0 oy
593 göst.
Aile kategorisinde tarafından
3 senelik evliyim kızlar ailem beni kırk kanaat gelin etti bizim adetimizde damada damatlığı kız evi almaz eşimlerin adetlerine göre de damadın damatlığını kız evi alırmış dediğim gibi kırk kanaat gelin edildim ailem eşimin damatlığını almadı adetimizde olmadığı için eşim 3 senedir ne zaman düğün videomuzu izlesek bunu söyler kaynanam bana damatlık almadı diğer damadına alırsa bana da alması lazım der sürekli tek bana da değil başkalarının yanında da söyler bende dedim ki siz de benim sandığımı almadınız adetlerinde gelinin sandığını gelin alırmış sandığımı almadınız ödeştik dedim ama bir türlü vazgeçmiyor insanların içinde söylrmesi zoruma gidiyor siz eşinize damatlık aldınız mı? Bu konuda haksız mıyım 

71 Cevaplar

0 oy
(119,067 puan) tarafından
bizde ole bisi yok kiz almazdi
tarafından
Kız evi alırmış onlarda
-Reklam-
0 oy
(1,270 puan) tarafından
Evet ben aldım damatligi eşime. Bizde de öyle olur kız tarafı alır.
tarafından
Bizim adetimizde yok o yüzden almadık ama başa kalkmak da ayıp olmuyor mu
(6,441 puan) tarafından
Sizde olmayabilir ama benim annem ve kaynanam adet üzerine konuştular ona göre yaptılar biz aldık herşeyini onlarda adetinizde ne var dediler aldılar bizde yok deyip çekilmek pek doğru gelmiyor bana ay eşinde 3 sene geçmiş ne diye açıyor konusunu anlamadım
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Ben aldım ama eşimde. Benim herşeyimi aldı yani kaynanam çöp almadı kizinada aynısını yaparlar inşallah 
tarafından
Hayır sandığımı almadılar biz almayız kız evi alır dediler
0 oy
(67 puan) tarafından
Canım ben eşimin damatlığını kendim aldım oda aynı şekilde benim sandığı gelinliği vs her şeyi aldı biz düğünü kendimiz yapmıştık. Sen de herkesin içinde sandığı da siz almadınız diyebilirsin şakaya vurarak rencide etmeden
tarafından
Sandığımı almadılar ama ben hiçbir zaman lafını dahi etmedim
(67 puan) tarafından
Kendi ayıbı eğer bunca sene iflah olmadıysa sen de ayıbını ayıpla karşılık ver ben öyle yapardım
0 oy
(12,481 puan) tarafından
Öyle bişi yok bizde ama ayıp değil mi hala lafını ediyor altı üstü bir damatlık yani nedir 
tarafından
Evet benim de zoruma giden bu zaten belki almadık belki alamadık insanların içinde söylemesi zoruma gidiyor
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Evet oyle bi adet var ama biz almadik kbaba kendileri aldi hicte lafini etmedi sende dekiii neyse parasini verekte tek sus .... Uzuldugumu bile bile niye surekli diyorsun ki dee
0 oy
tarafından
Ne kadar ayıp ya oylr yada boyle esısın artık ne gerek var kı bır damatlıga mı kalmıs yazık cıdden
0 oy
tarafından
Kusura bakma da bu adam böyleydi neden evlendin
tarafından
Çok şükür hiçbir sorunumuz yok ama damatlık konusunu sürekli dile getiriyor
(48,467 puan) tarafından
nerden bilsin evlenince söyleyeceğini
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Valla benim babam annem ayrı annemle yaşıyordum eşime dedim benim bir çöpüm bile yok haberin olsun oda sorun değil demişti ceyzim bile yoktu yani sen düşün artık öyle evlendim 
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Biz aldık hangisini beğendi ise. 
0 oy
(582 puan) tarafından
Bu gibi konularda haklılık haksızlık kim ne almış çok önemli değil, yuvanızda mutlu olmaya bakın, ikiniz de kendinizce haklı olunca kim kazanıyor, kimse, ama ikiniz de kaybediyorsunuz. 
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Bizde de kız ailesi alır ya da parasını verir 

Eşinin sürekli söylemesi kendi densizligi geçmiş gitmiş işte 
0 oy
(1,084 puan) tarafından
Bizde de gelin tarafı alır. Ama ben almasaydim da eşim laf söyler miydi bilmiyorum. Söylerse onların da yapmadıklarını yüzüne vururdum:) altta kalamam . Evlenmek demek her iki aileyi vroca harca sokmak değildir ki . Anlayışlı olmak gerek. 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Nişan yüzüğü dışında birşey almadim eşime onlarda istemedi bizimde adetimizde yok öyle birşey kimse almıyor 
tarafından
Nişan yüzüğünü aldık üstüne düğünde kol saati taktı annemler bir damatlık için kalbimi kırıyor defalarca
(1,210 puan) tarafından
Ne gerek var yani seni kırmaya değer mi bir takıma mi muhtaç kendini küçük düşürüyor bence
0 oy
(1,802 puan) tarafından
Bizde adettir alınır ama lafını etmesi ayıp oluyor
0 oy
(693 puan) tarafından
Bende almıştım ama eşim illede sen al dememisti ben çalışıyorum birikimimde vardı istersen ben alıyım dedim gitttik beğendik aldik
tarafından
Şöyle söyleyeyim ben çalışmıyordum 4 çocuğu olan bir babanın kızıyım 3500 lira maaşla 6 ay içinde gelin etti babam beni bir çöpümü bile eksik etmeden tek almadığımız damatlık oldu şimdi kız kardeşim çalışıyor evleneceği zaman ben illa eşimin damatlığını almak iatiyorum derse karışmaya hakkımız var mı beni babam gelin etti ama kız kardeşim çeyizini kendi parasıyla düzüyor kendi kazandığıyla da eşine damatlık alırsa yapacak bir şey yok eşim bunu da sorun ediyor dedim kız çalışıyo kendisi alırsa karışamayız dedim olur mu öyle şey damatlık benimde hakkım diyor
(693 puan) tarafından
Kusura bakmasın da eşine laf düşmez burda kardeşin çalışıyorsa ne alırsa alır hep zaten öyle olur kuzum herşey tam olsada mutlaka eksik olan şeye yönelirler boşver üzülme ama eşine de karışmaya hakkın yok diyerekten haddini bildir yarin kardeşin ewlendiginde sorun cikartmasin yani
(1,248 puan) tarafından
Yani eşin gercekten saçmalamjs bende çalışırken aldım maasimla eşine ne
0 oy
(279 puan) tarafından
Ben aldım ama eşimin kredi kardiyla 8-)
0 oy
(12,504 puan) tarafından

Düğün yapmadııııııııııııııııııııık:angel:

0 oy
(4,146 puan) tarafından

Biz de de biz aldık eşime canım ben gelinliği falan her şeyi kiraladım beyimiz DS damattan aşağı olmaz dedi ordan beğendi o zaman aldık :)

0 oy
(1,257 puan) tarafından
Eveet biz aldık İki takım almıştık 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 1,643 göst.
11 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 212 göst.
0 oy
30 cevap 1,058 göst.
28 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Iyiniyetli (707 puan) tarafından soruldu