0 oy
349 göst.
Aile kategorisinde (487 puan) tarafından

Kizlar benim annem vefat etti.teyzm ve enistem allah razi olsun bana analik babalik etti diyebilirim. 2 yasinda kizim var .4 aylikta ikizlerim var . Kayinvalidem ile ayriyiz ama cok yakiniz .yakinda da ev yapilacak altli ustli oturucaz ( hiiic istemesemde) .kayinvalidemde iltihapli romatizma var  ve ekstra heeeep doktorlarda . Biseyi yok deseler bile hep doktora gider .hastalik hastaligida var .soylesen kabul etmez ama .birde titiz . Temizlik temizlik ..neyse cocuklar dogdu 40 ı cikmadan teyzm geldi yardıma.bana dediler gidelim gitmedim. Daha sonra baktim kayinvalidmden hayir yok gittim .2,5 ay durdum.evime geldim 2 haftadir sagolsun yinede hergun gelir kayinvalidem. Cocuklarimda duzenleri yok e egliyorlar, oyle cok uyuyan cocuk degil. Mama icmeyeni var , emmeleri sknti şu sira . Dun durmus bana diyor bana guvenmeyin.ben esinede dedim,kayinpederinede dedim.ben boyle olursa bakamam. Ben uyuyamiyorum.gunduz yoruluyorum, gece uykum yok .agrilarim oluyor. Evim kaliyor.temizleyemiyorum diye .ama hararetli dedi baya saydi saydi.zoruma gitti.evet hasta biliyorum ama buda boyle soylenmez mi .cok kirildim . Gelme o zman demek istedim . Yuzume vurur gibi yapti resme.Dursun dedim ben teyzesi gilde. Ne yani ben 3 cocukla ne kadar durabilirim ki .birde ana degil baba degil .yinede allah razi olsun bizi cekiyor adamlar .kayinvalidemse 2 hafta dayanamadi.esim diyor burda bizde kal onada yanasmiyor .birde aksam diyorki bakici bulmam lazim size , abimin kizlrindan biri okula gitmeyeni bulayim hic yoktan sallarlar cocugu.ben bunu duydum sinir oldum. Istemiyorum anne istemiyorum dedim . Sen basedemiyosun tek dedi oda biraz sinirle. Evime kismeyi almak istemiyorum ben bana sormadan ne bu hadsizlik .hemde bi kiz asla . Yardimci olacaksa kendi olsun olmayacaksa .oyle boyle ben halledicem .baska carem yok .kimse bakmak zorunda degil bununda farkindayim ama insanda kayinvalidesinden destek bekliyor.ben baska sehirdeyim kimsem yok .hiçkimseye gitmem.kafayi yemezsem iyi:) esimde sinirlendi bunlari duyunca. Ben soyleyeyim gelmesin o zman dedi.bende sen karisma birsey olursa tekrar ben soylerim dedim .kirilmasin diye yinede .ben mi alinganlik yapiyorum sorum bu .ccoook uzun oldu . Hakkınızı helal edin 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Aman boşver kız,  benim kaynamam yürüme mesafesi ile 10 dk lık yerde oturuyor bırak destek vermeyi torununu sevmeye gelmiyor 3 4 aydır görmüyor 
(487 puan) tarafından
Bizim aramiz iyi zaten belkide beklentiye girmemin sebebi o.birde cocuk yap cocuk yap diuen biriydi.gordk sonucu
tarafından
Bizim ortada bi sorun yokken böyle,  uzak olmaları daha iyi boşver
-Reklam-
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Inan bana orta yerinden çatlasan da çocuklarına yalnız bakmak en en en en güzeli uykusuz kal ac kal yorul ama sadece senin otoriten olsun senin düzenin olsun ne k.valide ne anne ne de bir başkası çocukların biraz daha büyüdüğünde bunu neden dedigimi çok daha iyi anlayacaksin") allah yokluklarini göstermesin ama yani olmuyor bir evde iki baş mümkün değil olmuyor 
(487 puan) tarafından
Zaten olmuyor evet ilk kizimda da yasadik ben sunu yapmayın desemde onlar yapti hep.cocuk anneyi dinlerken onlar izin vermiyordu .ama 3 cocukla cok zorlaniyorum.  Kizimda ilgi istiyor anneci oda . Keske muhtac olmasam cok zor
(4,426 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canım benimde aynı üç tane ")
0 oy
tarafından
Allah iyilerle karsılastırsın ne dıyıyım kuzum beklentin olmasın kendı basına bakmaya bır sekılde alıscaksın gibi bak 4 ay gecmıs bı sekılde ınsallah bu gunlerde gecer Allah can saglıgı versın sana da yavrularına da 
(487 puan) tarafından
Amin hepimizi insallah .aramiz iyi oldugu icin beklentim belkide birde yakiniz diye işe.esimde ailesinden kopamiyor cunku
tarafından
Haklısın yarın yasanacak aynı yerde oturuyorsunuz senden bakmanı isterler ama kım ne derse desın bıseyler karsılıklı bu hayatta o sana nasıl suan destek olmuyorsa sende o zaman aynını yaparsın cocukların yoruyor yaslandım artık agrıları oluyor ugrasamam bakamam der gecersın :D
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Canım Bak kadın zaten rahatsızmış bakıcı bulmakla en iyisi olacak sana 3 üde küçük zaten bebelerinin yanlız zorlanıyorsun diye demiş sana bunu evet uslup yanlış ancak senin için demiş bunu bana böyle dese hemen kabul ederdim valla bakıcı olayını 3 çabuk büyüten birisi olarak diyorum çok ama çok zor cidden 

(487 puan) tarafından
Benim zoruma giden de şu canim balkon temizlenecek diyor 1 günde temizliyor. Evim diyor kac gun diyor . Evini birak az .temizle ama eskisi gibi degil yani  bana millet diyor nasil kaynana o herseyi birakir insan canin onlar nasil bakmaz diye. Bakici icinse kendim birini getirmedigim surece istemem canim . Oda cok zor kimse yok . Zaten esimle vakit geciremiyoruz hic evde bir yabanci ile benim icin cok zor . Bir tataftan diyroum aglasinlar ama tek bakayim . Bilemiyorum
(2,702 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canım bakıcı konusuna gelince sabah gelir akşam gider yatılı ne işi var bakıcının tabi bunu en iyi sen bilirsin birde kaynanan takıntılı birisi onun için yapılacak bir şey yok diyebilirim
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Bakmak zorunda degil zaten bide bakici tutalim demis yani daha ne olsun
(487 puan) tarafından
Zorunda degil evet bunu bende diyorum cocugu yapaj biziz bakmaklada anne baba zorunlu.aramiz iyi kayinvalidemle .ve hep cocuk istiyorum diyende o .esim baglat cocuk olmasin dediginde hakkımı helal etmem szie diyende o .neden cocuk olsun oda erkek tabi .yani bunlari isteyende o .birazda beni anlasin istiyorum  . Istemekle olmuyor oyle uzaktan
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Büyük oğlum tam 3 yaşındaydı ikinci oğlum olduğun da 4 gün annem 1 gün kayınvaldem durdu sonra gittiler çok şükür ki hiç birine ihtiyaç duymadan kendim baktım çocuklarıma kayınvaldem karşı apartmanda annem de yürüme 15 dk mesafe araba ile 5 dk mesafe de oturuyor ben bu çocukları kimseye güvenip yapmadım kendim istediğim için yaptım yani yapmak istemeyen yapmıyor anne de olsa kayınvalde de olsa 
(487 puan) tarafından
Inanin 2 cocuk olsa amenna .ben ilk kizimi kendim baktim kimseye tamah etmedim .simdide etmem kimseye bakin demedim .ama insan bekliyor.2 yasinda kizim ilgi istiyor annede anne basimda.coo anneci. Ikizler oldugu icin zor zaten.bir tane olsa yine bakarim .kendime guveniyorum.ama 3 tane olunca inanin yasamauan bilemem.3 cocuga bakta degil mesele.ikiz ve bir tane daha cocuga bakmak
(12,852 puan) tarafından
Anlıyorum seni canım 8 aydır 2 saat deliksiz uyumadım insan bazen aile büyükleri gelsin biraz çocukla oynasın elinden tutup parka götürsün yürüyüşe çıkarsın istiyor ama işte yapmıyorlar
(487 puan) tarafından
Allah kolaylik versin sanada canim .Bizimde uyiyacagimiz kendimize zaman ayiracagimiz zaman gelir elbet . Aynen 2 yasindaki Kizimi biri disari cilarinca cok mutlu oluyorum.ilk olarak onun acisindam cnku cocukla oynayan yok parka goturen yok . Dışarı cikinca mutlu oluyor . Daha sonra tabiki bir eksikle cocuklarla daha iyo ilgileniyorum
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Çocuklar için istememeni anlıyorum Peki ev için bi yardımcı tutmazmisin en azından yükün hafifler
(487 puan) tarafından
Zor canim anca geçim oluyor bu devirde
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Canım benim de 5 buçuk ve 3 buçuk yaşında iki kızım var 6 aylık da oğlum var. Yıllardır gurbetteydik annemin yanına geldim eşim yok doğuda. Annemle evimiz 5 dk arıyorum gel diye gelemem işim var diyo evde yatiyo öz annem bakmiyo benim çocuklarıma düşün. Baksın da demiyorum da insan biraz yardımcı olur hani ben ayağında oğlumu sallıyorum kizlarimi da birini sağına birimi soluma alıp benim yatağımda hepimiz uyuyoruz gelmiyo yardıma. Sorsan anne. Herkes diyorki senin annen üvey mi niye hiç destek olmuyo sıkıntın olunca falan.
(487 puan) tarafından
Aynen canim biz bakmakla mukellefiz zaten ama insanda umuyor hani.bende oyle yapiyorum biri ayagima biri saga biri sola derken mecburen .teyzemle ayni sehirde olsaydik yardimci olurdu ama iste kayinvalide coo sey diyemiyorsun
(3,151 puan) tarafından
Aynen işte zor yani ama napalim. Bişey diyince hemen ben ucunuze de tek başıma baktım büyüttüm kimse yardım etmedi sende yap diyo bana. İnsan anne olan der yani ben zorluğunu çektim yazık kızım çekmesin yardım edeyim biraz ama isteeee. En güzeli beklentiye girmemek o yüzden naoalim canları sağolsun büyürler elbet ya :)
(487 puan) tarafından
Eskiler buyutmus amma salivererek büyütmüş  :)
(3,151 puan) tarafından
Aynen öyle valla eşimle kaynım arası tam 1 yaş eşimi babannesi büyütmüş 7 yaşına kadar dedesiyle onun ortasında yatiyomus. Köyde kapılarda büyümüş hep. Annesi bırakıp tarlaya gidermiş halası arada kollarmis dışarda içerde kendileri büyümüş öyle. Benim babam askerdi bende doğuda büyüdüm annem bizi cidden gurbette tek büyüttü senelrce ama kendi zorluk çekti diye bana da bunu yapmasi insafsızca bence ya. 5 sene sonraya isinlanmak istiyorum:)
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Bakıcı tut bence 
(487 puan) tarafından
ona imkan yok ,kayinvalideminde benden onay almadan birini evime getirmesine razi olamam
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kız bacım nasılda yazmışın destan gibi 

Allah kolaylık versin
(487 puan) tarafından
Destan gibi hayatim var cunku :)) sagolasin
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Bnmki el gibi gelir sever gider. Annem gelir her işimi yapar ama senin kaynana gibi söylenir bı daha yapamam edemem temizlikçi çağır bikmem ne diye :)
(487 puan) tarafından
Keske annem olsaydi da kahrinida cekseydim canim . Ama teyzmden allah razi olsun destek oldu ama farkli sehir olunca sknti işte. Ama annen oyle desede eninde sonunda el atar yine iyi ki var dua et
(1,103 puan) tarafından
Allah razı olsun canım annemin hakkını ödeyemem. Çok söylenir çok . Ama hakkını da yiyemem. Gebeliğim sonlarında erken doğum riskinden yatmam gerekiyordu. 1,5 ay evimin her işini yaptı çocuğuma da baktı. Doğumdan sonra da geldi temizledi gitti. Büyük kızımla ilgilendi hep. Halada ilgelenir. Kayınvalidem de komşu gibi gelir oturur kahvesini icer gider. Bı işin ucunu tutmaz. Bende onun evinde bı işin ucunu tutmam :)
(487 puan) tarafından
Bak işte annedir ne yapsa yeridir :) soylenir ama yinede destegi i esirgemez. Ama kayinvalide işte el bi bakima .torunuda olsa gelin olarak eliz .diyecek birsey bulamiyoruz
(1,103 puan) tarafından
Yuvama karışmasında el gibi gelsin gitsin
(487 puan) tarafından
Tabi en dogrusu bu
0 oy
(87 puan) tarafından
Benim ikizlerim 6 yaşında 6 aylikta kızım var dip dibeyiz ikizlerde hiç bakmak istemedi yardım etmedi ben tek başıma baktım. Ve sürekli hasta olan cocuklardi baya baya zorlandım eşimle baktık yeri geldi adam 2 saat uykuyla ise gitti yeri geldi ben 2 sattlik uykuyla gün geçirdim çok zordu.  Şimdi ki kızıma Allah razı olsun bakmak istyr kayınvalidem bırak bana işin olduğunda falan der.. zamla oturuyr taşlar 
(487 puan) tarafından
Bende kayinvalidemin hakkini odeyemem allah var simdi canim .ama bana boyle seyler soylemesi uzdu dün. Sinirli sinirli dedi.cocuklar yumuyor laf ediyor.cocuk bu yani ne yapabiliriz.sureklo uyumaz ya .eski devirde degil. Eskiden uyurdu cocuklae fslan filan . Yardim ediyor ama agzinda sureklo laf .insanij zorunada gidiyor .cocuk yapın derken iyi ama .
(87 puan) tarafından
Ooo biz neler duyduk neler ne laflar  kulağını tıka eğer tek bakamiyorsa. Mecbur ama bakarım dersende. Bı daha yüzüne bile bakma mesafeni koy
(487 puan) tarafından
Yuzune birsey demesim zaten saygisizlik yapmadim yapmamda  ama iste hed insanin bir tik noktasi var .patlamam birgun insallah
0 oy
(373 puan) tarafından
Bakıcı olmasa bile haftada iki gün temizlikçi alsan en azından temizliği yapar vakti olursa bir tencere yemek koyar biraz çocuklara bakar en azından bir duş alırsın kendini yarım saat de olsa zaman ayirirsin 
(487 puan) tarafından
Ona zor canim ya bu devirde hayat zor .birde ev yapmayi dusunuyoruz .arttirmamiz lazim .onuda kayinpederin sayesinde yinede.kayinvalidemler bakinca aksam yemegi bende yiyorlar ,ev isi derken cocuklar halim kalmiyor gercekten. Bazen bakmasa daha iyi gibi.onlarda olunca yuk biniyor bana .esim olursa koy onune bisey ye kalk hemen .yda evi temizleme.ama kayinvalidem temizlik hastasi laf eder,gozune gorunur .buda bana dert oluyor,yük biniyor bana sanki
0 oy
tarafından
Benimde ikizlerim var canım şuan 2 buçuk yasindalar çocuklar doğmadan hep derdim kayınvalidem kalır yanımda biraz rahat ederim 2 çocuğa tek yetisemem diye . Yemin ederim 10 gün zor dayandım . Kafayı yiyicektim her şeye karışıyor her şeyi ben biliyorum diyor baktım olacak gibi değil eşime dedim ben tek bakarım artık . Kaynanam gitti rahat ettim sıkıntı yaşadım tabi hala yaşıyorum ama içim huzurlu çocuklari istediğim gibi yetiştiriyorum düzenleri var başkası olunca tüm evin düzeni de çocukların düzeni de gidiyor boşver sen  tek başına büyütmek en güzeli zor ama güzel Allah kolaylık versin 
(487 puan) tarafından
Tabi o konuda haklisin.herseye lafi var ben bilirim, uyumasi lazim, yemesi lazim,emzir,yok cocuk bundan agliyor,bunu icirelim soyle boyleler bitmiyor. Bir iki ay destek olmasini gercekten isterim  .3 cocuk olmasa kendim yetebilirim .ilk kizim ocin destek almadim bakarimda inanin.ama 2 yaaindaki kziimda anneci.ne benden baskasindan yer,ne uyur ne tuvaletini yapar . Oda beni oyaliyor iyice
(373 puan) tarafından
Bakıcıya para vereceğinize ona verin kuzum birazda canını düşün evde 3-4 sene sonra olsun sen hayattan bezdikten sonra evin olsa kaç yazar olmasa kaç yazar
(487 puan) tarafından
Bu iste benik elimde olan birsey degil canim inanki .kirada oturmakta kolay degil bu devirde hersey pahalilasiyor malum. Ev olmazsa olmazimiz . Insallah su zamnlar cabuk gecer diyorum ben cok yipranmadan . Ilerisi guzel ama suan o kadar da zor olmamali
0 oy
tarafından
Asıl sen karışma bırak eşin annesine söylesin. Kalın kafaları biz soyleyince almıyor oğulları söyleyince anlıyorlar. Bu arda iltihaplı eklem romatizması çok zor gerçekten çok ağrılı oluyor . Evine de senin söylediğin gibi kimseyi kabul etme sakın. 
(487 puan) tarafından
Kirilmasin diye zaten soylemem dedim .yoksa esimde sinirlendi birsey soyle tartisma cokar kalp kirilir. Ben derim ama sert demem yani.  Evet zor gercekten birde titiz olinca kendini harap etmis temizlik temizlik .simdi biraz daha birakmis ama birakmis hali boyleyse diyorum ben ... kendine sagligina dusuncesi hic yok .ama hic derdide bitmiyor.birgun sukretmiyor ki asla asla duymadim agzindan 3 yildir evliyim .
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Kız minnet etme alt üst oturuyoruz ocakta evlendim senesi şubatta doğumum oldu bana konusu açılınca seni tanımadığımdan doğumda bakmadım dedi yani hasta değil yaşlı değil yardımı olmadı şimdi hamileyim yardım edicem bakıcam diyo niye bilio musun bebek erkek diye yani takılma muhatap olma zor ama kendin bak gelirse gelir gelmezse kendi bilir
(487 puan) tarafından
Benimkine kotu kaynana diyemem hakkini yerim ama abartiyor durumlari biraz o zoruma gidiyor . Millet laf ediyor nasil kaynana insan herseyi birakir torunalrina bakar diye .benimde zorima gidiyor millet oyle derken. Bakabikir aslinda birkac ay daha en azndan .erkek benimkide istedi 3 kizim oldu. Esim baglatalim falam diye saka yapti istemiyorim cocuk diye.hakkimi helal etmem size diyor ,sirf erkek torun istiyor ya ondan.ona ne ki .iste isterken iyi ama bakarken bi kenara cekil hemde zorlandigimi gorurken .. seninkide ne ayip etmis.yinede anne isim var dedigimde bakti kizima falan
(6,441 puan) tarafından
Ben bir kez daha yeniydi aradım müsaitsen çıkarayım dedim emri vaki bile yapmadım yani başım ağrıo ama neyse dedi o son oldu bende kendim istersem çıkıyorum oturuyorum ama asla bişey beklemiyorum seninki bakabilir ikiz zor diğeri de çok küçük bari onunla ilgilense
(487 puan) tarafından
Ilgilenir buyukle ama paka goturmeyi falan sevmiyor e cocuk napsin buyukle . O yuzden ilgi bekliyoriz zaten ikiz ve biri daha ilgiye muhtac 2 yaaindaki cocukla .yoksa el acmam yani usteindn gelirim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 106 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Metropol yorgunu (276 puan) tarafından soruldu
+2 oy
8 cevap 187 göst.
10 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Baharyagmuru00 (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 145 göst.
2 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,663 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 237 göst.
1 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Gokturkbebeginannesi (689 puan) tarafından soruldu

377,847 soru

11,309,497 cevap

34,741 kullanıcı

...