
Evet cnm aynen artik dogurmama yakin annemi cagircam temizliycez o zamana kadar idare etcem yoksa mumkun digil valla
0 oy
(343 puan) tarafından
Canım benim 2 küçük çocuğum var 30 haftalık ta gebeyim evimde mis gibi gelen gidenim de hiç bitmez Allah veriyor güç kuvvet :) 
(2,585 puan) tarafından
Öle cnm benim sorunum oglum diyil evet çok huysuz ama sadece oglum esim ben olsam hersey okadar guzel olurki kaynanam ve annesi sorun pasaklilar yikanmazlar kiyafet degismezler igneli konusup etrafi batirirlar bi siyde diyince biz hastayiz bahaneleri işte Allah islah etsin temizlik imandan gelir derler misafir gelcekmis gibi evini olum gelcekmis gibi kendini temiz tut derler bilmiyorum bunlar napcaklar
(343 puan) tarafından
Kaynanayla oturmak zor tabj
0 oy
tarafından
o etrafında laf edenlerle arana mesafe koy canim kizim 14 aylik hala düzen falan yok onun jzin verdigi sürece esim evdeyken yapmaya calisiyoruz olmuyor o düzen oturmuyor mana bulacak olan gelmesin evime
(2,585 puan) tarafından
Olmuyor cnm gercekten olmuyor eskiden cocugum var is yapamiyirum diyenlere icimden ne varki cocuk iste derdim ama ole digil oglum insani delirtir sadece bende duruyo işte sadece onla ilgileniyorum bazen keske kapi calsada biri gelse 1 saat baksa bu cocuga diyorum annem geliyo sagolsun oda olmasa napardim bilmiyorum
tarafından
ayndn bende biri severken oyalarkan bayagi is yapılıyor
0 oy
(2,241 puan) tarafından
canim kendini niye uzuyosun temizlik icin uzulurmu insan bebeklerine zarar kendine zarar. bak ben gunluk toplarim supururum ama iki haftada bir esim çocuğu alir iki saat disari cikarir komple tenizligimi yaparim yaparim heryeri herseyi duzeltirim sonra zaten hergun o kadar kirlenmiyo ustunkoru topladiginda bile temiz gorunuyo hergun yipratma kendini bir gun camasir dolap duzeni falan yapiyosan o baya gidiyo zaten ben biriktiririm camasirlari aksam atarim iki uc posta yikanir asarim oburr gun sirff utu falan ugrasirim bilmiyorum bana oyle daha kolay geliyo parca parca yapmakdansa yoksa hergun camasir utu temizlik falan gozunde buyudukce buyur 
(2,585 puan) tarafından
Temizlerim yaparim ben cnm kendi odam mis gibidir derli toplu ama salon mutfak dagitiyolar bi siyler yiyip dokuyolar kaynnamin annesi salonda oturur hep orayi o kirletir kaynanam olacak pasakli kadin mutfagi mahveder gidiyorum bakiyorum kendime yazik diyirum temuzlemiycem diyirum bu seferde olmuyo offf bilmiyorum herkes bi dertle ugrasiyo benimde derdim bu pasakli kaynanalarim
(2,241 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim sinir bozucu bisi heleki temiz bir insan icin. esin biraz citlatsin hani desin bu evin hali ney falan diye sende surekli topluyom dagiliyo dersin onlara laf cakarsin
(2,585 puan) tarafından
Esimde bende soluyoruz cnm bu sefer biz hastayiz bizi hor goruyodunuz falan triplere giriyolar insan kendini suclu hissediyo mecbur sabr etcem artik elden bisiy gelmez
0 oy
tarafından
yapmıyom. ben de hamileyim yapamıyom ve bu yüzden yapmıyom bu kadar basit. kim ne derse desin valla
(2,585 puan) tarafından
Ben uzuluyorum cnm kaynanam ve annesiyle birlikte yasiyirum Allahim ikiside ole pasakliki yikanmazlar duzenli off yaa saçmasapan bi hayatin içindeyim ben duzenli tertipli bi insanim her sey yerli yerinde olsun isterim kalkip temizlerum ablam gelir oglumu oynatir ben temizlerim 2 saat sonra yine ayni seyi yapiyolar sinirim bozuluyo eşimde bi diyemiyo pardon diyoda biz hastayiz diyolar biri basini tutuyo oburu tansiyonu cikiyo gelde çik işin icinden esimde sabrediyo bende
tarafından
ha siz aynı evdesiniz :/ o kötüymüş canım. ev ev üstüne olmuyor işte. odanı temiz tut gerisine ay karnım oh midem ay sancım de başım dönüyo de yat aşağı hamilesin☺️
(2,585 puan) tarafından
Ole yapcam diyorum bi yandanda sagdan soldan laf ediyolar insanda utaniyo temiz oldugum halde neden kirli desinler artik sabretcem mecbur baska carem yok
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Önce uyutup yapıyorum her isimi şuan 6 buçuk aylik yurutece koyup cektryom ewimi temizliyom ekine bi  oyuncak verip oyaliyom. Öyle yapıyorum. Mutfağı temzlerknde mama sandalyesine koyuyorum
(2,585 puan) tarafından
Benim oglum uyuyan bi cocukda digil mesela gece 1 bucukta falan uyur tabi uyumak denirse 20 kere uyanir sabahda yarim saat en fazla 1 bucuk saat uyur oda bir odayi anca temizlerim ama o uyudugu vakitdede yemey yapiyorum falan işte
0 oy
tarafından
Ben ağır olamayacak şekilde herşeyi düzenli yapıyorum cnm bide ara vermiyorum en çok 4gün arayla evi süpürüp siliyorum çok ağır işlerimide annem gelınce hemen yapıyor boyle boyle idare ediyorum Allahım başımdan eksik etmesin o olmasa halim yaman 
(2,585 puan) tarafından
Benimde annem gelir cnm hatta 3 gun once geldi camlarimi sildi kiyamiyo bana annelik işte bende ogluma kiyamiyorum onu aglarken birakib iş yapmaya gonlum el vermiyo
0 oy
(4,756 puan) tarafından
Nerde yaşıyon kız adres ver yardıma geleyim kıyamam canım benim 
(2,585 puan) tarafından
Ahh cnm ya keşke annem geliyo zaten ama hergun gelemiyo işte bende kendimi yalniz hisseduyorum uzuluyorum oglumda huysuz işlerimi kendim yapamiyirum kalkip yapmak istiyorum oglum durmuyo oglumun uyudugu zamanlar ben bitkin oluyirum bilmiyorum ne olcak bole
(4,756 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım benim
0 oy
tarafından
Canım bende 5 buçuk aylık hamileyim bünyem çok zayıf kansizlik vitamin eksikliği filan var hemen grip oluyorum her şeyden çok çabuk etkileniyorum ama halim olmadigi günlerde eşim sabah gidince kıyafet olsun sağ sol olsun dağınık yerleri toplarım varsa bulaşık yıkarım tuvaletimi banyomu yıkarım otururum halim olduğu zaman da süpürür siler toz alır yıkarım Ama halim olsa da olmasada evim dağınık olmaz bilmiyorum canım belki çocuk doğunca daha farklı olur ama şu an böyle 
(2,585 puan) tarafından
Çokk zor cnm çoçuk dogunca olmuyo karnimdayken sabah 8 kalkardum her isimi yapardim oglende uyurdum kendimede vakit ayirurdim ama olmuyo kazayla yenuden hamule kaldim sezeryen oldum ustelik daha toparlanamadan yeniden hamule kalmak vucudumun direnci kayboldu sanki
tarafından
Allah yardımcın olsun canım kimin ne dediğine bakma bu günlerde geçer çocukların iyi olsun yeter
(2,585 puan) tarafından
Çok sagol cnm dogru soluyosun
tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(118,484 puan) tarafından
Evde 8 kisiyiz gelen giden misafirler haric en kucuk gorumcem 5 yasinda heran heryerden oyuncak cikma ihtimali var gunde 16 saat hic oturmuyom diyebilirim :(( yemek camasir temizlik utu misafire ikram derken ayiptir soylemesi totom yatarken yer goruyo :(((
(2,585 puan) tarafından
Aynen cnm napicaz bilmuyorum kendime geldim kalktim salonumu topladim mutfagi esim gelsin ole toplarim diyidum kaynanam verdi cocugun eline kurabiyeyi hasta diye bi siyde soliyemiyirum simdi yine salonu temizle insanda enerjide birakmiyolarki hamileliktenmi bu insanlardanmi anlamadum
0 oy
tarafından

Hamileyim canım 15 haftalık olduk bugün bundan 2 hafta önce mutfak tadilatı yapıldı canım çıktı diyebilirim 5 yaşında oğlum var eşimin çocukları var kayınvaldemle bir binadayız herşeyimi yaptım ama sağ olsun kayınvaldem 2hafta boyunca yemeğimi yaptı kalk bi sirkelen 

Ben sabah uyanır uyanmaz çayımı koyarım 

Yataklarımı toplar tozu alırım 

Wcleri ilaçlarım kahvaltıyı hazırlar oğlumla kahvaltımızı yaparız sabahtan bütün işlerimi bitirirm çamaşır varsa çamaşırları katlarım düzenim aynı şekil yani hergün rutin işlerim :) 

Oğlanı okula götürüp geldikten sonra yemeğimi yaparım şuanda bütün işlerim bitmiş bir şekilde rahat bi şekilde oturuyorum yemeklerde hazır 

Hamileyim diye yan gelip yatamıyorum çünkü bana ihtiyacı olan bir evladım daha var eşimde çok yrdımcı olur çayımı yapar soframı toplar 

Hafta sonları oğlumu eşim yıkar ödevlerine yardım eder Allah razı olsun 

Ha bu arada öyle laf edenlere de yüz verme arana mesafe koy 

(2,585 puan) tarafından
Ben işte ole olamiyirum cnm mesela az once kurabiye var kalktim bu halimle salonu temizledim kaynanam geldi oglumun eline verdi kurabiyeyi verme diyorum bagiriyo işte bole herkes senin kaynanan gibi digil işte
tarafından
Haklısın canım ben kaynana konusun da şanslıyım :)
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Cnm benim evde kalabalık sabah temizlesem öğlen batar öğlen temizlesem akşam batar, supurgemi her gün çekerim yavaş yavaş tozumu alırım 2 günde bir, herkes evine gidince evimi toplarım yavaş yavaş iyle yatarım. Içim rahat etmiyor bnmde, bnm sol bacağım ağrıyor kramp var o çok zorluyor iş yapmamı :'( 

0 oy
tarafından
Sabah erken kalkıyor oğlum 7 de bnde onla kahvaltı ediyorm 11 e kdr evi temizliyorum sonra uyuyo .

Bnde yemeğimi yapıyorm.
(2,585 puan) tarafından
Ben hamileyim kanim az ve surekli uyku istegi geliyo 10 da kalkiyorum işte zaten temizlesemde 2 dakkaya batiriyolar kaynanalarim nebilim sabretmek gerek baska care yok
0 oy
(15,545 puan) tarafından
Benim kızım da 9 aylık bende başka kimse de durmaz 6 aylik da hamileyim sabah 7 de kalkarız biraz sağı solu toplarım eşim uyanana kadar sonra kahvaltı hazırlarım kızım bizimle kahvaltı yapar kahvaltıdan sonra uyuturum o uyurken işimi yaparım 2 3 gibi yemeğimi yapmaya başlarım 
(2,585 puan) tarafından
Cnm yalnizmi yasiyosunuz esinle benim tek derdim kaynanamlar çok pasaklilar yanlarindan gecilmez yikanmazlar ustelik dilleride zehir heryeri batiriar cocuk gibi bende oglum oluca yapamiyorum iste ama artik kendimi yipratmiycam kendi isimi yapcam defolsunlar insani insan gibi hissettirmiyolar valla
0 oy
tarafından
Canim bol bol dinlen vakit buldukca toparlarsin birak daginik kalsin,takma kafana. Benim kızım 5 bucuk aylik dogru düzgün uykusu yok. Vakit buldukca yapiyorum yoksa esim gelince o yapiyor. Bi de hamilesin hic halin olmaz. Zorlama kendini.
0 oy
tarafından
canim benim ki şöyle kizim gec uyuyor saat gece 2 gibi ben de haliyle o saatte uyuyorum sabah saat sekizde cocugu emziriyorum uyutuyorum tekrar ben de onunla birlikte uyuyorum 11 gibi uyanıyoruz önce kahvaltı yapıyorum ona da yulafli mama falan veriyorum oynuyorum onunla sonra çocuğun tekrar uykusu geliyor uyutuyorum mutfağı hallediyorum diger odalari balkonu wc banyo falan sonra uyanıyor karnını doyuruyorum alıyorum salona yurutecine bırakıp cizgi film açıyorum yatak odasini çamaşır falan varsa topluyorum katlıyorum ütü fazla birikmez kurudugu gibi utuleyince bi kac parça uzun sürmüyor ondan sonra yemegimi yapıyorum oturuyorum keyfimw bakıyorum bi de haftada iki defa makina atiyorum siliyorum toz aliyorum bu sayede günlük rutin temizligim uzun sürmüyor 
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Kaynanaya gore gelin hizmetci bu zihnyt bitmez yaa gebeyken riskim oldugundan annem bakti evde de esim yapti titz bi insandr oda kaynbbm kadin tutalm dedi kaynana ne gerek var dedi dr risk olsa da bebek yasr igneyi brk dedi cam mutfak dolabii tgardolp emzledm 1 seneye yakin kpli kaldi  bi hast deb gellnce temizledi zaten 1 gun once ben gunluk temzlgimi yaptm sonra dikisim kapnnca perdelerdi camdi duvarlardi kanpydi halilardi temzldm allh yardmcn olsun 
0 oy
tarafından
Valla canım ben 3 buçuk aylık oğlum var Allah'ın yedi yirmi dört saati ağlıyor bıkmışım artık ne iş ne yemek hiç bişey yapamıyorum ama gene de insanlar beni çok iyi anlıyor yani benim çevrem öyle bebek sonuçta ağlıyor yaoacak bişey yok bide hamilesin Allah yardım etsin o görgüsüz insanlarla da muhatap olma
(2,585 puan) tarafından
Aynen cnm Allah yardimcimiz olsun benimde oglum dogdugundan beri yapisti bana 9 aylik oldu bitmedi sadece ben kimsede durmuyo her Allahin gunu aglar emekler gecer dedik gecmedi oturur gecer gecmddi simdide yurusun gecer diyom onada inanmiyom artik
tarafından
Malesef geçmez benim umudum oğlumdan yana yok canım
(2,585 puan) tarafından
Aynen cnm zaten o geçse bile obur çocuk dogcak umrumda digil zaten ablami cagircam gelcek kalcak benle
tarafından
Çağır canım gelsin. Valla Allah bize sabır versin çocuklardan yana öyle zor ki Allah sabır versin
(2,585 puan) tarafından
Amin cnm gercekten zor annemin kiymetini simdi anliyorum
tarafından
Valla bende çok iyi anlıyorum annemi

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 422 göst.
7 Mart 2022 Diğer kategorisinde Dertli An_ne (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 667 göst.
29 Mart 2021 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 180 göst.
9 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Yekta.16 (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 281 göst.
1 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Yaprak.k (11,094 puan) tarafından soruldu

374,650 soru

11,205,939 cevap

34,507 kullanıcı

...