0 oy
267 göst.
Aile kategorisinde (50 puan) tarafından
Arkadaşlar 22+1 günlük hamileyim 23 yaşındayım ilk gebeliğim ben ikili üçlü test yapmadım hani bilmiyorum ne düşünürsünüz  ama dedim Allah korusun Bi engel varsa da asla aldırmam eşim de öyle dedi kıyamam dedim kaynanam sürekli bana diyor niye yapmadın engelli olursa kim bakar falan canımı çok sıkıyor aklımı karıştırıyor zaten Allahtan onunla oturmuyorum başka şehirdeyim eşim askeri personel pazartesi günü detaylı ultrason var ve bu şeytan gibi aklımı çekiliyor 

11 Cevaplar

0 oy
(2,054 puan) tarafından
Deseydin ki engelli  çıkarsa  ben bakacağım  tut ki test yanıldı  zehir olacak  bu kezde  hamileligin  üstelik  senin  doğurduğun çocuktan  ona  ne anası  var  babası  var  sert  uyarsaysaydin  bak  ağzını  açabiliyor mu dahada 
(50 puan) tarafından
Dedim zaten anne ben bakicam Allah nasıl nasip ettiyse dedim hanımefendin zoruna gidiyor
(2,054 puan) tarafından
Bırak gitsin hiç  umurunda olmasını
-Reklam-
0 oy
(2,170 puan) tarafından
O testlerin çoğu yanlış zaten, ablamın ilk kızına neler dediler sağlıklı doğdu. Şuan 11 yaşında, sınıf ve okul birincisi. Ama detaylı ultrasona gir, doğduktan sonra belki Allah korusun bir ameliyat durumu olursa ona hazırlıklı şekilde yaptırıyorlar doğumu. 
(50 puan) tarafından
Maşallah Allah bağışlasın aynen çok yanlış çıkan var detaylı ya giricem canım
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Guzelıkle anne sen bakmayacaksın yaa sıkma sen canını dıyıver kuzum. Engelli dıye evlada mı kıyılır. Onu gectim şimdi o kaynanan banyoda dusse kafasını vurup felc kalsa engelli oldu diye öldürmeyi kabul ediyorsa o zaman engelli evlada kıyılır
(50 puan) tarafından
Aynen çok doğru dedin canım işte bu çok değişik biri ya şeytan gibi yemin
0 oy
(189 puan) tarafından
Sizin fikriniz sizin kararınız asla bi şey diyemez. Bana gittiğim doktor bile eğer aldırmayı düşünmezsen hiç yapmayalım demişti. Ki kendisi profesördü. Bunlar anne babanın kararı. 
(50 puan) tarafından
Tabi canım benle eşim zaten dedik ne olursa olsun asla bebeğimize bakarız işte bu pislik ya düşünmüyor öyle Bi haftadır izindeyiz kafamı şişirdi
(189 puan) tarafından
İnsanın içi kötü olmaya görsün...
0 oy
(3,292 puan) tarafından
Çok bilmişlik yapmasın o kaynana sonuçta oda bir can birşey çıksa aldırmaz. Kim kiyabilir o cana

Benim ikili testim yüksek risk çıktı hiç takmadım şuan doğdu şükür hiç bir sıkıntısı yok ben o zaman bu bebeği aldırmaya karar verseydim ne olurdu o testlere fazla güven yok detaylı gününde gelmiş zaten stres yapma boşuna takma onun dediklerini de 
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Senin annen de yaptırmadan seni doğurmuş diyeceksin işte laf agzima gelir gelir geri gider böylelerine 
0 oy
(974 puan) tarafından
Bende senin gibi düşündüm üç çocuğuma da yaptırmadım çok şükür sağlıklı çocuklarım takılmayın kayınvalidenizde hamileliğin keyfini çıkarın Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Tövbe yarabbim tövbe ya. 
0 oy
(912 puan) tarafından
Dilleri kopasicalar 
0 oy
(402 puan) tarafından
Canım hatayı şurda yapıyoruz allah ne verirse kabulüm. Evet allahım ne verirse başımızın gözünün üstüne ama o emanete en güzel şekilde bakabilmek istiyorsak önce o testleri yaptırıcaz. Eğer bir sıkıntı varsada ona özel hastaneye gidicez araştırıcaz şimdiedn nasıl bir gelecek hazırlaya bilirim diye. En büyük hatamız bu bence allah verdi diyoruz. Ama bakıyorum down sendromlu çocuklara annesi araştırıp büyütanle diğeri aynı seviyeye bile gelemiyor. Korkmanın da mantığı yok ayrıntılı ultrasonda bir sey olursa söylerler zaten.
0 oy
tarafından
Doğup sonradan engelli olmayacağı ne malum derdim senin yerinde olsam. O testleri ben yaptırdım ama takıntılı olduğum için yani her şeyden emin olmak isterim ki bu testler sadece tanı testi ihtimal veriyor. 1/50, çok yüksek riskli çıkmasına rağmen sağlıklı olan bir sürü bebek var 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 366 göst.
10 Eylül 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 349 göst.
5 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 236 göst.
29 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 165 göst.