0 oy
298 göst.
Diğer kategorisinde (7,170 puan) tarafından

Firinda tavuk soslu malzemeli guzel bir tarif isdiorim usendigimden hep oylece tuzlayip patates kesip atiyordum deisik tadi guzel olan bir tarif yaptiginiz 

bide sey salata yapcam semizotu yollamis kaynanam yogirtlu onun tarifinide verirmisiniz farkli yaptiginiz varmi :)

10 Cevaplar

0 oy
(431 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
1 kaşık salça 1 kaşık yoğurt kekik pulbiber kararbiber bunları iyice çırparım sonra patates ve tavuğu icine atarım çok güzel olur ama biraz dinlenmesi lazım özellikle tavuk 5 6 saat durursa daha güzel oluyor
(431 puan) tarafından
Bide sıvı yağ ve tuz var tabi onlar klasik olduğu için yazmayı unutmuşum
(7,170 puan) tarafından
Senin tarifi yaptim asko bakalim nasil olcak:)
(7,170 puan) tarafından
Dinlendirmeyecem ama
(431 puan) tarafından
Dinledirmeyince sosun tadı tavuğa tam geçmiyo ama yinede güzel olur yedikten sonra yaz nasıl olduğunu :D
-Reklam-
0 oy
(7,223 puan) tarafından

Tavuk için bende beklim bende bugün onu yapcam:D

(7,223 puan) tarafından
İçine başka bişi koyimi askom biber patates filan :D
(7,223 puan) tarafından
Diyetini yesinler senin :D hahahah
(7,223 puan) tarafından
Tamam bebeyim gel sana da verim kız beraber yiyek :D ahahhah
(7,223 puan) tarafından
Ohhh senin menü daha iyiymiş kız :D
(7,170 puan) tarafından
Afiyet olsun kizlar:)
0 oy
(7,170 puan) tarafından
Elowwweeeeeeeee
0 oy
(6,172 puan) tarafından

Sevdiğin baharatlar salça siviyag ve biraz da yoğurt 3 kaşık filan kat karıştır tavukları sebzeleri at karıştır diz tepsiye imm:angel:

Sos yaptigin kabin içinde yarım çay bardağı da su dök çalkala tepsinin kenarından içine dök 

0 oy
tarafından
Knorun acılı baharatlı sosu var ben hep onunla yaparım tavuğu efsane okuyor tadı mutlaka dene 

Semiz otunu yıka doğra sarımsaklı yoğurtla karıştır işte bu kadar istersen üzerine yağ yakabilirsin naneli biberli ben yapmam pek yağlı sevmiyorum 
0 oy
tarafından
Tavuğu doğra fazla bütük olmasın but olursa çizikler at patates biber soğan domates 3 4 diş sarımsak bunlarıda doğra tavukla karıştır üstüne tuzunu yağını baharatlarını at güzelce harmanla en son salçalı su yapıp dök her yerine fırına sür çok lezzetli oluyor bu şekilde hemde bereketli

Semizotunuda doğrayıp sadece yoğurt ve tuzla karıştırıyorum ben istersen bir dişte sarımsak doğrayabilirsin bu kadar 

Afiyet olsuuunn :D
0 oy
(3,495 puan) tarafından
Soya sosu bal susam sarımsak karabiber tuz sıvıyağ ile sos yapıp butları içine atıp karıştır ver fırına 
0 oy
(80 puan) tarafından
3 kqsik yogurt 4 dis sarimsak 1 ck salca 1 ck kekik 1 ck pul biber 1ck kimyon 1 yk mayonez tavuk sosu icin patatese de sade kimyonla pulbiber atiyom
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Sarımsak 

Karabiber 

Tuz 

Yağ salça 

Kekik en önemlisi 

Köri 

Zerdeçal varsa 

Yoğurt çok az koyum karıştırıp buzdolabında dinlendiriyorum

Semizotunuda sarımsak yoğurt tuz koyup karıştırıp servis tabağına koyduktan sonra üzerine yağda pul biber cevjzin varsa  yakıp gezdirebilirsin 
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Tavuk ve patatesi biraz tavada mühürlerseniz daha lezzetli oluyor. Tuz k.biber k.biber kimyon atıyorum patates ve tavuğu mühürledikten sonra temsiye alınca bir kaseye biraz salça koyup üzerine de yağ ve su ekleyip malzemenin üzerine döküyorum mis gibi oluyor 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 176 göst.
24 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,740 puan) tarafından soruldu
+1 oy
27 cevap 923 göst.
0 oy
1 cevap 185 göst.
25 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,740 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 315 göst.
20 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,740 puan) tarafından soruldu

377,144 soru

11,286,980 cevap

34,694 kullanıcı

...