+2 oy
741 göst.
Diğer kategorisinde (3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
..................................??????

63 Cevaplar

+8 oy
(2,800 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Eskiden parayla saadet olmaz derlerdi. 

Şimdi parayla saadette oluyor, sağlık da oluyor, sevgi de oluyor. Kim ne derse desin. Geçim çok zor. 
(3,895 puan) tarafından
Evet yani biraz para ahlak huzur her şeyden az az gerekiyor.
(2,800 puan) tarafından
Öyle tabi canım hepsinden de olacak huzur için işte. İki gönül bir olunca samanlık seyran olmuyor artık. :))
(3,895 puan) tarafından
O devir eskidendi.
-Reklam-
+2 oy
(1,439 puan) tarafından
Zenginlikten ziyade baba gibi bir koca isterdim duygusal olarak böyle hissediyorum yani 
(1,168 puan) tarafından
Zengil bi yana eşine karşı daha çok ilgili bir eş isterdim
+2 oy
(649 puan) tarafından
Rabbim malın bile hayirlisini versin. Evet bizim imkanimiz çok kisitli ama etrafimda da durumu çok iyi yakınlarım var marka ayakkabilar bilmem kaç bin liralık eşarplar çantalar. Bir onlara bakiyorum bir bize tebessüm ediyorum. Çünkü o kadinlar sofraya çoğu akşam kocaları olmadan oturuyorlar. Ama biz  ortaya koyulan makarnayı bile gülüşerek kaşıklıyoruz. Şükür huzurumuza. Bir kez olsun eşimin gönlünü kırmadım. O bana der ki hanım sana kışlık alalim. Bende derim ki sen daha cok dısardasin once senin eksigini görelim.
(649 puan) tarafından
Onlar menfaat iliskisi ne yazik ki evlilik değil
(7,122 puan) tarafından
Aynen canım
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Tabii her seyin aşırısı zarar ama her şeyden biraz biraz olsa hiç fena olmaz mesela benim eşim özel sektörde senin dediğin gibi bazen işten dolayi gelemiyor biz tek sofraya oturuyoruz çok çalışıyor
ben yine çok şükrederim zaten hiçbir zaman fazlasinda gözüm olmadı.
(7,122 puan) tarafından
Misli öyle söylemek çok yanlış bence fazlasında gözüm yok diye o yüzden fazlası gelmiyor belkide Rabbim bol rızık ver kalbimdekini önüme helal şekilde ser sen verensin hazinen bol istiyorum helalinden demek daha doğru balım
(3,895 puan) tarafından
Inşallah.Ben çok çalışıyorum hakkımı yiyen çok oldu yine de helal lokma için cabaliyorum rabbim inşallah nasip etsin bnde çalışsam inşallah düzlüğe çıkacağız.
+1 oy
(2,132 puan) tarafından
Tabi ki kocamın zengin olmasını isterdim. Geçim derdi onu çok strese sokuyor, önce onun rahatı için sonra kendi rahatım için isterdim 
(3,895 puan) tarafından
Aynen burada bazi kadinlar abartılı tepki vermişler oysa şu zamanda zenginliğin bile degeri kalmadi para kuş olup uçuyor.
+1 oy
(1,505 puan) tarafından
Vala bacım her halimize binlerce kez şükürler olsun ama biraz da olacak be geçim derdi zor o nasıl olacak bu nasıl alınacak bu nasıl ödenecek insanı strese sokuyor Allahım az verip aratma cok verip azdirtma diye bir dua vardır tam o durum yani 
(3,895 puan) tarafından
Aynen canim asgari ucret aliyor hani ben evleneli 5 yildan fazla oldu onceden yine geciniyorduk şimdi çok zor eşim de cok takıyor.
+1 oy
tarafından
Çok zengin ama onun yerine bazı huyları değişsin isterdim ..
(3,895 puan) tarafından
Allah yardim cin olsun.
0 oy
(1,531 puan) tarafından
Kocamı parası için sevmedim fakir olsada evlenirdim herşey para değil
(3,895 puan) tarafından
Doğrudur.
(3,895 puan) tarafından
Bende kocami ahlakini falan maşallah seviyorum ama asgari ucret aliyor zor yani gecinmek o yüzden böyle aklıma geldi sordum.
0 oy
(8,539 puan) tarafından
Para ile saadet olmaz bacım.   
(3,895 puan) tarafından
Azıcık olsabile mi :)
0 oy
(7,816 puan) tarafından
Bu devirde para olmadan hiç bişey olmuyor malesef ben isterdim açıkçası 
(3,895 puan) tarafından
Yani.
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Eşimle nisanlandigimizda memur değildi böyle şeyleri onemsemem he bu devir zor mu evet zor tabi ama para için yuva kurulmaz 
(3,895 puan) tarafından
Devir zorluyor bacim.
0 oy
tarafından
Yemin ederim para da gözüm yok keşke azcık evine bağlı olsaydı özgüvenli bir adam olsaydı sürekli birilerine bağlı yaşamasaydı o yeterdi 
(3,895 puan) tarafından
Allah yardım cin olsun.
tarafından
Amin demekten başka elimden bisey gelmiyor
(134 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum
0 oy
(157 puan) tarafından
İnsan illa ki bir şeyden imtihan olacak dünya böyle. Tabi herkes rahat yaşamak ister ama daha ağır imtihanlar varken maddi imtihana şükretmek daha kolay. Rabbim dermansız dert vermesin inşallah:)
(3,895 puan) tarafından
Amin.Zor da olsa rabbim kaldıramayacağımiz güç vermezmiş sabrediyoruz. :)
0 oy
tarafından
Zengin olmasi iyi de jer zaman arkamda olan bj koca daha iyi olurdu.gozum kapali guvenebilecegim
(3,895 puan) tarafından
Allah yardim cin olsun.
0 oy
(1,271 puan) tarafından

RABBİM ÇOK VERİP AZDIRMASİN AZ VERİP ARATMASIN RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN EVDE AŞK SEVGİ SAYGI VARSA PARASIZLIK İNSANA KOYMUYOR <3 İYİKİ EŞİM RABBİMİN İZNİYLE EL ELE HERŞEYİ AŞIYORUZ 

(3,895 puan) tarafından
Sen çok aşıksın. :)
(1,271 puan) tarafından
Evet çok aşığım ve benim eşim sevgiyi fazlası ile hak ediyor
(3,895 puan) tarafından
Maşallah. :)
0 oy
tarafından
Herkesin görüşüne saygım sonsuz ama Eşimin zengin olmasını çok isterdim
(3,895 puan) tarafından
Aynen yaa :D :D bu utanılacak bir şey değil canım paragöz değiliz sonuçta.Millet hemen ayıplama gayretine giriyor.
tarafından
Aynen ne utanıcam ya 2 çocuk geçim kolay değil olaydı çok paramız her istedigimizi yapaydık valla millet ne paralar kazanıyo onlara helal zengin olmak bize haram mı
(3,895 puan) tarafından
Yani.
0 oy
tarafından
Kocamın zengin olmasını isterdim :) çok şükür geçiniyoruz ama daha iyi gecinmeyi de ister herkes :) 
(3,895 puan) tarafından
Haklisin. :)
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Eşimin maaşi şuan yaşadığımiz yere göre normal Allah'a şükür ama biraz daha durumun iyi olmasını isterdim açıkçası 
(3,895 puan) tarafından
Kim istemez ki.
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Sadece ev alacak kadar zengin olsa yeterdi kendi.evimiz çok şükür ama aile apartmanı kaynana alt katta burdan o kadar.cikmak istiyorum ki bu yeterdi 
(3,895 puan) tarafından
Ayni seyi düşünüyoruz bnde aile apartmanindayim sana katiliyorum.
(1,533 puan) tarafından
Demi canım valla hayattan zevk alamıyorum
0 oy
(2,660 puan) tarafından
Zenginlik beni gecindirsin muhtaç etmesin yoksa gönüldeki zenginliği anlayış huzur fedakarlık bunlar önemli biri cepte biri gonulde. Zengin olanlarda tatmin değiller dışardan göründüğü gibi olmuyor bence.

Eğer zenginliği kendinden birşey eksiltmediyse mutlu olur yine insan ama para çoğalıp insanlık bittiyse hiçbir hayır olmaz.
0 oy
(199 puan) tarafından
Zengin koca isterim karun kadar zengin. 
(3,895 puan) tarafından
O kadar degil şöyle 10 bin 15 bin maaş olsa fena olmaz.
(199 puan) tarafından
Amaaaann 15 binin adı var sadece
(3,895 puan) tarafından
:D :D

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 427 göst.
2 Şubat 2019 Diğer kategorisinde Beyza5 (4,995 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 729 göst.
14 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Memuranne& (1,794 puan) tarafından soruldu
0 oy