0 oy
338 göst.
Aile kategorisinde (870 puan) tarafından
Eşimin vefat eden babasının borcu yüzünden eşimin maaşına haciz ve bloke gelmişti ev kira bende o zaman işi bırakmıştım tam kira zamanı maaşını çekemedi çok afedersiniz ekmek alacak kadar paramız kalmıştı. Neyse eşim ailesini aradı durumu anlattı hepimizin maaşından kesinti oldu tamamına el koyamazlar diyip eşimi yalancı ilan ettiler bankadan evrak alıp göndermesine rağmen oralı bile olmadılar. Bende ablasını arayıp kalan borcu kardesler olarak paylaşıp ödeyelim maaşındaki bloke kalksın böyle kiramızı odeyemiyoruz dedim telefonumu satacaktim sen kim oluyorsun ***** ***** konuşuyorsun dedi eşimi de arayıp o kadın bidaha bizi aramasın demişler o olaydan sonra eşimle görüşmeyide kestiler hamileyim hayırlı olsun demek için bile eşimi aramadılar eşim çok üzülüyor sadece 1 ablasıyla görüşüyor ona da beni birdaha ararlarsa şöyle yaparım böyle yaparım diyor biliyorum ki kızgınlığı yalnız hissetmesinden dolayı bende çok üzülüyorum bu duruma 

5 Cevaplar

+1 oy
(473 puan) tarafından
Hiç karışma , sen zaten söyleyeceğini söylemişsin , kocan mantıklı biri ise bundan sonra kime nasıl davranacağına karar verir , neden böyle diyorum biliyor musun , yarın öbür gün çok iyi olurlar bütün suç sana kalır ...Hiç karışma ve onlar hakkında konuşma , kocan sana açılırsa o zaman dinleyip yorum yaparsın 
(870 puan) tarafından
Yok daha karışmam zaten bende görüşmek istemiyorum hicbiriyle ama en azından eşimle görüşsünler telefonda ablasıyla konusurken duyuyorum bağırarak beni aramasınlar diye bende diyorum seni aramıyorlar diye ofkelisin anlıyorum ama böyle kışkırtma benim seni doldurduğumu düşünüyorlar sen ara hal hatıllarını sor yine diyorum
(473 puan) tarafından
İyilik için de olsa karışma canım , bunu bilir bunu söylerim , onlar aile , sen el kizisin , malesef bu böyle , bir kaç zamana onlardan iyisi olmaz , sana kalır bütün her şey , ettiğin her lafı cımbızla çekip önüne sürerler .Bak ben sana olacakları söyleyeyim şimdiden , torun olunca bunlar birden torun aşığı olup duygu sömürüsü işine girecekler , eşinin de yumuşak karnına denk gelecek , can ciğer olacaklar.O nedenle adımlarını sağlam at , kendini zor durumda birakma , bırak kendileri halletsinler.
(870 puan) tarafından
Haklısın canım et tırnaktan ayrılmaz eninde sonunda görüşürler dediğin gibi ama çocuk benim diye de gereken ilgiyi şefkati göstereceklerini sanmıyorum 4 yıldan sonra ilk kez hamile kaldım aileside biliyor ona rağmen aramadılar bu zihniyette insanlarla ancak düğünde cenaze de biraraya gelirler diye düşünüyorum eşimle hiç ailesinden konuşmam sadece üzüntüsünün farkındayım haliyle canımız epey sıkılıyor teşekkür ederim yorumun icin
-Reklam-
0 oy
(775 puan) tarafından
Reddi miras yapsın eşin madem oyle
(870 puan) tarafından
Yok canim uzerine arsa vardi sattilar 40 bin tl aldı ordan kendi borcunu kapatmıştı o yüzden yapamıyor zaten süresi de geçti bddkye şikayet ettik maaş blokesini kaldırdılar ama o ay telefonumu satmıştım
(775 puan) tarafından
Kalan borç ne kadar ki 4o bini kabul ettiniz
(870 puan) tarafından
Eşim kendi borcunu kapattıktan sonra babasının borcu olduğu ortaya çıktı kalan borç 7-8 bin tl bişey kardeşler isteseler esimde dahil aralarında öderlerdi vicdansizlar işte biz uğraştık
0 oy
(3,561 puan) tarafından
Esinin maasina haciz gelemez miras vardir miras reddi yapabilirsiniz eger size kalan birsey yoksa bununla birlikte borctanda feragat etmis olursunuz 
0 oy
tarafından
Sen hiiiiccc karışma,onlar aile yarın barisirlar sen kötü olursun. Uzulmeyi de bırak ne üzülüyorsun Allah aşkına, bu durumda yapacağın tek şey eşine daha da destek olman, bırak sana daha çok bağlansın,

Valla bazen anlamıyorum sıkı fıkı olsalar şikayet ediliyor böyle olsa yine şikayet ediliyor hayret bişey 
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Oh valla iyi yolunu bulmuşlar bahaneyi de sen yapmışlar niye sen o evin adam i değil misin? Geline böyle el muamelesi yapanlardan zaten bi b.k olmaz bırak onlar kendisi halleder hiç üzülme 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 335 göst.
10 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 708 göst.
16 Ağustos 2018 Diğer kategorisinde ekin24 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 475 göst.
14 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Nrgz (769 puan) tarafından soruldu

374,651 soru

11,206,081 cevap