0 oy
767 göst.
Aile kategorisinde (71 puan) tarafından
Kizlar 1.5 yaşında kızım bugün sağlık ocağına gittik böyle 77 cm kilo 10 ebe boyu eksik kilosu düşük dedi yarin  doktorasıra aldım bana fikir tavsiye verimisiniz böyle olunca gelişen varmi veya cokmu geri

32 Cevaplar

+1 oy
(546 puan) tarafından
Evet çünkü bebeler robot hepsi bir fabrikadan çıkma hepsinin kilosu boyu ayni olacam yoksa hatali deyip kenara ayırıyorlar.Tovbe estagfurullah ne sacma geliyo bana bunlar hic ciddiye alamiyorum su saglik ocaklarini baya gereksiz kuruluslar keske islerini gercekten duzgun yapabilseler...
(71 puan) tarafından
Öbür hemşire iyiydi bu nursuz yeni gelmiş
-Reklam-
0 oy
(7,241 puan) tarafından
Oğlum ocakta 3 yaşına girecek 12 kilo neresi zayıf çocuğun 
(7,241 puan) tarafından
Şöyle canım aslında 38 haftada doğdu tam ama prematüre diye geçti o yüzden benimde kafam karışıyor bu durumda

Yanlış anlicak bişey yok cnm bnm iki Dr gördü aslında normal dedi her ikiside birdaha götüreyim olması
(581 puan) tarafından
Yani bazen devlet hastanelerinde doktor başından salıyor bu ülkede ilgilenmiyor ya o yüzden sordum canim yoksa yapısal bişey tabiki önemli olan sağlıklı olması çok kilo da iyi değil
(7,241 puan) tarafından
Dediğim gibi canım kan değerleri iyi yemeside iyi ama neden kilo almıyor bilmiyorum inan
(581 puan) tarafından
Yeğenimde aynı bizden çok yiyor çocuk ama kilo alımı durdu 8 buçuk aylıktan beri . Ama coktaa hareketli hiç durmuyor belki ondan. Doktor çölyak hastalığından şüphelendi onda aile dostumuz bizim doktoru kaç kere kan alındı herseyine bakıldı temiz çıkıyor ama almıyor da. Aman sağlıklı olsunlar da önemli olan o zaten.
(7,241 puan) tarafından
Aynen sağlıklı Allah'a şükür fazla dert etmiyorum kiloyu
0 oy
(1,270 puan) tarafından
Zayıf olması gelişimin geri olmasını göstermiyor cnm sağlıklı mı ona bak. Davranışları uygun mu ayına ona bak.
(71 puan) tarafından
Çok üzülüyorum akıllı maşallah ne desem anlıyor konuşuyor
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bnm kızda 7800 boyuda 73,5 12 aylık doktor raporlu mama başladı üzülme canım
(71 puan) tarafından
Mama iyi geldimi canim
(7,768 puan) tarafından
Daha yeni alıcaz canım eczaneden dönüş bekliyoruz
(6,441 puan) tarafından
Herkes ebe ne bilir demiş ama canım onlar bi karta bakıp söylüyorlar oraya not alıyorlar hatta bizim ebede geçen baktı iyi dedi maşallah yani kafasından değilde yazılana göre söylüyor ama kilosu ve boyuda iyi sen yinede göster tabi yemesi içmesi nasıl yemek yiyor mu
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Kaç olmalıymış benimkide 11kilo
(71 puan) tarafından
Banada öyle geldi orda yaziyo baktım ideal 8.500 yazıyor bu 10 kg ama
(5,220 puan) tarafından
Yav hee de geç ozaman
(71 puan) tarafından
Güldürdün beni
(2,097 puan) tarafından
1.5 yaşın mi ideali 8.5 kilo? Nerde yazıyor bu bilgi? Ortalama 11 kilodur 1.5 yaşın ideal kilosu.
tarafından
Aynen. 1.5 yaşin ideal kilosu 8.5 olurmu kız iyimisin sen :))
0 oy
(7,835 puan) tarafından
Boyuna göre kilosu normal geldi bana yaa. Çok zayıfmi duruyor iştahı nasıl 
(71 puan) tarafından
Niyu normalinden 4 cm kısa iştahı çok iyi normal çok zayıf durmuyo
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Doğum kilosu ve boyu önemli ..
(71 puan) tarafından
48 noy 2750 kg doğumda canim
(1,082 puan) tarafından
Benim kziim 47 cm 2750 doğmuştu.suan 2 yaşında 10 kilo 80 cm. Gayet de iyi dediler. Çizgisinde ilerliyor. 5 yaşına kadar böyle gider 5 yaşından sonra genetige bağlı ilerler dedi doktorumuz .sizin bebeğiniz gayet iyi .
(1,082 puan) tarafından
Persentil tablosunda boyu kısa çıkmıyor en alt seviyeyle orta seviyesinin arasında .. siz takmayın anneleri hep böyle kuskulandiriyolar. Bu ay aldığı kilo belki boyuna gidecek nerden bilebiliriz ki ..
(71 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ilginiz için azda olsa içim rahatladı demek 5 yaşından sonra genetiği gidiyor
0 oy
tarafından
Ebe sacmalamis 3 uasindaki kizim yeni 13 kilo oldu
(71 puan) tarafından
Ya valla öyle moralim bozukki
(6,441 puan) tarafından
Aynen internette 3 yaş 14 yazıo yani benim kızımda 3 e girecek inşallah yemesi kesildi bu aralar
0 oy
(2,571 puan) tarafından
Ebe abartmış bence ya.Benim kızım Mart doğumlu.10 kilo.Daha dün doktordaydik bişey demedi
(71 puan) tarafından
Benim kızımda martta doğdu cnm 2021 demi
(2,571 puan) tarafından
Evet.20 sinde doğdu
(71 puan) tarafından
Benimde 22 si canim
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Abartmış bence bnm oğlum 18 aylık 76 santim 8 buçuk kg napalım öldürelim mi kendimizi elhamdülillah çok şükür sağlıklı daha ne isterim rabbimden raporlu mama bile başlattı uzman çocuk doktorumuz ama içmiyor içmiyor içmiyor daha ne yapabilirim yani yesin diye içsin diye döveyim mi bir şekilde büyüyecekler kafanıza takmayın gayet iyi maşallah kilosu persentil tablosuna bakarsanız bence normalin üzerinde olarak görürsünüz hatta Allah sağlık sihaat versin yeter
(71 puan) tarafından
Amin kuzum Allah razı olsun ya neler yapıyorum yiyor  iciyor ama olmayınca olmuyor
(1,465 puan) tarafından
Varsın sadece yesin içsin bnm oğlum şuan da 3 4 gündür ağzından parmak kadar lokma geçmiyor toplasan mamayı günde 2 kutu vermemiz gerekirken 1 kutu bile bitmiyor zorlayınca kusuyor oluruna bıraktım bizde kısayız zayıfız birazda genetik sanırım bilemeyiz belki bi anda uzayacak var öyle çocuklar bir anda uzayan toparlanan dediğim gibi sağlıklı olsunlar rabbim sağlık versin eli ayağı yerinde olsun sağlıklı olsun yeterli
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Kiloya değil de boya takılmış olabilir ebe. Kilosu iyi ama boyu biraz kısa olabilir bu da genetiktir. Şimdi de belli olmaz zaten ileride uzun olup olmayacağı 
(71 puan) tarafından
Ben uzunum babası uzun aslında doğru söylüyorsun ilerde gelişen birsuru cocuk var
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Kilosu normal aslında
(71 puan) tarafından
Boy :(
(5,491 puan) tarafından
Çok kısa değil kızım 21 aylık 84 cm
0 oy
(301 puan) tarafından
21 aylık 87 cm 12 kilo benimkide saglikli olsun yeterli kilo bu alınıp verilir boyu da uzar 
(71 puan) tarafından
İnşallah cnm
0 oy
tarafından
Benimki de bir kaç gün sonra bir yaşına girecek 8 kilo buna rağmen zayıf demediler bana sizinki abartmış 
(71 puan) tarafından
Bakıyorum cevaplara hep ayni
0 oy
(9,471 puan) tarafından
Ay ne abartmışlar benim çocuğum 18. Ay kontrolünde 75 cm çıktı bir kız için gayet normal 2 yaşında boy attı 87 cm oldu kilosu 11 biz napalom 
(71 puan) tarafından
Ya valla içim daraliyor
0 oy
(747 puan) tarafından
Neyine uzuldun anlamadim 2 yasinda kizim hatta 25 aylik 10 kilo 84 cm boyu var. Allah askina yapmayin ya bu saglik ocagindaki ebeler ztn her cocuga zauif diyorlar. 
(71 puan) tarafından
Acaba kendi çocukları nasil
0 oy
tarafından
Kızım 14 aylık şuan 9 kilo civarı boyuda en fazla 77 cmdir bayadır gitmiyoruz ama doktor bi sorun yok demişti bende dert ediyorum kendime hep 
0 oy
(7,900 puan) tarafından
Arkadaşımın kızı 5 yaşında 13 kilo yeğenim 2 buçuk yaşında 13 kilo
0 oy
(10,416 puan) tarafından
2 yaş oğlum 9 buçuk kiloydu yeni 10 olmuş neresi zayıf bu çocuğun 
0 oy
(1,116 puan) tarafından
Benim oğlumda 1,5 yaşında 79 cm 11 kilo ve bu ayki doktor kontrolümüzde doktor gelişimi iyi dedi herhangi bir sorun yoktu önemli olan çocuğunuzun persentıl aralığı içinde olması sağlıklı olmadı ve gelişimi 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 538 göst.
29 Nisan 2022 Diğer kategorisinde DeryaDenizz (1,015 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 122 göst.
10 Ocak 2024 Aile kategorisinde unzile98 (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 176 göst.
21 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ruveydacacan (801 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 94 göst.