0 oy
691 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Daha 1 buçuk senelik evliyim. Yoruldum artık. Sakinleştirdikçe bağırarak konuşuyor. Çocuk ağlıyor. Farkında ama bağırıyor. Bazen kendimi bile kesmek geliyor aklımdan. Vara yoka bağırmasından. Bir gün çok nazik ertesi gün böyle bağırmalarından. Kendimi suçmaktan yoruldum. Artık beğenmiyorsun beni ikinci eş mi alıyorsan al diyecek radeye geldim. Yemin ederim ki bir an boşanmak bile geçti. Ama boşanırsam. Elalemin azından. Bir çocuğum var daha 4 aylık. Boşamak istemiyorum. Şeytanı sevindirmeyecem. Ama ne yapacam bilmiyorum.

18 Cevaplar

+1 oy
(12,561 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Boşanmak istemeyip ikinciyi al demek nasıl bir saçmalık beğenmiyorsan kapı orda diyeceksin eşsek gibi yola gelecek 
(7,036 puan) tarafından
Benimde aklıma ilk o geldi bosanmak yerine ikinci eşimi al diyeceksin saçmalama lütfen ve ikincisi bunu bilerek mi yapıyor yoksa farkında olmadan mi
-Reklam-
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım 
0 oy
tarafından
Sana mı bağırıyor canım Allah yardımcın olsun 
tarafından
Her şeyi annesinin kafası ile yapması bir dert. Birikim yapak bu annemde dursun demesi bir dert. Bana bağrıyor. Geliyor bekliyor sonra geri bağrıyor. Yatak odasına gidiyor. İçine cin girmiş gibi bekliyor. Ben bir cümle desem bir anda bağrıyor
tarafından
Ayyy deli mi ne psikolojisi bozuk resmen Allah sana sabır versin madem öyle evlenmeseydi birikimini yapıp anasına vereydi oturaydi anasinda
(13,825 puan) tarafından
Hiç ya o çocuğa yazik günah...normal değil belli
tarafından
Allah yardımcısı olsun inşallah
(13,825 puan) tarafından
Aminnnnn
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Boşana da bilirsiniz ama önce elalemi düşünmeyin kimse için yaşamıyorsunuz elalem her şey konuşur iyi ya da kötü. Rabbim yardımcınız olsun neye bağırıyor bilmiyorum ama bazı erkekler sesleri yüksek konuşur babam da öyle ama bemce en mükemmel baba bir dediğimizi ikilemedi. Siz de idare edin hem boşansanız bile bir başkası nasıl olacak belki daha kötüsü gelecek. İyi günlerini artıracak şeyler yapabilirsiniz size fazla fedakarlık yapmak düşüyor belli ki.
tarafından
Hayır dışarıya nezaketli sesi yükselmez.
tarafından
düzenlendi
Abim bile kocana iyi davran diyor. Bütün herşey benim yüzümden oluyor. Sanıyorlar. Ama gerçekten. Yoruldum
(2,537 puan) tarafından
Bazit erkekler öyle gerçekten dedem de dışarıda herkes melek sanıyor ama anneannem vaktinde çok çekmiş. Yaş aldıkça dedem de oturmuş çok iyi biri anneanneme de öyle
0 oy
(473 puan) tarafından
Bosanin demiyorum bilemem evliliğinizi eşinizin diger yönlerini ama kendimi kesecek noktaya geldim diyorsanız siz yoğun bir psikolojik şiddetin içindesiniz ve iyi değilsiniz.Seytani sevindirmek değildir boşanmak , bazı kangrenli bölümlerin vücuttan kesilip atılmasıdır , bazen bir kurtuluştur.Bak kendin diyorsun çocuğum çığlık atıyor diye , ona bunu yapmaya kimsenin hakkı yok.Yarin o çocuk büyüdüğünde her şeyin farkında olacak ve o ortamda büyümek onun kaderi mi yani ? Biraz akıllı ol , artık anne olmuşsun , sana bunu yapan , çocuğunu buna layık gören adam ya gidip tedavi olacak ya da yoluna bakacak .Kendini ve çocuğunu böyle bir muameleye layık görmemelisin.
tarafından
Bir an mutfaktan bıçağı aldım kendimi kesecektim. Tamam ben evin işini isteği gibi yapamıyor olabilirim. Ama ben yapmak dahi gelmiyor. Beğenilmeyecek. Yapsamda kapıdan girecek önce mutfağa girecek bakacak sonra başlıyacak sen söylesin sen pasaklısın. Sen böylesin
(473 puan) tarafından
Kaçıp kurtarabiliyorsan kendini ve çocuğunu kurtar , sen psikolog degilsin bu adam rahatsız , onu sen iyi edemezsin.Bir adam için kendini keseceksin de ne olacak , çocuğun o delilerin içinde büyüyecek.Kendine gel bence , ya kocan gitsin tedavi olsun ya da bırak arkadaşım , anan seni onun için mi dogurdu ? Sen bebeğini böyle bir ortamda büyütmek için mi dogurdun ? Kendine gel Allah aşkına.
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Senin postlarıni biliyorum. Bacım bence senin kocanin psikolojik sorunları var. Doktora gozukmeli. Bir insanın üstüne bu kadar gelinmez. Yani kimse kavga etmiyor mu herkesin kocası melake mi hayır ama yemek tuzlu salcali oldu diye yada ne bileyim yemek ısınmadi sofra kurulmadı muftak dağınık diye kimse daha yeni bebesi olan bir kadını azarlayip afedersin kpek muamelesi yapmaz. Bu adamın sorunları var bence.
tarafından
Yemin ederim yoruldum. Ben hiç bir şeyi dışarıya yansıtmak istemiyordum. Ama o kadar yanlız hissediyorum ki yoruldum.
(3,140 puan) tarafından
Durmadan aranızdaki sorunları halana kaynanana yetistiren adamdan ne beklersin. Kol kırılır yen içinde kalır böyle herşey ailelere soylenmez ne saçma. Allah yardımcın olsun
0 oy
(1,405 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ama şeytanın pek umrumda olmayacak bunu bil elalemin lafı sen den mi bebehindne mi. kıymetli bacım. konuşsunlar eziyete sırf başkaları için niye katlanasin
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun. Allah akıl fikir versin ıslah etsin ya.
0 oy
tarafından
O bu değilde ben o çocuğa çok üzüldüm piskolojisi bozuk galiba eşinin 
0 oy
(4,844 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Valla benim eşimde aynı aşırı sinirli bir insan,ve sıradan bir şeye bile bağırıyor haksız olsa bile ben de bağırıyorum bende sakin bir insan değilim sonuç apartmana rezil olduk kaç kez valla bende bıktım 
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Bu hikayede tek üzüldüğüm şey çocuk oldu. :( Sen sırf elalem için yaşıyorsun. Evladın 2. Planda ben çocuğa üzüldüm ne sana ne de eşine üzülmedim... İnşallah tez zamanda huzura erer eviniz. 

Bak sana ne anlatcam. Hatta burada post açmıştım.  Benim kuzenimin kocası aşırı zirzop bi adamdı ama neler nelerr.... kuzenim bi gün evinde bakara suresi dinlemiş. Son ses açmış bi yandan da evi temizlemiş. 1 2 3 derken kocası şu an dibinden ayrılmıyor. Hepimiz şok olduk. Müthiş bir şey bakara suresi kesin dinle. Sorunum yok elhamdülillah ama bende dinlicem huzurum artsın diye 
tarafından
Ben çocuğumu düşüyorum düşünmesen kaç kez kendimi boğardım. Hamile iken kendimi kaç kez geçti. Ben onun için yapmadım. Hadi boşandım. Nerde yaşıyacam. Ailem ile mi ? Bir zamana kadar gider. Gelir saten böyle idi saten diyecekler.
tarafından
Ben sadece o kadar cesur değilim
0 oy
(432 puan) tarafından
Önceki konularına baktımda bu adamla ömür geçermi tedavi ol desen ölse kabul etmez. Ayrıca boşanmak demek şeytanı sevindirmek demek değildir elalemde konuşursa konuşsun senin canından çocuğundan kıymetlimi yemişim elalemi. Bu adam değişmez bir laf vardır ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin. 
(3,024 puan) tarafından
Kız bende baktım resmen şok oldum bütün postlari  eşi ve kaynannasi. Resmen ruh hastası aileye denk geldi. Kız kendine yazık etme bu evde psikolojin bozulacak adam hiç normal değil
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Daha yolun başında bile değilsiniz bak 15 yılda neler yaşadım neler anlatsam hayatta inanmam dersin ancak hem 3 evladın olunca hemde gidecek bir kapın olamayınca çekiyosun işde sana gelince daha yenisiniz tek çocukla her yere sığarsın emin ol eşinle bu durumu güzel bir şekilde konuş derdini anlamaya çalış  rica et boşanma konusu açma biraz bekle düzenlemesi için onunla sohbetler et senin nasıl kırıldığını incindiğini eşine anlat bu durumun hem onu hemde seni çok yıprattığını ve çocuğun psikolojik olarak iyi olmadığını söyle biraz bunu yap bakdın ki olmuyor ozaman şapkanızı önünüze koyun kararınızı verin elalem ne der diye yaşama hayatı kendine odaklan çocuğun için iyi olan neyse onu yapmak zorundasın 

0 oy
(1,831 puan) tarafından
Milleti düşüneceğine o 4 aylık bebeyi düşün yazık değil mi öyle bir deliyle büyüyor
0 oy
(116 puan) tarafından
Evlilik kolay kurulmuyor canım bagiriyir diye boşanmak aklına gelmesin hemen bellimi adam  dertli sıkıntılı psikolojisi yerinde değil ..bağırıyor bu iyi değil ama elind eolan bişey değil anlık kaybediyor kendini sen istediğin kadar bağırma de o istediği kadar artık bagirmayacagim desin bossss önce onu bu sekild eofkelendirmeye bağırmaya iten şey ne onu bulmalısınız altta yatan bişey olmalı ... Bu arlaar eşlerin en büyük sıkıntısı zamlar ve geçim sikintisi belki size yetemiyor düşüncesiyle bile bu hale gelmiş olabikir ... Destek almayı kabul ettirmelisin
tarafından
Annesin sözüyle hareket ediyor. Biz birikim yapalım diyor. Anneme vereyim parayı diyor. Her seferinde kaynana gibi oda denetliyor. Yetmiyor gibi. Evine bir şey alırken bile annesine şunu aldım. Günde bu kadar bez bitti. Sinirlenip evin mutfağın fotoğrafını çekip anneme halama çekip. Atıyor. Eve gelmiyor. Geç geliyor. Annesinde yiyor. Ama benim karım evde tek demiyor. Birtek onun annesi çekti. Annem çekti. Annem çok çekti. Özür dile.
tarafından
Beni evde yapa yanlız koyuyor. Kimse yok vurda ailemden. Yanlızım bunu anlamıyor. Sadece annesinden alığı için hep özür diledim.  Ben hamile hamile evde tek bırakıyor.
tarafından
Sen pisin sen pasaklısın. Ben bir daha senin yemeğini yemiyecem. Dışarda nazik olup bana böyle bağırması. Elin kızları ile nazik nazik konuşup benim ağrıma gidecek şekilde konuşmaya hakkı varmı. Beni aileme rezil etmesinin anlamı varmı. Çocuk hasta iken bile üstüme gelmesi normal mi? Babam hapiste. Dertleniyorum. Neymiş. Kapıyı neden açmamışım. Sofra gelir gelmez yerde olacakmış. Gülerek kapıyı açıyorsun. Sen karılıktan anlamıyorsun.
(116 puan) tarafından
İşte sana özür dile dikyirsa eğer sen kendini biliyorsan haklı oldugunu biliyorsan asla özür dileme ama haksız oldugun bir durum varsa ve o soyeomeden özrünü dile .. narsist insan biri senin eşin belki ki bu şekilde dışarda dört dörtlük adam gibi görünüp evde eşine istediğini yaptıran kendinden başkasını düşünmeyen biri o zaman ... Onun aynısını sen ona yapacaksın senin gözünde onun bı değerinin kalmadığını hissedecek kaybetme korkusu yaşayacak adam ama bunu dilinle değil vücut dilinle gistereceksin bı anda değil yavaş yavaş yapacaksın bı amda yaparsan bu karımın hareketleri değil birinden destek alıyor diye düşünür ama dediğim gibi yavaştan yaparsan amaaaannn yemeği önüne koyuvereyim yesin uyusun sesi bana gelmesin umurunda degil ha var ha yok havası ortaya koyarsan adama biseyler uyanır .annesine verdi birikmden hicbahsetme kime veriyorsa versin senin ihtiyacın olduğu zaman da direk işte ben eşinin ve sen bana bakmak benim ihtiyaçlarını karsilama mecburiyetindesin diyeceksin temizlik konusuna gelirsen eşin fotoğraf çektiği zaman ters tepki verme aslaaaa aksine eşine gel bende poz vereyim dağınık halinle benide çek gönder de .. pis pasaklı olduğunu düşünen çayını bile içmeye gelmesin o zaman sen kimseye kendini ezdirme ben buyum kabulneden basın gözüm üstüne etmeyen kapımı calmasin çokta umurunda diyeceksin ev bu hep temiz olacak halı yok kirlenir dağılır toparlanır ....
0 oy
tarafından
Sakinlestirici kullansin. Kendi dahil kimseyi bu kadar hirpalamasina gerek yok.
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Yapma  gereken,bağırdığı zaman onu dinlememek ve ya ondan uzaklaşmak 

Demekki huyu bu
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Ruh hali bozuk mu acaba 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 44 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy