0 oy
275 göst.
Aile kategorisinde (63 puan) tarafından
Merhaba herkese, 

Yorumlarınıza ihtiyacım var. Eşim bir konu hakkında bana bir şey söyledi,  parasal mevzu.  Kimseye deme dedi. Ben bir anlık gafletle ablamlara ve anneme söyledim.  Onlardan sır çıkmaz tabii. Ileride soylersin demişti eşim ama kendimi nasıl tutamayıp söyledim bilmiyorum.  Eve geldiğimde eşim neler yaptınız diye sordu,  sonrasında bir sey dedin mi dedi konu hakkında. Yok demedim dedim. Yemin et dedi, vallahi dedim. Yalan yere yemin içtim.  Kendimi çok kötü hissediyorum. Yemin etmeseydim, bana çok kızacaktı.  Bir daha asla guvenmeyecekti. Yemin ederek de büyük günaha girdim

Yanlış yaptım ama kendimi tutamadım.  Siz ne düşünüyorsunuz? 

9 Cevaplar

0 oy
(6,669 puan) tarafından
Yanlışı yanlışla kapatma olmuş 
(63 puan) tarafından
Tam da öyle oldu. :(
-Reklam-
0 oy
(8,548 puan) tarafından
3 gün oruç tutmalısın.

Biz kadınların ağzında bakla ıslanmaazz☺
(8,548 puan) tarafından
O sır ney kız :D
(63 puan) tarafından
Söylemesi ayıp kayınpederim bize miras bıraktı,  kendisi hala hayatta, olaki vefat edersem ölmeden çocuklarıma kendim paylaştırayım dedi.
(7,121 puan) tarafından
Semra ya harikasın sen yakalamissin detayi
(8,548 puan) tarafından
Napim nehir agzımzda bisey durmaz ki :)

Hee anladm cnm. Ailen bilse ne olacakki söylemezlersee
(63 puan) tarafından
Yok söylemezler kimseye. Kayinvalidem 3 hafta önce vefat etmişti,  daha erken diye mi yoksa bilen olursa borç isterler diye mi ya da zengin bilinmek istemiyor diye mi bilmiyorum. Sorduğumda sen dedigimi yap demişti.  Ileride soylersin demişti.  Hâlbuki çok normal bir durum.
0 oy
(6,516 puan) tarafından

3 gün oruç tut derler bizim burda :D

(63 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumun için. Allah'ın izniyle tutacam.  Bunu bilmem iyi oldu ama yalan yere yemin içmenin yükü omuzlarımda hafifler mi bilmiyorum.  Çok pişmanım.
(6,516 puan) tarafından
Tövbe et canım korkma bı daha yalan yere yemin etmemeye çalış gerçekten çok ağır bir yük
0 oy
(1,995 puan) tarafından
kocanın kızması mı daha kötü yoksa yalan yere yemin etmek mi .. bi düşünseydin keşke
(63 puan) tarafından
Çok haklısın. Ilk defa yalan yere yemin içtim.  Zaten kendimi çok kötü hissediyorum. Yemin et deyince , bana asla güvenmez korkusuyla vallahi dedim. Çok pişmanım.
(1,995 puan) tarafından
Tövbe et canım Rabbim affetsin
biz kadınlar sevincimizi hemen paylaşıyoruz
bazen gerekmeyen kişilere de yani dost görünümlü fesat kıskançlara ..
0 oy
tarafından
Tövbe et canım

Bir daha da senden anlatilmasini istenmeyen şeyleri başkasına anlatma
(63 puan) tarafından
Tövbe ettim, bir daha bana güvenmez korkusuyla allahın adına yemin içtim.  Hâlbuki bu daha kötü yalan yere yemin içmem. Ilk defa böyle bir günah işledim.  Kendimi çok kötü hissediyorum. Yanlışı yanlışla kapatmışım.
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Eşim bana deme der ben demem ona deme deme derim anasına demiş ve bir köy duymuş olur hdhdhdhdh ...... Yalan yemin olmaz yapmayın ya yapmayin
(7,121 puan) tarafından
On gün boyunca tövbe edip on fakiri 3 öğün doyuracaksin gücün yetmiyorsa 3 kişiyi onada gücün yetmiyorsa 1 kişiyi onada gücün yatmiyorsa kuşlara yem vereceksin
(63 puan) tarafından
Bu dediklerini yapacam, çok teşekkür ederim.
(7,121 puan) tarafından
Hepsini yapma kız birini yap neye gücün yetiyorsa tövbe de bir dahada vallah deme :)
(63 puan) tarafından
Duruma göre bakacam insallah.  Tövbe ettim, oruç da tutacam.
(7,121 puan) tarafından
Balım oruç eğer on gün kimseyi doyuramayak durumun yoksa tutulur
0 oy
(143 puan) tarafından
Olanla bitene ne denir canım :) yapacak birşey yok. Ailenle herşeyi konusabilirsin tabi ama eşinde senin ailen bazı şeyler aranızda da kalabilir
(63 puan) tarafından
Haklısın, bir an gaflete düştüm de dedim.  Ailemden sır çıkmaz tabii ama adam bana şimdi sakın bahsetme, ilerde soylersin demişti. Tutamadım kendimi. Ilk kez yasadim boyle bir durumu.
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Şimdi git niyet et oruç tut abdest al namaz kıl töbe et Allah affetsin seni ne diyelim :) 
(63 puan) tarafından
Insallah inşallah yapacam. Çok teşekkür ederim.
0 oy
(7,641 puan) tarafından
Sen şimdi bunu buraya söyledin ya. Ben de artık sana güvenmem doğrusu. Bazen eşime sakın söyleme derim. Daha der demez k.aileye söylemiş olur. Güvenimi çok kırdı o yönden sır vermemeye çalışırım
(63 puan) tarafından
Ne diyeyeyim ki çok haklısın.  Bizim için güzel bir şey oldu parasal mevzu. Ileriki zamanda soylersin, şimdi sakın söyleme demişti. Ailemin de bizim için sevinmesini istedim.  Kendimi tutamadım. Çok pişmanım zaten nasıl oyle bir sey yaptim diye.
(7,641 puan) tarafından
Yani empati yapınca sen de anlarsın aslında. Bir daha olmayacağına dair bir şeyler söyle. O şekilde itiraf et bence. Üstüne bir de yalan söylemişsin.  Daha da kötü
(63 puan) tarafından
Yalan söylemedim,  söylediğim halde söylemedim deyip yemin içtim.  Söylediğim şey gerçek sadece söylememem gerekiyordu. Yalan yere yemin etmiş oldum ve çok pişmanım.  Cesaret edip itiraf ederim inşallah.  Bir daha bana asla güvenmez,  ilk defa böyle bir şey yaptim.
(7,641 puan) tarafından
İlk olduğu için güvenir inşaAllah ama bir daha yapmamaya çalış. Doğrusu ben hep diyorum mesela eşime söylemeyeceğim diye. Yine de işte insan eşini silip atamıyor çok büyük bir durum olmadığı sürece. Senin de öyle değildir inşaAllah. Üzme kendini;)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 1,035 göst.
18 Aralık 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Young¿Mom (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 89 göst.
6 Mart 2023 Diğer kategorisinde Anneymben (573 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 767 göst.
3 Aralık 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 373 göst.
15 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Pınar1348 (48 puan) tarafından soruldu

377,975 soru

11,313,390 cevap

34,748 kullanıcı