+1 oy
402 göst.
Diğer kategorisinde (636 puan) tarafından

Ya kızlar kaynanamla kayinbabam yatıya geliyorlar kafayı yemek üzerim hiç istemiyorum çünkü ben doğum yaptım ilk bebeğim gelmediler gelmeme sebebi uzaktan konusmadigimiz abisigil geldiler kendilerine kalıyorlar diye benim bebeğim yogunbakimda kaldı 1 hafta evde tek başıma ağla ağla ne gece ne gündüz uyku yok gram süt gelse hastaneye koşardım o zaman gelmediler şimdi haftasonu balığa gideriz diyolar 4 aylık bebeyle bide pisler anlatamam kafayı yicem kızlar nolur moral verin hiç yemek bile yapasim yok:'(

15 Cevaplar

+1 oy
(3,230 puan) tarafından
Ne kadar kalacaklar 
(636 puan) tarafından
Belli değil ya 1 hafta ya haftasonu
(3,230 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım
(636 puan) tarafından
Sağol canım ☹️
-Reklam-
+1 oy
(2,884 puan) tarafından

Kendi kaynanam geldi aklıma benimkide iki gün zor durmuştu hiç birseyime yardım etmesiydi :angry:

Kötü kaynanayi napmali kaynar kazana atmalı 

Yandım gelin dedikçe altına odun atmalı sjsjsjsj

(636 puan) tarafından
Ay gerçekten gram sevgi kalmadı içimde çünkü zor zamanımda gösterdi yüzünü çocuğu kucağına bile alsın istemiyorum
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Keşke eşin uygun bir dille söyleseymis. Bebek olunca çok zor oluyor 
(636 puan) tarafından
Elimde değil canım ya düşündükçe kaşıntı alıyor pisler evi nasıl temizlicem diye düşünüyorum kafayı yicem
tarafından
O kadar iyi anlıyorum ki seni.
Ben asla pisliğe dayanamam. Bak dağınıklık tamam ama pisliği kaldiramam. Benim kaynananın evinde bir tane yer bezi bir tane yer kovası bulamazsın anla artık
(636 puan) tarafından
Ayy valla bı gör nasıl kaşıntı aldı diken üstünde dururum artık
tarafından
Allah yardımcın olsun canım gerçekten zor çok zor
(636 puan) tarafından
Allah razı olsun sağol canım ☹️
0 oy
(803 puan) tarafından
Şey o ev sizin degilki kocasından sen isteme as suratini otur köşede o zaman
(636 puan) tarafından
Hep öyle yapıyorum varya yüzüm asik gülmem bile ya yüzüne dedim senin herseyim sahte sevme çocuğumu diye ya
(803 puan) tarafından
Çocukta senin değil işte sorun orda sen bunu algilayamiyorsun
(636 puan) tarafından
Aynen öyle zor zamanında yanımızda değil piknikte denizdeydi ama
0 oy
(229 puan) tarafından
Kocana hasta numarası yap hiç ona da belli etme onları istmedipini arasın anasına desin geldiklerinde de yatakdan çıkma hastayum de alsın oğullarını gitsinler nereye gidiyorlarsa snei çok iyi anlıyorum bi faklı şey benim başıma geldi kimsede linçlemesin yorumumu haketmiyorlar 
(229 puan) tarafından
Amiiin inşallah canım dua et bemim içinde ilk oöur sa bebeğim olucak tedavşyle oldu buda öbürü de tedaviyleydi dualarınıza ihtiyacım var
(636 puan) tarafından
Etmem mi canım ederim aklımdasın artık sürekli ederim sana birşey anlatım kısa burada 2 kızla tanıştım gebelik bölümünden çocukları olmuyordu nolur dua et derlerdi sabah namazında canı gonulden dua ettim Rabbim nasıl duyduysa sesimi bin şükür 1 ay oldu doğum yapalı 1 diğerinde hamile kaldı erken doğum yaptı Rabbim sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah aklımdasın ederim canım kaç haftalık
(229 puan) tarafından
4.5 haftalık canım daha çok yeni inşallah benim içinde dua et sağ salim alayım kucağıma
(636 puan) tarafından
Ederim canım ❤️☺️ Rabbimin izniyle inşallah kucağına alırsın dikkat et ama kendine Yemen'e icmene
(229 puan) tarafından
Ediyorum canım
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Morale desteğe ihtiyacım varken neredeydiniz diye sorsana ya bacım. Ha olduda gelirlerse saygıda kusur etme ama lafınıda söyle 
(636 puan) tarafından
Yüzüne dedim bebeğimi seviyordu aldım kucağından hak etmiyorsun sen diye neler neler dedim sevme çocuğumu yoğun bakımda yatarken piknikte denizdeyken aklın nerdeydi dedim kadın hala geliyo hala geliyo
(5,220 puan) tarafından
E ozaman yüzsüz bunlar bacım yemeğini yapabildiğin kadar yap kendinide yorma boşver nekadar kalacaklar
(636 puan) tarafından
Yüzsüz tabiki ne bilim canım valla inşallah kısa kalirlar
0 oy
(4,827 puan) tarafından
Bence evine gelirlerse gene agirla ama soğuk ol,bide onlar dışarı gezmeye gidecekleri zaman sen gitme de çocuğum hasta hava soguk kendileri gitsinler 
(636 puan) tarafından
Gidemem zaten minicik bebe havalar soğudu hasta olsa Allah korusun umurlarinda olmaz
(4,827 puan) tarafından
İyi gün dostu bunlar nefret ediyorum öyle insanlardan benim kaynanamgilde aynı öyleler
(636 puan) tarafından
Şimdi zerre birşey yapasim yok ya zerre kız bide pisler anlatamam
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Kaynanamla kayınpederimle aynı evde durdum yıllarca çocukları ona bırakıp eşimle dışarı çıktığım çok olmuştu halen bile yakın oturuyoruz hastane veya pazar işim olsun bırakıp giderim bence sana faydası olur zararı olmaz koca tarafınada öcüymüş gibi bakmayın bence 
(636 puan) tarafından
Gelde sinirlenme işte atsan atılmıyor satsan satılmıyor illa konuşuluyor
(1,529 puan) tarafından
Önümüzdeki hafta düğün var illaki yüz yüze gelicez bakalım nolcak bilmiyorum
(636 puan) tarafından
Bak işte kacamiyon Allah yardımcın olsun
(1,529 puan) tarafından
Kaçılmıyo canım maalesef eşinin ailesi yani atsan atılmıyo satsan satılmıyo daha çok laf etsen sen kötü oluyon herkesin hayatında yaşadığı birsürü olay var ama yinede yüz yüze geliniyo
(636 puan) tarafından
Aynen öyle onun için ya sabır diyorum dişimi sıkıyorum....
0 oy
tarafından
Ayıp onların ayıbı esının hatrına misafirdir ıdare et ama balıga gıtmek derken plan ne sogukta cocuguj usutecegı bır ortamsa esıne onlar gelmeden uyguna soyle beebk hastalanır ne cekıyorum bılıyosun ben bebekle evde kalıcam sen ailenle gıt de
(636 puan) tarafından
Yok zaten gidemem ben götürsün anasını babasını ben evladımı hasta edemem
0 oy
(618 puan) tarafından
Kız seninki yine iyi kaynanam kayinpederim anlaşamıyor ya bir hafta kaynanam geliyo ya kayınpeder eşime diyorum param olsa evi ailene birakirdim bide her yere karışıyor deli oluyom bir aydır ses çıkmıyor keyfim yerinde :))
(636 puan) tarafından
Karışma huyu bizimkilerde de var kaynana fellik fellik geziyor yatakodamda bile kayınbaba evdeki eşyalar karışır şunu şuraya köy buraya köy deliririm bide bebeğe karışırlar şimdi daha gelmeden tlfndan pirinç unu ver diyo ya
(618 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun cnm
(636 puan) tarafından
Sağol canım ☹️
0 oy
(248 puan) tarafından
Kuzum ne desen haklısın ama yapacak bisey yok esin için suscan
(636 puan) tarafından
Haklısın ama çok sinirliyim şuan elim ayağım titriyor ☹️
(248 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum bide hiç bisey olmamış gibi mutlu aile davranıyor lar bizde war öyle insanlar
(636 puan) tarafından
Aynen öyle valla sabır sabır diye diye kendimi sakinlestiriyorum
0 oy
(606 puan) tarafından
Ben bu sene yirttım geleceklerdi aynen senin dediğin gibi xoğum yaptım gelmediler 17 günlük bebekle ev taşıdım şehirden şehire gelmediler isler bitti aradılar güldüler kızın durudumu anan gitti mi 2 ay sonra geldiler nasil pisler yemin ederim tuvaletin eşiğinden işiyordu babası annesi ayakların krem sürer evin içinde yürürdü yatağımın üzerinde oturmaya calışırdı kocası gitti kendi 1 ay bende kaldı 1 kere banyo yaptı bu sene de gittim erzuruma uzun kaldm aradı durdular ne zaman gitcen evine bilerek geçiştirdim şimdi ****** işleri başladı gelemeyiz dediler
(636 puan) tarafından
Kız o pisligi hiç deme onu düşünüyorum nasıl bebeyle ev temizlicem ben ya kadın iğrenç pis balığa denize gider geli o kıyafetle yatar abdest alır çok afadersin balgam etrafta midem ağzımda yanlarında yemek bile yemem ben
(606 puan) tarafından
;ddd   Ayy yoksa biz eltimiyiz kız aynı aileden bahsediyoruz
(636 puan) tarafından
Bak bak yuzsuzluge bak Aradı şimdi e biz geliyoruz çıkıyoz yola yemek için çok birşey yapma dedi bende hicbirsey yapmadım gelir yaparsın dedim tamam dedi kapadı ya gel elticanim nedir bu kaynanadan çektiğimiz
(606 puan) tarafından
Bi zahmet gel yap çocukla bide sana yemek mi döktürsün benimkide ne yaptıysam yemedii ve her kim aradıysa ben kolestrol hastası oldum şeker oldum yemekleri hep yağlı halbuki benim yemeklerim yağsız olur
(636 puan) tarafından
Begendiremezsinnnn ne yaparsan yap begendiremezsin
0 oy
(757 puan) tarafından
Aynı şehirde misinjz canim 
(636 puan) tarafından
Aynen de öyle annemler gelse ne kadar kaldılar ne getirdiler ivdik ivdik sorar
(757 puan) tarafından
Benimki öyle sormaz kıskançlığından ailem malzeme çok gönderir getirirler o yüzden
(636 puan) tarafından
Doğum yapcam şimdi annem bohçalar uyku setleri doku eşya almış gelmiş kendide minicik bir hastane çıkışı 3 4 tane yelek oda nenemden kalma getirmiş yandan yandan bir süzüyor annemi
(757 puan) tarafından
Yani bisey diyeceğim de inşallah yanlış anlaşılmam buranın insanı nasılsa çok kıskanç yaa özellikle gelinin tarafını hiç istemiyorlar hiç çekemiyorlar seninkide öyle belli
(636 puan) tarafından
Aynen de öyle dedikodu bol kıskanç hasit
0 oy
tarafından
Ben hiç sevmiyorum bu yatılı olaylarını, sürekli de söylerim ben yatılı sevmiyorum o neymiş öyle herkesin evi var sonuçta diyorum 
(636 puan) tarafından
Demedimmi kız evden kovdum kadını yine gitmedi kaldı aha yine geliyor ya surdan şuraya ne milleti rahatsız ediyonuz
tarafından
O zaman hiç umursama kız, valla ben kendi annemlere de derim taraf yok bende, zaten annemler de yapmaz ya, kız tarafı genelde anlayışlı oluyor ama kaynana anlamıyor.

Yemeği falan geciktir mesela, hemen hop diye her şey dört dörtlük olmasın.

Bana haber vermeden bi misafir gelmişti bak hiç unutmam, kız düşünsene ta geleceklerinde haberim oldu, valla ne yemek hazırladım ne bişey,bana ne insan bi haber verir demi. Hiç umursamadım,

Ben zaten yemeğimi yemiştim, habersiz gelen mindersiz oturur derlerya gerçekten onu yaptım, şimdi 2 gün öncesinden haber verirler gizemcim müsait mısın diye, e şunu başta yapaydinizya,
Ama oh iyi oldu çok iyi yaptım
(636 puan) tarafından
Görme imkanım olsa varya şu suratımı görürsün onlar geldiğinde muhattap bile olmam yüzsüz adam yüzsüz dur
tarafından
Ay evet bide öyleleri var demi, hayırlısı demekten başka bişey gelmiyor elimden
(636 puan) tarafından
Aradı şimdi e biz geliyoruz çıkıyoz yola yemek için çok birşey yapma dedi bende hicbirsey yapmadım gelir yaparsın dedim tamam dedi kapadı ya
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Benimkiler de geldi kaynana kayinbaba 2 kizi 5 küçük cocuklari ve 5 6 gün kaldılar kahvaltı dan akşam yemeği kahve çay meyve çerez ne varsa sundum onlar da karşılığında evimin içine edip gittiler çocukları hep eşyalarımı kırdı gene de ses etmedim yağlı ellerini yemeli ellerini her yere sürdüler gene ses etmedim ama gel gör ki öteki gelirleri evine bile almıyor ona rağmen ben değersiz eltim dünyalar kadar değerli onlar için çünkü parası var 
(636 puan) tarafından
Kız yeminle bu biziz konusmadigimiz eltim yanlarında çok kıymetli öğretmen 12 yıllık evli 1 kere evlerine gitmişler sadece 1 kere biz bir yerlerimizi yirtariz yine sevilmeyiz
(1,386 puan) tarafından
Herkes kendine yakışanı yapar canım bende öğretmenim onlara para yedirmedim işi bırakıp çocuğuma bakmayı tercih ettiğim için değerim yok
(636 puan) tarafından
Ben iç mimar artı uçuş hostesiydim düşün benim mesleğim dahaa yüksekti üstelik ingilizce Rusça var sertifikalı meyli o elti bozuntusu suanda para kazanıyor ben çalışmıyorum ya ondan
(1,386 puan) tarafından
Aynı durumu yaşıyoruz canım para her kapıyı açıyor insan ilişkilerinde inan
(636 puan) tarafından
Gerçekten de öyle Allah sorsun hesabini

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 281 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Bakiderya (1,163 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 481 göst.
18 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu
0 oy