0 oy
161 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,464 puan) tarafından
Çok bunaldım ben. Kötü hissediyorum kendimi. Dünden beri meme reddi yaşıyoruz sütüm iyice azalmaya başladı. Daha 10 günlük ama memeyi almiycam diye ittiriyo beni. Avazı çıktığı kadar bagiriyo. Gören biri olsa dovmusler sanar o derece bağırıyor. Sagiyorum çok birşey de çıkmamaya başladı. Şunu ye süt yapar bunu ye süt yapar diye önüme koyuyolar başlıyorum ağlamaya. Kendimi yetersiz hissediyorum. Sanki annesi ben değilmişim gibi. Benim kucağıma gelince hem bağırıyor hem de tek benim kucağımda uyuyo. Bebeğim beni sevmiyo mu? Nerde yanlış yapıyorum anlamıyorum ki. Ne istediğini anlayamıyorum. Acikti mi altı mi kirlendi gazı mi var tam birşey yapmaya kalkcam alıyor kaynanam elimden sakinliyo ama sonra tekrar basliyo aglamaya. Gecenin bı vakti gelmiş başıma işte sütün yok 40a kadar dayansaydin bari falan diyo benim moralim iyice bozuluyo laf sokmaya gelmiş gecenin bı vakti sonra ağlayınca biri birşey mi dedi diyo ben istemez miyim bebeğimi emzirmek ama ne zaman teklif etsem daha çok bağırıyor napcagimi şaşırdım 

7 Cevaplar

+1 oy
(3,178 puan) tarafından
Lohusalık değrısyanı nasıl oluyor kız binen yaşamadım galiba bende doğum yaptım normal yardım edenim epek yoktu 
(974 puan) tarafından
Bacım bende üç çocuk doğurdum çok şükür öyle birşey yaşamadım
-Reklam-
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Senin gerginliğini hissediyor çocuk. Önce bi rahatla canım. Onun annesi sensin ve emin ol senden daha iyi kimse bakamaz. Kaynanan kaynanalık yapıyor söylememesi gereken şeyleri söylüyo. Yemekle süt olmaz bol su iç dinlen ve bi nefes al. Al bebeğini çık yürüyüş yap biraz. O seni istiyo senin kokunu istiyo. Memeyi de ver ama sakin ol istemeyebilir reddedebilir sen aman sütüm yok aman bitti yetemiyorum dersen kimse yetemez bebeğine. Kucağına al öp kokla tadını çıkar bu anlarının. Kaynanana cevap vermekten de çekinme. Susma susup içine atarsan tabi mutsuz olursun ve bunu da hisseder bebeğin. 
0 oy
(469 puan) tarafından
Sanki içimizde tutabiliyoruz 40a kadar dayansaydın nedir ya. Önüne her koyulan şeye kimyon dök öyle ye biraz bol dök gaz için. Sonra gün de bi fincan kimyon çayı iç iki çay kaşığı at bi su bardağı kadar suya sonra dök bardağa iç şeker falan koyma tadı kötü ama iç sen hepimiz içtik mecbur. Bebeğinin senin kokuna ihtiyacı var herkesi bi def et kontrolü eline al üst bölgeni aç atlet vs camasırını cıkar bebeğini kucağına al tensel temas yapın sakinleş gözlerini kapat bebeğini kokla bebeklerde boyun kısmı anneye mutluluk verir endorfin salgılamasına sebep olur.  O yüzden sık sık yavruna sarıl onu kokla. Süt yapar dedikleri ne mesela evet her şey yenir ama aşırıya kaçmadan ben çok seçici yedim içtim. Komposto yapsinlar sana. Meyve suyu kola asitli şeyler yeme Ben 8. Aydayım hâlâ kola içmedim canım cok cekse de. Yoğurt ye üstüne kimyon dök mesela. Bebeğini sık sık emzirmeyi dene sütün var. Süt hamileyken depolanmaya başlar. Emzirdikçe gelecek ucuna kadar. Sıcak duş al göğüslerin yumusasın sütün daha kolay gelir. Kimseyi dinleme takma. Sütüm yok sütüm kesildş dersen beynin bunu gerçek algılar üretimi durdurabilirsin bile nasıl hasta olucam diye diye hasta oluyoruz o hesap. Kimseyi dinleme umursama inan hepimiz yaşadık bu kaynana belasını. Geçiyor gidiyor sen güzel anlarını onlarla bulandırma. Eşin anlayışlı biriyse onunla konuş. Benim için kolay bir durum değil ilk defa yaşıyorum korkuyorum daha önce anne olanlar çok bilgiliymiş gibi yanlıs da olsa yap diyorlar ben çok bunalıyorum boğuluyorum evladıma yetemediğimi hissediyorum bu süreçte yanımda ol biraz bas basa kalmak istiyorum bebeğimle strese sokuyorlar sütüm etkileniyor falan dersin. 
(671 puan) tarafından
Ay şu yorumun alnı olsa da öpsem:) ağzına sağlık
(469 puan) tarafından
Teşekkür ederim canımsın ♡
0 oy
tarafından
Eğer kayinvalidenle yaşamıyorsan onu evden bir gönder bebeginle başbaşa kal. Eşin de çalışıyorsa ve izni varsa bir hafta on gün kadar yıllık izin alsın sana hem yardımcı hem destekçi olsun sonra da gerisi hallolur
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Bu lohusa depresyonu degil bacım. Gerizekalı kaynana depresyonu. 40.kadar dayanabılseydin miş lafa bak.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Canım illa anne olduğunu hissetmen için emmesi gerekmiyor sen sürekli emzir sağ yemene içmene devam et olmadı mamaya başlarsın sen önce kaynananı yolla evden onun baskısıda seni bu hale getiriyor bebeğinle bi baş başa kal gerekirse eşin destek olur sana bebğini emzir uyut koynunda geçecek bunlar hepimiz yaşadık bunları 
0 oy
(100 puan) tarafından
Evet canım lohusa dekorasyonu bebeğine daha alışamadın varlığına ve yanında sana güzel sözlerle destek olalmalari lazimkekn sinirini bozan insanların olması seni daha tedirgin ve asabi yapıyor inan geçiyor bu günler üzme kendini sabret lütfen ben herkes yanımda güzel davranirlarken bile öyleydim inan bana vitamin al kan değerlerine baktır benim değerlerim oynamıştı ondan olmuştu geçmezse kesin git ama geçecek bı zaman süre sonra dua et bol bol
(100 puan) tarafından
Canım bira aceleye geldi karmaşık yazmışım bu arada Allah hayırlı uzun ömürler nasip etsin bebeğine sanada çok geçmiş olsun

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 83 göst.
0 oy
16 cevap 487 göst.
1 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Askercocugum (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 130 göst.
16 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Sultantprk (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 201 göst.
20 Aralık 2023 Aile kategorisinde Achelia (11 puan) tarafından soruldu