0 oy
334 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde tarafından
Çok yakın bir arkadaşımın bugün nişan ve kınası yarında düğünü var ben kaç gündür bunu bekliyorum uzun süredir evdeyim çok daraldım bunaldım değişiklik olur hem diye. Dün eşimin dayısının oğlu vefat etti. Bugün defnedildi. Eşim cenaze varken gidilir mi dedi. Ama hazırlandığını bugunü beklediğimize biliyor. Bende tamam gitmeyeyim o zaman dedim haliyle biraz yüzüm düştü. Moralim bozuldu bişey demedim. Arkadaşımda mesaj attım gelemiyeceğim diye. Eşim aradı akşama hazırlan götüreyim diye bende dedim yok gitmeyeyim sana saygısızlık olur. Oda bugünü bekliyordun kafan dağılır dedi düşün ona göre karar ver ara beni diye bende kararsız kaldım bir yanım çok gitmek istiyor bir yanımda hiç istemiyor sizce gidilir mi gidilmez mi? 

31 Cevaplar

0 oy
(462 puan) tarafından
Allah günah yazmasın ben giderdim vallahi 
-Reklam-
0 oy
(3,817 puan) tarafından
ben asla gitmezdim canim ya , 
0 oy
(2,135 puan) tarafından
Ben gitmezdim sanırım.
0 oy
(10,742 puan) tarafından
Bende bilemedim vallaha. Esini sen tanırsın. Yarın bir gun kavganızda saygısızsın surat astın diye git dedim gibi kelimeler kullanır mı
0 oy
(692 puan) tarafından
Bende gitmezdim tamam benim cenazem değil ama eşimin hatri diye gitme bence canjm sonra ev görmeye gidersin 
0 oy
(119,002 puan) tarafından
ben gitmem icim kaldirmaz tanidigim insanlar aglarken oynamali yerde duramam
tarafından
Arkadaşıma geleceğim demiştim hediyem elbisem herşey hazır gitsem eşim üzgün gitmesem de içimde kalacak bende arada kaldım
(119,002 puan) tarafından
keyfi bi sebebten degil ama arkadasta olsa anlayisla karsilar cenaze bu donusu yok gidersen aile icindede tepki alirsin
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Lafini yapmayacaksa git canim oda arkadasin sonucta genc olumse cok kotu olmus basin sagolsun ama bir yandanda hayat devam ediyor malesef 
tarafından
20 yaşında motorsiklet kazası olmuş  Allah rahmet eylesin sağolun
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Ben giderdim sanırım eğer ki defnedilen eve baş sağlığına gitmeyceksek giderim en yakın arkadaşın sonuçta böyle bı gün sadece 1 kere var 
tarafından
Eşim dünden beri orada ben gitmedim çocuklar var diye
tarafından
şuan ısın rengı degıstı bak cocuklar var dıye oraya gitmiyorsun ama dugune gıdıceksın Esit davranmadıgın  ıcın dogru gelmedı gıtme fikri suan yoksa yorumum gıtmenden yanaydı
(5,108 puan) tarafından
Yağmura Katılıyorum
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Akraba eş dost seni gorecek kimse yoksa git gorun ortamda bulun ama yok gorurler laf soz ederler dersen hic bulaşma kafani da agritma bak benim ablamin eltisinin oglunun dugunu başladi  ertesi gunde gorumcelerinin k babasi öldu sabahina defnetmiş aksamina dugunde oturuyodu boyle bi ornekte var :)
tarafından
Akrabalardan n felan kimse yok
(2,687 puan) tarafından
Git ne olacak kocanin huyu iyi gun gelir lafini etmez dersen git gor
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Düğün de ölüm de bizim için gidilir
0 oy
tarafından
Ben giderdim eşim izin verirse 
0 oy
(8,958 puan) tarafından
Düğünde ölüm de insan için... Çok çok yakınınız de değilmiş ben olsam giderdim ama paylaşım yapmazdim. Yani dugundeyim bakın diye milletin gözüne sokmadiginiz sürece gidin.
tarafından
Yok sosyal medya kullanmıyorum öyle paylaşımlarda hiç sevmem
(8,958 puan) tarafından
O zaman git bence.
(7,768 puan) tarafından
Kız ne demek çokta yakın değil diye eşinin kuzeni bi nevi onunda kuzeni
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Ben gitmezdim canım 
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Gitmemen daha doğru bence 

Senin başına gelse Allah korusun eşin gitse içine oturmazmi benim oturur 
tarafından
Evet öyle düşününce gidesim gelmiyor ama bir yandanda yakın arkada şım gitmezsemde içimde kalacak
(4,986 puan) tarafından
Emin ol gidip geldikten sonrada keşke gitmeseydim diyceksin pişmanlık daha kötü
0 oy
(811 puan) tarafından
İki tarafta yakın olursa oynamazsin gider görünür gelirsin iki tarafa da ayıp olmaz 
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Ben eşimi gitmesi için zorlamadım.... Ama ben giderdim. Kimsenin yanında da gideceğim diye dillendirmezdim
tarafından
Eşim gelmeyecek zaten beni bırakıp alacak nişankına kadınlar arasında sadece
0 oy
(763 puan) tarafından
Gtmezdim ama çok yakınıda değilsede sadece kuzen i olarak kaldıysa giderdim kuzum araları nasıldı eşinle gitsem bile öyle çok bişey yapmazdım yüZüme gözüme 
tarafından
Öyle çok sıkı fıkı değillerde akrabası  işte ister istemez üzülüyor insan
(763 puan) tarafından
Hmm canım eşin git derse git yoksa gitme bu seferde biraz yanlış anlaşılabilir gibi geldi
0 oy
(8,595 puan) tarafından
Normalde gidilir yas 3gundur çünkü 3 günden fazla yas tutmak haramdir seninki dün vefat etmiş Allah rahmet eylesin en kötü söyle yaparsın gidersin 1 saat kalır arkadaşıni tebrik eder gelirsin hem eşine saygısızlık etmemiş olursun hemde senin kafan dağılır içinde kalmaz ama esin müsade ediyorsa tamamen kalirrsin ama yinede rızasını al esinin belki kafası dalgın olduğu için öyle söyleyebilir rızasını al ona göre ne istersen yap
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Eşinin dayısının oğlu gayet yakın bir akraba kesinlikle gitmezdim ben 
0 oy
tarafından
Tabıkı gideceksin senın ailenden kuzenin vefat etse esın planlarını erteler mı gıdıp dayınlarda mı oturur yooooo ıkısı de hak yapacak bısey yok cenaze de dugunde ınsanlae ıcın kalk git sacmalama

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 297 göst.
29 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 193 göst.
15 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Htcmrkc (70 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 161 göst.
7 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ayse22! (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 226 göst.