0 oy
266 göst.
Diğer kategorisinde (123 puan) tarafından
Kızlar doğumuma az kaldı mama alacağım bebeğime Aptamil almayı düşünüyorum sizin kullanıp memnun kaldığınız mamalar hangisi yazabilir misiniz

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hicbiri anne sutu :)))
tarafından
Yani ben mama cok kullandim hicbiri yaramadi cok hastalandi sutu olmazsa o ayri mesela zaten mecbur kullanicak hemmen konuyu baska yere cekmeyin ben iyiligi icin diyorum aptamil sma iyi
tarafından
Uyarı neden verilmiş anlamıyorum ama gerçekten anne sütü daha iyi arkadaş doğru söylemiş
Elbette sütünüz gelene kadar mama takviyesi verebilirsiniz
SMA Bebelac Aptamil gayet iyi
tarafından
Ay zaten iyiki bir uyari vermeyi ogrenmisler kuzum kotu bisey demedim hemmen islerine gelmedimmi uyari veriyorlar
tarafından
Boşver kuzum işsiz tayfa kesin
tarafından
Aynen canim
-Reklam-
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Kuzu kendi sütün yetecek doyuracak. Ekstra bir durum olmadığı sürece mama kullanmama gerek yokki
(123 puan) tarafından
Canım kızımda sütüm yoktu çok biberonda vermek istemedim kızım çok gelişmedi hep zayıf sonradan da biberon vermek istedim tutmadı bunda ikisini de vermek istiyorum
(4,651 puan) tarafından
Anladım kuzu ben sma ile başlamıştım sonra Aptamil de denedik sevdi bu ikisini içti şimdiye kadar
0 oy
(3,503 puan) tarafından
Şimdiden mamaya odaklanmani tavsiye etmem kesinlikle anne sütü önceliğin olsun 
(123 puan) tarafından
Canım kızımda öyleydim hep annne sütüne odaklandim ama sütüm hem az hem yaramadı çocuğuma kızım biberona da alışmadi sonra şuan hala süt içmiyor biberon tutmuyor inan çok kötü bir durum o yüzden bunda öyle yapmak istemiyorum ikisini de vermek istiyorum
(3,503 puan) tarafından
İnsallah çok zorluk çekmezsin ben mama sadece 1 defa denedim Aptamil o da kızım beğenmemişti sonra da zaten şükür ihtiyacim olmadı o yüzden mama konusunda bı fikir veremicem
0 oy
(2,844 puan) tarafından
Aptamil veya hipp bence 
(123 puan) tarafından
Aptamil vermeyi düşünüyorum cnm
0 oy
(1,995 puan) tarafından
hipp organic 

veya sma opti pro 

aptamilde çokk fazla şeker var 

çoğu bebeğe kusma vs yapabiliyor 
(123 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum canım hangisi iyi mesela aptamil comformil bilemem ne falan varmış hiçbirinin neye yaradığını bilmiyorum ben sadece düz aptamil Bebelac falan biliyorum o yanındakiler nedir
(1,995 puan) tarafından
comfort olan mamalar kabız ve kolik bebeklere
0 oy
(285 puan) tarafından
Bimin mamasını alıyorum bebevita hem uygun hem bebeğim iciyo severek
(123 puan) tarafından
Ablamda onu kullanıyor güzel dedi de ne bilim canım kafam karışik ya
(285 puan) tarafından
Canm valla gidip mamaya biton para vermeye gerek yok ben cevremdede gördüm memur kısmı hep bebevita aliyo bimden. Ben iki çocuğuma da aldm gayet iyi ve kaliteli
(796 puan) tarafından
ne kadar ki fiyati acaba mamanin
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Sma optipro kesinlikle 
(7,444 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım amin inşallah erkek bebekler daha farklı oluyor sanırım :))
(123 puan) tarafından
Bilmiyorum canım benimki de erkek şuan Rabbim bize bağışlasın inşallah
(7,444 puan) tarafından
Amin inşallah bende ikinci bebeğime hamileyim ve bir oğlum daha olcak inşallah :)
(123 puan) tarafından
Hayırlı olsun Canım sağ sağlim kucağımıza Almayı nasip etsin Allah
(7,444 puan) tarafından
Amin inşallah :)
0 oy
(2,800 puan) tarafından
Sma optipro kullanıyoruz memnunum ben. 
(123 puan) tarafından
Canım acaba aptamil mi daha iyi sma mi daha iyi
(2,800 puan) tarafından
Kuzu ben ilk aptamille başladım çok tatlıydı o. Ondan mıdır bilmem ama kustu bebeğim. Sonra hipp kullandım onu da içmek istemedi. Bizde sma optipro aldık onunla devam ettik. Bebekler bile ne içeceklerine kendileri karar veriyor:) İnşaAllah sütün olur da mama batağına düşmezsin aşırı pahalı malesef:)
(123 puan) tarafından
Bebeğimin canı sağolsun alsın babası canım ama işte interentte gaz yapmayan Aptamil comformil yazıyor
(2,800 puan) tarafından
Deneyerek bulacaksın canım bebeklerin sevdiklerini☺️
0 oy
(38 puan) tarafından
Aptamil mama tatlı olduğundan onu içen bebek anne sütünü almıyor o yüzden onu tavsiye etmiyorum sma kullanabilirsin anne sütü yanında öyle tadı yok çünkü 
(123 puan) tarafından
Gelişimi nasıl olur sma da kilo alımı falan
0 oy
(564 puan) tarafından
Bende oğlumu emziremedim emmedi daha doğrusu. Sma kullandık mama olarak. Her mama her çocuğa iyi gelmiyor canım aptamil biraz pahalı ve gaz yapabiliyor. Denersin iyi gelmezse mecbur değişirsin
(123 puan) tarafından
Sma nasıldı canım gaz falan yaptı mı çok kilo alımı nasıl oldu
(564 puan) tarafından
Gaz yapmadı kilo alımı normaldi. Emeklemeye başlayana kadar biraz tombikti emekleyince serpildi. Ama işte her bebek bir değil denemek lazım canım gaz mevzusu için
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Bebelac gold kullandim kizim tadini da seviyordum SMA inanilmaz kabiz yaptı canim.
(123 puan) tarafından
Aptamil nasıl acaba
(3,333 puan) tarafından
Ondan 1 paket kullandik baya sevmisti onu da
(123 puan) tarafından
Bence ben aptamil alayım
0 oy
(52 puan) tarafından
Evolvia ve Bebelac 
(123 puan) tarafından
Ben Aptamil ve sma arasında kaldım acaba hangisni alıp koysam çantaya
0 oy
tarafından
Canım önce okudum yazacaktım yeniden okudum ,daha dogmmams mama diye nedn sartldin kendini gümüş kapak al göğüs ucu yarası olmsn guzlce emzir 
(123 puan) tarafından
Canım göğüs ucu yarasi gibi sorunum yok sadece ikiisni de vermek istiyorum o yüzden
tarafından
Anlamdim cidden ama tercih meselsi bzm aylık mama gideri sadece 1500 lira
0 oy
(811 puan) tarafından
Ben mama almadan gittim. Sütüm olacak diye düşünüp gidin olmazsa mama her türlü alınır.
(123 puan) tarafından
Eşimde diyo boşuna çantaya koymaya gerek yok doğunca ben hemen gider alırım ama gece falan olursa doğum bulması biraz zor olur bide alınsa bile alınacak markaya karar vermek için sordum canım
(811 puan) tarafından
Aptamil önermişti bizim doktorumuz onu kullandik
0 oy
(1,848 puan) tarafından
Hastanede ilk gece sütüm hiç gelmemişti çocuk açlıktan çok ağlado hipp organic combiotic verdiler biz de onu aldık canım sonra bir kez aptamil aldım ama bebeğim sevmedi kustu ve gaz yaptı. Anne sütü alıyor şu an ama bazen sütüm çok az geliyor özellikle akşamüstleri günde 1 kez veriyorum hipp marka olandan
(123 puan) tarafından
Canım ben aptamil ve sma arasında kaldım hipp yazan çok olmadı acaba hangisini alsam
(1,848 puan) tarafından
Çevremde sma yı daha çok öneriyorlar canım sma deneyebilirsin ama her bebek kendine özel kuzum bi yakınında varsa küçük bir doz alıp kulllanabilirsin de
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Kız mama sormuş herkes kafasına göre yok iyi değil kendi sütünü ver demiş. Usttelik kadının 2. Çocuğu  ilkinde sütü gelmediği için başına gelmis bunda da sorup bilgi sahibi olmak istiyor gerçekten bazılarınin yorumu çok bilmisce kim ister kendi sütü yerine mama vermek herkes ister kendi sütünü vermeyi ama süt olmazsa ne yapsın tabiki mama vercek üstelik mamayı da bu kadar kötüleyeni anlamıyorum.. neyse canım şuan ezan okunuyor ezanın yüzü suyu hürmetine bol sütun olur mama da ilk Aptamil verdik benim bebeğim beni hiç emmedi Aptamil çok kilo yapıyor dedi Dr sma geçtik daha sonra malum fiyatlar ucunca BİM'in mamasını almaya başladık şuan 15 aylık biminkini kullanıyoruz . Ama geliştirme açısından ilk kullnacaksan Aptamil alabilirsin. Ha ben şuan bebivitadan da çok memnunum onuda belirteyim 
(123 puan) tarafından
Evet canım bende anlamıyorum bazılarını sanki anne sütünü kötüledim sanki hiç vermiycem dedim benim kızımda sütüm 1 haftada anca geldi hastanede ağlamaktan harap oldu üstelik sütüm geldikten sonra da hiçbir zaman öyle çok kaynayan çok sütü olan biri olmadım kızımda biberona alışmadi sonra bunda öyle olsun istemiyorum sonra her türlü alırsın diyorlar sonra alacağıma şimdi alıp çantama koyarım doğar doğmaz veririm çocuğum neden aç kalsın ki aptamil sizde işe yaradı mı canım iyi miydi o mu iyi sma mı iyi hangisini önerirsiniz
(2,972 puan) tarafından
Canım bence ilk Aptamil ile başla hani çocuğun kilosu azsa Aptamil daha çabuk toparlıyor sonra baktım çocuğun toparlandı kilosu uygun bir mamaya geçebilirsin
(123 puan) tarafından
Öyle yapayım canım
0 oy
(118 puan) tarafından
Bence sütun geliyorsa yetiyorsa hiç mama ve biberona alıştırma derim niye dersen benim sürüm az di diye mama vermek zorunda kaldım şuan da yetişmiyoruz manasına maddi imkanın varsa o ayrı
(123 puan) tarafından
Var canım imkanım çok şükür ben hem emizirip hem mama vericem Allah'ın izniyle siz hangi markayı kullandiniz
(118 puan) tarafından
Biz Aptamil kulandik bizde gaz yapmadı ve çok güzel kilo aldırdı biz burda 900grm Aptamil mamayı 220 TL ye alıyoruz ve 10 günde bi bitiyor
(123 puan) tarafından
Bende aptamil alayım o zman canım teşekkür ederim cevapların için
0 oy
tarafından
Altıncı aydan itibaren mama verdim Aptamil ve Bebelac en iyisi diğerleri kabızlık yaptı sma da kullandim onunda tadina bı baktım da pas gibiydi vermek istemedim.
(123 puan) tarafından
Evet ya mamaların hepsinde pas gibi koku var kızıma almıştım hepsinin tadı iğrenç
0 oy
(880 puan) tarafından
Aptamil kullandık 
(123 puan) tarafından
Memnun muydunuz canım gaz sorunu falan yaptı mı çok
(880 puan) tarafından
Hayır hiç gaz sorunu yaşamadık
0 oy
(482 puan) tarafından
Sma aptamil hipp... gerisi çöp.. 
(123 puan) tarafından
Bende sma ve Aptamil arasında kaldım canım