0 oy
780 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

O kadar sinir oluyorum ki bazen. Kızımın ilk yaş gününü kutlayacaz ailelerimizden çok uzaktayız o yüzden iki arkadaşımız ve eşi gelecekti sadece. Herşeyi eşimin çalışma sistemine göre ayarladık diğer arkadaşları da ona göre çalışıyordu herkes evdeydi bizim planımiza göre. Ama bir anda çalışma sistemi değişti eşim doğum günü akşamı çalışıyor izin verin dedi hayır demişler. Ertesi gün yapsak diğer arkadaşları çalıyor. Yani çok sinir oldum. İki gün öncesinin planını bile yapamıyoruz. İlk yaş günü olmasa belki bu kadar üzülmezdim :( heves etmiştik burada başka kimsemiz de Yok. Allah polis ve askerin yardımcısı olsun. Kendi çocuklarının doğum gününü bile rahat kutlayamiyorlar. :( 

16 Cevaplar

+1 oy
(48,086 puan) tarafından
asker polis denilince icim ciz ediyo bide burda boyle okudukca daha da kötü oluyorum sizin bile hakkiniz cok bizde biz rahat rahat yasiyorsak asker polis ve aileleri sayesinde 

kuzucugun iyi ki dogmus iyi ki var ❤️
(2,529 puan) tarafından
Allah razı olsun canım :) bizde artık eşimle kendimiz gündüz kutlayacaz öyle
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hep böyle olur zaten heves edilen hiç bisey güzel gitmez bende neye çok heveslensem sonu kötü biter benim babam da kaptandı ne hastayken yanımızdaydı ne doğum günün de insan alışıyor düşün dedem öldü denizdeydi açıkta gelmedi kendi 2 kardeşi öldü yine yurt dışındaydı açıkta inemedi gemiden gemi işi daha zor
(2,529 puan) tarafından
Hep heveste kalıyor ya ilk anneler günü ilk babalar günü doğum günlerimiz.. herşey de ayrıydık şimdi yine öyle olacak :(
tarafından
Alışıyorsun babam emekli olunca biz çok zorlanmıştık annem de yanlız kalmaya alışınca evde olması zor gelmişti ilk başlar çok zorluyor tek başına mücadele etmek zor o yüzden esim uzakta olsun istemedim hiç
(2,529 puan) tarafından
Hep ilkler ayrı olunca insanın canı sıkılıyor canim ya :(
tarafından
Bu bazilarinda geçerli değil inan ki . Bazıları neyi heves edip çok isterse şakır şakır en  güzel haliyle oluyor. Ben artk bişeye heveslenirken iki kere düşünüyorum . Yaşamaktan bıkmısim valla ben hah :)
0 oy
(4,648 puan) tarafından
Sağlık olsun da kuzu napcan. Ama işte insan heves ediyor ilk yaş günü birde.

Sen modunu düşürme yinede giydir kıyafetlerini fotoğraf çek.ailelerinizi görüntülü arayın
(2,529 puan) tarafından
Öyle yapıcam artık canım :(
0 oy
tarafından
Polis mı eşin yemın ederım aynısını ysadık, pazar gunu ızın ıstedı yok dedıler e baska turlu kımse gelemıyor en sonunda adamı ıkı gun ust yste gece calıstırdılar ki pazar dogum gunu yapabılelım, grubu degıstı, calısma arkadası degıstı altı ustu birgun ızın ıcın
(2,529 puan) tarafından
Evet canım polis. Çok zorluyorlar ya ne olur ki 1 gece idare etseniz. İsteseler yaparlar ama kimse de vicdan duygu yok artık
tarafından
Polıs benım eşim, aman polıse hangı ozel gun var ki bu da olsun gozunu seveyıö
(2,529 puan) tarafından
Evett canım bizim buraya yeni tayinimiz çıktı ve komiseri eşim hiç sevmedi çok gaddar diyo izin vermiyorlar zaten vicdansizlar
tarafından
Anam o komıserler hep boyle oluyo galıba
0 oy
(537 puan) tarafından
Kendi aranızda yapın ne olacak çocuk yeni yaşına girmemiş mi olacak o zaman 
(2,529 puan) tarafından
Yani o kadar yorum yapan var. Bir senin yorumun muhalefet. Bence otur bunu bı düşün.
(537 puan) tarafından
Ay gerçekten mi tamam ben bı düşüneyim şimdi
(3,973 puan) tarafından
Ya cnm ne olacak onemlı olan ailecek degılmı madem ayarlanmıyor esın sen cocugun bı pasta kesın yeter
(2,529 puan) tarafından
Yok kızdığım o değil arkadaşta sen gibi yorum yapsa tamam ama üslubu kötü
0 oy
(2,747 puan) tarafından
Aminnnnn Allah kolaylık versin... İnsan cidden heves ediyor. Bizde uzaktayız kimse yok. Allah'tan arkaşlarımız vs var ama ben şahsen ailelerimizi tercih ederdim. Kendi annemler eşimin ailesi ( ki o karda ailem)... Oğlumun en yakınlarıyla ilk yaşına girmesini isterdim :(
(2,747 puan) tarafından
Benim arkadaşımda ağrıya atandı. Kendi başına eşi ve çocuğuyla evi süsledi fotolar çekindi bi sürü anı kaldı. Önemli olan zaten güzel anılar. Bence o fikirde hoş
(2,529 puan) tarafından
Öyle yapicaz canım ama keske aynı gün yapabilseydim bir kaç gün sonra yapıcam mecburen:(
0 oy
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum eşimde askeri personeldi evimde bile kalamiyordum ne nisanlilik dönemi ne sevgililik dönemi hiçbirsey yaşamadık düşün düğün hazırlığı yapıyoruz adam ortada yok ne birlikte eşya almaya gidebildik ne gelinlik evlendik 2 gün sonra gel görev var demeye başladılar evlendik adam bir gitti 6 ay izin vermediler ayy çok berbat biseydi yaa Allah yardımcınız olsun 
(2,529 puan) tarafından
Malesef öyle canım bende hamileliğimi yalnız geçirdim bir gitti göreve aylarca gelmedi. Şimdi yine gidecek 3 4 ay yine yok çok zor :(
tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum sen osmaniyedeydin demi
(2,529 puan) tarafından
Tayinimiz çıktı canım. Sen nereden biliyorsun kız :)))
tarafından
Bir ara yorumlarda gördüm canım bide orada okudum o yüzden unutmamisim:)
(2,529 puan) tarafından
Haa evet hatırladım:) okudum diyince aklıma geldi
0 oy
(1,617 puan) tarafından
Yaa nice güzel yılları olsun inşallah bebeğinizin üzülmeyin bundan sonrakileri inşallah hep bir arada kutlarsiniz
(2,529 puan) tarafından
Çok sağol canım amiin inşallah beraber olur ♥️❤️
0 oy
(392 puan) tarafından
Bnmkide asker ben o yüzden kimseyi çağırmıcam kızım ben eşim tamam diğer türlü heves etcem o gelcek o gelemicek hayal kırıklığına uğramak istemiyorum 
(2,529 puan) tarafından
Çalışma sistemi başından beri belliydi kuzu. O yüzden ayarladık ettik ama bugün bir anda değişti sanki bize inat gibi ya
(392 puan) tarafından
Bizim hiç belli değil trafikci bide
0 oy
tarafından
Kübra kızlarımız aynı gün  doğumlu biliyorsun biz de aynı durumdayız biz de kutlayamıyoruz eşim görevde ben kendi memleketimde annemlerdeyim ama babası olmadan kutlamak istemiyorum geç olsun ama güzel olsun ona güzel bir anı kalsın hatırlamasa bile istiyorum. Sen de geç yaparsın ama yaparsın üzülme..
(2,529 puan) tarafından
Evet canım yeni geldik 2 ay oldu
tarafından
Bundan sonra sık sık görevler değişen çalışma saatleri bol ayrılıklar memleket yolculukları ay Allah yardımcınız olsun sizinde. Doğu görevi insanı yıpratıyor ama üzülmemeye çalışalım.
tarafından
Kübra bak geçen eşim ne dedi bana ilk görev yeri doğu olanlar 5 yıl görev yapıyormuş. Doğudan önce görev yapmışlar 4 yılmış görev süresi. İnşallah doğrudur
(2,529 puan) tarafından
Kuzu doğu ama Artvin sjsjsj yani sevinsem mı üzülsem mı belli değil ya. Hem doğu diye geldik terör tazminati bile yok. Nasıl doğu anlamadım anca ailemden 16 saat ayrıldım bide sürekli eşim görevde bana yarardan çok zararı oldu buranın inan ki
(2,529 puan) tarafından
Evet canım 6 yıl aslında buranın görevi ama 4 yıl yapicaz biz
0 oy
(12,500 puan) tarafından
Tam diyecektim kesin asker eşi 

Biz 2 sene yıllık izni kızımın doğum gününe göre ayarladık 
(2,529 puan) tarafından
Daha tayine yeni geldik izin istedi vermediler malesef bir anda çalışma sistemi değişti
0 oy
(1,373 puan) tarafından
Yorumları olunca çok üzüldüm gerçekten çok haklısın insan heves ediyor üzülüyor inşallah bir daha olmaz.dogum.gunlerinde özel günlerde esin yanında olur kuzum sıkma canını
(2,529 puan) tarafından
İnşallah canım artık eşimle gündüz kendi kendimize kutlayacaz
0 oy
(6,706 puan) tarafından
Cok heveslenince hep birşey olur zaten. Başka bir gün ayarlasaniz yada sadece kız kıza kutlayin.
(2,529 puan) tarafından
İlk yaş günü babası da görsün istedik canım kendi kendimize kutlayacaz artık gündüz
0 oy
(13,787 puan) tarafından

Evet malesef ise göre hareket ediyorsun üzülme birgün erken birgün geç artık napcan bizim de işimizin saati yok kotu yanı bir plan yapamıyorsun edemiyorsun;)

0 oy
(11,979 puan) tarafından
Çekirdek aile olarak kutla canım. Biz de gurbette kutlayacağız ama ben biz niye gurbetteyiz diye üzülmüyorum çekirdek aile olarak kutlamak daha güzel bir ay sonra ailemin yanına gittiğimde onlarla da bir pasta alıp fotoğraf çekeceğim tabi arkadaşlarınızda olsa idi iyiydi ama asker polis olunca çalışma saatleri çok sıkıntılı oluyor 
0 oy
(770 puan) tarafından
Bzimde polis ilk senemzde 7 ay evde yoktu ya :/

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,128 göst.
+1 oy
17 cevap 340 göst.
7 Eylül 2021 Diğer kategorisinde ikbal (48,086 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 398 göst.
0 oy