0 oy
569 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bir tane köpeğimiz var 42 günlükken bize geldi eşim çok istiyordu aldık neyse ben de hamileyim 24 haftalık evin içinde peşimden ayrılmıyor iş yapamıyorum onun rutin bakımları ilgisi oyunu derken baya yoruluyorum eşimde güvenilir birine sahiplendirelim dedi ağlamaya başladım bu sefer de psikolojim alt üst oldu ne yapacağımı bilmiyorum hem yoruluyorum tahammülüm yok hem de yavruyken geldiği için de kıyamıyorum :(((

3 Cevaplar

+1 oy
(73 puan) tarafından

Canim ne istedigine sen karar vereceksin.sahiplendirdiginizde onunda psikolojisi bozulacak. Benim kedilerim var ve engelli biri gozunden biride bi bacagi yok.. bazen cok zor geliyo bakimi ama kucagima aldigimda bitiyo hepsi. Onlarda ayri bi evlat oluyor. Benim kayinvalidem falan istemiyor cocuk olcakmis gitsinmis onlar begenmeyen gelmesin dedim esimi cok ciddi uyardm benim meslegimde bu kimse hayatima karismasin dogumdan sonra isime doncem para kazaninca sokak hayvanina dokunuyo demez kimse evimdekiler mi batti dedim.. bu benim istegimdi uyguladm. Senin istegin neyse onu uygula derim.. 

(452 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Cnm bnm ne güzel bi davranış Allah senin givilerden razı olsun inşallah, bnde doktorum kedilerle yaşamanın beneğim için çok riskli olduğunu söylemesine rağmen hamileliğimin ilk 4 ayı beş tane kedi besliyordum evde temizliği yıkaması fln hepsiyle tek tek ilgileniyordum ama ev sahibinde uyarı geldi en fazla bir veya iki kedi besleyebilirsin yoksa çıkın evden dedi, eşimde beş kediyle kimse kabul etmez bizi dedi mecbur bende ağlaya ağlaya sahiplendirdim 4 tnesini bitanesini kendime bıraktım, oğlum üç aylık oldu artık kedi hala bizimle yqşıyor, vede oğlum Allaha şükür gayet sağlıklı
(73 puan) tarafından
Ayyy supersiniz yaa :)) cok uzuldum diger kedileriniz icin ama eminim guvenilir eldelerdir. Benim elimden o kadar cok geciyor ki bende mecbur sahiplendiriyorum saglikli olanlari.. sagliksiz olanlarida sagligina kavusturup sahiplendiriyorum. Ama engel durumu olunca iki tanesini sahiplendiremedik onlarla cok da mutluyuz. Ikiside yasina girdi. Varliklari yetiyor bize :) ve nasip olursa cocugumu da onlarla buyutmek istiyorum. Teknik bir bilgi vereyim size evcil hayvanla buyuyen cocuklarda psikolojik rahatsizliklar daha az goruluyor. O yuzden gonul rahatligiyla buyutun birlikte :)) tesekkurler size moral oldun bana aksam aksamm
(73 puan) tarafından
Bizde ev tutarken en bastan soyluyorum ben bakin benim meslegim bu yeri gelir eve is getiririm diye :)) o yuzden sikinti yasamadik hic cok sukurr..
tarafından
O kadar aradayım ki bi de köpeğimiz çok hareketli paçama yapışıyor bırakmıyor ısırıyor bacaklarım kollarım çiziklerle doldu veterinerin dediği her şeyi uyguluyorum ama bir sonuç vermiyor bir de husky cinsi inatçı baya bazen enerjim yetmiyor bırakmakta istemiyorum ama aşırı kararsizim
(452 puan) tarafından
Gizemdurmaz, ben kendimi bildiğim bileli kedi köpekle büyüdüm cnm hemde sokakta yaşayanlarla bazı insanlar işte bebek olan çocuk olan evde ****** olmamalı hastalık bulaşır tüy yutar fln diyolar ama bn ne bir hastalık kaptım nede başka bişey ne yalan söyliyim ellerimi bile yıkamazdım yemek yerken tam tersi bağışıklık sistemim dahada güçlü oldu. Bnde oğlumu hayvanlarla büyütmek ****** sevgisini oğluma aşılamak istiyorum.

Almanyada yaşıyorum cnm bn Kiraya çıkarken evcil hayvanım yoktu cnm kedimi sokaktan buldum terk edilmişti aldım ve sonra hamile kaldı kedim 4 yavrusu oldu bir yıl kdr baktım ama üst komşum şikayet etmiş ev sahibine sadece bir veya iki evcil hayvana izin verdiklerini bilmiodum zaten eşimde hep diodu bi gün şikayet gelicek die öylede oldu  :(
(73 puan) tarafından
Bir prens annesi kuzumm keske foto atilsada cocukluk fotolarimi atabilsemm. Bi fotoda kedi kucagimda bi fotoda basimin altinda bi fotoda ayagimda salliyorum.. kopek desen mahallenin kopegi dostumm hepsiyle bi pozum varr.. dedigin gibi bende kedi kopekle buyudum ve dogru duzgun grip bile olmam. Gebeligim bile o kadar rahat geciyor kiii.. disarda stres oluyorum evime gelip cocuklarimi kucakladim mi butun sikintim gidiyor.. senin benim gibi dusunen cok az kisi kaldi canim herkez bi karsi cikma uzak durma taraftari. Ama onlar dilsiz kullar bize muhtaclar merhametle yaklasmaktan hic birsey kaybedilmez. Allah oyle bi veriyo ki onlarin mukafatini yasayan bilir. Ben hic karsiliksiz seviyorum ama onume iyi birsey geldiginde onlar sayesinde oldugunu hemen anliyorum.. insallah bizim gibi dusunenler cogalirrr..
(73 puan) tarafından
Adacim bu konuyu veteriner hekimle degilde aslinda bi egitmenle cozebilirsin. Veteriner hekimler psikoloji almiyor cok. tibbi onlarin alani ama egitmenler direk psikolojik yonden calisiyor. Seninde durumun zor anlayabiliyorum seni kuzum Allah yardimcin olsun. Tanisam kopegini bir iki gun gecirsem yardmci olurdm ama burdan bisiler soylemem yanlis olur kisiligini analiz etmeden..
tarafından
Eşim geliyor biraz oynatıyor bitti tek başıma sorumluluğu ağır geliyor belki de bi de dediğim gibi paçamdan ayrılmıyor bazen odadan odaya geçemiyorum bahçe olsa biraz daha kolay olur ama evin içinde baya bi zor oluyor maalesef
tarafından
Nasil mutlu oldum okuyunca cok sukur sizler gibi insanlar var nasil seviniyorum Allah razi olsun. Ben de elimden geldigince destek vermeye calisiyorum. Daha dun haberlerde trafik lambasina yuva yapan kumrulari gunesten korumak icin bir vatandas semsiye monte etmis haberi izlerken gozlerim doldu umudum yeserdi.. İyi ki varsiniz.
(452 puan) tarafından
Gizem Durmaz, valla cnm bnde çok rahat geçirdim hamileliğimi, haklısın cnm biz yerdekilere merhamet etmeliyiz ki göktekilerde bize etsin :)
(73 puan) tarafından
Bol bol artalim insallah kizlarr evlatlarimizi da kendimiz gibi merhametli yetistirelim. Rabbim hayirli saglikli merhametli evlatlar nasip etsin bizlere insalllahhhh
(73 puan) tarafından
Adacim bence sende cok istemiyosun yada bikmissin gibi. Sizin icin en iyisi olan sahiplendirmek bence. Insallah yolu bahti acik olur iyi insanlara denk gelir. Uzuldum ama kaldiramicaksanda zorlamanin anlami yok. Esinle bolusebilseydin sorumlulugu daha rahat olurdu ama belli ki imkanin yok :(
(135 puan) tarafından
Benidme evlendikten sonra bi kedim oldu evlenmeden oncede annemde kedimiz vardi evlendim kedi sahiplendim sonra hamile kalinca herkes gonder bebege bisey olur faln dediler yuregim nasil acidi sahiplendirmek zorunda kaldim:(( ama hala ekslikligini hissediyorum.. bazen getirsemmi diyorum. Ssdece benim kedim cook kiskanc bebegide cok kiskanir diyorum suan yavru almak istiyorum bahcem var bahcede buyuteyim diyorum sizce bebege bisey olurmu 30 haftaligim hende dogduktan sonra bisey olurmu acaba? Kasimda dogumum olcak ins cokta buyumus olmaz kiskanmaz belki
(452 puan) tarafından
Bnm kedimde çok kıskançtır cnm, oğlum üç aylık oldu yanına sokulmuyor bile oğlmun, zaten fırsat buldukça kedimide sevip okşuyorum, tabii yinede oğlumla yalnız bıralmıyorum ne olur ne olmaz die. Ama sn daha iyi bilirsin cnm
(452 puan) tarafından
sadece oğlumu kokluyor bazen sonra yine geri çekiliyor hiç bşy yapmadan
(452 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Gizemdurmaz, inşallah cnm inşallah.
bnm eşim hiç ilgilenemiyordu ne bahçem var ne balkonum dışarıyada salmaya güvenemiyordum yavrularımı çünkü yaşadığım apartman işlek bir yol kenarı çok araba geçiyor, tüm gin evdeydiler hamile olmama rağmen doktorum kumlarına dokunma dediği halde  her gün kumlarını temizliodum üç günde birde değiştiriodum birde oraya buraya yapıolardı bazen kakalarını çişlerini ama ben usanmadan her gün bazen günde iki kez temizliodum, her birini tek tek yıkıodum her biriyle çocuğummuş gibi ilgileniodum hatta baya direndim vermek istemedim ama mecbur kaldım yoksa asla vermezdim cnm bazen aklıma geliyorlar oturup ağlıyorum acaba beni özlediler mi arkamdan ağladılar mı rahatlatı iyi mi die düşünmeden edwmiorum  :((
(73 puan) tarafından
Huzurummm canim valla keske gondermeseymisin kedini. Gebeligi birlikte gecirince alisiyorlar. Benim uc bacakli kedim bizi anne baba olarak goruyor(sebebi de bi ayagi parcalanmis ve sadece 160 gramdi onu buldugumuzda 4 gun sokakda parcali ayakla yasamis kemikleri disardaydi o yuzden pamuklara sardik :)) ve cok laftan anlayan bi kedi. Baba nerde dedigimde esime bakan bi kedi babaya saril op derim hemen kosar esime sarilip oper falan dusun oyle duskun bize goren hayret ediyor :) ilk gebe kaldim bana tavir aldi kucagima gelmezdi esim anne nerde oglum dedi mi yuzume bakmiyodu resmen 22 hafta olduk diyorum kardes geliyo oglumla buyutucez karnima surtunuyo hemen onun orda oldugunu biliyo:) tabi ben cok ustune dustum kiskancliktan kurtulmasi icin. Normalde yatakodama sokmam beyefendiyi yataga cagirir olmustum :)) atlatilabilir kiskanclik durumlari vahsi olmasin onemli olan o.. ve bence bi can sahiplenirsen emin ol bebeginin bagisikligida psikolojiside daha guclu olur..
(73 puan) tarafından
Bir prens annesi canim benim hic uzulme bence sen gerekeni layigiyla yapmissin ve zaten isteyerek vermemissin onlar hisseder emin ol. Bende valla tuvaletlerini falan temizliyorum bizimkiler kuma degil direk tuvalete yapiyorlar cok sukur o yonden sansliyim :)) ama tabi banyoyu gunde 3 defa yikadigimi biliyorum. Esimden Allah razi olsun sabah banyoyu yikamadan cikmaz evden 5 yillik evliyiz bugune kadar hic bi hayvanin sorumlulugu sirf benim uzerime yikmadi. Sabah kalkar mamalarini verir banyoyu yikar eve vileda yapar cikar. Gun ici sende aksam gene bende der. Bizimkiler de hep evdeydi simdi oturdugum ev musait cami acik birakiyorum disari cikmayida ogrendiler daha da rahatladim. Sokagin kopegine de ben bakiyorum onada ogutledm tanistirdim oda yavrm bizim kedilere bakiyor koruyor :)) gecen kavga etmis kedim bi baktim kopek eve kadar getirdi yuzume bakiyo sanki bu kavga etti getirdim der gibi :))
(73 puan) tarafından
Kizlar ne guzel bi muhabbet oldu bu ya sikintilardan arindik resmenn :) kendimize bi baslik acalim onun altina toplasalim bi araa :))
(452 puan) tarafından
Gizemdurmaz, insan sevince ne olursa olsun bakımı zor gelmiyor cnm, bn tüm hamileliğim boyunca kedimle yatıp kalktım belkide seninde dediğin gibi o yüzden alışmıştır, çünkü daha şimfiye kdr hiç oğluma zarar vermrye teşebbüs etmedi hatta geçen bi keresinde oğlumu emzirirken saçlarını koklayıp başıyla oğlumum başını okşadı bir kez, zamanla onlarda alışıyor ailenin yeni üyesine. Bazen oğlumla ilgilenmekten ona ilgi gösteremiyorum çok dolanıyor yanımda bnde ne zaman oğlum uyuyor alıyorum bir güzel Minnoşumuda seviyorum okşuyorum, elimden geldiği kdr onada zaman ayırmaya çalışıyorm cnm. Eşim bile okdr alışmış kii severken kızımm diye seviyor Minnoşu görğmcemde şaka yapıor kızınız var şimdi oğlanda oldu fln dior  :D
(452 puan) tarafından
valla cnm böyle insanlarla tanışınca çok mutlu oluyorum, hayvanları seveni bnde severim cnm.

Zaten annem hep  hayvanları sevmeyen insandan kork der. :)
(73 puan) tarafından
Anne cok dogru soyluyor kuzum gercekten hayvani sevmeyen insani da sevmiyor..
Benim esim tanistigimizda kedi sevmiyordu neden diye sordum bana yanasmiyorlar dedi sonra bir sokak kedisini cagirdim sevdim sende elini uzat sakince dokun dedm :) o gun bugundur hic kedimiz kopegimiz eksik olmadi. Evlendik bana ilk hediyesi yavru bi kediydi. Simdi de babacim babacim diye dolaniyor evde :)) yemekleri bitince onlara mama alip gelmeden kendi yemek yemez mesela..
Kediler sosyal canlilar ya biraksan oglunu emin ol sen gelene kadar korur ben eminim..
(73 puan) tarafından
Bu arada biz kiz evlat bekliyoruz ve kucagima ne zaman bi kedi yada kopek cikip yatsa benim kizim hemen tekmelemeye basliyor :) onlara suan bile tepki vermesi bana kendimi cok iyi hissettiriyorr :))
tarafından
Ben de çok seviyorum bakımını da geçtim ısırıp paçama yapışmasını engelleyemiyorum bana zor gelen bu kaç gece bırakmaz diye tuvaletim geldiği halde sabaha kadar tuttuğumu hatırlamıyorum ilgilenip seviyorum da bağırınca daha da hırslanıyor diye yumuşak davranıyorum bu sefer de çok yüz buluyor bırakmak asla istemiyorum eşim verelim diyor bu sefer de vermiyorum karmaşık duygular
(73 puan) tarafından
Adacim kac aylik suan da ? Husky degil mi cinsi ?
tarafından
Aynen husky cinsi 4 aylık şu anda 2. Ayına kadar böyle değildi araştırdım veterinere sordum dis çıkarıyor doğal dedi bazen görmemezlikten gel filan dedi ısırınca da acıtıyor görmezden gelemiyorum oyuncak aldık diş kaşısın diye en fazla 1 dakika ilgileniyor sonra yine paça hırçın da yetiştirmedim kucağıma alıp severdim yani sakinken şu an mümkün bile değil bu sefer de ellerimi kollarımı ısırıyor
(452 puan) tarafından
Ada, cnm sakın bnm yazdıklarımı üstğne alma bn genel olarak konuşuyorm cnm çünkü bazı insanlar var hanii hayvanlrı eşya gibi görüyor bir veriyor bir başka alıyor blm ne yapıyor,

Cnm karar senin sn kendin daha iyi biliyorsun onu verince ne olacak, vermeyince ne olacak daha iyi biliosun cnm o yüzden bn sna ver yada verme diemem.
(73 puan) tarafından
Dislerini degistirene kadar bitmez o sikinti. Canini acitmayacak ama onu uyaracak bir sekilde bi gazeteyle seni her isirmaya kalktiginda kalcasina vur.. bir sure bunu uygulayabilirsen ve o seni her isirdiginda sende onu rahatsiz edecek birsey yaparsan yavas yavas oyuncaklarina yonelebilir. Husky cinsleri gec olgunlasir en fazla 5 ay daha bu sikintiyi yasarsin ama olgunlastiginda da tadindan yenmez :))
tarafından
Ay insallah o hallerini de görebilirim çok seviyorum sıpayı kıyamıyorum da :)
(73 puan) tarafından
Sabirla gorebilirsin :) cocuk gibiler malesef :))

Bir prensin annesiyle konusmalarimizida yanlis anlama sakin bizim kedi oldugu icin oyle dertlerimiz olmuyo :))
(135 puan) tarafından
Gizem durmaz biraz gec oldu ama yazayik dedim yinede:) maalesef cnm ya disardanda cok gonder ya bebege bisey olursa faln dediler mecburen gondemek zorund akaldim suan ordada cok mutluymus ama ben cuzuldum gobderdikten sonra. Bide benim kedimin asisi vs hic biseyi yoktu bu alacak olan kediyi bi arkadastan alicam kedisi dogum yapmis o yavrununda asisis yok ve qsi yaptiramiycam sence bisey olurmu? Yani yaptiramama nedenlerik var maalesef yaptiramiycam... benim gonderdkgim krdide su soruj vardi evik bahceli bahcede hic durmazdi iceri aldigim zamanda tuvaletini hic tutamaz hep kose bucaklara yapardir e hamilelikten sonra onu temixlemek bana daha zor grldi mecburen gonderdim bu keduyi ben bahcede uyutmaya nasil alistirabilirm gun icinde yine iceri girsin ciksin diyorum gece de bahcede uysun istiyorum. Bi kulube gibi bisey yapcaz ona buyuk kartonla kisinda odunluga sokcam o kartonu yagmursa vs de korunur. Ama nasil aliatirirm bi fikrim.yok
(73 puan) tarafından
Huzurumm canim orda mutluysa sende uzulme hic. Asi yaptirmama durumun ne bilmiyorum ama bebekle olacagi icin asilarinin olmasi gerekli. Bide disarda yasayacak her turlu hastaliga acik olacak bi rahatsizliga yakalanirsa asinin cok kati parayla tedavi ederler ki kaybetme ihtimalin de olabilir. Ic dis paraziti kendin alip uygulayabilirsin ki oda cok onemli bu paraziter diskidan bulasan doktorlarin bahsettigi hastalik o ic parazit yuzunden olmakta. Ic parazit hapi var 5 tl civari ama cok yavru bi kedi alirsan baska bi surup oneririm sana onu kullanirsin cunku yavru kedilere hap agir gelebiliyor yada dozajini ev ortaminda ayarlamak zor olabiliyor. Gerekli yardimi saglarim ben teknik anlamda ozeldende yazabilirsin canim.
(73 puan) tarafından
Bide tuvalet konusuna da bir kac gun gozlemlemen gerek evdeyken tuvalet hareketi yaparsa bahceye cikarirsan ikinci cikarmandan sonra kendi gider kuzum. Sana bir iki gun zorlugu olur bu isin o kadarr. Gece disari alistirmakda senin kararliligina bagli eger ki ilk geceden itibaren onu orda yatirirsan ve miyavlamalarina sabaha kadar tepki vermezsen alisir ama kiyamaz hemen tepki verirsen alismaz. Bu arada yavrulamis kediden alcaksan iki kardes almani oneririm sana zor gelmezse nedenide iki kardes uyuyup uyanirlar oynarlar falan senden sadece yemek beklerler :))
tarafından
Ben de yazayım bu arada köpeğimi sahiplendirmeyeceğim :) tatil için köpek oteline bıraktık eve gidene kadar ağladım hepten gitmesini kaldıramam sanırım yaramaz filan ama evin neşesi :) bizden ayrılırken bize doğru gelmeye çalışması aklıma geldikçe üzülüyorum ama geçici bir süre allahtan o da can yavru hem de kıyamam onu başkasına vermeyi göze alamam :)
(73 puan) tarafından
Cok sevindim adacimmm cok memnun oldum dogru karar vermissinnn insallah hic ayrilmazsinizzz :) evladinla bir mutlulukla saglikla buyusunlerrr insallahhhhh :))
(135 puan) tarafından
Asi yaptirmama durumum bi veterinere goturme vs imkanik yok. Ama senin dedigin gibi ilac varsa ben evde yapicaksam olur cnm.ozelden yazarims ana ilac ismini verirsen alirim. Iste o parazitten dolayi gonderdim.kedimi. onada yaptirmadim bana bisey olmadi ama bebege olcak diye korktum. Eger yine senin dediklerino yaptiramazsam sanirm alamiycam:(
(135 puan) tarafından
Evet o kararligi koymam lazim:) iki kardes almayo bende isterimde bakamam ya ondan almiycam bide bebis olcak ya 3 cuyle.ilgilenemem. 1 taneyel en azindan ilgilenirm 2 tane alip hic ilgilenememk daha kotu olur cunku onlarda bebek yavru gibi oluyo
-Reklam-
+1 oy
(137 puan) tarafından

Bizim evimizin bahçesi var 3 kedi iki köpeğimiz vardı kedimizin biri yavruladi üç tane yavrusu oldu oldumu bize altı kedi ogullarim sürekli oynuyor bahçeden gelmiyorlar alismisken gerçekten zor oluyor ben onları yavruyken getirmistim ellerimle beslemistim biberonla ister istemez bu parçan oluyor çocuklarıma arkadaşlar çok zor cnm ayrilmak

tarafından
Keşke bahçemiz olsa bizim de :( ama evde cidden çok çok zor oluyor kopamıyorum da bakamıyorum da :(
tarafından
Canım madem.hırçın ve inatçı bir köpek sahiplendirmen en iyisi olur ilerde bebeğe de yapışıp kalırsa zarar verebilir bılmıyorum ama kıskançlık yapabilir anlattığı na göre
0 oy
(545 puan) tarafından

Gecici bi sureligine sahiplendirme degilde bakimi.icin verebilirsiniz aslinda canim dogum.yaptiktan sonra geri alirsiniz kopegede yazik cunku alisti simdi.size o baska birine gidince nasil senin psikolojin bozuldu dusununce bile, onunkide bozulur uzulur depresyona girer hayvancik :( keske bole hissetceginizi onceden anlayabilseydiniz  kotu bi durum olmus gercekten 

tarafından
düzenlendi
Uysal olsa sıkıntı yok veterinere götürüyorum davranış bozukluğu için ne derlerse yapıyorum ama normal oyunun dışında ısırma eğilimi var bi de husky aşırı inatçı eşim işte oluyor bazen pacama bi yapışıyor ağlayasim geliyor sinirden odadan odaya geçemediğim zamanlar oluyor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 98 göst.
16 Nisan 2024 Aile kategorisinde Nunum1996.1996 (17 puan) tarafından soruldu
+1 oy
37 cevap 395 göst.
20 Haziran 2023 Diğer kategorisinde mvlude.97 (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 112 göst.
4 Haziran 2023 Aile kategorisinde Merve atabay (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.